February 25, 2023
|
North Fort Myers - North Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grayson Tubbs SR Bishop Verot 1:59.94 2:09.54 1:43.15 2:01.14 2:10.74 10
2 Max Sedmak SO Estero 2:00.18 1:54.18 1:43.36 2:25.42 2:35.04 8
3 Joshua Dorestin JR Dunbar 2:01.10 2:07.16 2:37.43 1:38.10 2:21.69 6
4 Chris Amador SR Palmetto Ridge 2:01.73 2:02.95 1:28.87 1:55.65 1:32.52 5
5 Liam Sedmak SO Estero 2:02.81 2:02.81 2:01.59 1:50.53 1:30.88 4
6 Jack Marshall SO Naples 2:03.13 2:21.60 1:59.44 2:35.15 1:58.21 3
7 Declan Ziomek SR Cape Coral 2:03.26 1:32.45 2:19.29 2:15.59 1:38.61 2
8 Jack Gifford SO Southwest Florida Christian 2:03.94 1:42.87 1:30.48 2:07.66 2:33.69 1
9 Matthew Damouni JR Naples 2:04.51 2:11.98 1:28.41 2:21.95 1:50.82 -
10 Quin Roberts SR Fort Myers 2:04.81 1:56.08 2:08.56 2:16.05 2:24.78 -
11 Jake Jacoby JR Cape Coral 2:05.47 2:01.71 1:36.62 2:40.61 1:34.11 -
12 Elliot Anderson JR Southwest Florida Christian 2:05.58 1:54.28 2:21.91 1:51.77 2:09.35 -
13 Charles Meagher SR Canterbury (FM) 2:06.09 1:38.35 2:17.44 2:04.83 1:28.27 -
14 Elijah Schemel FR Lely 2:06.49 1:33.61 2:28.00 2:25.47 2:24.20 -
15 Christopher Fornes JR Palmetto Ridge 2:07.53 1:38.20 2:22.84 2:13.91 2:21.56 -
16 Brandon Bill JR Fort Myers 2:07.73 2:30.73 1:46.02 2:23.06 1:58.79 -
17 Fedrick Harris SR Dunbar 2:07.81 1:30.75 2:16.76 2:32.10 2:37.21 -
18 Stephen Prendiville SR Bishop Verot 2:08.10 2:14.51 2:29.88 1:39.92 1:55.29 -
19 Justin Heinrichs JR Canterbury (FM) 2:08.45 1:31.20 2:36.71 1:49.19 1:55.61 -
20 Elmer Mijangos-Figueroa SR Immokalee 2:08.55 2:32.98 2:11.13 2:05.98 1:47.99 -
21 Olmar Bartolon JR Dunbar 2:09.88 1:50.40 1:46.51 2:20.27 2:37.16 -
22 Chase Hill SR Fort Myers 2:09.93 1:43.95 2:13.83 2:43.72 2:29.42 -
23 Tai Hopper SR Southwest Florida Christian 2:09.96 2:37.26 1:50.47 2:15.16 2:33.36 -
24 Wyatt Shea SO Fort Myers 2:10.54 2:14.46 1:35.30 1:39.21 1:48.35 -
25 Shawn Stan SR Dunbar 2:10.71 1:44.57 2:46.01 1:52.41 2:42.08 -
26 William Canales SR Cape Coral 2:13.37 1:36.03 1:52.03 2:02.70 1:42.70 -
27 Angel Cruz FR Mariner 2:14.55 1:53.03 2:45.50 2:52.23 2:45.50 -
28 Joseph Flecha SR Island Coast 2:14.67 1:39.66 2:10.63 2:16.02 2:22.75 -
29 Chris Ramirez SO Palmetto Ridge 2:15.34 2:05.87 1:46.92 2:50.53 2:09.93 -
30 Giandavid Martinez SR Immokalee 2:15.37 1:40.18 2:51.92 1:34.76 2:45.16 -
31 Esdres Louis SO Gateway (Fort Myers) 2:15.40 1:44.26 1:44.26 1:56.45 1:52.39 -
32 Lucas McGovern SR Oasis 2:16.84 1:57.69 1:46.74 2:49.69 2:48.32 -
33 Preston Gibson JR Naples 2:17.00 2:22.48 2:44.40 1:38.64 2:32.07 -
34 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 2:17.96 2:49.69 1:47.61 2:17.96 2:37.28 -
35 Isaac Fernander FR Gateway (Fort Myers) 2:18.85 1:48.31 2:18.85 1:49.70 2:13.30 -
36 Octavio Sandovel-Dean FR Riverdale 2:19.18 1:37.43 2:48.41 2:38.67 2:06.66 -
37 Oscar Nicolas FR Immokalee 2:19.52 2:18.13 1:41.85 2:55.80 2:23.71 -
38 Sebastian Sutton-Lewis SR Mariner 2:19.81 2:22.61 2:14.22 1:53.25 2:19.81 -
39 Truman Wiedner SO Oasis 2:20.09 1:56.28 2:57.92 2:45.31 2:49.51 -
40 Ethan Lukow SO Cape Coral 2:20.50 1:43.97 2:00.83 2:31.74 2:09.26 -
41 Caeleb Spriggs SO Island Coast 2:23.86 2:52.64 2:49.76 2:28.18 2:44.00 -
42 marcelo proenza FR Island Coast 2:23.90 1:43.61 3:02.76 2:03.76 2:46.93 -
43 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 2:24.27 3:00.34 2:04.08 2:43.03 2:15.62 -
44 Jonathan Condon SO Riverdale 2:24.43 1:48.33 2:15.77 3:04.87 2:24.43 -
45 Cooper Elliott SO Ida Baker 2:24.45 2:37.45 2:46.12 2:31.68 2:38.90 -
46 Davian Whitman SO Lely 2:24.62 3:02.23 2:57.89 2:26.07 1:57.15 -
47 David Crome SO East Lee County 2:26.13 2:17.37 3:09.97 3:08.51 1:59.83 -
48 Nathaniel James SO Cypress Lake 2:27.07 2:12.37 2:35.90 3:08.25 1:57.66 -
49 Juan Moreno SR Immokalee 2:27.46 3:05.80 2:54.01 2:51.06 2:56.96 -
50 Kevinnson Jean Pierre FR South Fort Myers 2:28.63 2:18.23 2:49.44 2:50.93 2:06.34 -
51 Domenic Lynch SR Mariner 2:28.84 1:50.15 2:19.91 2:43.73 2:55.64 -
52 Tristan Johnson SO Evangelical Christian 2:29.76 2:58.22 3:07.20 2:14.79 2:47.74 -
53 Tristian Butts FR North Fort Myers 2:29.80 2:05.84 2:43.29 2:50.78 2:43.29 -
54 Kai West JR Canterbury (FM) 2:30.18 2:46.70 3:09.23 2:18.17 1:48.13 -
55 Donavan Barthololmew SO Evangelical Christian 2:30.26 3:07.83 2:22.75 2:22.75 2:22.75 -
56 Jordan Irizarry SO Oasis 2:31.00 2:53.65 2:55.16 3:13.28 2:18.92 -
57 Christoper Rode SO North Fort Myers 2:32.10 3:13.17 2:59.48 2:04.73 1:52.56 -
58 Todrick Lannigan FR East Lee County 2:32.63 3:16.90 3:15.37 1:48.37 3:12.32 -
59 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 2:33.45 2:42.66 2:36.52 3:16.42 2:51.87 -
60 Logan Rams SO Ida Baker 2:36.20 2:25.27 1:50.91 2:47.14 2:17.46 -
61 Juan Cevallos SO Palmetto Ridge 2:39.72 1:51.81 2:41.32 2:07.78 2:07.78 -
62 Pablo Pedraza SR South Fort Myers 2:40.54 2:26.10 2:00.41 3:01.41 3:25.50 -
63 Austin Welker FR Estero 2:43.19 1:54.24 3:27.26 3:27.26 2:07.29 -
64 Andrew Torres FR Bishop Verot 2:44.60 3:24.11 3:17.52 3:19.17 2:16.62 -
65 Ibrahim Rosales FR East Lee County 2:45.53 2:19.05 3:02.09 2:14.08 3:35.19 -
66 Jean Barros JR South Fort Myers 2:45.87 2:49.19 2:24.31 2:12.70 2:01.09 -
67 Brian Batista JR Moore Haven 2:46.80 2:40.13 3:26.84 2:06.77 3:28.50 -
68 Diego Cotto Rios JR Lely 2:52.04 3:14.41 3:35.05 3:33.33 2:09.03 -
