March 14, 2023
|
Coral Springs - Coral Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charles Green SR Taravella 1:03.08 47.69 1:01.59 49.67 36.26
2 Tristan Watson JR Boyd Anderson 38.23 50.30 57.35 50.30 53.83
3 Vegas Burnett SO Plantation 48.01 36.39 40.43 50.53 39.92
4 TraeJon Roberts SR Taravella 1:05.29 1:00.74 53.14 50.61 37.96
5 Jaden Williams JR Dillard 45.13 38.98 50.26 51.28 48.21
6 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 43.80 41.74 1:02.86 51.52 56.16
7 Armani Norcius SR Dillard 1:00.32 53.56 50.44 52.00 40.56
8 Chad Braddy JR Plantation 54.86 40.75 55.38 52.24 49.63
9 Keon Clarke SR Taravella 56.49 1:01.19 1:04.86 52.30 38.18
10 Isaiah simmons FR Northeast (OP) 37.36 53.68 38.94 52.62 49.99
11 Chris Comete SO Piper 1:02.92 1:00.28 1:06.09 52.87 1:08.21
12 Jonathan Oliver SR Piper 40.77 1:03.53 1:07.24 52.94 42.89
13 Thorevis Wesley JR Taravella 53.69 39.33 40.93 53.15 47.31
14 Kevin Tubbs SR Plantation 1:06.36 38.53 1:03.68 53.51 1:00.47
15 Jalil Bivens SR Boyd Anderson 39.18 1:00.11 1:02.26 53.67 48.31
16 Ethan Campbell SO Northeast (OP) 1:05.45 58.42 1:08.70 54.09 1:06.53
17 Hunter Rose JR Plantation 48.95 43.45 45.65 55.00 42.90
18 Cody Hall FR Cardinal Gibbons 1:07.11 53.80 39.38 55.46 1:06.56
19 Anthony Jones FR Northeast (OP) 41.64 55.52 39.42 55.52 1:09.96
20 Peyton Young FR Cardinal Gibbons 48.98 46.75 41.74 55.65 1:07.90
21 Trey Robbins-Hall SR Fort Lauderdale 40.67 1:00.73 46.80 55.71 39.00
22 Nathan Alfonso Trinidad JR Piper 1:08.87 56.55 44.24 55.99 1:11.67
23 Jayte Wright JR Piper 59.96 56.59 53.79 56.03 1:01.64
24 Samuel Joseph SR Cardinal Gibbons 48.75 1:04.81 52.19 57.35 54.49
25 Lorenzo Nicholson FR Cardinal Gibbons 1:10.87 48.24 1:16.23 59.55 50.62
26 Keshawn Hanson FR Northeast (OP) 1:01.03 54.38 48.94 1:00.42 59.22
  Jackson Demosthene SR Boyd Anderson DNF DNF DNF DNF DNF
  Samuel Kellem JR Dillard DNF DNF DNF DNF DNF
  Phillip Anderson SO Dillard DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Charles Green SR Taravella 49.67 42.22 49.67 43.22
3 Vegas Burnett SO Plantation 56.09 55.08 50.53 53.57
4 TraeJon Roberts SR Taravella 49.60 52.13 50.61 48.59
6 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 1:01.31 54.10 51.52 43.28
8 Chad Braddy JR Plantation 55.90 45.45 52.24 40.23
10 Isaiah simmons FR Northeast (OP) 42.10 1:01.04 52.62 1:05.78
21 Trey Robbins-Hall SR Fort Lauderdale 1:04.07 1:04.07 55.71 48.47
  Phillip Anderson SO Dillard DNS DNS DNS DNS
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Tristan Watson JR Boyd Anderson 37.73 45.27 50.30 44.27 56.84 49.80
5 Jaden Williams JR Dillard 1:06.16 44.62 51.28 46.16 59.49 1:03.59
7 Armani Norcius SR Dillard 1:02.92 41.08 52.00 52.00 54.60 1:01.88
14 Kevin Tubbs SR Plantation 1:04.22 51.37 53.51 40.14 1:06.89 44.42
15 Jalil Bivens SR Boyd Anderson 50.45 1:07.63 53.67 54.21 50.99 43.48
22 Nathan Alfonso Trinidad JR Piper 41.44 50.95 55.99 50.95 55.99 45.92
  Samuel Kellem JR Dillard DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jackson Demosthene SR Boyd Anderson DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Keon Clarke SR Taravella 55.97 1:07.47 52.30 36.61
12 Jonathan Oliver SR Piper 50.83 40.77 52.94 38.12
13 Thorevis Wesley JR Taravella 48.90 41.46 53.15 58.47
16 Ethan Campbell SO Northeast (OP) 1:10.32 49.23 54.09 51.39
17 Hunter Rose JR Plantation 40.70 41.80 55.00 50.60
18 Cody Hall FR Cardinal Gibbons 44.37 1:01.56 55.46 1:08.77
19 Anthony Jones FR Northeast (OP) 42.75 1:00.52 55.52 1:01.08
20 Peyton Young FR Cardinal Gibbons 53.98 42.30 55.65 1:03.44
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Chris Comete SO Piper 48.12 1:03.98 52.87 1:04.51
23 Jayte Wright JR Piper 46.51 1:07.24 56.03 1:06.12
24 Samuel Joseph SR Cardinal Gibbons 1:01.94 56.21 57.35 1:00.80
25 Lorenzo Nicholson FR Cardinal Gibbons 1:15.04 1:15.63 59.55 46.45
26 Keshawn Hanson FR Northeast (OP) 42.90 1:07.07 1:00.42 1:10.70