March 11, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Socarras SO Belen Jesuit Prep 1:45.30 1:50.96 1:31.71 1:53.22 1:48.70 1:30.58 2:15.87 10
2 Marc Dabby SR Columbus 2:17.37 1:37.30 1:25.86 1:54.47 2:19.66 1:45.32 1:27.00 8
3 Devin Jones JR Miami Northwestern 1:55.07 2:05.43 1:56.22 1:55.07 2:03.13 2:14.64 1:25.16 6
4 Daniel Jean-Charles SR Miami Northwestern 1:53.15 2:07.01 2:00.08 1:55.46 2:10.47 1:21.98 1:27.75 5
5 Roberto Leon SR Belen Jesuit Prep 1:43.58 2:16.54 1:56.53 1:57.70 1:58.88 1:35.34 1:23.57 4
6 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 1:36.53 2:27.15 2:07.14 1:57.72 1:28.29 2:25.98 2:03.61 3
7 Devin Makousky SR Rockledge 2:32.38 2:08.75 2:25.29 1:58.12 1:23.87 2:25.29 2:25.29 2
8 Davis Brown JR Ponte Vedra 2:21.95 1:34.64 2:08.94 1:58.29 1:52.38 1:44.10 2:17.22 1
9 Colby Green JR Ponte Vedra 1:43.06 1:28.85 1:57.28 1:58.46 1:31.22 1:31.22 1:44.25 -
10 Mario Sueiras JR Columbus 1:46.86 1:37.36 1:42.11 1:58.73 2:21.29 2:01.11 2:02.30 -
11 James Orange SO Columbus 1:59.13 1:36.50 2:03.90 1:59.13 2:07.47 2:26.53 1:47.22 -
12 Tanner Andrade Brinsko SO Ponte Vedra 1:29.60 1:53.49 1:37.96 1:59.46 2:03.05 1:39.16 2:18.58 -
13 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 2:18.53 1:29.14 2:32.99 2:00.46 2:24.56 2:08.90 1:52.03 -
14 Brandon Ruiz SR Columbus 2:19.37 2:06.04 2:21.80 2:01.19 2:14.52 1:35.74 1:30.90 -
15 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 1:43.89 2:30.33 1:37.78 2:02.22 1:45.11 1:43.89 2:16.89 -
16 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 1:35.60 2:09.92 2:07.47 2:02.56 2:34.43 1:46.63 2:18.50 -
17 Philippe Riobe JR Belen Jesuit Prep 2:29.75 1:38.20 2:33.43 2:02.74 2:11.34 1:57.83 1:49.24 -
18 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 1:37.51 2:31.81 2:00.96 2:03.42 2:20.70 1:59.72 1:43.68 -
19 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 1:55.53 1:28.20 1:50.56 2:04.22 2:24.10 1:41.86 1:39.38 -
20 Marco Prieguez SO Belen Jesuit Prep 1:57.03 1:27.15 1:42.09 2:04.50 1:38.36 2:19.44 2:31.89 -
21 Tony Rodriguez JR Miami Northwestern 1:31.21 1:56.20 2:19.94 2:04.94 1:59.95 2:36.18 2:18.69 -
22 Kevin Alonso SR Columbus 2:38.34 2:00.64 1:59.38 2:05.66 2:30.80 2:13.20 2:18.23 -
23 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 1:45.71 2:39.82 1:41.93 2:05.84 2:08.36 2:02.07 2:29.75 -
24 Cristian Calderon SR Rockledge 2:36.07 1:49.50 2:26.00 2:05.86 1:33.14 2:34.81 2:13.42 -
25 Matthew Vina JR Belen Jesuit Prep 1:38.88 1:54.10 2:32.13 2:06.77 1:54.10 2:30.86 2:15.65 -
26 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 1:34.12 2:16.10 2:36.45 2:07.19 2:16.10 1:36.67 1:49.39 -
27 Logan Chapman SR Rockledge 2:18.00 1:50.92 2:46.38 2:08.97 1:53.50 1:44.47 1:45.76 -
28 Connor Doherty SO Ponte Vedra 1:53.12 2:19.13 2:04.82 2:10.02 1:42.72 2:19.13 1:49.22 -
29 John Deutch SR Ponte Vedra 2:50.63 2:16.50 2:38.82 2:11.25 2:27.00 1:34.50 1:48.94 -
30 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 1:38.80 2:25.53 2:02.83 2:13.51 2:30.87 2:28.20 2:13.51 -
31 Ayden Peterson FR Flagler Palm Coast 1:54.94 2:25.68 1:53.61 2:13.65 2:05.64 1:50.93 2:36.37 -
32 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 1:43.78 2:55.21 2:32.29 2:14.77 2:43.08 2:47.12 1:34.34 -
33 Pierce Woodward SO Flagler Palm Coast 1:48.64 1:40.39 2:13.40 2:17.52 2:50.53 2:40.90 2:16.15 -
34 Al Prada SO Windermere 1:55.30 2:17.52 2:50.86 2:18.91 2:55.03 2:42.53 2:31.42 -