69 Sean Harbison FR Ida Baker 2:56.15 2:47.35 3:01.44 2:40.30 3:49.00 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
31 Esdres Louis SO Gateway (Fort Myers) 2:09.99 2:31.65 2:15.40 2:14.05 -
39 Truman Wiedner SO Oasis 2:17.29 1:47.87 2:20.09 2:31.30 -
46 Davian Whitman SO Lely 1:51.36 2:20.29 2:24.62 2:14.50 -
50 Kevinnson Jean Pierre FR South Fort Myers 2:04.85 2:30.12 2:28.63 2:59.85 -
55 Donavan Barthololmew SO Evangelical Christian 3:04.82 3:13.84 2:30.26 2:30.26 -
57 Christoper Rode SO North Fort Myers 2:47.31 2:44.27 2:32.10 2:42.75 -
58 Todrick Lannigan FR East Lee County 2:02.11 2:35.69 2:32.63 2:38.74 -
61 Juan Cevallos SO Palmetto Ridge 3:27.64 2:52.50 2:39.72 1:59.79 -
62 Pablo Pedraza SR South Fort Myers 2:03.62 2:05.23 2:40.54 2:42.15 -
63 Austin Welker FR Estero 2:49.72 2:17.08 2:43.19 2:15.45 -
66 Jean Barros JR South Fort Myers 2:12.70 2:09.38 2:45.87 1:59.43 -
68 Diego Cotto Rios JR Lely 3:23.01 2:57.21 2:52.04 2:07.31 -
69 Sean Harbison FR Ida Baker 2:12.12 2:03.31 2:56.15 2:35.02 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
43 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 2:34.37 2:15.62 1:45.32 3:03.23 3:00.34 2:24.27 -
47 David Crome SO East Lee County 2:11.52 2:55.36 2:59.74 3:05.59 1:59.83 2:26.13 -
48 Nathaniel James SO Cypress Lake 2:13.84 3:05.31 2:25.60 2:34.43 2:37.37 2:27.07 -
51 Domenic Lynch SR Mariner 1:50.15 2:06.52 2:13.96 1:44.19 2:36.29 2:28.84 -
52 Tristan Johnson SO Evangelical Christian 2:44.74 1:47.83 2:22.28 3:14.69 2:43.24 2:29.76 -
53 Tristian Butts FR North Fort Myers 3:11.75 2:44.78 2:13.33 2:22.31 2:55.27 2:29.80 -
54 Kai West JR Canterbury (FM) 2:15.17 3:04.73 3:03.22 2:46.70 3:06.23 2:30.18 -
56 Jordan Irizarry SO Oasis 2:12.88 3:16.30 3:05.73 2:29.49 2:27.98 2:31.00 -
59 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 2:01.23 2:53.40 2:28.85 1:48.95 3:07.21 2:33.45 -
60 Logan Rams SO Ida Baker 2:45.58 2:47.14 3:05.88 3:10.57 2:29.96 2:36.20 -
64 Andrew Torres FR Bishop Verot 3:01.06 3:24.11 2:26.50 3:32.34 2:03.45 2:44.60 -
65 Ibrahim Rosales FR East Lee County 2:42.22 2:24.02 3:30.23 2:48.84 3:28.57 2:45.53 -
67 Brian Batista JR Moore Haven 2:56.81 3:15.16 2:38.46 2:50.14 3:01.82 2:46.80 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Angel Cruz FR Mariner 2:52.23 2:14.55 1:57.06 2:13.21 -
28 Joseph Flecha SR Island Coast 1:38.31 2:14.67 2:55.08 2:44.30 -
30 Giandavid Martinez SR Immokalee 2:15.37 2:15.37 1:49.65 2:09.96 -
34 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 2:52.45 2:17.96 2:44.18 2:57.97 -
35 Isaac Fernander FR Gateway (Fort Myers) 2:46.62 2:18.85 2:49.40 2:49.40 -
36 Octavio Sandovel-Dean FR Riverdale 2:15.01 2:19.18 2:16.40 2:38.67 -
37 Oscar Nicolas FR Immokalee 2:32.08 2:19.52 1:43.25 3:01.38 -
38 Sebastian Sutton-Lewis SR Mariner 2:18.42 2:19.81 2:47.78 2:40.79 -
40 Ethan Lukow SO Cape Coral 2:28.93 2:20.50 2:10.67 2:34.55 -
41 Caeleb Spriggs SO Island Coast 2:54.07 2:23.86 2:18.11 2:38.25 -
42 marcelo proenza FR Island Coast 1:47.93 2:23.90 1:47.93 2:41.17 -
44 Jonathan Condon SO Riverdale 1:56.99 2:24.43 2:56.21 2:24.43 -
45 Cooper Elliott SO Ida Baker 2:37.45 2:24.45 2:50.45 2:23.01 -
49 Juan Moreno SR Immokalee 1:44.70 2:27.46 3:05.80 3:10.23 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Jack Marshall SO Naples 2:19.14 2:03.13 3
13 Charles Meagher SR Canterbury (FM) 1:49.70 2:06.09 -
14 Elijah Schemel FR Lely 1:41.20 2:06.49 -
15 Christopher Fornes JR Palmetto Ridge 2:10.08 2:07.53 -
16 Brandon Bill JR Fort Myers 2:42.22 2:07.73 -
18 Stephen Prendiville SR Bishop Verot 2:37.57 2:08.10 -
19 Justin Heinrichs JR Canterbury (FM) 1:44.05 2:08.45 -
20 Elmer Mijangos-Figueroa SR Immokalee 1:40.27 2:08.55 -
21 Olmar Bartolon JR Dunbar 2:11.18 2:09.88 -
23 Tai Hopper SR Southwest Florida Christian 2:29.46 2:09.96 -
24 Wyatt Shea SO Fort Myers 1:35.30 2:10.54 -
29 Chris Ramirez SO Palmetto Ridge 2:28.88 2:15.34 -
32 Lucas McGovern SR Oasis 1:59.05 2:16.84 -
33 Preston Gibson JR Naples 2:32.07 2:17.00 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grayson Tubbs SR Bishop Verot 2:34.73 1:23.96 2:27.53 1:59.94 2:15.54 1:27.56 10
2 Max Sedmak SO Estero 2:14.61 1:50.57 1:27.74 2:00.18 2:11.00 1:40.96 8
3 Joshua Dorestin JR Dunbar 2:19.27 1:29.62 1:48.99 2:01.10 1:30.83 1:29.62 6
4 Chris Amador SR Palmetto Ridge 2:24.86 2:16.34 2:24.86 2:01.73 1:56.86 1:47.13 5
5 Liam Sedmak SO Estero 1:57.90 1:34.57 1:35.80 2:02.81 2:20.01 2:12.64 4
7 Declan Ziomek SR Cape Coral 2:08.19 2:34.08 2:34.08 2:03.26 2:02.03 2:22.99 2
8 Jack Gifford SO Southwest Florida Christian 2:33.69 1:49.07 2:38.65 2:03.94 1:29.24 2:10.14 1
9 Matthew Damouni JR Naples 1:47.08 1:29.65 1:59.53 2:04.51 2:25.68 1:39.61 -
10 Quin Roberts SR Fort Myers 1:37.36 2:11.05 2:03.57 2:04.81 1:53.58 2:02.32 -
11 Jake Jacoby JR Cape Coral 2:30.57 2:26.80 2:00.46 2:05.47 1:42.89 1:27.83 -
12 Elliot Anderson JR Southwest Florida Christian 1:49.26 2:34.47 1:53.03 2:05.58 2:10.61 1:30.42 -
17 Fedrick Harris SR Dunbar 1:44.81 2:00.15 1:32.03 2:07.81 2:06.54 2:35.93 -
22 Chase Hill SR Fort Myers 2:11.23 2:30.72 2:29.42 2:09.93 2:17.73 1:30.96 -
25 Shawn Stan SR Dunbar 2:25.09 2:25.09 2:02.87 2:10.71 2:06.79 1:45.88 -
26 William Canales SR Cape Coral 2:45.38 2:18.71 2:36.05 2:13.37 2:08.04 2:05.37 -