April 15, 2023
|
DePauw - Greencastle, IN
ICON KEY: HCAC NCAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Curnutt SO-2 Wabash 3:58.66 10
2 Matt Rowley SO-2 DePauw 4:01.60 8
3 Aidan Makled JR-3 Wabash 4:05.45 6
4 Holden Martin SR-4 Trine 4:09.74 5
5 Elliott Gough SO-2 Franklin 4:11.44 4
6 Brendon Oden FR-1 Manchester 4:11.59 3
7 Robert Hoegeman SR-4 Hanover 4:12.48 2
8 Matt Edison SO-2 Trine 4:14.48 1
9 Jack Sells JR-3 Franklin 4:15.65 -
10 Henry Streib JR-3 DePauw 4:15.95 -
11 Eli Cochrane SO-2 Franklin 4:17.28 -
12 Gehrig Longe SO-2 Trine 4:17.92 -
13 Samuel Wilson FR-1 Franklin 4:18.21 -
14 Evan Brill SR-4 Rose-Hulman 4:18.29 -
15 Wyatt McCullough SO-2 Franklin 4:19.18 -
16 Noah Ballard SR-4 Trine 4:19.93 -
17 Matthew Meyer SO-2 Wabash 4:22.49 -
18 Jack Rutstein JR-3 DePauw 4:24.30 -
19 Ryan Foster SR-4 Rose-Hulman 4:25.79 -
20 Nate Seketa SO-2 DePauw 4:26.26 -
21 Brayden Stamm SO-2 Manchester 4:27.86 -
22 Ethan Rose FR-1 Earlham 4:27.90 -
23 Ludvick Kelley FR-1 Anderson (Ind.) 4:29.78 -
24 Tyler Nelson FR-1 Anderson (Ind.) 4:33.57 -
25 Hammond Law SO-2 Rose-Hulman 4:35.02 -
26 Micah Stacy FR-1 Anderson (Ind.) 4:35.44 -
27 Matt Rankin FR-1 Trine 4:36.65 -
28 RJ Thalls SO-2 Hanover 4:36.96 -
29 Luke Grider SO-2 DePauw 4:43.58 -
30 Levi Call FR-1 Earlham 4:44.30 -
31 Ryan Knoll SO-2 Anderson (Ind.) 4:57.26 -
32 Owen Trotto SO-2 Earlham 5:01.23 -
33 Noah McCracken SO-2 Franklin 5:02.11 -
34 Anthony Richardson FR-1 Manchester 5:32.27 -
  Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Brayden Curnutt SO-2 Wabash 3:58.66 3:49.12 2:51.84 3:37.18 10
2 Matt Rowley SO-2 DePauw 4:01.60 5:14.08 4:54.76 3:18.12 8
3 Aidan Makled JR-3 Wabash 4:05.45 2:56.73 4:32.45 3:48.27 6
4 Holden Martin SR-4 Trine 4:09.74 3:42.27 2:57.32 4:57.19 5
5 Elliott Gough SO-2 Franklin 4:11.44 5:19.33 3:23.67 4:56.70 4
6 Brendon Oden FR-1 Manchester 4:11.59 4:01.53 4:59.40 4:34.24 3
8 Matt Edison SO-2 Trine 4:14.48 3:59.22 4:32.30 5:00.29 1
10 Henry Streib JR-3 DePauw 4:15.95 3:11.97 4:21.07 5:27.62 -
12 Gehrig Longe SO-2 Trine 4:17.92 5:12.09 4:54.03 5:14.67 -
14 Evan Brill SR-4 Rose-Hulman 4:18.29 5:33.20 3:57.63 4:31.21 -
18 Jack Rutstein JR-3 DePauw 4:24.30 3:36.73 5:14.52 3:36.73 -
20 Nate Seketa SO-2 DePauw 4:26.26 3:14.37 4:47.56 3:22.36 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Robert Hoegeman SR-4 Hanover 3:52.29 3:59.86 3:37.14 4:12.48 5:08.03 2
9 Jack Sells JR-3 Franklin 3:06.63 4:25.88 4:59.11 4:15.65 3:37.31 -
11 Eli Cochrane SO-2 Franklin 3:46.41 5:19.03 4:25.00 4:17.28 4:12.14 -
13 Samuel Wilson FR-1 Franklin 4:20.80 4:33.71 4:02.72 4:18.21 3:16.24 -
15 Wyatt McCullough SO-2 Franklin 4:16.59 3:11.80 5:21.39 4:19.18 4:19.18 -
16 Noah Ballard SR-4 Trine 3:30.55 3:46.14 5:19.72 4:19.93 4:48.53 -
17 Matthew Meyer SO-2 Wabash 5:07.12 5:14.99 3:14.25 4:22.49 4:04.12 -
19 Ryan Foster SR-4 Rose-Hulman 3:08.71 3:11.37 4:23.14 4:25.79 5:32.24 -
21 Brayden Stamm SO-2 Manchester 5:16.08 5:37.51 4:35.90 4:27.86 3:26.26 -
22 Ethan Rose FR-1 Earlham 3:26.29 4:35.94 4:33.26 4:27.90 4:33.26 -
23 Ludvick Kelley FR-1 Anderson (Ind.) 4:16.29 3:35.83 3:35.83 4:29.78 5:45.32 -
24 Tyler Nelson FR-1 Anderson (Ind.) 5:25.55 4:49.99 5:52.91 4:33.57 4:00.75 -
  Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
25 Hammond Law SO-2 Rose-Hulman 4:35.02 4:40.52 3:59.27 -
26 Micah Stacy FR-1 Anderson (Ind.) 4:35.44 4:21.67 4:38.20 -
27 Matt Rankin FR-1 Trine 4:36.65 4:58.79 5:12.62 -
28 RJ Thalls SO-2 Hanover 4:36.96 3:16.65 5:21.28 -
29 Luke Grider SO-2 DePauw 4:43.58 4:49.26 4:20.90 -
30 Levi Call FR-1 Earlham 4:44.30 5:35.48 4:35.78 -
31 Ryan Knoll SO-2 Anderson (Ind.) 4:57.26 5:47.80 5:32.94 -
32 Owen Trotto SO-2 Earlham 5:01.23 6:22.57 4:07.01 -
33 Noah McCracken SO-2 Franklin 5:02.11 6:29.73 6:14.62 -
34 Anthony Richardson FR-1 Manchester 5:32.27 7:08.63 4:55.72 -