35 Trenton Brayboy JR Rockledge 2:22.54 2:15.42 2:43.93 2:22.54 1:51.19 1:55.46 2:35.37 -
36 Aidan Baumert FR Flagler Palm Coast 1:47.25 2:40.15 2:15.84 2:22.99 2:30.14 2:50.16 2:31.57 -
37 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 2:18.84 2:50.33 1:58.80 2:23.13 2:46.03 1:41.63 2:34.58 -
38 Matthew Grimes SR Rockledge 2:27.73 2:42.95 1:52.70 2:32.29 2:26.20 3:11.89 3:04.27 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
29 John Deutch SR Ponte Vedra 2:11.25 1:35.82 1:46.32 2:40.13 -
31 Ayden Peterson FR Flagler Palm Coast 2:13.65 2:31.03 2:28.36 2:48.40 -
33 Pierce Woodward SO Flagler Palm Coast 2:17.52 1:36.27 1:40.39 2:27.15 -
34 Al Prada SO Windermere 2:18.91 2:28.64 2:50.86 2:34.19 -
35 Trenton Brayboy JR Rockledge 2:22.54 2:23.97 2:16.84 1:42.63 -
36 Aidan Baumert FR Flagler Palm Coast 2:22.99 2:48.73 1:45.82 2:47.30 -
37 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 2:23.13 2:44.60 2:57.49 2:13.11 -
38 Matthew Grimes SR Rockledge 2:32.29 2:07.93 2:04.88 2:23.16 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Mario Sueiras JR Columbus 1:58.73 2:30.79 1:58.73 1:32.61 -
16 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 2:02.56 2:33.20 1:30.70 1:27.02 -
17 Philippe Riobe JR Belen Jesuit Prep 2:02.74 2:03.97 2:30.97 1:59.06 -
18 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 2:03.42 1:36.27 2:07.13 1:36.27 -
20 Marco Prieguez SO Belen Jesuit Prep 2:04.50 1:48.32 1:29.64 2:09.48 -
21 Tony Rodriguez JR Miami Northwestern 2:04.94 1:29.96 1:28.71 2:27.43 -
22 Kevin Alonso SR Columbus 2:05.66 1:31.74 2:30.80 2:43.36 -
23 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 2:05.84 1:54.52 1:28.09 2:25.98 -
24 Cristian Calderon SR Rockledge 2:05.86 1:28.11 2:34.81 2:19.71 -
26 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 2:07.19 2:45.35 2:25.00 2:26.27 -
27 Logan Chapman SR Rockledge 2:08.97 2:21.87 2:20.58 2:34.77 -
28 Connor Doherty SO Ponte Vedra 2:10.02 1:50.52 1:57.02 1:54.42 -
30 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 2:13.51 1:54.82 1:33.46 1:37.47 -
32 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 2:14.77 1:34.34 1:50.52 2:14.77 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Socarras SO Belen Jesuit Prep 1:53.22 2:02.28 2:06.81 2:09.07 2:17.00 10
2 Marc Dabby SR Columbus 1:54.47 1:22.42 2:07.07 1:35.01 1:45.32 8
3 Devin Jones JR Miami Northwestern 1:55.07 2:18.09 2:26.14 1:59.68 2:12.33 6
4 Daniel Jean-Charles SR Miami Northwestern 1:55.46 2:28.95 1:25.44 2:27.79 2:05.86 5
5 Roberto Leon SR Belen Jesuit Prep 1:57.70 2:01.24 1:55.35 2:18.89 1:47.11 4
6 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 1:57.72 1:33.00 2:25.98 2:17.74 2:17.74 3
7 Devin Makousky SR Rockledge 1:58.12 2:25.29 2:04.03 2:11.12 2:21.75 2
8 Davis Brown JR Ponte Vedra 1:58.29 1:47.65 2:11.31 2:17.22 1:26.36 1
9 Colby Green JR Ponte Vedra 1:58.46 2:11.49 2:12.68 2:13.86 2:20.97 -
11 James Orange SO Columbus 1:59.13 2:33.68 1:36.50 2:32.49 2:24.15 -
12 Tanner Andrade Brinsko SO Ponte Vedra 1:59.46 1:49.91 1:58.27 2:13.80 1:49.91 -
13 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 2:00.46 1:33.96 2:05.28 2:36.60 2:12.51 -
14 Brandon Ruiz SR Columbus 2:01.19 2:04.83 1:29.68 1:43.02 2:27.86 -
15 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 2:02.22 2:30.33 2:14.45 1:36.56 2:38.89 -
19 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 2:04.22 2:19.13 1:36.90 2:39.01 1:43.11 -
25 Matthew Vina JR Belen Jesuit Prep 2:06.77 2:41.00 2:04.24 1:32.55 1:59.17 -