January 27-28, 2023
|
Dr. Conrad Worrill Indoor Track and Field Facility - Chicago, IL
|
200m (Banked)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brianna Renner SR-4 Loras 10:17.27 10
2 Natalie Tebben SO-2 Calvin 10:18.87 8
3 Susannah Bennett SR-4 Wheaton (Ill.) 10:20.44 6
4 Alyssa Mantia SR-4 Wheaton (Ill.) 10:26.99 5
5 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 10:37.50 4
6 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 10:42.90 3
7 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 10:44.70 2
8 Delicia Chen SO-2 U. of Chicago 10:46.25 1
9 Kylie Smith SO-2 Carthage 10:47.54 -
10 Page Cassidy JR-3 U. of Chicago 10:49.53 -
11 Alexis Riesberg SR-4 Loras 10:57.66 -
12 Lily Jasminski JR-3 U. of Chicago 10:59.36 -
13 Sophie Bull FR-1 Calvin 11:00.95 -
14 Becca Diddia SO-2 Loras 11:05.10 -
15 Sarah Quintanilla FR-1 Wheaton (Ill.) 11:11.56 -
16 Katelyn Smith SR-4 Carthage 11:13.26 -
17 Elizabeth LaBrin FR-1 Wheaton (Ill.) 11:24.81 -
18 Ava Augustine FR-1 U. of Chicago 11:25.47 -
19 Annie Bieda SO-2 Elmhurst 11:29.98 -
20 Sabryn Bley SO-2 MSOE 11:30.94 -
21 Maddie Orlins FR-1 U. of Chicago 11:32.63 -
22 Ada Parker FR-1 MSOE 11:37.12 -
23 Bethany Hutzel SR-4 Wheaton (Ill.) 11:37.69 -
24 Molly Glover SO-2 Elmhurst 11:42.95 -
25 Lily Lebo FR-1 Wheaton (Ill.) 11:42.96 -
26 Katie Jerbi FR-1 Carthage 11:57.31 -
27 Katie Nalley SO-2 Elmhurst 12:03.76 -
28 Ariel Martinez SO-2 Concordia Univ. Chicago 12:04.66 -
29 Angela Goduto SO-2 Aurora 12:07.01 -
30 Erin Phelan JR-3 Loras 12:07.61 -
31 Liz Eck SO-2 Carthage 12:12.50 -
32 Tala Yacoub SO-2 Elmhurst 12:19.49 -
33 Katy Liesen SO-2 Aurora 12:23.45 -
34 Katie Berlew SO-2 Trine 12:25.01 -
35 Lizzy Szynal FR-1 Loras 12:32.69 -
36 Audrey Renaud SR-4 Elmhurst 12:35.94 -
  Cara Chittenden JR-3 U. of Chicago DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brianna Renner SR-4 Loras 9:52.58 10:17.27 13:22.46 12:14.56 7:12.09 9:21.72 8:26.17 10
2 Natalie Tebben SO-2 Calvin 7:19.40 10:18.87 7:13.21 11:33.14 11:39.33 11:57.89 10:06.50 8
3 Susannah Bennett SR-4 Wheaton (Ill.) 7:14.31 10:20.44 7:51.54 8:34.97 10:39.06 11:47.31 12:43.15 6
4 Alyssa Mantia SR-4 Wheaton (Ill.) 10:33.26 10:26.99 8:34.14 11:23.42 10:26.99 9:49.37 12:07.31 5
5 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 10:12.00 10:37.50 7:26.25 10:24.75 8:49.13 8:17.25 9:40.13 4
6 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 7:30.03 10:42.90 9:12.90 8:02.18 8:34.32 9:12.90 12:19.34 3
7 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 13:19.43 10:44.70 9:46.68 9:46.68 12:40.75 9:33.79 8:09.98 2
8 Delicia Chen SO-2 U. of Chicago 13:53.67 10:46.25 7:38.84 13:34.28 9:35.17 8:49.93 12:29.65 1
9 Kylie Smith SO-2 Carthage 11:26.40 10:47.54 14:01.81 11:39.35 9:49.27 7:39.76 12:50.58 -
10 Page Cassidy JR-3 U. of Chicago 9:25.10 10:49.53 11:54.49 11:35.00 9:38.09 13:31.92 13:57.90 -
11 Alexis Riesberg SR-4 Loras 11:43.70 10:57.66 11:04.24 8:26.40 8:19.83 12:23.16 9:19.02 -
12 Lily Jasminski JR-3 U. of Chicago 12:58.05 10:59.36 7:48.15 11:25.74 10:46.18 8:21.12 9:00.68 -
13 Sophie Bull FR-1 Calvin 9:35.03 11:00.95 12:40.10 13:06.53 9:48.25 7:49.28 11:40.61 -
14 Becca Diddia SO-2 Loras 13:51.38 11:05.10 11:11.76 13:11.47 8:52.08 11:25.06 10:31.85 -
15 Sarah Quintanilla FR-1 Wheaton (Ill.) 8:23.67 11:11.56 13:19.16 14:19.60 10:44.70 13:25.88 10:58.13 -
16 Katelyn Smith SR-4 Carthage 10:19.40 11:13.26 8:24.95 14:08.31 10:46.33 8:24.95 14:15.04 -
18 Ava Augustine FR-1 U. of Chicago 13:42.57 11:25.47 9:15.23 11:32.33 14:44.26 13:15.15 12:54.59 -
19 Annie Bieda SO-2 Elmhurst 10:14.09 11:29.98 8:44.39 8:23.69 9:05.09 13:41.08 14:50.08 -
  Cara Chittenden JR-3 U. of Chicago DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Elizabeth LaBrin FR-1 Wheaton (Ill.) 11:24.81 -
20 Sabryn Bley SO-2 MSOE 11:30.94 -
21 Maddie Orlins FR-1 U. of Chicago 11:32.63 -
22 Ada Parker FR-1 MSOE 11:37.12 -
23 Bethany Hutzel SR-4 Wheaton (Ill.) 11:37.69 -
24 Molly Glover SO-2 Elmhurst 11:42.95 -
25 Lily Lebo FR-1 Wheaton (Ill.) 11:42.96 -
26 Katie Jerbi FR-1 Carthage 11:57.31 -
27 Katie Nalley SO-2 Elmhurst 12:03.76 -
28 Ariel Martinez SO-2 Concordia Univ. Chicago 12:04.66 -
29 Angela Goduto SO-2 Aurora 12:07.01 -
30 Erin Phelan JR-3 Loras 12:07.61 -
31 Liz Eck SO-2 Carthage 12:12.50 -
32 Tala Yacoub SO-2 Elmhurst 12:19.49 -
33 Katy Liesen SO-2 Aurora 12:23.45 -
34 Katie Berlew SO-2 Trine 12:25.01 -
35 Lizzy Szynal FR-1 Loras 12:32.69 -
36 Audrey Renaud SR-4 Elmhurst 12:35.94 -