February 11, 2023
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC MAC IC4A/ECAC PSAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lauren Bunke JR-3 Lebanon Valley 2:21.66 2:40.08
2 Samantha Hoffmann SO-2 Scranton 2:22.16 2:53.44
3 Jaden Sweely SO-2 Widener 2:26.51 3:10.47
4 Sameerah Khan JR-3 TCNJ 2:26.84 2:07.75
5 Casey Baquero SO-2 Rowan 2:27.18 1:56.28
6 Olivia Tullman JR-3 Scranton 2:27.44 2:45.14
7 Sha'Lynn Clarke SR-4 Rowan 2:27.55 2:57.06
8 Autumn Garges FR-1 Lebanon Valley 2:27.56 3:00.03
9 Micah Gordley JR-3 Arcadia 2:27.87 2:30.83
10 Grace Curnow FR-1 Arcadia 2:28.50 1:52.86
11 Robin Collura JR-3 Rowan 2:28.51 2:22.57
12 Gabriella Pagano FR-1 Rowan 2:29.00 3:10.72
13 Isabel Vogel FR-1 Stevens 2:29.05 2:39.49
14 Katelyn Schoener SR-4 Alvernia 2:29.30 2:45.73
15 Alex Grivas FR-1 TCNJ 2:29.46 2:53.38
16 Chelsea Long JR-3 Scranton 2:29.60 3:08.50
17 Rylie Murphy SO-2 Moravian 2:29.78 3:13.22
18 Gia Keefe FR-1 Misericordia 2:30.45 2:47.00
19 Madison Kammer FR-1 Misericordia 2:31.04 2:35.58
20 Liana Meyer JR-3 Stevens 2:31.08 2:02.38
21 Taylor Enes FR-1 Stevens 2:31.30 2:20.71
22 Jessie Torres FR-1 Alvernia 2:31.38 2:31.38
23 Kate Rice FR-1 Moravian 2:31.54 2:39.12
24 Kelsey Annasenz SO-2 Misericordia 2:31.94 3:05.37
25 Faith Wilson FR-1 Shippensburg 2:32.22 2:45.92
26 Sierra Kapcsos FR-1 Lebanon Valley 2:32.55 2:43.23
27 Alivia Stocklin SO-2 Rowan 2:32.72 3:18.54
28 Sarah Tuohy SO-2 TCNJ 2:32.89 2:57.36
29 Morgan Hess FR-1 Shippensburg 2:33.16 3:17.58
30 Helene Shevick FR-1 Shippensburg 2:33.24 2:31.71
31 Ava Crawford SO-2 Gettysburg 2:33.54 2:41.22
32 Gianna Burgio FR-1 Rowan 2:34.02 2:38.64
33 Carlina Davis SO-2 Misericordia 2:34.70 2:42.44
34 Kayla Hughey SO-2 Misericordia 2:35.46 2:04.37
35 Olivia Class SO-2 TCNJ 2:36.09 2:23.61
36 Emily Trout SO-2 Gettysburg 2:37.92 3:07.93
37 Emily Rudolph SO-2 Widener 2:38.49 2:21.06
38 Georgia Smith JR-3 Misericordia 2:38.50 1:57.29
39 Nicole Bertollo SR-4 Rowan 2:38.56 2:00.51
40 Maria Viola FR-1 Scranton 2:40.74 2:13.42
41 Victoria Mattioli SO-2 Shippensburg 2:40.86 2:07.08
42 Katherine Harren FR-1 Scranton 2:41.03 2:53.92
43 Abigail Hunt FR-1 Lebanon Valley 2:41.17 2:25.06
44 Alyssa Devita FR-1 Albright 2:42.21 2:09.77
45 Sophia Adams JR-3 Misericordia 2:42.69 2:24.80
46 Leah Moffitt FR-1 Shippensburg 2:43.20 2:02.40
47 Elizabeth Porto SO-2 King's (Pa.) 2:43.29 3:12.69
48 Emma Bernstein SO-2 Gettysburg 2:43.49 3:08.02
49 Francesca Proto SO-2 Gettysburg 2:44.69 2:11.76
50 Kathryn Long FR-1 Widener 2:44.74 3:11.10
51 Victoria Riccardelli JR-3 Rowan 2:45.64 3:07.18
52 Mackenzie St. Pierre SO-2 Alvernia 2:45.77 2:14.28
53 Carly Frable FR-1 Misericordia 2:46.26 3:04.55
54 Alicia Acosta FR-1 Scranton 2:46.40 3:34.66
55 Isabella Genao FR-1 Scranton 2:47.70 1:59.07
56 Ella Smith FR-1 Shippensburg 2:48.46 2:34.99
57 Katelyn Schweitzer JR-3 Albright 2:49.06 3:27.95
58 Susan George JR-3 Stevens 2:51.61 3:34.52
59 Maddie Arbaugh FR-1 Hood 2:52.22 2:14.34
60 Megan Mulholland FR-1 Hood 2:54.39 2:36.96
61 Adalie Heller SO-2 Hood 2:54.58 2:07.45
62 Jacqueline Engler SO-2 Arcadia 2:56.95 2:07.41
63 Leah Brown JR-3 Albright 2:57.16 3:16.65
64 Phylicia Cannon FR-1 Bryn Mawr 2:57.38 3:45.28
65 Catherine Haas SO-2 Immaculata 3:03.62 3:01.79
66 Sydni Bell FR-1 Widener 3:08.51 2:23.27
67 Emily McGonigle SO-2 Immaculata 3:12.59 3:08.74
68 Olivia Morris JR-3 Immaculata 3:17.48 2:18.24
  Malin Just SO-2 Bryn Mawr DNF DNF
  Meredith Schroeder FR-1 Widener DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lauren Bunke JR-3 Lebanon Valley 2:21.66 2:11.75 2:00.41
2 Samantha Hoffmann SO-2 Scranton 2:22.16 2:10.79 3:00.55
3 Jaden Sweely SO-2 Widener 2:26.51 3:07.54 2:06.00
4 Sameerah Khan JR-3 TCNJ 2:26.84 1:48.67 2:41.53
5 Casey Baquero SO-2 Rowan 2:27.18 3:06.92 3:08.39
7 Sha'Lynn Clarke SR-4 Rowan 2:27.55 2:29.03 2:27.55
8 Autumn Garges FR-1 Lebanon Valley 2:27.56 2:39.37 1:52.15
9 Micah Gordley JR-3 Arcadia 2:27.87 1:53.86 2:33.79
11 Robin Collura JR-3 Rowan 2:28.51 2:34.45 1:45.45
12 Gabriella Pagano FR-1 Rowan 2:29.00 2:20.06 2:45.39
14 Katelyn Schoener SR-4 Alvernia 2:29.30 2:03.92 2:54.69
39 Nicole Bertollo SR-4 Rowan 2:38.56 2:16.37 2:16.37
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Olivia Tullman JR-3 Scranton 2:17.12 2:27.44 3:11.68 2:23.02
10 Grace Curnow FR-1 Arcadia 2:00.29 2:28.50 2:47.81 2:46.32
15 Alex Grivas FR-1 TCNJ 2:54.87 2:29.46 2:24.98 2:38.43
16 Chelsea Long JR-3 Scranton 3:04.01 2:29.60 1:56.69 2:56.53
17 Rylie Murphy SO-2 Moravian 2:55.25 2:29.78 2:16.30 2:16.30
20 Liana Meyer JR-3 Stevens 1:53.31 2:31.08 3:04.32 2:08.42
21 Taylor Enes FR-1 Stevens 2:43.41 2:31.30 2:47.95 2:19.20
22 Jessie Torres FR-1 Alvernia 3:10.74 2:31.38 2:04.14 2:11.70
23 Kate Rice FR-1 Moravian 2:43.67 2:31.54 2:51.24 1:59.72
27 Alivia Stocklin SO-2 Rowan 2:34.25 2:32.72 1:59.13 2:37.31
28 Sarah Tuohy SO-2 TCNJ 1:53.14 2:32.89 1:53.14 1:56.20
  Malin Just SO-2 Bryn Mawr DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Isabel Vogel FR-1 Stevens 3:06.32 2:20.11 1:47.32 2:38.00 2:29.05
19 Madison Kammer FR-1 Misericordia 2:55.21 2:06.88 2:59.74 2:03.86 2:31.04
24 Kelsey Annasenz SO-2 Misericordia 2:18.27 2:57.77 2:16.75 2:38.02 2:31.94
25 Faith Wilson FR-1 Shippensburg 2:07.87 2:18.52 2:06.35 1:57.21 2:32.22
30 Helene Shevick FR-1 Shippensburg 2:01.06 2:45.50 2:33.24 1:56.47 2:33.24
31 Ava Crawford SO-2 Gettysburg 3:08.86 3:15.00 2:21.26 2:28.94 2:33.54
33 Carlina Davis SO-2 Misericordia 2:33.16 2:50.17 2:34.70 3:08.74 2:34.70
