April 14, 2023
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Blake Young SO Indian Rocks Christian 4:24.78 4:43.32 10
2 Aidan Griffin JR Indian Rocks Christian 4:25.64 5:42.68 8
3 Nicholas Zamora JR Indian Rocks Christian 4:26.16 4:50.12 6
4 Dylan Bailey SR Canterbury (SP) 4:27.45 3:47.34 5
5 Dylan Nolan SR Clearwater Central Catholic 4:29.65 3:19.54 4
6 Barrett Poe SR Tampa Bay HEAT 4:35.11 3:31.84 3
7 Noah Brucculeri JR Admiral Farragut 4:35.31 3:18.23 2
8 Storm Weber SO Berkeley Prep 4:37.30 4:51.17 1
9 Lucas Rupp FR Jesuit (Tampa) 4:38.42 3:53.88 -
10 Maxwell Purvis FR Jesuit (Tampa) 4:38.89 4:30.53 -
11 Peter Fiorillo SR St. Petersburg Catholic 4:42.02 3:59.72 -
12 Diego Mejia JR Jesuit (Tampa) 4:45.73 4:45.73 -
13 Casey Claassen FR Seffner Christian 4:45.87 3:54.42 -
14 Aiden Davis FR Seffner Christian 4:45.91 5:03.07 -
15 Andres Luna SO Indian Rocks Christian 4:46.55 4:26.50 -
16 Michael McDow JR Geneva Classical Academy 4:51.01 6:18.32 -
17 Daniel Dewey SO Jesuit (Tampa) 4:51.83 5:06.43 -
18 Daniel Casey SR Cambridge Christian 4:53.95 5:35.11 -
19 Anderson Cole JR Keswick Christian 4:54.95 6:17.54 -
20 Noah Joos JR Seffner Christian 4:54.99 3:26.50 -
21 Anthony Hickey SO Indian Rocks Christian 4:55.90 4:08.56 -
22 Jack Garcy JR Tampa Catholic 4:56.45 5:37.96 -
23 William Anderson JR Seffner Christian 4:57.13 4:06.62 -
24 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 4:57.49 4:21.80 -
25 Javier Mendez JR Jesuit (Tampa) 4:57.51 5:24.29 -
26 Asher Walton FR Shorecrest Prep 4:58.10 4:31.28 -
27 MacLean Pearson SO Seffner Christian 4:58.69 5:04.67 -
28 Will Yates SO Geneva Classical Academy 4:59.44 3:32.61 -
29 Oliver Dempsey FR Geneva Classical Academy 4:59.60 4:02.68 -
30 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 5:00.18 5:06.19 -
31 Alexander Wisotsky SR Shorecrest Prep 5:01.26 5:10.30 -
32 Aiden Tucker FR Lakeland Christian 5:08.36 5:51.53 -
33 Braden Harris JR Tampa Bay HEAT 5:09.42 5:34.18 -
34 Luke Ghaly SO Lakeland Christian 5:10.91 6:22.42 -
35 Benaiah Lawton 7 Geneva Classical Academy 5:15.83 5:37.94 -
36 John Workman FR Lakeland Christian 5:15.90 5:31.70 -
37 Jai Padhya FR Tampa Prep 5:16.32 3:57.24 -
38 Landon Johnson FR Cambridge Christian 5:16.64 6:13.64 -
39 Elliot Brucculeri FR Admiral Farragut 5:19.94 6:23.93 -
40 Alex Werschky JR Lakeland Christian 5:19.99 4:12.80 -
41 Luke Heckert SR Shorecrest Prep 5:21.52 6:25.83 -
42 Walker Hall SO Admiral Farragut 5:23.67 6:25.17 -
43 Christopher Beebe SO Tampa Bay HEAT 5:26.26 3:51.65 -
44 Evan Huang SR Carrollwood 5:27.40 6:23.06 -
45 Colin Maloney 7 Berkeley Prep 5:27.50 4:41.65 -
46 Connor McGrath FR Carrollwood 5:27.57 4:05.68 -
47 Eli Kennedy 8 Geneva Classical Academy 5:28.92 4:33.01 -
48 Ian Galloway SO Clearwater Central Catholic 5:29.67 4:23.74 -
49 Titus Suits 8 Geneva Classical Academy 5:33.96 6:40.76 -
50 Caleb Ruperto FR Carrollwood 5:35.64 6:09.21 -
51 Nathan Kern 7 Seffner Christian 5:35.99 5:15.83 -
52 Brady Rutkin FR Cambridge Christian 5:36.74 6:23.89 -
53 Isaac Ostrom FR Geneva Classical Academy 5:37.37 4:43.39 -
54 Anthony Stewart JR Lakeland Christian 5:37.58 6:51.85 -
55 Robert D'Aiello FR Lakeland Christian 5:40.42 4:05.11 -
56 Max Schratwieser SO Shorecrest Prep 5:41.73 6:22.74 -
57 Eli Fulford SR Seffner Christian 5:42.30 5:28.61 -
58 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 5:43.89 5:50.77 -
59 Oliver Stainsby 6 Geneva Classical Academy 5:45.98 6:37.88 -
60 Cole Anthony JR Indian Rocks Christian 5:47.57 6:18.86 -
61 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 5:47.63 6:08.49 -
62 Henry Lauk 7 Geneva Classical Academy 5:47.96 6:08.84 -
63 Ryder Dempsey 6 Geneva Classical Academy 5:49.32 5:07.41 -
64 Cross Flannery 7 Geneva Classical Academy 5:50.10 6:07.61 -
65 Jude Stainsby 8 Geneva Classical Academy 5:51.22 4:51.52 -
66 Jason Baker SO Northside Christian 5:54.98 5:01.74 -
67 Derek Hernandez FR Tampa Catholic 5:56.57 6:42.93 -
68 Henry Chadwell SR Tampa Bay HEAT 5:57.07 6:43.49 -
69 Nicholas Estrada SO Tampa Catholic 5:57.18 4:42.18 -
70 Thomas Adams SO Calvary Christian (Clr) 5:57.53 4:17.43 -
71 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 5:57.65 7:34.22 -
72 Reece Campbell FR Shorecrest Prep 5:57.68 4:28.26 -
73 Joseph Stainsby 6 Geneva Classical Academy 6:00.40 6:22.03 -
74 David Carrillo JR Tampa Catholic 6:07.30 7:28.11 -
75 Jude Campbell 7 Shorecrest Prep 6:07.99 6:04.31 -
76 Daniel D'Aiello FR Lakeland Christian 6:22.18 8:16.84 -
77 Jacob Anderson SO Calvary Christian (Clr) 6:31.64 7:26.47 -
78 Brody Denton FR Lakeland Christian 6:35.64 7:31.03 -
79 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 6:39.48 4:47.63 -
80 Benjamin Blunt SO Tampa Prep 6:56.85 6:36.01 -
81 Briggs Flannery 7 Geneva Classical Academy 7:04.46 8:46.33 -
82 Jackson Fain 7 Geneva Classical Academy 7:31.56 5:43.19 -
  Michael McDow JR Geneva Classical Academy NT NT   
  Aiden McCastlain 8 Geneva Classical Academy DNS DNS   
  Judah Maina FR Geneva Classical Academy DNS DNS   
  Carter McCastlain SO Geneva Classical Academy DNS DNS   
  Tadeja Milic FR Canterbury (SP) DNS DNS   
  Andrew Roggenbaum SR Calvary Christian (Clr) DNS DNS   
  Caeden Sommer SR Calvary Christian (Clr) DNS DNS   
  Grant Cooper Alvero FR Academy Lakes DNS DNS   
  Charlie Cowan FR Shorecrest Prep DNS DNS   
  Brendan Macking JR Northside Christian DNS DNS   
  Nolan Workman SO Northside Christian DNS DNS   
  Josiah Berry 8 Indian Rocks Christian DNS DNS   
  Jonah Berry JR Indian Rocks Christian DNS DNS   
  Conor Kiley 8 Admiral Farragut DNS DNS   
  Jack Sokolowski SR Admiral Farragut DNS DNS   
  Jacob Miller JR Admiral Farragut DNS DNS   
  Anthony Lembo JR Admiral Farragut DNS DNS   
  Sam Wilson SR Admiral Farragut DNS DNS   
  Jackson Tubbs SO Tampa Catholic DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Luke Heckert SR Shorecrest Prep 5:24.74 5:37.60 6:35.47 6:00.11 4:49.37 5:21.52 -
49 Titus Suits 8 Geneva Classical Academy 6:07.36 6:04.02 4:33.85 4:53.89 5:54.00 5:33.96 -
55 Robert D'Aiello FR Lakeland Christian 6:45.10 4:32.34 4:28.94 6:48.51 5:16.59 5:40.42 -
59 Oliver Stainsby 6 Geneva Classical Academy 5:59.82 5:32.14 7:12.48 7:15.94 6:27.50 5:45.98 -
62 Henry Lauk 7 Geneva Classical Academy 4:55.77 4:31.41 5:51.44 7:07.99 5:09.69 5:47.96 -
63 Ryder Dempsey 6 Geneva Classical Academy 5:35.35 6:10.28 4:56.93 4:11.51 6:48.71 5:49.32 -
64 Cross Flannery 7 Geneva Classical Academy 5:04.59 6:46.12 4:19.08 6:25.11 6:53.12 5:50.10 -
65 Jude Stainsby 8 Geneva Classical Academy 4:55.03 5:44.20 6:12.30 7:26.05 7:04.98 5:51.22 -
66 Jason Baker SO Northside Christian 4:15.59 7:30.83 7:09.53 6:19.83 5:05.29 5:54.98 -
67 Derek Hernandez FR Tampa Catholic 4:20.30 5:49.44 5:38.75 7:29.28 6:25.10 5:56.57 -
68 Henry Chadwell SR Tampa Bay HEAT 5:03.51 6:04.22 5:49.93 4:59.94 6:11.36 5:57.07 -
73 Joseph Stainsby 6 Geneva Classical Academy 5:38.78 7:23.30 4:44.72 5:56.80 7:41.32 6:00.40 -
74 David Carrillo JR Tampa Catholic 4:39.15 6:10.98 5:56.29 5:56.29 5:23.23 6:07.30 -
75 Jude Campbell 7 Shorecrest Prep 6:44.79 4:39.68 4:58.08 7:06.87 6:55.83 6:07.99 -
76 Daniel D'Aiello FR Lakeland Christian 4:58.10 4:58.10 6:48.94 5:55.43 8:01.55 6:22.18 -
77 Jacob Anderson SO Calvary Christian (Clr) 7:53.89 4:45.90 6:47.31 5:09.40 5:09.40 6:31.64 -
78 Brody Denton FR Lakeland Christian 5:04.65 6:11.91 6:15.86 6:35.64 5:52.12 6:35.64 -
79 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 8:11.36 5:59.54 7:43.40 6:07.53 8:23.35 6:39.48 -
80 Benjamin Blunt SO Tampa Prep 8:49.40 8:28.56 6:02.66 8:11.89 8:41.07 6:56.85 -
81 Briggs Flannery 7 Geneva Classical Academy 7:12.95 8:54.82 7:34.18 8:42.09 5:43.82 7:04.46 -
82 Jackson Fain 7 Geneva Classical Academy 5:38.67 8:16.72 9:47.03 5:47.71 8:34.78 7:31.56 -
  Tadeja Milic FR Canterbury (SP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caeden Sommer SR Calvary Christian (Clr) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Charlie Cowan FR Shorecrest Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Conor Kiley 8 Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Judah Maina FR Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aiden McCastlain 8 Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
32 Aiden Tucker FR Lakeland Christian 5:08.36 3:45.11 5:39.20 -
35 Benaiah Lawton 7 Geneva Classical Academy 5:15.83 6:09.53 5:06.36 -
38 Landon Johnson FR Cambridge Christian 5:16.64 6:16.81 4:48.15 -
39 Elliot Brucculeri FR Admiral Farragut 5:19.94 4:38.35 5:19.94 -
40 Alex Werschky JR Lakeland Christian 5:19.99 6:04.79 3:47.20 -
43 Christopher Beebe SO Tampa Bay HEAT 5:26.26 4:50.38 3:58.17 -
44 Evan Huang SR Carrollwood 5:27.40 6:52.53 6:13.24 -
45 Colin Maloney 7 Berkeley Prep 5:27.50 4:25.28 6:52.65 -
47 Eli Kennedy 8 Geneva Classical Academy 5:28.92 6:28.13 5:48.66 -
48 Ian Galloway SO Clearwater Central Catholic 5:29.67 5:03.30 5:49.45 -
50 Caleb Ruperto FR Carrollwood 5:35.64 3:54.95 6:36.06 -
51 Nathan Kern 7 Seffner Christian 5:35.99 5:22.55 6:26.39 -
53 Isaac Ostrom FR Geneva Classical Academy 5:37.37 6:21.23 4:43.39 -
54 Anthony Stewart JR Lakeland Christian 5:37.58 4:57.07 4:36.82 -
56 Max Schratwieser SO Shorecrest Prep 5:41.73 5:24.65 5:17.81 -
57 Eli Fulford SR Seffner Christian 5:42.30 4:06.46 4:54.38 -
58 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 5:43.89 6:59.55 5:50.77 -
60 Cole Anthony JR Indian Rocks Christian 5:47.57 7:28.37 7:14.47 -
61 Evan Forsyth FR Tampa Bay HEAT 5:47.63 4:41.58 7:31.92 -
69 Nicholas Estrada SO Tampa Catholic 5:57.18 4:56.46 5:57.18 -
70 Thomas Adams SO Calvary Christian (Clr) 5:57.53 4:49.60 4:42.45 -
71 Alexander Blandon FR Tampa Catholic 5:57.65 6:40.57 6:44.15 -
72 Reece Campbell FR Shorecrest Prep 5:57.68 7:23.53 5:14.76 -
  Nolan Workman SO Northside Christian DNS DNS DNS   
  Brendan Macking JR Northside Christian DNS DNS DNS   
  Grant Cooper Alvero FR Academy Lakes DNS DNS DNS   
  Jacob Miller JR Admiral Farragut DNS DNS DNS   
  Carter McCastlain SO Geneva Classical Academy DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Andres Luna SO Indian Rocks Christian 5:41.00 5:52.46 4:46.55 4:03.57 3:23.45 4:26.50 5:06.61 -
16 Michael McDow JR Geneva Classical Academy 3:23.71 3:32.44 4:51.01 4:16.09 4:13.18 5:05.56 5:31.76 -
17 Daniel Dewey SO Jesuit (Tampa) 3:35.96 5:21.02 4:51.83 5:18.10 6:04.79 4:54.75 5:56.04 -
18 Daniel Casey SR Cambridge Christian 4:18.68 4:15.74 4:53.95 5:46.87 3:46.35 4:59.83 4:48.07 -
20 Noah Joos JR Seffner Christian 3:58.95 5:21.54 4:54.99 5:09.74 4:25.50 6:20.54 6:05.79 -
21 Anthony Hickey SO Indian Rocks Christian 4:55.90 4:20.40 4:55.90 5:10.70 4:55.90 3:38.97 3:33.05 -
22 Jack Garcy JR Tampa Catholic 5:23.13 4:26.81 4:56.45 4:11.99 5:49.82 5:02.38 6:19.46 -
23 William Anderson JR Seffner Christian 5:09.02 6:14.39 4:57.13 4:39.31 5:50.62 6:26.27 5:23.88 -
24 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 5:09.39 3:40.15 4:57.49 3:46.10 3:40.15 5:27.24 4:12.87 -
25 Javier Mendez JR Jesuit (Tampa) 5:48.09 3:58.01 4:57.51 4:30.74 4:48.59 5:21.31 3:52.06 -
26 Asher Walton FR Shorecrest Prep 5:27.91 4:34.26 4:58.10 6:21.57 3:40.60 6:21.57 4:46.18 -
27 MacLean Pearson SO Seffner Christian 5:49.47 5:16.62 4:58.69 6:10.38 5:16.62 5:10.64 5:16.62 -
28 Will Yates SO Geneva Classical Academy 5:59.33 4:35.49 4:59.44 4:20.52 4:02.55 4:11.53 4:50.46 -
29 Oliver Dempsey FR Geneva Classical Academy 5:17.58 4:53.61 4:59.60 4:23.65 3:32.72 6:02.52 5:02.60 -
30 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 4:48.18 4:27.16 5:00.18 4:42.17 5:27.20 4:03.15 5:21.20 -
31 Alexander Wisotsky SR Shorecrest Prep 4:49.21 5:55.49 5:01.26 3:54.99 5:13.31 5:43.44 4:49.21 -
33 Braden Harris JR Tampa Bay HEAT 3:52.07 4:47.76 5:09.42 5:34.18 5:31.08 6:17.50 5:58.93 -
34 Luke Ghaly SO Lakeland Christian 6:28.64 5:01.59 5:10.91 6:03.77 4:46.04 5:04.70 6:13.10 -
36 John Workman FR Lakeland Christian 5:56.97 4:15.88 5:15.90 4:38.00 4:19.04 6:44.36 6:47.51 -
37 Jai Padhya FR Tampa Prep 6:38.57 5:57.45 5:16.32 3:54.08 5:51.12 4:06.73 5:10.00 -
42 Walker Hall SO Admiral Farragut 6:25.17 4:15.70 5:23.67 5:20.44 5:23.67 4:28.65 3:53.05 -
46 Connor McGrath FR Carrollwood 5:40.68 4:08.96 5:27.57 4:44.99 7:05.85 5:27.57 5:24.30 -
52 Brady Rutkin FR Cambridge Christian 4:49.60 4:56.34 5:36.74 4:09.19 5:50.21 7:00.93 5:46.85 -
  Michael McDow JR Geneva Classical Academy NT NT NT NT NT NT NT   
  Josiah Berry 8 Indian Rocks Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Lembo JR Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sam Wilson SR Admiral Farragut DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Blake Young SO Indian Rocks Christian 4:24.78 4:24.78 10
2 Aidan Griffin JR Indian Rocks Christian 5:08.15 4:25.64 8
3 Nicholas Zamora JR Indian Rocks Christian 3:11.64 4:26.16 6
4 Dylan Bailey SR Canterbury (SP) 5:12.92 4:27.45 5
5 Dylan Nolan SR Clearwater Central Catholic 5:26.28 4:29.65 4
6 Barrett Poe SR Tampa Bay HEAT 3:42.84 4:35.11 3
7 Noah Brucculeri JR Admiral Farragut 3:12.72 4:35.31 2
8 Storm Weber SO Berkeley Prep 5:54.95 4:37.30 1
9 Lucas Rupp FR Jesuit (Tampa) 4:35.64 4:38.42 -
10 Maxwell Purvis FR Jesuit (Tampa) 5:23.52 4:38.89 -
11 Peter Fiorillo SR St. Petersburg Catholic 5:58.17 4:42.02 -
12 Diego Mejia JR Jesuit (Tampa) 5:34.31 4:45.73 -
13 Casey Claassen FR Seffner Christian 4:23.00 4:45.87 -
14 Aiden Davis FR Seffner Christian 4:40.20 4:45.91 -
19 Anderson Cole JR Keswick Christian 5:21.50 4:54.95 -
  Jonah Berry JR Indian Rocks Christian DNS DNS   
  Jack Sokolowski SR Admiral Farragut DNS DNS   
  Andrew Roggenbaum SR Calvary Christian (Clr) DNS DNS   
  Jackson Tubbs SO Tampa Catholic DNS DNS