February 18, 2023
|
Mount Union-Peterson FH - Alliance, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC PSAC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kya Epps FR-1 Walsh 9.13 9.13 5.68 7.60 8.29 7.67
2 Samantha Gilbert JR-3 Slippery Rock 6.71 9.36 6.32 9.29 6.24 7.80
3 Jae'Anna Hughes FR-1 Ursuline (Ohio) 9.54 5.91 9.78 10.09 10.17 7.88
4 Dayahana Douglas SO-2 Ursuline (Ohio) 7.24 8.75 7.72 8.91 7.24 7.95
5 Emma Vezzosi SR-4 Grove City 5.90 10.13 6.14 6.14 8.21 7.97
6 Regan Johnson SO-2 Slippery Rock 7.28 9.28 10.24 7.12 7.20 8.00
7 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 8.49 10.10 9.70 8.09 8.41 8.01
8 Asia Murray SO-2 Slippery Rock 10.27 8.65 10.02 7.60 6.47 8.08
9 Style Henry   Unattached 7.12 7.29 6.07 5.99 7.77 8.09

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kya Epps FR-1 Walsh 8.42 7.72 9.65 7.34
2 Samantha Gilbert JR-3 Slippery Rock 9.86 7.82 6.10 10.01
3 Jae'Anna Hughes FR-1 Ursuline (Ohio) 6.72 7.90 9.17 6.96
4 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 8.12 7.96 8.84 5.58
5 Dayahana Douglas SO-2 Ursuline (Ohio) 9.74 7.98 9.58 6.87
6 Emma Vezzosi SR-4 Grove City 9.55 8.02 6.98 8.59
7 Regan Johnson SO-2 Slippery Rock 7.58 8.06 10.16 6.53
8 Asia Murray SO-2 Slippery Rock 9.47 8.09 7.29 9.95
9 Style Henry   Unattached 8.09 8.09 8.50 9.87
10 Thai-Lin Pierce JR-3 Slippery Rock 9.89 8.10 8.43 9.40
11 Amaya Robinson FR-1 Slippery Rock 7.47 8.11 7.55 9.41
12 Lydia Baumgartner SR-4 Otterbein 10.40 8.12 8.21 5.69
13 Baylee Blauser FR-1 Slippery Rock 8.01 8.17 10.46 8.17
14 Talia McLin SO-2 Walsh 8.99 8.17 6.05 10.63
15 Layne Miller FR-1 Slippery Rock 6.64 8.19 8.28 7.95
16 Hannah Neiger FR-1 Mount Union 5.74 8.20 6.07 10.17
17 Haley Morgan SO-2 Slippery Rock 6.83 8.22 8.47 7.73
18 Emily Lodge SR-4 Clarion 10.45 8.29 7.80 8.21
19 Hannah Redwood FR-1 Clarion 8.30 8.30 6.64 6.31
20 Natasha Zahursky SO-2 Mount Union 9.00 8.33 9.50 6.25
21 Kaylen Sharrow SR-4 Clarion 10.02 8.35 10.36 10.52
22 Arianah Whittsette FR-1 Ursuline (Ohio) 7.30 8.48 9.25 9.25
23 Macey Hicks SO-2 Malone 7.47 8.48 8.65 9.59
24 Becca Santom SO-2 Mount Union 8.68 8.51 10.13 10.13
25 Hailey Weinert SR-4 Grove City 6.94 8.56 6.51 7.62
26 Emmanuella Rivera SO-2 Malone 9.00 8.57 8.32 9.52
27 Antonia Fenice SO-2 Clarion 10.93 8.60 6.63 6.28
28 Hannah Richard FR-1 Grove City 9.48 8.61 10.51 9.48
29 Lauren Hall FR-1 Chatham 7.52 8.64 9.34 9.77
30 Karrington Green FR-1 Ursuline (Ohio) 8.35 8.69 6.09 11.13
31 Elizabeth Schnegg SO-2 Marietta 10.63 8.71 10.80 11.07
32 Serena Li JR-3 Carnegie Mellon 8.14 8.75 7.09 11.03
33 Peyton Carpenter SO-2 Otterbein 6.58 8.77 8.69 6.49
34 Bella Lasecki FR-1 Mount Union 11.15 8.78 7.20 7.64
35 Isabelle Snyder SO-2 Clarion 9.13 8.86 8.69 8.69
36 Maria Vitko SO-2 Malone 9.24 8.88 9.06 8.97
37 Rachel Bollo FR-1 Otterbein 8.83 8.92 6.43 11.33
38 Kayla Bruce FR-1 Otterbein 8.58 9.03 10.93 11.11
39 Natasha McNeill FR-1 Malone 6.40 9.13 10.96 10.69
40 Molly Standing FR-1 Chatham 7.52 9.16 8.89 8.71
41 Elizabeth Martz FR-1 Chatham 7.50 9.25 11.66 6.94
42 Danae Hurd FR-1 Grove City 7.90 9.29 8.64 6.60
