March 30, 2023
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Isaac Morrison SR McKeel 2:00.22 1:49.40 10
2 Connor Cook SR McKeel 2:05.12 2:11.38 8
3 Samuel Otero SO George Jenkins 2:06.98 2:43.81 6
4 Caden Baker SO George Jenkins 2:07.46 2:31.68 5
5 Erikson Wills SR McKeel 2:08.51 1:31.25 4
6 Keven Estael SR Kathleen 2:09.12 2:01.38 3
7 Ahmad Tillery SR McKeel 2:13.09 2:47.70 2
8 Luke Spann SR Lakeland Christian 2:17.47 2:31.22 1
9 Tyrone Turner FR George Jenkins 2:19.58 2:05.63 -
10 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 2:21.12 1:41.61 -
11 Anthony Oldham JR Kathleen 2:22.17 2:20.75 -
12 Drew Baker FR George Jenkins 2:23.88 1:59.42 -
13 Demarion Roberts JR Lake Gibson 2:25.88 2:02.54 -
14 John Workman FR Lakeland Christian 2:27.04 1:42.93 -
15 Brody Smith FR Lakeland 2:27.16 2:13.92 -
16 Blake Payne JR Tenoroc 2:28.46 2:50.73 -
17 Alex Werschky JR Lakeland Christian 2:29.25 3:02.09 -
18 Ezequiel Munoz SR Santa Fe Catholic 2:29.34 2:29.34 -
19 Jaxon Templeton FR Lakeland 2:29.49 2:16.04 -
20 Joniel Torres Hernandez JR Tenoroc 2:34.59 3:11.70 -
21 Sebastian Brown SO Victory Christian (LL) 2:34.83 3:21.28 -
22 Jacob Moran JR Tenoroc 2:37.96 2:52.18 -
23 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 2:41.36 2:22.00 -
24 Robert Munson FR Lakeland 2:41.98 2:54.94 -
25 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 2:49.22 2:27.23 -
26 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 2:52.27 2:10.93 -
27 Juan Chavez SO Lake Gibson 2:53.06 2:14.99 -
  Kooper Jones JR Lakeland DNS DNS   
  Tyler McDow FR Geneva Classical Academy DNS DNS   
  Daniel Welling JR Santa Fe Catholic DNS DNS   
  Jaylon Gadson FR Santa Fe Catholic DNS DNS   
  Will Yates SO Geneva Classical Academy DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Demarion Roberts JR Lake Gibson 2:43.39 2:18.59 1:45.04 3:00.90 2:25.88 -
14 John Workman FR Lakeland Christian 2:50.57 3:02.33 1:48.81 2:54.98 2:27.04 -
16 Blake Payne JR Tenoroc 3:05.58 2:24.01 2:13.62 2:12.13 2:28.46 -
17 Alex Werschky JR Lakeland Christian 1:53.43 2:45.67 2:27.76 2:53.13 2:29.25 -
18 Ezequiel Munoz SR Santa Fe Catholic 1:52.01 2:35.32 3:08.17 1:56.49 2:29.34 -
19 Jaxon Templeton FR Lakeland 2:28.00 1:44.65 1:49.13 1:56.61 2:29.49 -
20 Joniel Torres Hernandez JR Tenoroc 1:52.85 2:26.86 3:08.60 2:12.95 2:34.59 -
21 Sebastian Brown SO Victory Christian (LL) 2:03.87 2:03.87 2:17.80 2:53.41 2:34.83 -
22 Jacob Moran JR Tenoroc 2:00.05 2:55.34 1:55.31 3:07.98 2:37.96 -
24 Robert Munson FR Lakeland 3:25.72 3:28.96 3:20.86 2:03.11 2:41.98 -
25 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 2:10.30 2:59.38 2:01.84 3:09.53 2:49.22 -
26 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 3:18.11 2:21.27 3:04.33 2:07.48 2:52.27 -
27 Juan Chavez SO Lake Gibson 2:59.99 3:36.33 2:49.60 3:08.64 2:53.06 -
  Tyler McDow FR Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaylon Gadson FR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kooper Jones JR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Isaac Morrison SR McKeel 1:27.76 2:00.22 1:53.01 10
2 Connor Cook SR McKeel 2:22.64 2:05.12 1:33.84 8
3 Samuel Otero SO George Jenkins 1:42.86 2:06.98 1:42.86 6
4 Caden Baker SO George Jenkins 2:32.96 2:07.46 2:27.86 5
5 Erikson Wills SR McKeel 1:40.24 2:08.51 2:22.65 4
6 Keven Estael SR Kathleen 2:25.91 2:09.12 2:37.53 3
7 Ahmad Tillery SR McKeel 2:37.05 2:13.09 1:54.46 2
8 Luke Spann SR Lakeland Christian 1:37.61 2:17.47 2:51.84 1
9 Tyrone Turner FR George Jenkins 2:14.00 2:19.58 1:47.48 -
10 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 1:44.43 2:21.12 2:53.58 -
11 Anthony Oldham JR Kathleen 2:52.03 2:22.17 1:55.16 -
12 Drew Baker FR George Jenkins 3:01.29 2:23.88 2:54.10 -
15 Brody Smith FR Lakeland 2:31.58 2:27.16 2:21.28 -
23 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 3:24.93 2:41.36 2:22.00 -
  Will Yates SO Geneva Classical Academy DNS DNS DNS   
  Daniel Welling JR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS