March 4, 2023
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 2:27.26 2:34.63 1:47.50 2:37.57 1:47.50 2:34.63 2:00.76 10
2 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:32.00 2:28.96 3:11.52 2:47.20 1:54.00 3:06.96 2:30.48 8
3 Emily McDermott JR Berkeley Prep 2:32.53 2:55.41 2:08.13 2:41.69 2:15.76 2:26.43 3:07.62 6
4 Adia D'Piazza SR Mitchell 2:33.04 2:56.00 2:52.94 1:54.78 2:56.00 3:08.24 2:20.80 5
5 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:34.24 2:00.31 1:51.06 2:26.53 2:04.94 2:54.30 2:52.75 4
6 Sullivan Morris JR Parrish 2:34.92 3:21.40 2:05.49 3:16.75 3:16.75 2:27.18 2:31.83 3
7 Jennifer Swenson SR Parrish 2:35.51 3:08.17 3:12.84 2:47.95 2:19.96 2:47.95 1:53.53 2
8 Jordyn Frazier JR Winter Haven 2:35.79 2:46.70 2:46.70 2:46.70 3:08.51 3:05.39 2:57.60 1
9 Ashylnn Turner SO Tampa Bay HEAT 2:36.02 2:18.86 3:11.91 2:46.95 3:13.47 2:14.18 2:51.63 -
10 Layne Goodwin JR Berkeley Prep 2:38.97 2:15.13 2:19.90 3:10.77 2:15.13 3:25.08 2:42.15 -
11 Lauren Bayes SO Lakeland Christian 2:39.38 3:24.01 2:45.76 2:31.42 3:08.07 2:47.35 3:03.29 -
12 Kinsey Myers 7 McKeel 2:39.75 1:58.22 2:44.55 2:30.17 3:16.50 2:06.21 2:12.60 -
13 Isabella Maccini SO Parrish 2:40.48 3:02.95 3:02.95 3:19.00 3:27.02 2:30.86 2:53.32 -
14 Rebecca Jackson SO Parrish 2:40.67 3:12.81 2:18.18 2:03.72 2:05.33 2:45.49 3:03.17 -
15 Sarah Bayes SR Lakeland Christian 2:41.30 3:24.86 3:13.56 2:49.37 2:05.82 3:28.08 2:09.04 -
16 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 2:42.42 3:01.91 3:19.78 2:09.94 3:08.41 2:48.92 2:48.92 -
17 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 2:43.18 2:43.18 3:32.14 3:17.45 2:13.81 2:23.60 2:56.24 -
18 Dalia Halawani SO Berkeley Prep 2:43.18 3:28.87 3:06.03 2:08.92 2:18.71 2:41.55 2:13.81 -
19 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 2:43.89 2:02.92 2:04.56 3:00.28 2:07.84 3:05.20 2:29.14 -
20 Harper Cuthbertson 7 Berkeley Prep 2:44.05 3:03.74 2:11.24 2:03.04 3:31.63 2:21.09 2:01.40 -
21 Lily Sarakun JR Mitchell 2:44.25 3:22.03 1:54.98 2:01.55 2:22.90 1:54.98 3:13.82 -
22 Grace Connoy JR Land O'Lakes 2:44.64 2:47.94 2:15.01 2:29.83 3:01.11 3:19.22 3:24.16 -
23 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 2:45.08 2:41.78 2:45.08 3:34.61 3:28.00 2:58.29 2:30.23 -
24 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 2:45.84 2:04.38 2:29.26 3:32.28 2:52.48 3:23.99 2:50.82 -
25 Olivia Hudzietz SO Mitchell 2:46.27 2:13.02 2:19.67 2:44.61 2:49.60 3:24.52 3:16.20 -
26 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 2:46.41 2:54.73 3:34.67 2:48.08 3:04.72 2:29.77 3:34.67 -
27 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 2:47.18 3:13.93 2:52.20 2:22.11 3:05.57 3:02.23 3:35.67 -
28 Chabraeya Wilson FR Lakeland 2:47.24 2:52.26 1:57.07 2:18.81 2:40.55 3:25.71 2:50.59 -
29 Elchana Delcis FR Patel 2:47.38 3:19.19 2:47.38 2:33.99 2:37.34 3:10.82 3:14.16 -
30 Maranda Borglund FR McKeel 2:49.45 3:30.12 3:19.95 3:21.65 2:56.23 2:46.06 3:04.70 -
31 Jasmin Aviles JR Hardee 2:50.56 2:52.27 2:06.22 3:14.44 2:18.16 2:09.63 2:40.33 -
32 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:50.66 3:21.38 3:41.86 3:21.38 3:04.32 2:52.37 3:29.92 -
33 Jordan Beamon-Murry SR Wesley Chapel 2:52.13 2:29.76 2:07.38 2:55.58 2:29.76 3:17.95 3:19.67 -
34 Morgan Craft SO Winter Haven 2:53.31 3:45.31 2:51.58 3:10.65 3:21.04 3:38.37 3:38.37 -
35 Harper Diyorio 7 McKeel 2:53.84 2:15.60 2:05.17 3:16.44 2:32.98 3:33.83 2:39.94 -
36 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 2:54.80 3:01.80 2:09.36 3:42.00 3:24.52 2:26.84 2:56.55 -
37 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 2:55.03 3:28.29 2:27.03 3:47.54 3:35.29 3:09.04 3:21.29 -
38 Sophie Pierre FR Tampa Prep 2:57.28 3:07.92 2:12.96 2:25.37 2:27.15 2:59.06 3:39.83 -
39 Kansas Henry SO Lake Wales 2:57.49 2:50.39 3:41.87 2:20.22 3:22.34 2:09.57 3:50.74 -
40 Sarah Workman FR Lakeland Christian 2:57.56 3:29.52 3:08.22 2:18.50 3:40.18 3:29.52 3:50.83 -
41 Raegan Craft JR McKeel 2:57.95 3:08.63 3:38.88 3:49.56 3:21.09 2:41.94 2:43.72 -
42 Drea D'Piazza SR Mitchell 2:58.63 2:26.48 2:53.28 3:09.35 2:19.34 3:07.57 3:02.21 -
43 Isabella Packer FR Mitchell 2:59.00 2:44.68 2:07.09 2:39.31 2:23.20 2:21.41 3:45.54 -
44 Yesena Gonzalez FR Lake Wales 2:59.61 3:39.13 2:38.06 2:38.06 2:07.53 2:20.10 2:41.65 -
45 Emma Miller SO McKeel 3:00.46 2:44.22 3:52.80 3:18.51 2:55.05 3:25.73 3:50.99 -
46 Julia Pesch SO Academy Lakes 3:00.56 3:16.81 3:43.90 3:34.87 3:24.04 3:04.18 3:09.59 -
47 LaRhiyyah Shepherd JR Auburndale 3:01.00 2:26.61 3:22.72 3:01.00 3:28.15 3:35.39 2:59.19 -
48 Yadira Sanchez SR Hardee 3:01.23 2:30.42 3:53.79 2:50.36 2:28.61 2:44.92 3:33.86 -
49 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 3:01.46 2:57.83 3:25.05 2:54.21 2:43.32 2:30.62 3:35.94 -
50 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 3:01.70 2:09.01 2:39.90 3:28.96 3:16.24 2:52.62 2:27.18 -
51 Ella Claxton SO Parrish 3:01.90 3:16.46 2:18.25 3:31.01 2:36.44 2:49.17 3:20.09 -
52 Rebecca Simons FR Tampa Bay HEAT 3:01.99 2:54.71 3:29.29 2:47.43 2:16.50 3:42.03 3:51.13 -
53 Donia Hassan SO George Jenkins 3:02.49 3:28.04 3:46.29 3:44.47 3:35.34 3:28.04 3:42.64 -
54 Hannah Wood JR Parrish 3:03.66 3:12.85 2:39.79 2:36.12 2:59.99 2:47.13 3:05.50 -
55 Regan Reynolds 7 McKeel 3:05.46 2:39.50 3:38.85 3:24.01 2:09.83 3:25.86 2:13.54 -
56 Emily Maul SR McKeel 3:06.49 2:21.74 3:13.95 2:21.74 2:29.20 3:19.55 3:45.66 -
57 Gaby Hernandez SO Berkeley Prep 3:07.78 2:43.37 2:50.88 3:34.07 3:35.95 2:47.13 2:35.86 -
58 Zoe Faircloth JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:09.65 2:20.35 2:56.38 4:00.86 2:54.48 3:43.79 3:32.41 -
59 Faith Stacy FR Tampa Bay HEAT 3:14.02 2:44.92 2:33.28 2:37.16 3:27.61 3:43.13 2:37.16 -
60 abby o'bannon FR McKeel 3:14.89 2:28.12 3:07.10 2:16.43 3:55.82 4:01.67 2:47.61 -
61 Jasia Solak SO Holy Names 3:15.31 3:42.66 3:50.47 3:58.28 3:03.60 2:44.06 3:27.03 -
62 Ashlyn Blanton SR George Jenkins 3:15.84 2:36.68 4:08.72 3:11.93 3:56.97 3:39.34 2:19.05 -
63 jillian glenn 7 McKeel 3:18.06 3:27.97 2:32.51 2:48.36 3:59.66 3:31.93 3:20.04 -
64 Francesca Porricolo FR Tampa Catholic 3:19.49 2:31.62 3:29.47 3:21.49 2:27.63 3:41.44 3:31.46 -
65 Jennifer Gonzalez SO Hardee 3:19.80 3:19.80 3:59.76 3:37.79 2:51.83 4:09.75 2:33.85 -
66 Meredith Mendenhall SO Tampa Catholic 3:22.36 3:48.67 3:40.58 3:00.10 3:52.72 3:20.34 3:38.55 -
67 Kylee Hunt FR George Jenkins 3:24.03 2:35.07 4:15.04 2:59.55 3:26.07 2:59.55 3:32.20 -
68 Avilon Judah SR Lakeland 3:25.28 2:31.91 4:22.76 2:29.86 4:04.29 2:44.23 4:16.60 -
69 Ezmeralda Alamia SO Hardee 3:26.53 3:01.75 2:26.64 4:20.23 2:30.77 3:16.21 2:41.10 -
70 Hannah Ryan JR Parrish 3:26.79 3:14.39 3:14.39 4:14.36 3:30.93 3:49.54 3:41.27 -
71 Josie Yingling 6 Zephyrhills Christian 3:29.69 4:05.34 3:23.40 3:15.02 4:17.92 3:25.50 3:12.92 -
72 Dominique Fernandez JR Tampa Catholic 3:29.78 2:31.05 3:08.81 3:25.59 3:23.49 3:17.20 4:24.33 -
73 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 3:30.16 3:55.38 3:17.55 3:42.77 3:38.57 3:17.55 3:34.37 -
74 Gabriela Stokes JR Dunbar 3:35.19 2:56.46 3:15.83 4:26.84 2:56.46 3:56.71 2:50.00 -
75 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 3:37.71 3:02.88 4:03.84 4:10.37 3:35.54 4:06.02 4:32.14 -
76 Ava Briggs JR Lake Wales 3:39.33 3:48.11 3:04.24 3:32.75 2:42.31 2:51.08 3:15.21 -
77 Morgan Gneaux FR Tampa Catholic 3:41.37 3:45.80 3:50.23 3:17.02 4:12.37 4:41.14 3:08.17 -
78 Kayla Dorestin SO Dunbar 3:53.29 3:18.30 2:52.64 4:49.28 3:48.63 4:30.62 4:32.95 -
79 Ana Shehadah-Darnott SO Hardee 3:53.48 3:55.82 3:25.47 3:37.14 2:50.44 2:57.45 4:02.82 -
80 Jayla Brown FR Lakeland 4:30.13 4:43.64 4:51.74 4:49.04 4:22.03 4:00.42 5:24.16 -
  Emily Golden SR Bradenton Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 2:27.26 10
2 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:32.00 8
3 Emily McDermott JR Berkeley Prep 2:32.53 6
4 Adia D'Piazza SR Mitchell 2:33.04 5
5 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:34.24 4
7 Jennifer Swenson SR Parrish 2:35.51 2
8 Jordyn Frazier JR Winter Haven 2:35.79 1
9 Ashylnn Turner SO Tampa Bay HEAT 2:36.02 -
11 Lauren Bayes SO Lakeland Christian 2:39.38 -
13 Isabella Maccini SO Parrish 2:40.48 -
14 Rebecca Jackson SO Parrish 2:40.67 -
22 Grace Connoy JR Land O'Lakes 2:44.64 -
30 Maranda Borglund FR McKeel 2:49.45 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Sullivan Morris JR Parrish 2:50.42 2:34.92 3:18.30 2:53.51 2:45.77 3
10 Layne Goodwin JR Berkeley Prep 1:59.23 2:38.97 1:57.64 2:54.87 3:21.90 -
15 Sarah Bayes SR Lakeland Christian 3:23.24 2:41.30 2:31.63 2:00.98 2:10.66 -
16 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 3:14.91 2:42.42 2:09.94 2:11.56 2:39.18 -
18 Dalia Halawani SO Berkeley Prep 3:25.61 2:43.18 2:59.50 2:39.92 2:17.08 -
20 Harper Cuthbertson 7 Berkeley Prep 2:53.90 2:44.05 2:04.68 2:29.29 3:29.99 -
21 Lily Sarakun JR Mitchell 3:12.18 2:44.25 2:08.12 2:44.25 2:32.76 -
23 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 2:40.13 2:45.08 2:20.32 2:12.07 2:08.77 -
24 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 3:28.96 2:45.84 1:56.09 3:14.04 3:35.60 -
26 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 3:03.06 2:46.41 2:51.41 3:29.68 3:23.02 -
27 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 3:35.67 2:47.18 3:10.59 2:52.20 3:22.29 -
28 Chabraeya Wilson FR Lakeland 2:48.92 2:47.24 3:15.67 3:03.97 2:52.26 -
29 Elchana Delcis FR Patel 2:00.52 2:47.38 3:32.58 2:12.23 3:14.16 -
32 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:30.18 2:50.66 2:01.17 2:35.30 2:35.30 -
38 Sophie Pierre FR Tampa Prep 2:12.96 2:57.28 3:15.01 3:00.83 3:46.92 -
39 Kansas Henry SO Lake Wales 2:32.65 2:57.49 3:04.59 3:15.24 2:04.25 -
  Emily Golden SR Bradenton Christian DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Kinsey Myers 7 McKeel 2:39.75 2:55.73 3:18.09 3:10.11 -
17 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 2:43.18 2:17.08 3:17.45 3:28.87 -
19 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 2:43.89 2:17.67 2:52.09 2:52.09 -
25 Olivia Hudzietz SO Mitchell 2:46.27 3:29.50 3:34.49 2:44.61 -
31 Jasmin Aviles JR Hardee 2:50.56 3:17.85 2:21.57 3:22.97 -
33 Jordan Beamon-Murry SR Wesley Chapel 2:52.13 2:50.41 3:43.77 2:46.97 -
34 Morgan Craft SO Winter Haven 2:53.31 2:58.51 3:40.11 2:42.92 -
35 Harper Diyorio 7 McKeel 2:53.84 2:57.32 2:39.94 2:32.98 -
36 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 2:54.80 2:14.60 2:35.58 2:49.56 -
40 Sarah Workman FR Lakeland Christian 2:57.56 3:38.40 3:33.08 3:38.40 -
44 Yesena Gonzalez FR Lake Wales 2:59.61 3:44.52 2:38.06 3:12.19 -
45 Emma Miller SO McKeel 3:00.46 3:54.60 3:13.10 3:09.49 -
48 Yadira Sanchez SR Hardee 3:01.23 2:57.61 2:35.86 3:39.29 -
50 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 3:01.70 2:58.07 3:56.21 3:12.61 -
52 Rebecca Simons FR Tampa Bay HEAT 3:01.99 3:03.81 3:05.63 3:00.17 -
56 Emily Maul SR McKeel 3:06.49 2:34.79 3:34.47 2:16.14 -
58 Zoe Faircloth JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:09.65 2:48.79 2:50.69 4:06.55 -
59 Faith Stacy FR Tampa Bay HEAT 3:14.02 3:47.01 2:21.64 2:39.10 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
37 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 2:58.53 3:21.29 2:55.03 3:12.54 -
41 Raegan Craft JR McKeel 2:33.04 3:40.66 2:57.95 2:22.36 -
42 Drea D'Piazza SR Mitchell 3:23.64 3:21.86 2:58.63 3:48.65 -
43 Isabella Packer FR Mitchell 3:50.91 2:17.83 2:59.00 2:16.04 -
46 Julia Pesch SO Academy Lakes 3:31.26 2:13.62 3:00.56 2:24.45 -
47 LaRhiyyah Shepherd JR Auburndale 2:19.37 2:28.42 3:01.00 3:49.87 -
49 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 2:34.25 3:15.98 3:01.46 3:23.24 -
53 Donia Hassan SO George Jenkins 3:22.57 2:15.05 3:02.49 3:44.47 -
54 Hannah Wood JR Parrish 2:59.99 2:23.26 3:03.66 3:25.70 -
61 Jasia Solak SO Holy Names 3:09.45 4:00.24 3:15.31 3:11.41 -
65 Jennifer Gonzalez SO Hardee 2:49.83 3:59.76 3:19.80 2:37.85 -
66 Meredith Mendenhall SO Tampa Catholic 3:28.43 2:41.89 3:22.36 2:49.99 -
67 Kylee Hunt FR George Jenkins 3:30.15 2:22.83 3:24.03 3:03.63 -
68 Avilon Judah SR Lakeland 2:23.70 3:19.13 3:25.28 2:58.60 -
69 Ezmeralda Alamia SO Hardee 3:20.34 4:11.97 3:26.53 3:45.12 -
73 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 3:13.35 3:34.37 3:30.16 3:00.74 -
74 Gabriela Stokes JR Dunbar 4:16.08 4:31.14 3:35.19 2:30.64 -
78 Kayla Dorestin SO Dunbar 2:54.97 3:46.30 3:53.29 4:58.62 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
51 Ella Claxton SO Parrish 3:01.90 3:45.56 2:20.07 2:30.98 2:56.45 3:00.09 -
55 Regan Reynolds 7 McKeel 3:05.46 3:55.54 3:18.45 3:27.72 2:41.35 3:16.59 -
57 Gaby Hernandez SO Berkeley Prep 3:07.78 3:17.17 2:41.49 2:41.49 3:02.15 3:58.48 -
60 abby o'bannon FR McKeel 3:14.89 3:09.05 3:05.15 3:38.28 2:43.71 3:38.28 -
62 Ashlyn Blanton SR George Jenkins 3:15.84 3:25.64 4:14.60 2:19.05 2:52.34 2:22.97 -
63 jillian glenn 7 McKeel 3:18.06 2:58.26 3:06.18 4:11.54 3:33.91 3:25.99 -
64 Francesca Porricolo FR Tampa Catholic 3:19.49 2:49.57 3:39.44 3:11.51 2:19.65 3:37.45 -
70 Hannah Ryan JR Parrish 3:26.79 2:26.82 2:33.03 4:20.56 2:43.37 3:12.32 -
71 Josie Yingling 6 Zephyrhills Christian 3:29.69 3:17.11 4:24.21 2:43.56 3:35.98 3:27.60 -
72 Dominique Fernandez JR Tampa Catholic 3:29.78 4:20.13 4:20.13 2:33.14 4:05.45 3:50.76 -
75 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 3:37.71 2:43.29 2:45.46 4:10.37 3:00.70 2:43.29 -
76 Ava Briggs JR Lake Wales 3:39.33 3:04.24 2:59.85 2:44.50 4:25.39 2:42.31 -
77 Morgan Gneaux FR Tampa Catholic 3:41.37 4:07.94 3:17.02 4:41.14 4:36.72 2:41.60 -
79 Ana Shehadah-Darnott SO Hardee 3:53.48 3:13.79 2:45.77 3:09.12 2:57.45 4:21.50 -
80 Jayla Brown FR Lakeland 4:30.13 5:48.47 3:17.20 4:54.45 4:54.45 4:40.94 -