February 25, 2023
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: DL Pro Timing

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Meder JR-3 Hope 2:03.05 2:28.35 1:55.00 2:01.90 2:11.10 1:50.40 2:01.90 10
2 Lucas Guidone SO-2 Hope 1:27.69 2:07.45 1:56.92 2:30.83 2:32.00 2:06.28 2:30.83 8
3 Connor Vachon SO-2 Hope 1:36.49 1:23.54 1:57.66 1:34.13 1:56.49 1:50.60 1:28.25 6
4 Hayden Germain JR-3 Olivet 1:53.12 1:43.69 1:57.83 1:40.16 1:46.05 1:35.45 2:17.87 5
5 Lucas VanderPloeg JR-3 Calvin 1:43.84 1:50.92 1:58.00 1:32.04 1:52.10 2:05.08 2:32.22 4
6 Tyler Hartleroad FR-1 Trine 1:54.31 1:42.40 1:59.07 2:01.46 1:55.50 2:33.60 1:41.21 3
7 Owen Harries FR-1 Hope 2:14.25 2:26.23 1:59.86 1:59.86 1:43.08 2:07.06 1:47.88 2
8 Philip Nemecek SO-2 Trine 2:27.21 2:21.18 2:00.66 1:29.29 2:24.80 1:49.80 1:57.04 1
9 Josiah Graddick FR-1 Albion 2:27.22 2:27.22 2:00.67 2:00.67 2:10.33 2:34.46 1:44.99 -
10 Hayden VerHill SO-2 Calvin 1:56.02 2:26.55 2:02.12 2:31.43 1:45.03 2:11.89 1:30.37 -
11 Ethan Handley JR-3 Adrian 2:20.78 1:46.50 2:02.41 2:17.10 1:57.52 2:02.41 1:48.95 -
12 Nick Henz SO-2 Calvin 2:07.97 2:30.33 2:04.24 1:39.40 1:41.88 2:27.85 2:11.70 -
13 Haydin Sims FR-1 Alma 2:14.98 2:04.98 2:04.98 2:09.98 2:08.73 2:32.48 2:34.98 -
14 Eli Shoup FR-1 Trine 1:45.32 2:10.40 2:05.38 2:04.13 1:57.86 2:10.40 1:32.79 -
15 Noah Feudi SO-2 Olivet 1:31.06 2:10.26 2:06.46 2:36.81 2:22.90 2:10.26 2:33.02 -
16 Sam Sering FR-1 Trine 2:38.98 2:35.16 2:07.18 2:17.36 1:31.57 2:24.99 2:31.35 -
17 Ikenna Achara SR-4 Albion 1:57.28 2:02.38 2:07.47 2:20.22 2:11.30 2:06.20 1:35.61 -
18 Alec Grzegorek SO-2 Adrian 1:48.10 2:22.84 2:08.68 2:46.00 2:04.82 1:57.10 1:37.80 -
19 Jacob Campbell JR-3 Alma 2:42.43 1:32.26 2:09.94 2:39.83 2:02.15 1:32.26 2:12.54 -
20 Clayton Lynch SO-2 Adrian 1:46.74 1:42.84 2:10.17 1:46.74 1:51.95 1:48.05 2:29.70 -
21 Andrew Huyser SO-2 Calvin 1:52.33 2:34.62 2:12.15 2:35.94 2:02.90 2:51.80 1:41.76 -
22 Juan Lopez JR-3 Albion 2:34.89 2:42.83 2:12.38 2:20.33 1:33.99 1:59.15 2:05.77 -
23 Ethan Rucarean FR-1 Adrian 1:47.36 1:55.42 2:14.20 2:19.57 2:00.78 1:51.39 1:52.73 -
24 Jackson Arkles SO-2 Olivet 1:59.49 2:30.72 2:15.78 1:54.06 2:15.78 1:40.48 2:32.08 -
25 Justin Kissling JR-3 Alma 2:36.73 2:57.72 2:19.93 1:49.15 1:53.35 2:22.73 2:28.33 -
26 Jordon Loukotka JR-3 Albion 2:18.25 2:00.60 2:27.07 3:00.90 1:57.66 2:41.78 2:27.07 -
27 Nicholas Malish FR-1 Alma 2:56.80 1:52.66 2:36.46 2:08.30 2:41.16 2:56.80 2:20.82 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Eli Shoup FR-1 Trine 2:05.38 1:59.11 1:36.55 2:20.43 2:19.18 2:37.98 -
18 Alec Grzegorek SO-2 Adrian 2:08.68 2:07.40 1:59.68 2:30.56 1:37.80 2:06.11 -
19 Jacob Campbell JR-3 Alma 2:09.94 2:15.14 1:45.26 1:54.35 2:34.63 2:48.93 -
20 Clayton Lynch SO-2 Adrian 2:10.17 2:38.81 2:41.41 2:45.32 2:41.41 2:21.89 -
21 Andrew Huyser SO-2 Calvin 2:12.15 2:04.23 1:51.01 2:14.80 1:51.01 2:05.55 -
22 Juan Lopez JR-3 Albion 2:12.38 1:44.58 1:56.50 2:19.00 1:55.17 2:48.13 -
23 Ethan Rucarean FR-1 Adrian 2:14.20 1:42.00 1:36.63 2:47.75 2:06.15 2:26.28 -
24 Jackson Arkles SO-2 Olivet 2:15.78 2:21.22 2:25.29 2:19.86 2:19.86 2:21.22 -
25 Justin Kissling JR-3 Alma 2:19.93 1:54.75 2:36.73 1:40.75 2:59.11 2:59.11 -
26 Jordon Loukotka JR-3 Albion 2:27.07 2:16.78 2:28.54 1:44.42 2:40.31 2:28.54 -
27 Nicholas Malish FR-1 Alma 2:36.46 2:39.59 2:28.64 2:20.82 3:21.84 2:02.04 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Tyler Hartleroad FR-1 Trine 1:36.45 1:59.07 2:06.22 3
10 Hayden VerHill SO-2 Calvin 1:27.93 2:02.12 2:35.10 -
11 Ethan Handley JR-3 Adrian 1:35.48 2:02.41 2:07.31 -
12 Nick Henz SO-2 Calvin 2:39.03 2:04.24 1:30.70 -
13 Haydin Sims FR-1 Alma 1:32.49 2:04.98 2:01.23 -
15 Noah Feudi SO-2 Olivet 2:39.34 2:06.46 1:53.82 -
16 Sam Sering FR-1 Trine 1:58.28 2:07.18 2:36.44 -
17 Ikenna Achara SR-4 Albion 2:25.32 2:07.47 2:08.75 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Meder JR-3 Hope 1:55.00 10
2 Lucas Guidone SO-2 Hope 1:56.92 8
3 Connor Vachon SO-2 Hope 1:57.66 6
4 Hayden Germain JR-3 Olivet 1:57.83 5
5 Lucas VanderPloeg JR-3 Calvin 1:58.00 4
7 Owen Harries FR-1 Hope 1:59.86 2
8 Philip Nemecek SO-2 Trine 2:00.66 1
9 Josiah Graddick FR-1 Albion 2:00.67 -