April 12, 2023
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 2:22.18 2:21.02 2:24.51 1:56.54 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 2:15.68 2:10.88 1:28.86 2:00.07 8
3 Landon Holt SO Lake Brantley 2:31.33 1:45.33 2:10.75 2:01.06 6
4 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:17.42 2:33.37 2:08.83 2:02.69 5
5 Valentino Balzano SR Winter Springs 2:33.76 1:30.52 2:20.12 2:04.00 4
6 Myles Egerton JR Oviedo 1:27.31 2:04.72 2:18.44 2:04.72 3
7 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:35.49 1:36.08 2:31.70 2:06.41 2
8 Jonah Fredell SR Oviedo 2:05.75 2:09.60 2:31.41 2:08.31 1
9 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:15.44 2:29.63 1:57.38 2:08.99 -
10 Donovan Levin SO Lake Mary 1:53.99 2:17.31 2:27.67 2:09.53 -
11 Jacob Porterfield SO Lake Mary 1:48.92 2:33.00 1:59.29 2:09.66 -
12 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:40.97 2:13.49 1:52.55 2:10.87 -
13 Dakari David JR Lake Howell 1:34.60 2:46.87 2:32.42 2:11.39 -
14 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:04.59 2:40.38 1:35.43 2:12.54 -
15 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:34.49 2:11.66 2:53.30 2:14.34 -
16 Michael Verdu SO Lake Howell 1:37.01 1:45.09 2:05.30 2:14.73 -
17 Ryan Heath JR Winter Springs 2:08.17 1:57.38 2:05.47 2:14.91 -
18 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:33.95 2:47.45 2:36.65 2:15.04 -
19 William Heilman FR Seminole (Sanford) 2:16.78 2:11.31 2:26.36 2:16.78 -
20 Noah Mott FR Hagerty 3:01.99 2:12.23 2:40.67 2:22.18 -
21 Trenton Stahll SR Lake Brantley 2:19.90 2:25.67 2:48.74 2:24.22 -
22 Rocco Faiello FR Lyman 2:08.69 2:10.16 2:24.96 2:27.91 -
23 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:03.86 2:53.10 2:38.18 2:29.22 -
24 David Dockery FR Lyman 2:21.97 2:56.34 2:32.43 2:29.44 -
25 Hayden Miranda JR Lyman 2:45.63 2:47.24 3:29.04 2:40.80 -
26 Alexander Brooks SO Lyman 2:28.66 3:03.64 2:40.90 2:54.89 -
  Jacob Leon SO Hagerty DNS DNS DNS DNS   
  Adam Ruble SR Lake Mary DNS DNS DNS DNS   
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS DNS DNS DNS   
  Aiden Brooks FR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Gao SO Lake Howell DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Jonah Fredell SR Oviedo 2:08.31 1:41.37 1
11 Jacob Porterfield SO Lake Mary 2:09.66 2:23.93 -
16 Michael Verdu SO Lake Howell 2:14.73 1:37.01 -
17 Ryan Heath JR Winter Springs 2:14.91 2:40.55 -
19 William Heilman FR Seminole (Sanford) 2:16.78 2:46.88 -
20 Noah Mott FR Hagerty 2:22.18 2:27.87 -
21 Trenton Stahll SR Lake Brantley 2:24.22 2:53.07 -
22 Rocco Faiello FR Lyman 2:27.91 2:24.96 -
23 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:29.22 3:06.53 -
24 David Dockery FR Lyman 2:29.44 2:14.50 -
25 Hayden Miranda JR Lyman 2:40.80 3:17.79 -
26 Alexander Brooks SO Lyman 2:54.89 3:05.39 -
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS DNS   
  Joseph Gao SO Lake Howell DNS DNS   
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 1:56.54 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 2:00.07 8
3 Landon Holt SO Lake Brantley 2:01.06 6
4 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:02.69 5
5 Valentino Balzano SR Winter Springs 2:04.00 4
6 Myles Egerton JR Oviedo 2:04.72 3
7 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:06.41 2
9 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:08.99 -
10 Donovan Levin SO Lake Mary 2:09.53 -
12 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:10.87 -
13 Dakari David JR Lake Howell 2:11.39 -
14 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:12.54 -
15 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:14.34 -
18 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:15.04 -
  Adam Ruble SR Lake Mary DNS   
  Aiden Brooks FR Lake Brantley DNS   
  Jacob Leon SO Hagerty DNS