March 11, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Socarras SO Belen Jesuit Prep 5:24.15 4:21.41 3:50.04 3:57.89 10
2 Devin Makousky SR Rockledge 3:48.09 4:22.17 3:14.01 4:48.39 8
3 Joshua Ruiz JR Belen Jesuit Prep 4:12.21 4:22.71 4:01.70 5:10.00 6
4 Marco Prieguez SO Belen Jesuit Prep 5:28.41 4:24.84 4:30.14 3:08.04 5
5 Joseph Ruiz JR Belen Jesuit Prep 4:39.64 4:26.32 5:14.26 5:14.26 4
6 Parker Doll SR Columbus 5:32.94 4:30.68 4:44.22 4:36.10 3
7 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 4:51.02 4:31.98 3:43.03 3:59.35 2
8 Miles Wicks FR Ponte Vedra 5:14.00 4:33.04 5:19.46 4:22.12 1
9 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 5:40.81 4:34.84 3:53.62 3:59.11 -
10 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 5:03.10 4:35.54 3:43.19 5:03.10 -
11 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 4:55.52 4:38.79 5:56.86 4:49.95 -
12 Logan Chapman SR Rockledge 5:01.55 4:39.21 3:29.41 3:32.20 -
13 Cristian Calderon SR Rockledge 4:18.46 4:44.02 6:06.39 5:37.99 -
14 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 6:01.71 4:47.07 3:46.79 5:07.17 -
15 Lucas Gonzalez FR Columbus 5:44.84 4:47.36 3:32.65 4:27.25 -
16 Diego Eseverri FR Columbus 3:39.43 4:48.72 4:16.96 6:15.34 -
17 Alexander Lopez FR Columbus 4:18.99 4:50.99 3:49.89 3:58.62 -
18 Matthew Nunez SO Columbus 4:19.14 4:51.16 3:50.02 4:30.78 -
19 John Deutch SR Ponte Vedra 5:32.07 4:51.29 4:57.12 3:35.56 -
20 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 5:56.40 4:52.13 6:11.01 5:35.95 -
21 Matthew Olsen JR Flagler Palm Coast 5:57.74 4:53.23 5:16.69 3:31.13 -
22 Charles Johnson SR Ponte Vedra 3:46.38 4:53.99 3:37.56 5:38.09 -
23 Ethan Jensen SO Ponte Vedra 5:21.12 4:54.60 4:10.41 5:38.79 -
24 Ryan Braswell JR Rockledge 4:14.34 4:55.74 4:14.34 4:17.30 -
25 Ryan Gilvary SO Flagler Palm Coast 4:47.16 4:56.04 3:50.92 5:43.41 -
26 Luis Jimenez SO Columbus 3:33.62 4:56.69 4:15.16 6:04.93 -
27 Hayden Edinger FR Ponte Vedra 6:25.94 4:56.87 4:45.00 4:06.41 -
28 AJ Dayton JR Flagler Palm Coast 4:51.72 4:57.67 5:21.49 5:12.56 -
29 Ayden Mondaca SO Columbus 5:54.28 4:57.71 6:18.10 3:46.26 -
30 Al Prada SO Windermere 4:30.52 5:00.57 5:51.67 6:12.71 -
31 Zach Warner SR Flagler Palm Coast 5:03.95 5:00.94 5:12.98 4:27.84 -
32 Connor Doherty SO Ponte Vedra 5:40.42 5:01.25 5:34.39 4:31.13 -
33 Trenton Brayboy JR Rockledge 5:19.66 5:01.56 6:04.89 5:04.58 -
34 Evan Caprioli JR Rockledge 5:53.52 5:02.15 4:37.98 4:31.94 -
35 Colin Murray SO Flagler Palm Coast 6:32.77 5:04.47 4:06.62 4:24.89 -
36 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 5:27.51 5:06.08 3:49.56 4:04.87 -
37 Davis Empric FR Windermere 6:27.09 5:12.17 3:41.64 3:57.25 -
38 Pierce Woodward SO Flagler Palm Coast 5:50.71 5:15.95 4:22.24 6:31.78 -
39 Brant Tarsitano FR Flagler Palm Coast 6:53.59 5:20.61 4:03.67 6:53.59 -
40 Saahil Baxi FR Flagler Palm Coast 6:21.96 5:20.97 4:32.83 5:01.72 -
41 Kyler Spruill SO Flagler Palm Coast 5:08.84 5:21.70 5:53.87 6:03.52 -
42 Aidan Baumert FR Flagler Palm Coast 6:54.93 5:40.10 6:27.72 4:59.29 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Matthew Nunez SO Columbus 4:51.16 4:51.16 3:29.64 -
20 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 4:52.13 5:00.90 5:59.32 -
21 Matthew Olsen JR Flagler Palm Coast 4:53.23 4:44.44 4:53.23 -
22 Charles Johnson SR Ponte Vedra 4:53.99 3:46.38 4:18.72 -
23 Ethan Jensen SO Ponte Vedra 4:54.60 4:10.41 4:31.04 -
25 Ryan Gilvary SO Flagler Palm Coast 4:56.04 4:44.20 3:59.80 -
26 Luis Jimenez SO Columbus 4:56.69 4:24.06 5:50.10 -
27 Hayden Edinger FR Ponte Vedra 4:56.87 6:17.03 3:51.56 -
29 Ayden Mondaca SO Columbus 4:57.71 5:33.44 5:39.39 -
30 Al Prada SO Windermere 5:00.57 4:27.51 3:54.45 -
31 Zach Warner SR Flagler Palm Coast 5:00.94 4:51.92 5:40.07 -
33 Trenton Brayboy JR Rockledge 5:01.56 5:40.77 4:34.42 -
34 Evan Caprioli JR Rockledge 5:02.15 4:01.72 6:11.65 -
35 Colin Murray SO Flagler Palm Coast 5:04.47 5:37.97 5:19.70 -
36 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 5:06.08 6:10.36 4:26.29 -
37 Davis Empric FR Windermere 5:12.17 6:45.83 4:31.59 -
38 Pierce Woodward SO Flagler Palm Coast 5:15.95 4:06.45 5:19.11 -
39 Brant Tarsitano FR Flagler Palm Coast 5:20.61 6:27.94 6:40.77 -
40 Saahil Baxi FR Flagler Palm Coast 5:20.97 4:03.94 4:52.09 -
41 Kyler Spruill SO Flagler Palm Coast 5:21.70 5:44.22 5:12.05 -
42 Aidan Baumert FR Flagler Palm Coast 5:40.10 4:08.28 6:34.52 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joseph Socarras SO Belen Jesuit Prep 5:11.08 4:21.41 4:18.80 10
2 Devin Makousky SR Rockledge 4:30.04 4:22.17 3:21.87 8
3 Joshua Ruiz JR Belen Jesuit Prep 3:56.44 4:22.71 5:36.27 6
4 Marco Prieguez SO Belen Jesuit Prep 5:15.16 4:24.84 5:36.35 5
5 Joseph Ruiz JR Belen Jesuit Prep 5:24.91 4:26.32 4:42.30 4
6 Parker Doll SR Columbus 3:25.72 4:30.68 5:05.87 3
7 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 5:42.70 4:31.98 5:42.70 2
8 Miles Wicks FR Ponte Vedra 4:05.74 4:33.04 4:52.16 1
9 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 5:40.81 4:34.84 4:59.58 -
10 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 3:56.97 4:35.54 3:37.68 -
11 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 4:02.55 4:38.79 3:45.82 -
12 Logan Chapman SR Rockledge 4:42.01 4:39.21 4:39.21 -
13 Cristian Calderon SR Rockledge 4:26.98 4:44.02 5:15.27 -
14 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 4:26.98 4:47.07 6:01.71 -
15 Lucas Gonzalez FR Columbus 4:30.12 4:47.36 4:01.39 -
16 Diego Eseverri FR Columbus 4:54.50 4:48.72 6:15.34 -
17 Alexander Lopez FR Columbus 6:06.65 4:50.99 4:39.35 -
19 John Deutch SR Ponte Vedra 4:54.21 4:51.29 3:44.30 -
24 Ryan Braswell JR Rockledge 4:11.38 4:55.74 5:51.93 -
28 AJ Dayton JR Flagler Palm Coast 5:00.65 4:57.67 3:55.16 -
32 Connor Doherty SO Ponte Vedra 4:46.19 5:01.25 4:22.09 -