February 18, 2023
|
Mount Union-Peterson FH - Alliance, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC PSAC

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chaley Younkin SO-2 Slippery Rock 9.23 9.88 6.47 6.47 7.85
2 Leah Perry SO-2 Clarion 9.69 10.18 11.34 11.34 8.73
3 Karrington Green FR-1 Ursuline (Ohio) 9.70 9.70 10.67 7.38 10.58
4 Emma Fox SR-4 Slippery Rock 9.85 9.16 10.74 7.79 10.45
5 Toni Denmark JR-3 Walsh 9.88 11.27 9.88 9.88 10.97
6 Danielle MacBeth SR-4 Slippery Rock 9.93 10.43 10.63 8.94 8.15
7 Madelyn Miller FR-1 Slippery Rock 9.93 10.53 7.55 7.75 11.22
8 Iniyaa Mohanraj FR-1 Carnegie Mellon 10.00 7.30 7.80 8.50 10.50

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Chaley Younkin SO-2 Slippery Rock 11.50 9.12
2 Chalondra Clarke JR-3 Slippery Rock 8.87 9.64
3 Emma Fox SR-4 Slippery Rock 10.35 9.67
4 Leah Perry SO-2 Clarion 7.85 9.69
5 Danielle MacBeth SR-4 Slippery Rock 8.49 9.75
6 Karrington Green FR-1 Ursuline (Ohio) 12.06 9.80
7 Madelyn Miller FR-1 Slippery Rock 9.63 9.82
8 Toni Denmark JR-3 Walsh 8.02 9.90
9 Iniyaa Mohanraj FR-1 Carnegie Mellon 11.52 9.93
10 Carlee Domke SR-4 Chatham 7.76 9.94
11 Alison Lamoreaux JR-3 Slippery Rock 8.41 10.01
12 Kara McKenzie JR-3 Pitt.-Johnstown 10.54 10.03
13 Lorna Speigle SR-4 Slippery Rock 9.23 10.14
14 Kaylen Sharrow SR-4 Clarion 8.12 10.15
15 Lindsey Zera FR-1 Mount Union 10.62 10.62
16 Manaka Yamauchi JR-3 Otterbein 10.39 10.71
17 Charlie Dolliver FR-1 Otterbein 10.19 10.72
18 Sydney Stainbrook JR-3 Grove City 8.73 10.77
19 Emma Gullion FR-1 Walsh 7.96 10.90
20 Kayla Bruce FR-1 Otterbein 8.30 10.91
21 Paige Cotton JR-3 Grove City 13.51 10.98
22 Anna Negulic FR-1 Walsh 13.89 11.02
23 Jillian Hawks JR-3 Malone 12.10 11.10
24 Danae Hurd FR-1 Grove City 13.99 11.28
25 Madelyn Myers FR-1 Otterbein 13.01 11.31
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chaley Younkin SO-2 Slippery Rock 9.12 11.13 6.84 11.86
3 Emma Fox SR-4 Slippery Rock 9.67 11.99 9.38 10.54
4 Leah Perry SO-2 Clarion 9.69 11.54 9.40 11.15
13 Lorna Speigle SR-4 Slippery Rock 10.14 8.42 12.17 10.35
14 Kaylen Sharrow SR-4 Clarion 10.15 8.83 12.49 10.86
15 Lindsey Zera FR-1 Mount Union 10.62 10.62 9.99 12.00
17 Charlie Dolliver FR-1 Otterbein 10.72 11.47 11.58 13.40
20 Kayla Bruce FR-1 Otterbein 10.91 13.31 13.97 9.93
21 Paige Cotton JR-3 Grove City 10.98 9.89 9.56 10.98
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Chalondra Clarke JR-3 Slippery Rock 8.20 12.44 9.64 10.13
8 Toni Denmark JR-3 Walsh 10.70 11.88 9.90 7.73
9 Iniyaa Mohanraj FR-1 Carnegie Mellon 10.13 9.04 9.93 7.95
11 Alison Lamoreaux JR-3 Slippery Rock 7.01 7.21 10.01 11.82
12 Kara McKenzie JR-3 Pitt.-Johnstown 12.84 8.13 10.03 10.13
16 Manaka Yamauchi JR-3 Otterbein 8.57 10.61 10.71 12.53
18 Sydney Stainbrook JR-3 Grove City 7.54 11.85 10.77 10.34
22 Anna Negulic FR-1 Walsh 12.68 12.24 11.02 10.91
23 Jillian Hawks JR-3 Malone 11.22 9.00 11.10 12.66
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Danielle MacBeth SR-4 Slippery Rock 9.75
6 Karrington Green FR-1 Ursuline (Ohio) 9.80
7 Madelyn Miller FR-1 Slippery Rock 9.82
10 Carlee Domke SR-4 Chatham 9.94
19 Emma Gullion FR-1 Walsh 10.90
24 Danae Hurd FR-1 Grove City 11.28
25 Madelyn Myers FR-1 Otterbein 11.31