February 4, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Caleb Wright FR-1 Wis.-Oshkosh 5.39 7.18 5.53 8.19 8.62 5.89
2 Diego Villalobos JR-3 Wis.-Oshkosh 8.13 7.19 7.48 8.92 7.77 8.85
3 Jamyle Brantley SR-4 Wis.-Oshkosh 7.33 7.25 8.05 9.21 8.78 6.31
4 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 8.63 7.25 5.73 8.70 7.76 5.66
5 Austin Welsch FR-1 St. Norbert 7.45 7.37 8.85 7.60 7.08 8.41
5 Alex Myszewski SO-2 St. Norbert 7.52 7.37 5.68 7.74 6.27 5.68
7 Elijah McCauley FR-1 Wis.-Oshkosh 7.32 7.39 8.65 5.40 7.69 7.91
8 Robert Taylor SO-2 Concordia (Wis.) 5.62 7.39 8.50 7.17 6.36 8.65
9 Jaydon Watson FR-1 Lawrence 7.37 7.44 5.88 7.30 8.11 6.25
10 Matt Scholbe FR-1 Wis.-Oshkosh 5.52 7.46 5.30 5.75 8.43 5.38
11 Trentyn Tyson FR-1 Lake Forest 5.76 7.47 8.07 8.67 9.42 6.73
12 Keon McNair FR-1 Ripon 6.82 7.49 8.32 5.40 7.87 7.27
13 Keagan Brown SO-2 St. Norbert 6.56 7.54 9.05 5.43 7.39 8.52
14 Mason Wright FR-1 Lake Forest 8.70 7.56 6.13 8.92 8.47 5.98
15 Matt Ganz SO-2 St. Norbert 9.78 7.58 6.90 9.25 5.84 7.81
16 Cole Spanbauer FR-1 Wis.-Oshkosh 9.67 7.61 9.44 9.59 6.40 9.21
17 Tucker Forrest FR-1 Lake Forest 6.09 7.61 6.17 7.61 7.16 9.82
18 Jermaine Robinson FR-1 Lake Forest 9.76 7.62 6.02 8.01 8.69 5.95
19 Daniel DeGeorge FR-1 Beloit 6.20 7.65 9.49 9.03 7.88 5.67
20 Andrew Douthat SO-2 Lake Forest 5.76 7.68 9.68 6.30 8.38 5.38
21 Luke Broitzman FR-1 Edgewood 9.24 7.70 7.63 6.09 9.17 5.47
22 Jayden Lewan FR-1 Lake Forest 9.85 7.75 6.75 7.91 7.75 7.68
23 Paul Brock FR-1 Concordia (Wis.) 6.39 7.79 9.27 5.77 6.63 8.88
24 Matthew Ewens FR-1 Wis.-Oshkosh 6.81 7.82 9.70 7.51 9.00 6.96
25 Anthony Osborn FR-1 St. Norbert 7.39 7.86 9.67 9.99 6.13 6.53
26 Ido Zimbelman FR-1 Lake Forest 10.46 8.04 6.60 8.04 10.13 8.61
27 Iann Riley FR-1 Edgewood 5.84 8.11 9.33 8.28 8.44 7.71
28 Drew Arhebun FR-1 Beloit 9.20 8.21 6.16 7.06 8.95 10.59
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jamyle Brantley SR-4 Wis.-Oshkosh 7.25 7.04
5 Alex Myszewski SO-2 St. Norbert 7.37 7.23
7 Elijah McCauley FR-1 Wis.-Oshkosh 7.39 7.25
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Caleb Wright FR-1 Wis.-Oshkosh 8.12 7.40 5.10 8.62 5.46 7.18
2 Diego Villalobos JR-3 Wis.-Oshkosh 9.35 5.68 8.20 5.90 8.92 7.19
8 Robert Taylor SO-2 Concordia (Wis.) 7.32 9.09 7.62 9.17 8.13 7.39
11 Trentyn Tyson FR-1 Lake Forest 8.30 5.46 6.05 5.31 9.49 7.47
23 Paul Brock FR-1 Concordia (Wis.) 7.33 8.81 8.03 7.17 6.08 7.79
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
20 Andrew Douthat SO-2 Lake Forest 9.22 7.84 7.68 9.91 6.84
22 Jayden Lewan FR-1 Lake Forest 6.36 7.60 7.75 9.46 5.58
25 Anthony Osborn FR-1 St. Norbert 9.20 6.06 7.86 10.14 9.83
26 Ido Zimbelman FR-1 Lake Forest 9.49 5.71 8.04 8.45 6.44
27 Iann Riley FR-1 Edgewood 7.71 9.82 8.11 8.76 8.11
28 Drew Arhebun FR-1 Beloit 10.43 7.06 8.21 10.27 10.43
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Mason Wright FR-1 Lake Forest 6.43 7.34 6.58 9.68 7.56
17 Tucker Forrest FR-1 Lake Forest 6.70 9.67 7.39 7.08 7.61
18 Jermaine Robinson FR-1 Lake Forest 6.40 6.94 8.08 6.86 7.62
19 Daniel DeGeorge FR-1 Beloit 9.49 7.04 7.20 6.97 7.65
21 Luke Broitzman FR-1 Edgewood 8.86 9.55 7.86 9.63 7.70
24 Matthew Ewens FR-1 Wis.-Oshkosh 6.34 7.51 6.81 6.57 7.82
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 7.25
5 Austin Welsch FR-1 St. Norbert 7.37
9 Jaydon Watson FR-1 Lawrence 7.44
10 Matt Scholbe FR-1 Wis.-Oshkosh 7.46
12 Keon McNair FR-1 Ripon 7.49
13 Keagan Brown SO-2 St. Norbert 7.54
15 Matt Ganz SO-2 St. Norbert 7.58
16 Cole Spanbauer FR-1 Wis.-Oshkosh 7.61