January 27-28, 2023
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov MAC IC4A/ECAC PSAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Drew Dailey JR-3 Shippensburg 1:55.14
2 Christian Tanner JR-3 Mansfield 1:57.76
3 Domenick Wallace SO-2 Kutztown 1:58.41
4 Brayden Graham SO-2 Bloomsburg 1:58.44
5 Parker Jarratt SO-2 Bloomsburg 1:59.29
6 John Condon FR-1 Messiah 1:59.54
7 Trevor Richwine FR-1 Dickinson 2:00.00
8 Matt Salazar JR-3 Kutztown 2:00.22
9 Max Lagunoff SO-2 Bucknell 2:00.70
10 Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite 2:00.90
11 Joey Cintavey JR-3 Shippensburg 2:01.18
12 Tyler Petty SO-2 King's (Pa.) 2:01.31
13 William Zane FR-1 West Chester 2:01.47
14 Daniel Hilmer FR-1 Bucknell 2:02.35
15 Quinn McCutcheon SO-2 Bucknell 2:02.38
16 Alejandro Paez JR-3 East Stroudsburg 2:02.65
17 Jayson Harmer FR-1 Bucknell 2:03.23
18 Evan Klinger FR-1 Lock Haven 2:04.00
19 Adam Hostetler SO-2 Messiah 2:04.48
20 Owen Foytack FR-1 King's (Pa.) 2:04.56
21 Nathan Kopp FR-1 Messiah 2:04.82
22 Vince Fennell SO-2 Lock Haven 2:07.16
23 Emmanuel Gitonga FR-1 East Stroudsburg 2:07.52
24 Jack Daudt JR-3 Messiah 2:10.06
25 Abenezer Abebe FR-1 Eastern Mennonite 2:10.66
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Drew Dailey JR-3 Shippensburg 1:55.14 1:56.30 2:07.81 1:42.48
2 Christian Tanner JR-3 Mansfield 1:57.76 1:33.03 2:00.12 2:00.12
3 Domenick Wallace SO-2 Kutztown 1:58.41 2:07.89 2:00.78 1:52.49
5 Parker Jarratt SO-2 Bloomsburg 1:59.29 2:15.99 1:25.89 2:11.22
8 Matt Salazar JR-3 Kutztown 2:00.22 1:40.99 1:33.78 1:24.16
9 Max Lagunoff SO-2 Bucknell 2:00.70 2:03.12 2:33.29 1:48.63
17 Jayson Harmer FR-1 Bucknell 2:03.23 2:05.70 2:06.93 1:26.27
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Brayden Graham SO-2 Bloomsburg 1:58.44
7 Trevor Richwine FR-1 Dickinson 2:00.00
10 Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite 2:00.90
11 Joey Cintavey JR-3 Shippensburg 2:01.18
12 Tyler Petty SO-2 King's (Pa.) 2:01.31
14 Daniel Hilmer FR-1 Bucknell 2:02.35
15 Quinn McCutcheon SO-2 Bucknell 2:02.38
16 Alejandro Paez JR-3 East Stroudsburg 2:02.65
20 Owen Foytack FR-1 King's (Pa.) 2:04.56
23 Emmanuel Gitonga FR-1 East Stroudsburg 2:07.52
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 John Condon FR-1 Messiah 1:55.96 1:59.54
13 William Zane FR-1 West Chester 1:39.61 2:01.47
18 Evan Klinger FR-1 Lock Haven 1:56.56 2:04.00
19 Adam Hostetler SO-2 Messiah 2:20.67 2:04.48
21 Nathan Kopp FR-1 Messiah 2:38.53 2:04.82
22 Vince Fennell SO-2 Lock Haven 1:59.53 2:07.16
24 Jack Daudt JR-3 Messiah 2:47.78 2:10.06
25 Abenezer Abebe FR-1 Eastern Mennonite 1:32.77 2:10.66