43 Anna Rose Sayles SR-4 Grove City 7.20 9.34 11.96 6.82
44 Elizabeth Arelt FR-1 Malone 6.54 9.34 9.16 11.59
45 Ava Martinez SO-2 Malone 10.08 9.42 10.37 9.52
  Kara McKenzie JR-3 Pitt.-Johnstown DNF DNF DNF DNF
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kya Epps FR-1 Walsh 9.89 8.65 7.72 5.56 7.88 8.26
13 Baylee Blauser FR-1 Slippery Rock 7.03 8.09 8.17 10.05 6.62 9.32
22 Arianah Whittsette FR-1 Ursuline (Ohio) 6.45 10.35 8.48 7.64 7.04 10.43
32 Serena Li JR-3 Carnegie Mellon 6.13 8.14 8.75 7.00 8.32 9.37
40 Molly Standing FR-1 Chatham 11.64 10.90 9.16 10.72 11.18 9.90
42 Danae Hurd FR-1 Grove City 10.59 9.85 9.29 7.16 11.99 7.06
  Kara McKenzie JR-3 Pitt.-Johnstown DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Samantha Gilbert JR-3 Slippery Rock 5.79 7.82
9 Style Henry   Unattached 8.09 8.09
10 Thai-Lin Pierce JR-3 Slippery Rock 8.59 8.10
14 Talia McLin SO-2 Walsh 10.38 8.17
26 Emmanuella Rivera SO-2 Malone 9.86 8.57
27 Antonia Fenice SO-2 Clarion 10.58 8.60
39 Natasha McNeill FR-1 Malone 9.77 9.13
44 Elizabeth Arelt FR-1 Malone 11.12 9.34
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jae'Anna Hughes FR-1 Ursuline (Ohio) 6.80 8.85 9.25 7.90 9.56 7.11
15 Layne Miller FR-1 Slippery Rock 7.62 7.54 5.90 8.19 9.59 7.46
16 Hannah Neiger FR-1 Mount Union 8.61 6.15 7.38 8.20 9.84 7.30
29 Lauren Hall FR-1 Chatham 9.08 10.03 7.09 8.64 7.26 10.98
30 Karrington Green FR-1 Ursuline (Ohio) 11.13 9.39 10.61 8.69 10.95 9.48
31 Elizabeth Schnegg SO-2 Marietta 10.98 9.41 6.97 8.71 9.41 7.84
41 Elizabeth Martz FR-1 Chatham 10.73 10.73 9.81 9.25 11.01 10.92
45 Ava Martinez SO-2 Malone 12.16 10.84 8.48 9.42 10.65 10.55
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 9.72 7.33 5.74 7.96
5 Dayahana Douglas SO-2 Ursuline (Ohio) 7.90 8.38 6.23 7.98
12 Lydia Baumgartner SR-4 Otterbein 6.74 6.50 6.26 8.12
17 Haley Morgan SO-2 Slippery Rock 7.81 10.03 6.74 8.22
25 Hailey Weinert SR-4 Grove City 9.51 10.10 8.22 8.56
34 Bella Lasecki FR-1 Mount Union 9.66 10.19 10.28 8.78
38 Kayla Bruce FR-1 Otterbein 6.32 9.85 8.76 9.03
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Regan Johnson SO-2 Slippery Rock 7.02 8.23 6.77 7.02 8.06 8.55
11 Amaya Robinson FR-1 Slippery Rock 5.76 9.17 10.22 8.93 8.11 6.25
18 Emily Lodge SR-4 Clarion 7.22 6.97 7.55 9.29 8.29 7.88
23 Macey Hicks SO-2 Malone 7.13 6.28 6.28 7.55 8.48 10.26
28 Hannah Richard FR-1 Grove City 8.27 10.59 6.63 10.77 8.61 8.79
33 Peyton Carpenter SO-2 Otterbein 7.37 10.35 9.65 7.37 8.77 9.30
35 Isabelle Snyder SO-2 Clarion 10.90 6.74 8.16 9.66 8.86 6.21
43 Anna Rose Sayles SR-4 Grove City 10.09 8.13 8.22 10.84 9.34 7.20
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Emma Vezzosi SR-4 Grove City 8.02 6.58 8.91 9.87
8 Asia Murray SO-2 Slippery Rock 8.09 7.69 8.74 9.31
19 Hannah Redwood FR-1 Clarion 8.30 9.96 7.89 7.64
20 Natasha Zahursky SO-2 Mount Union 8.33 8.92 9.50 9.17
21 Kaylen Sharrow SR-4 Clarion 8.35 6.85 9.86 7.27
24 Becca Santom SO-2 Mount Union 8.51 10.64 8.09 8.34
36 Maria Vitko SO-2 Malone 8.88 7.73 9.15 9.59
37 Rachel Bollo FR-1 Otterbein 8.92 10.17 10.26 11.42