February 4, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Zach Osmanski   Unattached 2:06.94 -
0 Zach Nelson   Unattached 2:03.63 -
1 Randy Johnson SR-4 St. Norbert 2:00.13 10
2 Christian Kuwaye SO-2 Ripon 2:00.98 8
3 Sam Forstner SR-4 Ripon 2:01.50 6
4 Jonah Decleene JR-3 Ripon 2:03.17 5
5 Matt Seeber SO-2 Ripon 2:03.45 4
6 Bergen Thorson FR-1 Lawrence 2:05.35 3
7 Dylan Manteufel FR-1 St. Norbert 2:07.50 2
8 Sean Rath FR-1 Ripon 2:08.15 1
9 Blaine Springer SO-2 Edgewood 2:08.30 -
10 Craig Seger SO-2 Edgewood 2:11.09 -
11 Ray Wetzel-Meehan SO-2 Lawrence 2:11.43 -
12 Sawyer Hintz JR-3 Lawrence 2:13.93 -
13 Zavion Day FR-1 St. Norbert 2:18.30 -
14 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 2:18.94 -
15 Lance Juridico SO-2 Lawrence 2:20.19 -
16 Aiden Cortinas SO-2 Beloit 2:21.67 -
17 Jonathan Timm SO-2 St. Norbert 2:22.29 -
18 Zach Casper SO-2 Lawrence 2:22.35 -
19 Hunter Moore FR-1 Concordia (Wis.) 2:22.82 -
20 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 2:23.66 -
21 Owen Luedtke SO-2 Lakeland 2:30.66 -
22 Marcelo Camba FR-1 Lake Forest 2:44.25 -
23 Prince Upadhyay FR-1 Beloit 2:46.01 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Sawyer Hintz JR-3 Lawrence 2:13.93 -
13 Zavion Day FR-1 St. Norbert 2:18.30 -
15 Lance Juridico SO-2 Lawrence 2:20.19 -
16 Aiden Cortinas SO-2 Beloit 2:21.67 -
17 Jonathan Timm SO-2 St. Norbert 2:22.29 -
19 Hunter Moore FR-1 Concordia (Wis.) 2:22.82 -
20 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 2:23.66 -
21 Owen Luedtke SO-2 Lakeland 2:30.66 -
22 Marcelo Camba FR-1 Lake Forest 2:44.25 -
23 Prince Upadhyay FR-1 Beloit 2:46.01 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Zach Osmanski   Unattached 2:15.83 2:19.64 2:06.94 -
7 Dylan Manteufel FR-1 St. Norbert 1:43.28 2:22.80 2:07.50 2
8 Sean Rath FR-1 Ripon 2:24.81 2:17.12 2:08.15 1
10 Craig Seger SO-2 Edgewood 2:04.54 2:01.92 2:11.09 -
11 Ray Wetzel-Meehan SO-2 Lawrence 1:32.01 1:59.61 2:11.43 -
14 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 2:02.27 2:16.17 2:18.94 -
18 Zach Casper SO-2 Lawrence 1:41.07 2:36.59 2:22.35 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Zach Nelson   Unattached 2:03.63 1:56.22 2:04.87 1:53.74 -
1 Randy Johnson SR-4 St. Norbert 2:00.13 2:30.17 2:33.77 1:31.30 10
2 Christian Kuwaye SO-2 Ripon 2:00.98 1:40.42 2:19.13 2:07.03 8
3 Sam Forstner SR-4 Ripon 2:01.50 2:10.01 2:29.45 2:06.36 6
4 Jonah Decleene JR-3 Ripon 2:03.17 1:50.86 2:11.80 1:33.61 5
5 Matt Seeber SO-2 Ripon 2:03.45 1:30.12 1:47.41 1:57.28 4
6 Bergen Thorson FR-1 Lawrence 2:05.35 2:24.16 2:34.18 2:36.69 3
9 Blaine Springer SO-2 Edgewood 2:08.30 2:05.74 2:17.29 1:59.32 -