34 Kayla Hughey SO-2 Misericordia 1:50.38 2:33.91 3:03.45 2:24.58 2:35.46
35 Olivia Class SO-2 TCNJ 2:39.22 2:08.00 2:45.46 2:54.82 2:36.09
36 Emily Trout SO-2 Gettysburg 3:17.40 2:04.76 3:15.82 2:20.55 2:37.92
48 Emma Bernstein SO-2 Gettysburg 2:45.13 2:48.40 3:32.54 2:40.22 2:43.49
49 Francesca Proto SO-2 Gettysburg 2:23.28 3:11.04 3:32.45 2:46.34 2:44.69
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Gia Keefe FR-1 Misericordia 2:47.00 2:19.92 2:59.04 2:57.53 2:30.45
26 Sierra Kapcsos FR-1 Lebanon Valley 2:47.81 2:50.86 1:55.94 1:58.99 2:32.55
29 Morgan Hess FR-1 Shippensburg 2:36.23 2:19.38 1:59.47 3:14.52 2:33.16
32 Gianna Burgio FR-1 Rowan 3:18.69 3:00.21 2:10.92 2:27.86 2:34.02
37 Emily Rudolph SO-2 Widener 3:08.61 2:09.97 3:26.04 3:11.78 2:38.49
43 Abigail Hunt FR-1 Lebanon Valley 2:13.78 2:29.89 2:44.40 2:26.67 2:41.17
46 Leah Moffitt FR-1 Shippensburg 3:04.42 2:28.52 3:06.05 3:32.16 2:43.20
50 Kathryn Long FR-1 Widener 3:34.17 3:04.51 2:44.74 2:05.21 2:44.74
52 Mackenzie St. Pierre SO-2 Alvernia 3:28.87 2:05.99 3:02.35 3:02.35 2:45.77
53 Carly Frable FR-1 Misericordia 2:54.58 3:32.82 2:08.02 2:18.00 2:46.26
61 Adalie Heller SO-2 Hood 3:32.99 3:38.23 2:52.84 2:23.16 2:54.58
66 Sydni Bell FR-1 Widener 2:40.24 3:31.14 3:27.37 2:27.04 3:08.51
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
38 Georgia Smith JR-3 Misericordia 2:02.05 2:38.50
40 Maria Viola FR-1 Scranton 3:28.97 2:40.74
41 Victoria Mattioli SO-2 Shippensburg 3:00.17 2:40.86
42 Katherine Harren FR-1 Scranton 3:26.12 2:41.03
44 Alyssa Devita FR-1 Albright 2:27.62 2:42.21
45 Sophia Adams JR-3 Misericordia 2:23.17 2:42.69
47 Elizabeth Porto SO-2 King's (Pa.) 2:31.86 2:43.29
51 Victoria Riccardelli JR-3 Rowan 1:55.95 2:45.64
55 Isabella Genao FR-1 Scranton 2:49.38 2:47.70
56 Ella Smith FR-1 Shippensburg 3:30.58 2:48.46
59 Maddie Arbaugh FR-1 Hood 2:57.39 2:52.22
  Meredith Schroeder FR-1 Widener DNF DNF
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
54 Alicia Acosta FR-1 Scranton 3:16.36 3:28.00 2:04.80 2:46.40 3:19.68
57 Katelyn Schweitzer JR-3 Albright 2:30.47 1:58.35 2:57.52 2:49.06 2:23.71
58 Susan George JR-3 Stevens 2:55.05 2:05.28 2:48.18 2:51.61 2:00.13
60 Megan Mulholland FR-1 Hood 2:38.70 3:15.32 3:31.02 2:54.39 3:34.50
62 Jacqueline Engler SO-2 Arcadia 2:18.03 3:25.27 2:56.95 2:56.95 2:41.03
63 Leah Brown JR-3 Albright 3:07.79 2:46.53 3:36.14 2:57.16 2:39.45
64 Phylicia Cannon FR-1 Bryn Mawr 2:05.94 2:48.52 2:53.84 2:57.38 3:48.82
65 Catherine Haas SO-2 Immaculata 3:34.84 2:50.77 3:29.33 3:03.62 2:25.06
67 Emily McGonigle SO-2 Immaculata 3:31.85 2:49.48 3:45.33 3:12.59 3:47.26
68 Olivia Morris JR-3 Immaculata 3:49.08 3:01.69 3:05.64 3:17.48 2:47.86