May 13, 2023
|
Lee (TN) - Cleveland, TN
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Appalachian AC NCCAA AARTFC NCAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Annika Urban JR-3 Emory 4:58.35 4:19.43 4:47.97
2 Genevieve Schwarz SR-4 East Tenn. St. 4:21.57 4:24.21 4:11.00
3 McKenzie Hogue JR-3 Samford 5:26.69 4:29.99 3:44.10
4 Natalie Almond FR-1 Catawba 4:23.84 4:32.00 3:48.48
5 Ellen-Mary Kearney FR-1 Milligan 4:10.70 4:32.50 3:18.93
6 Liza Kellerman SR-4 Lee (Tenn.) 4:05.97 4:33.30 5:11.57
7 Alexis Barber JR-3 Southwest Baptist 3:14.92 4:34.53 3:20.41
8 Caitlin Dominy SR-4 Milligan 3:39.96 4:34.95 3:53.71
9 Ona Alonso FR-1 Wingate 5:57.88 4:35.29 4:43.55
10 Heather Plastow SR-4 Grace 4:38.33 4:35.57 3:43.22
11 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 4:17.10 4:36.45 3:27.34
12 Jenna Daly SO-2 Emory 5:38.66 4:39.88 4:45.48
13 Ella Webster FR-1 Wittenberg 3:38.79 4:40.50 4:46.11
14 Raena Willett SO-2 Lake Erie 6:08.36 4:43.35 5:00.36
15 Sira Bo FR-1 Wingate 4:21.31 4:44.03 5:18.12
16 Janie Cooper FR-1 NYU 3:50.07 4:44.03 4:58.24
17 Jaycie Ponce JR-3 Piedmont 5:32.26 4:46.43 4:12.06
18 Emily Sansbury FR-1 Washington and Lee 4:24.47 4:47.46 4:38.84
19 Emily Coddington JR-3 Tusculum 3:41.34 4:51.23 4:01.72
20 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 4:22.43 4:51.58 4:04.93
21 Blanca Conesa SO-2 William Carey 6:01.67 4:54.04 4:24.64
22 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 5:30.23 4:57.50 5:48.08
23 Kaelyn Slaughter JR-3 Milligan 4:46.18 4:58.10 5:27.91
24 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 5:25.25 4:58.39 4:01.70
25 Chloe West FR-1 Cumberlands 4:28.92 4:58.79 3:56.05
26 Haley Gilbert JR-3 Augusta 5:13.85 4:58.90 4:14.07
27 Olivia Tabron Senior Unattached 6:17.13 4:59.31 6:02.17
28 Madison Kennedy FR-1 Augusta 6:23.62 5:02.06 3:37.49
29 Ashlyn Vanlandingham FR-1 SCAD Atlanta 6:15.92 5:18.57 5:50.43
30 Izzy Allan   RunningLane 6:50.17 5:38.98 6:16.27
  Jessica Lord SR-4 East Tenn. St. DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Annika Urban JR-3 Emory 4:19.43 4:47.97 4:27.22 5:24.29
2 Genevieve Schwarz SR-4 East Tenn. St. 4:24.21 3:26.09 5:32.91 5:14.41
3 McKenzie Hogue JR-3 Samford 4:29.99 4:24.59 4:38.09 5:40.19
4 Natalie Almond FR-1 Catawba 4:32.00 4:56.48 5:20.96 4:26.56
5 Ellen-Mary Kearney FR-1 Milligan 4:32.50 5:29.73 4:21.60 3:43.45
6 Liza Kellerman SR-4 Lee (Tenn.) 4:33.30 4:27.84 4:49.70 4:16.91
7 Alexis Barber JR-3 Southwest Baptist 4:34.53 4:26.30 4:04.34 4:59.24
11 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 4:36.45 4:47.51 4:06.04 3:54.99
14 Raena Willett SO-2 Lake Erie 4:43.35 4:03.69 4:09.35 5:28.69
20 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 4:51.58 5:26.57 6:04.48 4:42.84
  Jessica Lord SR-4 East Tenn. St. DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Caitlin Dominy SR-4 Milligan 3:34.46 4:34.95
9 Ona Alonso FR-1 Wingate 3:18.21 4:35.29
10 Heather Plastow SR-4 Grace 5:25.18 4:35.57
12 Jenna Daly SO-2 Emory 3:46.71 4:39.88
13 Ella Webster FR-1 Wittenberg 5:08.55 4:40.50
15 Sira Bo FR-1 Wingate 5:35.16 4:44.03
17 Jaycie Ponce JR-3 Piedmont 5:52.31 4:46.43
18 Emily Sansbury FR-1 Washington and Lee 5:16.21 4:47.46
19 Emily Coddington JR-3 Tusculum 5:34.92 4:51.23
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
16 Janie Cooper FR-1 NYU 5:49.36 4:41.19 4:01.43 4:44.03 5:09.60
21 Blanca Conesa SO-2 William Carey 5:52.85 5:41.09 3:58.18 4:54.04 5:26.39
22 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 4:30.73 6:17.83 5:03.45 4:57.50 4:39.65
23 Kaelyn Slaughter JR-3 Milligan 6:18.59 6:09.65 6:27.53 4:58.10 6:21.57
24 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 3:40.81 4:55.41 4:13.64 4:58.39 6:21.94
25 Chloe West FR-1 Cumberlands 5:07.76 5:22.70 5:40.62 4:58.79 4:10.99
26 Haley Gilbert JR-3 Augusta 4:49.94 6:28.57 4:14.07 4:58.90 4:55.92
27 Olivia Tabron Senior Unattached 3:44.49 6:02.17 4:02.45 4:59.31 6:14.14
28 Madison Kennedy FR-1 Augusta 4:31.86 5:26.23 3:34.47 5:02.06 5:53.41
29 Ashlyn Vanlandingham FR-1 SCAD Atlanta 5:09.02 5:15.39 6:09.55 5:18.57 5:47.25
30 Izzy Allan   RunningLane 5:11.87 7:20.68 4:17.63 5:38.98 4:04.07