February 23, 2023
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: AARTFC

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Miguel Daez SR-4 Franciscan (Ohio) 15:22.92 13:50.63 14:55.24 19:41.34 10
2 Brock Pennington SO-2 Washington & Jefferson 15:47.37 11:22.11 12:00.01 19:15.80 8
3 Jake Sinclair SO-2 Washington & Jefferson 15:50.94 16:28.98 18:32.60 17:07.02 6
4 Jacob Colbert FR-1 Grove City 15:53.05 14:46.34 18:44.60 14:55.87 5
5 Jeremy Capella SR-4 St. Vincent (Pa.) 16:01.28 16:58.96 18:06.25 16:30.12 4
6 Luke Roberts FR-1 Grove City 16:01.63 11:13.15 20:30.89 12:30.08 3
7 Peter Lantz JR-3 Allegheny 16:02.42 13:38.06 16:40.92 17:09.79 2
8 Andrew Kasper JR-3 Waynesburg 16:02.80 13:48.01 14:36.15 14:26.52 1
9 Eli Eisenberger FR-1 Geneva 16:06.24 16:54.56 17:13.88 20:56.12 -
10 Jeffrey Raynor SO-2 St. Vincent (Pa.) 16:09.17 13:53.49 19:03.62 11:57.19 -
11 Caleb Willis FR-1 Grove City 16:12.94 19:46.99 18:38.89 11:21.06 -
12 David DiNardo SO-2 Franciscan (Ohio) 16:13.06 11:21.15 17:01.72 19:27.68 -
13 Alex Hemmerlin SO-2 Grove City 16:13.22 18:48.94 17:01.89 19:18.14 -
14 Josiah Helmer SR-4 Geneva 16:13.90 19:09.21 12:59.12 13:08.86 -
15 Tommy Corbin FR-1 Geneva 16:16.12 11:52.57 17:53.74 16:55.17 -
16 Desmond Corrado SO-2 Allegheny 16:20.69 14:42.63 20:45.48 20:25.87 -
17 Brady Sundin FR-1 St. Vincent (Pa.) 16:28.46 15:39.04 20:05.93 17:08.00 -
18 Josh Lamey FR-1 Geneva 16:31.82 16:31.82 13:03.54 20:59.62 -
19 Mackenzie Polny SR-4 Allegheny 16:35.01 16:54.91 13:25.96 13:45.86 -
20 Conal Delaney SO-2 Franciscan (Ohio) 16:40.67 15:50.64 20:00.81 13:40.55 -
21 Paul Collier JR-3 Washington & Jefferson 16:57.77 11:52.44 13:34.22 21:12.22 -
22 Patrick Sharp FR-1 Allegheny 16:59.47 19:42.59 19:32.39 12:24.22 -
23 August Anderson SO-2 St. Vincent (Pa.) 17:08.04 20:23.37 20:54.21 19:31.97 -
24 Bergen Weiner SR-4 Grove City 17:31.01 14:42.85 18:13.05 20:29.69 -
25 Aidan Kay SR-4 Franciscan (Ohio) 18:02.25 14:25.80 13:31.69 16:03.21 -
26 Caden Harsh JR-3 Westminster (Pa.) 18:04.83 20:58.41 22:57.74 13:01.08 -
27 Benjamin Brown SO-2 Chatham 18:19.98 18:30.98 20:09.98 17:24.99 -
28 Avery Keenan FR-1 Westminster (Pa.) 18:46.11 23:05.12 17:27.29 14:49.63 -
29 Austin Krieger JR-3 Thiel 19:02.35 18:16.66 21:08.01 14:28.19 -
30 Ian Jackson SR-4 Westminster (Pa.) 19:10.59 13:25.42 17:27.04 15:43.49 -
31 Anderson Schuller SO-2 Waynesburg 19:52.46 16:17.82 14:06.65 17:05.52 -
  Tim Patterson JR-3 St. Vincent (Pa.) DNF DNF DNF DNF -
  Kevin Arseneaux SO-2 Geneva DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Peter Lantz JR-3 Allegheny 16:02.42 2
11 Caleb Willis FR-1 Grove City 16:12.94 -
13 Alex Hemmerlin SO-2 Grove City 16:13.22 -
16 Desmond Corrado SO-2 Allegheny 16:20.69 -
19 Mackenzie Polny SR-4 Allegheny 16:35.01 -
22 Patrick Sharp FR-1 Allegheny 16:59.47 -
24 Bergen Weiner SR-4 Grove City 17:31.01 -
25 Aidan Kay SR-4 Franciscan (Ohio) 18:02.25 -
26 Caden Harsh JR-3 Westminster (Pa.) 18:04.83 -
27 Benjamin Brown SO-2 Chatham 18:19.98 -
28 Avery Keenan FR-1 Westminster (Pa.) 18:46.11 -
29 Austin Krieger JR-3 Thiel 19:02.35 -
30 Ian Jackson SR-4 Westminster (Pa.) 19:10.59 -
31 Anderson Schuller SO-2 Waynesburg 19:52.46 -
  Kevin Arseneaux SO-2 Geneva DNF -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miguel Daez SR-4 Franciscan (Ohio) 16:27.53 16:09.07 18:36.74 14:46.01 16:55.22 15:22.92 10
2 Brock Pennington SO-2 Washington & Jefferson 15:18.95 18:37.90 11:12.64 18:56.85 11:12.64 15:47.37 8
3 Jake Sinclair SO-2 Washington & Jefferson 12:50.27 16:38.49 14:06.34 20:17.21 13:37.81 15:50.94 6
4 Jacob Colbert FR-1 Grove City 16:40.71 13:20.57 16:59.77 13:20.57 17:47.42 15:53.05 5
5 Jeremy Capella SR-4 St. Vincent (Pa.) 15:32.45 16:58.96 15:32.45 16:01.28 16:30.12 16:01.28 4
6 Luke Roberts FR-1 Grove City 12:49.31 20:30.89 12:20.46 20:21.27 15:32.79 16:01.63 3
8 Andrew Kasper JR-3 Waynesburg 19:44.25 16:22.06 20:03.50 18:17.60 15:43.55 16:02.80 1
9 Eli Eisenberger FR-1 Geneva 13:02.66 12:43.33 19:00.17 13:50.97 17:42.87 16:06.24 -
10 Jeffrey Raynor SO-2 St. Vincent (Pa.) 11:37.81 18:24.86 16:09.17 15:30.41 15:59.48 16:09.17 -
12 David DiNardo SO-2 Franciscan (Ohio) 12:09.80 15:34.14 18:19.56 20:16.33 14:26.03 16:13.06 -
14 Josiah Helmer SR-4 Geneva 14:26.78 15:34.95 16:23.64 19:38.42 12:49.39 16:13.90 -
15 Tommy Corbin FR-1 Geneva 11:42.81 13:10.66 20:00.63 14:28.75 15:17.56 16:16.12 -
17 Brady Sundin FR-1 St. Vincent (Pa.) 11:31.93 15:48.93 20:15.81 16:08.69 19:36.27 16:28.46 -
18 Josh Lamey FR-1 Geneva 20:10.02 17:41.25 19:40.27 12:23.87 12:23.87 16:31.82 -
20 Conal Delaney SO-2 Franciscan (Ohio) 20:20.82 17:00.69 12:40.51 21:20.86 15:50.64 16:40.67 -
21 Paul Collier JR-3 Washington & Jefferson 20:00.97 17:58.84 21:52.93 16:37.42 18:09.02 16:57.77 -
23 August Anderson SO-2 St. Vincent (Pa.) 22:06.18 13:21.88 21:04.49 20:02.81 18:40.57 17:08.04 -
  Tim Patterson JR-3 St. Vincent (Pa.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF -