March 4, 2023
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abigail Williams JR Sunlake 4:01.40 5:17.62 5:58.91 4:45.86 4:01.40 10
2 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 5:16.18 5:19.37 6:32.83 5:28.96 4:44.24 8
3 Jaade McBride JR George Jenkins 5:58.27 5:22.76 6:56.36 6:14.41 5:13.08 6
4 Hannah Latif JR Berkeley Prep 5:29.67 5:23.20 5:16.74 3:46.24 6:11.68 5
5 Emma Nales-Torchio SR McKeel 5:39.32 5:32.66 5:39.32 5:22.68 5:39.32 4
6 Nella Petersen SR Mitchell 4:34.88 5:35.22 5:41.93 5:08.41 5:05.05 3
7 Reagan Chambless SO Seffner Christian 6:52.66 5:38.24 4:10.30 6:08.69 6:45.89 2
8 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 5:26.11 5:39.69 5:26.11 6:27.25 5:26.11 1
9 Payton Rusk SR George Jenkins 4:55.51 5:43.61 4:14.28 6:31.72 4:48.64 -
10 Alex Louie 7 Berkeley Prep 4:42.80 5:49.13 4:53.27 6:06.59 5:45.64 -
11 Evelyn Hoffert SO Lakeland 6:14.95 5:50.42 6:35.98 5:57.43 5:43.42 -
12 Sarah Bayes SR Lakeland Christian 7:37.32 5:51.78 6:34.00 6:34.00 6:44.55 -
13 Jessica Erwin SR Mitchell 6:13.37 5:52.23 6:38.02 4:34.74 4:17.13 -
14 Meaghan Ballard FR Sunlake 5:10.84 5:53.22 4:49.64 6:32.08 4:10.79 -
15 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 7:29.90 5:54.25 6:29.68 5:33.00 5:57.80 -
16 Isabella Steady SR Sunlake 6:48.08 5:54.85 4:22.59 6:01.95 4:54.53 -
17 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 7:34.75 5:55.27 6:27.25 4:15.80 7:24.09 -
18 Adia D'Piazza SR Mitchell 5:06.06 6:00.07 7:44.49 4:48.06 5:49.27 -
19 Isabella Maccini SO Parrish 5:12.33 6:03.17 4:43.28 6:14.07 5:30.49 -
20 Abigail Chudzinski SR Holy Names 5:12.96 6:03.90 5:49.35 7:31.24 5:56.63 -
21 Aaralyn Cullom JR Land O'Lakes 7:13.68 6:04.43 5:31.64 7:13.68 4:33.33 -
22 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 7:16.20 6:06.55 6:43.21 6:43.21 5:15.24 -
23 Jada Altieri JR Hardee 4:17.83 6:08.32 5:09.39 6:19.37 5:20.44 -
24 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 4:18.79 6:09.69 7:19.94 7:08.84 7:34.72 -
25 Arya Khosla 7 Berkeley Prep 5:40.39 6:09.98 6:02.58 5:10.79 6:58.08 -
26 Emma Olsen SO Calvary Christian (Clr) 7:55.40 6:11.40 5:08.27 5:04.55 7:18.26 -
27 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 7:55.79 6:11.71 6:15.43 5:23.39 6:22.87 -
28 Mattie Vann JR Lakeland 5:20.19 6:12.31 6:53.27 7:04.44 4:46.68 -
29 Lily Sarakun JR Mitchell 7:53.98 6:13.21 6:05.75 6:31.87 4:43.64 -
30 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 4:38.44 6:16.27 7:39.05 7:12.71 6:08.75 -
31 Olivia Hudzietz SO Mitchell 7:21.27 6:17.15 6:39.78 8:02.76 7:36.36 -
32 Jasmin Aviles JR Hardee 5:17.41 6:17.86 7:52.33 5:24.96 5:40.08 -
33 Hope Hallock FR Lakeland 6:58.93 6:20.84 6:17.04 7:52.25 5:38.95 -
34 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 7:56.40 6:21.12 8:04.03 5:39.20 8:07.84 -
35 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 7:45.68 6:21.70 8:12.40 6:56.06 4:42.46 -
36 Maranda Borglund FR McKeel 5:39.54 6:25.84 6:06.55 6:56.71 8:17.74 -
37 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 4:42.30 6:26.71 5:40.31 4:30.70 6:15.11 -
38 Claire Scarborough 7 Lakeland Christian 7:44.68 6:27.23 4:50.43 6:50.47 8:07.91 -
39 Brianna Bergin 8 Carrollwood 6:24.01 6:27.88 6:16.25 6:43.40 8:24.25 -
40 Harper Diyorio 7 McKeel 8:13.03 6:31.29 6:03.90 4:45.65 7:26.07 -
41 Madison Adams SO McKeel 6:08.33 6:31.84 8:01.97 5:05.64 7:03.19 -
42 Faith Stacy FR Tampa Bay HEAT 5:13.58 6:31.97 8:17.81 4:34.38 5:21.42 -
43 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 6:48.63 6:32.91 7:27.92 7:39.71 5:53.62 -
44 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 7:59.44 6:32.98 7:31.93 5:45.83 5:30.11 -
45 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 7:43.77 6:33.02 8:19.14 4:35.12 6:21.23 -
46 Kacey Reinhold SR Lakeland 7:00.87 6:33.33 8:07.73 6:37.27 6:53.00 -
47 Isabella Packer FR Mitchell 7:24.78 6:33.61 5:30.64 5:18.83 6:29.68 -
48 Katie Coleman 7 Lakeland Christian 5:46.64 6:33.90 7:44.81 7:09.36 4:35.73 -
49 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 4:35.80 6:34.00 7:37.04 5:34.90 7:25.22 -
50 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 6:50.19 6:38.24 7:10.10 6:42.23 7:53.91 -
51 Grace Hamrick SR Calvary Christian (Clr) 8:23.42 6:39.54 7:03.52 6:51.53 5:15.64 -
52 Sara King FR Wiregrass Ranch 5:49.51 6:41.73 8:30.20 8:02.08 5:05.32 -
53 Lillian Baker FR George Jenkins 8:22.62 6:42.09 8:10.55 5:57.86 8:22.62 -
54 Natalie Kelley SR Berkeley Prep 7:47.00 6:42.58 7:14.79 8:43.36 8:19.20 -
55 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 7:55.17 6:42.68 8:35.43 5:18.12 6:50.74 -
56 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 6:58.83 6:46.63 7:06.97 4:56.84 4:56.84 -
57 Sarah Tomkinson JR Lake Wales 6:02.60 6:47.41 5:21.86 5:13.71 7:20.01 -
58 Sarah Workman FR Lakeland Christian 7:54.75 6:49.26 6:28.80 5:31.50 8:02.93 -
59 Reagan Jones SO Calvary Christian (Clr) 8:03.23 6:49.51 6:33.13 8:11.42 7:01.80 -
60 Mia Webb JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:35.40 6:50.27 6:54.38 7:23.10 7:06.68 -
61 Sophie Pierre FR Tampa Prep 6:39.78 6:52.14 7:29.24 5:04.99 6:10.93 -
62 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 7:26.26 6:53.20 8:15.84 5:30.56 8:32.37 -
63 kate gonzalez SO McKeel 8:37.82 6:54.25 4:58.26 8:25.39 8:21.25 -
64 Yesena Gonzalez FR Lake Wales 7:45.24 6:55.39 8:26.78 5:57.24 7:20.32 -
65 Gaby Hernandez SO Berkeley Prep 7:25.78 6:56.61 5:41.62 6:52.45 8:11.60 -
66 Emma Miller SO McKeel 6:57.48 6:57.48 7:05.83 7:47.58 7:30.88 -
67 Davis Kimler FR George Jenkins 6:49.84 6:58.20 5:17.84 5:59.66 8:13.48 -
68 Kenley Allen 7 Lakeland Christian 6:20.86 7:07.93 8:03.56 5:08.11 6:55.10 -
69 Kaycie Homer SO Land O'Lakes 7:09.73 7:14.07 5:51.60 5:47.26 6:21.99 -
70 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 6:16.73 7:18.05 6:34.25 5:54.82 7:09.29 -
71 Genesis Chavez SR Hardee 7:50.39 7:19.61 6:13.67 5:25.32 7:45.99 -
72 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 6:42.73 7:22.56 6:16.18 5:36.35 5:27.50 -
73 Emily Gerges JR Calvary Christian (Clr) 6:23.26 7:25.65 8:28.04 7:56.85 5:20.87 -
74 Heidi Nolan JR George Jenkins 5:55.17 7:29.58 8:46.01 6:58.11 8:28.03 -
75 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 9:40.98 7:33.89 8:01.13 6:57.58 9:04.67 -
76 Rachel Cunningham SO Berkeley Prep 7:35.35 7:35.35 8:20.89 8:16.34 5:23.30 -
77 Ezmeralda Alamia SO Hardee 8:02.83 7:35.50 9:33.93 7:58.28 8:02.83 -
78 Hadassah Plumley FR Lakeland Christian 7:34.03 7:38.61 9:47.02 6:02.31 6:52.75 -
79 Natalia Deluna-Camacho JR Hardee 7:08.02 7:45.24 6:16.85 9:46.21 9:46.21 -
80 Amaryllis Rodriguez JR Hardee 8:41.38 7:45.51 5:58.45 6:12.41 5:30.52 -
81 Arz Soboh JR Patel 7:32.58 7:46.57 7:41.91 9:47.88 7:51.24 -
82 Lydia Stabler FR Lakeland Christian 6:46.59 7:47.34 10:07.55 8:06.04 6:04.53 -
83 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 8:47.47 7:50.95 5:34.38 8:14.50 8:38.05 -
84 Ava Briggs JR Lake Wales 9:09.24 7:57.60 8:16.71 6:02.98 8:35.81 -
85 Isabella Kucher JR Land O'Lakes 5:40.98 8:07.11 6:44.31 5:45.85 9:49.41 -
86 Gabriela Stokes JR Dunbar 10:32.14 8:10.03 10:22.34 7:45.53 9:03.94 -
87 Cecily Julich FR Lake Wales 6:28.82 8:12.17 6:09.13 8:07.25 9:35.84 -
88 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 8:04.30 8:14.18 9:57.96 6:40.29 8:09.24 -
89 Presley Farrell FR Tampa Prep 9:18.18 8:27.43 8:17.29 6:30.73 10:03.85 -
90 Kayla Dorestin SO Dunbar 7:24.77 8:43.26 9:19.89 10:54.08 10:38.38 -
91 Layla Faltoos FR Calvary Christian (Clr) 8:50.36 8:45.10 9:06.11 8:29.35 10:45.88 -
92 Ana Shehadah-Darnott SO Hardee 9:51.67 8:53.03 10:18.32 11:16.95 9:35.68 -
93 Angelina Shaker FR Calvary Christian (Clr) 11:12.06 9:44.40 10:42.84 11:29.60 7:06.62 -
  Chesney Morales JR George Jenkins DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Abigail Williams JR Sunlake 5:43.03 5:17.62 3:42.34 10
2 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 5:51.31 5:19.37 5:51.31 8
3 Jaade McBride JR George Jenkins 5:29.22 5:22.76 5:58.27 6
4 Hannah Latif JR Berkeley Prep 6:24.61 5:23.20 5:13.51 5
5 Emma Nales-Torchio SR McKeel 5:06.05 5:32.66 5:06.05 4
6 Nella Petersen SR Mitchell 6:59.03 5:35.22 3:54.66 3
7 Reagan Chambless SO Seffner Christian 6:18.83 5:38.24 5:14.57 2
8 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 4:24.96 5:39.69 5:22.71 1
9 Payton Rusk SR George Jenkins 7:16.39 5:43.61 7:06.08 -
10 Alex Louie 7 Berkeley Prep 4:11.38 5:49.13 4:49.78 -
12 Sarah Bayes SR Lakeland Christian 5:20.12 5:51.78 4:44.95 -
13 Jessica Erwin SR Mitchell 5:59.28 5:52.23 5:24.06 -
17 Aileen Castillo JR Land O'Lakes 6:30.80 5:55.27 7:41.86 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Evelyn Hoffert SO Lakeland 6:25.47 5:46.92 5:46.92 5:50.42 -
14 Meaghan Ballard FR Sunlake 7:39.19 5:17.90 6:42.67 5:53.22 -
15 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 6:58.02 5:33.00 6:15.51 5:54.25 -
16 Isabella Steady SR Sunlake 6:01.95 7:20.02 6:05.50 5:54.85 -
18 Adia D'Piazza SR Mitchell 4:33.66 6:46.88 5:09.66 6:00.07 -
20 Abigail Chudzinski SR Holy Names 6:14.82 4:14.73 7:13.04 6:03.90 -
21 Aaralyn Cullom JR Land O'Lakes 4:47.90 6:11.72 6:51.81 6:04.43 -
22 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 6:10.22 5:37.23 5:33.56 6:06.55 -
30 Sadie Shaw SO Land O'Lakes 6:50.14 7:54.10 6:20.04 6:16.27 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Isabella Maccini SO Parrish 6:06.81 6:03.17 4:43.28 -
23 Jada Altieri JR Hardee 7:14.62 6:08.32 6:08.32 -
24 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 6:31.88 6:09.69 6:31.88 -
25 Arya Khosla 7 Berkeley Prep 5:07.09 6:09.98 6:58.08 -
26 Emma Olsen SO Calvary Christian (Clr) 6:52.26 6:11.40 7:10.83 -
29 Lily Sarakun JR Mitchell 7:16.66 6:13.21 4:58.57 -
31 Olivia Hudzietz SO Mitchell 6:47.33 6:17.15 7:25.04 -
32 Jasmin Aviles JR Hardee 7:56.11 6:17.86 4:43.40 -
34 Kyleigh Wilson SR Lakeland Christian 5:16.33 6:21.12 5:39.20 -
35 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 4:46.28 6:21.70 6:44.61 -
36 Maranda Borglund FR McKeel 6:02.69 6:25.84 5:00.96 -
37 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 6:53.78 6:26.71 7:20.85 -
38 Claire Scarborough 7 Lakeland Christian 6:34.98 6:27.23 5:33.02 -
41 Madison Adams SO McKeel 5:44.82 6:31.84 7:34.54 -
43 Sydney Kunzweiler SR Land O'Lakes 6:40.77 6:32.91 4:50.76 -
44 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 6:32.98 6:32.98 6:05.48 -
48 Katie Coleman 7 Lakeland Christian 8:08.44 6:33.90 8:12.38 -
49 Kalyn Cox JR Land O'Lakes 7:13.40 6:34.00 5:19.14 -
50 Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch 7:22.05 6:38.24 7:45.94 -
52 Sara King FR Wiregrass Ranch 8:34.22 6:41.73 7:01.82 -
54 Natalie Kelley SR Berkeley Prep 7:22.84 6:42.58 6:06.35 -
56 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 8:40.49 6:46.63 7:51.69 -
57 Sarah Tomkinson JR Lake Wales 8:08.90 6:47.41 7:07.78 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
27 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 6:11.71 7:44.64 -
33 Hope Hallock FR Lakeland 6:20.84 8:11.29 -
39 Brianna Bergin 8 Carrollwood 6:27.88 5:29.70 -
40 Harper Diyorio 7 McKeel 6:31.29 5:28.69 -
42 Faith Stacy FR Tampa Bay HEAT 6:31.97 6:55.49 -
47 Isabella Packer FR Mitchell 6:33.61 4:59.15 -
51 Grace Hamrick SR Calvary Christian (Clr) 6:39.54 7:35.48 -
55 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 6:42.68 5:42.28 -
60 Mia Webb JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:50.27 8:36.94 -
65 Gaby Hernandez SO Berkeley Prep 6:56.61 6:02.45 -
66 Emma Miller SO McKeel 6:57.48 8:41.85 -
68 Kenley Allen 7 Lakeland Christian 7:07.93 7:25.05 -
71 Genesis Chavez SR Hardee 7:19.61 5:47.30 -
76 Rachel Cunningham SO Berkeley Prep 7:35.35 5:59.73 -
Girls' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
59 Reagan Jones SO Calvary Christian (Clr) 6:49.51 4:54.85 -
62 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 6:53.20 6:57.34 -
69 Kaycie Homer SO Land O'Lakes 7:14.07 9:24.30 -
70 Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch 7:18.05 7:48.72 -
72 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 7:22.56 8:20.10 -
73 Emily Gerges JR Calvary Christian (Clr) 7:25.65 7:43.48 -
75 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 7:33.89 8:46.52 -
77 Ezmeralda Alamia SO Hardee 7:35.50 8:21.05 -
79 Natalia Deluna-Camacho JR Hardee 7:45.24 7:35.94 -
80 Amaryllis Rodriguez JR Hardee 7:45.51 8:22.75 -
81 Arz Soboh JR Patel 7:46.57 7:27.91 -
83 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 7:50.95 8:52.18 -
85 Isabella Kucher JR Land O'Lakes 8:07.11 6:39.43 -
86 Gabriela Stokes JR Dunbar 8:10.03 6:56.53 -
88 Ana Columa JR Wiregrass Ranch 8:14.18 7:44.53 -
89 Presley Farrell FR Tampa Prep 8:27.43 10:29.22 -
90 Kayla Dorestin SO Dunbar 8:43.26 8:11.87 -
Girls' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Mattie Vann JR Lakeland 4:46.68 5:35.08 5:01.58 7:37.95 5:01.58 6:12.31 -
45 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 8:30.93 6:13.37 7:47.70 5:49.79 6:40.88 6:33.02 -
46 Kacey Reinhold SR Lakeland 8:15.60 7:48.07 7:28.40 5:26.47 7:32.33 6:33.33 -
53 Lillian Baker FR George Jenkins 6:30.03 8:10.55 7:14.26 7:58.49 8:14.57 6:42.09 -
58 Sarah Workman FR Lakeland Christian 7:13.82 7:34.28 5:47.88 6:57.45 6:57.45 6:49.26 -
61 Sophie Pierre FR Tampa Prep 8:35.18 5:25.59 8:39.30 8:31.06 6:23.29 6:52.14 -
63 kate gonzalez SO McKeel 5:18.98 8:21.25 7:48.11 7:27.39 8:08.82 6:54.25 -
64 Yesena Gonzalez FR Lake Wales 6:47.09 8:30.93 6:26.32 7:57.70 8:35.09 6:55.39 -
67 Davis Kimler FR George Jenkins 4:52.74 6:03.84 8:55.30 5:09.47 7:06.57 6:58.20 -
74 Heidi Nolan JR George Jenkins 6:31.14 9:21.98 8:14.54 6:58.11 8:59.50 7:29.58 -
78 Hadassah Plumley FR Lakeland Christian 8:10.72 6:34.41 8:51.99 6:38.99 9:56.20 7:38.61 -
82 Lydia Stabler FR Lakeland Christian 6:04.53 7:38.00 7:56.69 8:52.77 6:23.22 7:47.34 -
84 Ava Briggs JR Lake Wales 8:07.16 6:31.64 8:07.16 9:52.23 9:37.90 7:57.60 -
87 Cecily Julich FR Lake Wales 5:49.44 8:56.47 9:50.61 6:38.66 6:33.74 8:12.17 -
91 Layla Faltoos FR Calvary Christian (Clr) 6:07.57 10:09.12 7:36.84 7:42.09 9:53.37 8:45.10 -
92 Ana Shehadah-Darnott SO Hardee 8:21.05 7:17.09 11:11.62 11:16.95 7:11.76 8:53.03 -
93 Angelina Shaker FR Calvary Christian (Clr) 10:54.53 8:16.74 10:31.16 9:26.87 12:22.19 9:44.40 -
  Chesney Morales JR George Jenkins DNF DNF DNF DNF DNF DNF -