January 21, 2023
|
Washburn-Indoor Athletic Facility - Topeka, KS
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lily Johnson SR-4 Washburn 3:47.37 5:53.02 5:17.12 4:59.17 4:32.25 5:05.16
2 Bradley Weimer SO-2 Drury 4:54.93 6:23.11 3:35.88 5:04.05 5:52.70 5:43.58
3 Luz Olivera SO-2 Drury 5:45.05 4:28.03 3:35.66 5:08.08 6:37.43 4:49.60
4 Maria Diamond JR-3 Lincoln (Mo.) 6:19.15 3:49.40 4:05.33 5:18.61 4:21.26 4:30.82
5 Danielle Allison JR-3 Tabor 5:42.75 5:17.12 5:23.53 5:20.32 5:52.36 4:41.89
6 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 6:07.68 5:05.86 4:00.79 5:25.38 4:30.07 5:31.89
7 Melody Ochana SO-2 Cloud County CC 5:28.79 4:17.17 6:37.15 5:25.53 4:23.68 4:17.17
8 Kennedy Bauer JR-3 Kansas City 6:44.93 4:26.66 3:50.45 5:29.21 4:16.79 5:25.92
9 Janeth Chacon SO-2 McMurry 4:37.99 4:41.30 5:14.40 5:30.94 5:21.02 6:17.28
10 Kiara Iron Heart FR-1 Haskell Indian 4:29.22 5:19.07 6:02.28 5:32.36 5:02.45 5:42.33
11 Gracyn Pietrusinski FR-1 Kansas City 3:53.79 5:33.98 5:13.95 5:33.98 6:54.14 4:00.47
12 Brylee Gogel JR-3 Drury 6:14.97 4:37.88 5:48.19 5:34.79 6:04.93 6:04.93
13 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 4:57.36 5:24.40 7:05.77 5:37.91 6:52.25 5:14.26
14 Savanna Danner FR-1 McMurry 6:32.84 6:29.45 6:39.61 5:38.65 4:10.60 6:19.29
15 Bella Buenting FR-1 Drury 5:59.00 5:35.30 5:28.52 5:38.68 4:47.88 3:57.08
16 Kelsie Dent JR-3 Washburn 5:59.07 4:41.16 5:59.07 5:38.74 6:05.84 5:38.74
17 Stacy Briggs JR-3 Washburn 6:46.61 4:07.36 6:43.22 5:38.84 4:10.75 4:10.75
18 Ashlyn Harbaugh FR-1 Fort Hays St. 5:14.08 4:36.53 7:10.16 5:41.39 6:39.43 6:01.88
19 Jazmin Chacon SO-2 McMurry 4:07.90 5:37.42 5:30.53 5:44.30 4:56.10 5:51.19
20 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 4:32.21 7:14.15 4:59.77 5:44.56 7:07.26 7:21.04
21 Mallory Boden FR-1 Butler CC 7:13.30 5:05.44 5:19.65 5:55.16 4:29.93 5:01.89
22 Mary Kua FR-1 Cloud County CC 4:38.67 7:40.87 6:18.70 5:57.26 6:15.13 7:26.58
23 Naomi Salil SO-2 Neosho County CC 6:14.56 5:09.73 5:06.13 6:00.15 5:24.14 7:12.18
24 Nikola Prochazkova FR-1 Cloud County CC 7:11.96 6:24.77 6:46.55 6:02.99 7:19.22 4:21.36
25 Jocelyn Moreno FR-1 McMurry 4:29.36 7:49.55 5:56.71 6:03.99 7:27.71 4:14.80
26 Amari Robb FR-1 McPherson 7:24.33 5:45.99 6:58.83 6:04.20 4:36.80 7:17.04
27 Sydney Grauer SO-2 Hutchinson CC 6:47.99 7:28.06 6:47.99 6:04.27 7:09.84 6:18.84
28 Delsinay Pena SO-2 Neosho County CC 7:39.30 5:35.36 4:15.17 6:04.52 7:10.14 6:30.04
29 Samantha Thompson SO-2 McPherson 5:24.68 6:48.59 6:19.41 6:04.81 5:21.04 6:37.65
30 Aina Goir FR-1 Cloud County CC 5:28.38 7:32.43 7:21.48 6:04.86 7:14.19 7:14.19
31 Adrienne Selzer FR-1 Tabor 4:37.68 7:22.09 7:51.32 6:05.36 7:40.36 6:12.67
32 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 5:48.89 4:34.65 5:22.90 6:11.15 6:22.29 7:10.54
33 Josie Ware FR-1 Butler CC 6:14.51 5:10.85 6:03.28 6:14.51 5:55.79 5:55.79
34 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 7:26.87 6:04.26 6:34.30 6:15.52 8:00.67 6:11.77
35 Lauren Aden FR-1 Hutchinson CC 6:59.25 7:38.07 5:26.08 6:28.19 4:43.38 4:47.26
36 Lily Meyer FR-1 Ottawa 4:51.96 5:03.79 5:07.74 6:34.53 6:38.48 7:17.93
37 Bethany Schrag FR-1 Bethel (Kan.) 8:38.69 4:57.54 8:38.69 6:42.08 4:53.52 8:06.52
38 Kathryn Tso SO-2 Haskell Indian 5:52.75 8:03.90 5:16.57 7:32.24 5:25.62 9:20.78
  Heidi Grimmett FR-1 Butler CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
26 Amari Robb FR-1 McPherson 6:04.20 6:47.91 5:56.92
28 Delsinay Pena SO-2 Neosho County CC 6:04.52 7:02.85 7:17.43
29 Samantha Thompson SO-2 McPherson 6:04.81 4:26.32 5:39.28
30 Aina Goir FR-1 Cloud County CC 6:04.86 6:19.46 7:36.08
31 Adrienne Selzer FR-1 Tabor 6:05.36 4:52.29 7:07.48
33 Josie Ware FR-1 Butler CC 6:14.51 8:06.87 7:25.67
35 Lauren Aden FR-1 Hutchinson CC 6:28.19 7:34.19 7:22.54
36 Lily Meyer FR-1 Ottawa 6:34.53 7:33.71 6:10.86
37 Bethany Schrag FR-1 Bethel (Kan.) 6:42.08 8:26.62 6:13.94
38 Kathryn Tso SO-2 Haskell Indian 7:32.24 8:40.08 5:48.23
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Stacy Briggs JR-3 Washburn 5:38.84 5:21.90 7:17.11 4:51.41
18 Ashlyn Harbaugh FR-1 Fort Hays St. 5:41.39 6:01.88 5:51.64 4:39.94
21 Mallory Boden FR-1 Butler CC 5:55.16 5:05.44 7:41.71 6:41.33
22 Mary Kua FR-1 Cloud County CC 5:57.26 5:46.55 6:43.71 7:37.30
23 Naomi Salil SO-2 Neosho County CC 6:00.15 5:02.53 4:33.72 5:24.14
24 Nikola Prochazkova FR-1 Cloud County CC 6:02.99 4:32.25 6:50.18 4:54.03
25 Jocelyn Moreno FR-1 McMurry 6:03.99 5:02.12 6:40.39 4:33.00
27 Sydney Grauer SO-2 Hutchinson CC 6:04.27 5:02.35 4:25.92 5:05.99
32 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 6:11.15 7:32.81 4:34.65 6:18.58
34 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 6:15.52 5:34.22 5:19.20 7:45.65
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Kennedy Bauer JR-3 Kansas City 4:29.96 7:04.68 7:07.98 5:29.21 4:56.29 6:35.06 4:13.50
9 Janeth Chacon SO-2 McMurry 7:03.61 5:17.71 6:13.97 5:30.94 5:54.11 7:10.23 5:24.33
10 Kiara Iron Heart FR-1 Haskell Indian 5:29.04 6:32.19 6:45.48 5:32.36 6:42.16 5:09.10 4:59.13
12 Brylee Gogel JR-3 Drury 7:15.23 4:24.49 7:01.84 5:34.79 4:37.88 7:11.88 6:38.40
13 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 4:30.33 7:09.15 4:26.95 5:37.91 4:47.23 6:38.74 4:26.95
14 Savanna Danner FR-1 McMurry 4:37.70 5:48.81 5:55.59 5:38.65 5:04.79 6:32.84 5:42.04
16 Kelsie Dent JR-3 Washburn 4:20.83 4:24.22 4:37.77 5:38.74 5:38.74 6:16.01 4:31.00
20 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 5:54.90 7:07.26 6:08.68 5:44.56 5:20.44 6:19.02 4:35.65
  Heidi Grimmett FR-1 Butler CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lily Johnson SR-4 Washburn 4:59.17 5:14.13 4:26.27
2 Bradley Weimer SO-2 Drury 5:04.05 5:13.18 3:57.16
3 Luz Olivera SO-2 Drury 5:08.08 6:28.18 6:00.46
4 Maria Diamond JR-3 Lincoln (Mo.) 5:18.61 5:56.85 5:05.87
5 Danielle Allison JR-3 Tabor 5:20.32 6:21.18 6:05.17
6 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 5:25.38 4:23.56 5:12.37
7 Melody Ochana SO-2 Cloud County CC 5:25.53 4:30.19 5:32.04
11 Gracyn Pietrusinski FR-1 Kansas City 5:33.98 5:10.61 7:00.82
15 Bella Buenting FR-1 Drury 5:38.68 5:25.14 4:00.47
19 Jazmin Chacon SO-2 McMurry 5:44.30 4:32.00 6:49.72