January 27-28, 2023
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC MAC IC4A/ECAC PSAC

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shippensburg A Eric Kirk, Travis Bigham, James Jaisingh, Quinton Townsend 3:16.83 3:18.86 2:52.48 4:05.53 3:22.91 2:38.27 4:19.73
2 East Stroudsburg A Zandrew Bowe, Ryan Ditty, Raul Esteves, Zandray Thompson 4:24.80 4:03.95 3:59.78 3:53.52 3:28.50 2:32.21 4:03.95
3 Bucknell A Brayden Young, Alexander Morrison, Joseph Silvestri, Gardy Philogene 4:24.99 4:14.56 3:37.00 3:03.62 3:28.65 2:34.41 2:30.23
4 West Chester A Josh Farrell, Zahir Chapman, Colin Althoff, David Burnshaw 2:34.89 2:30.71 4:00.71 4:02.80 3:29.31 4:17.46 4:02.80
5 Shippensburg
(B>)
B Chase Hensinger, Mitchell Brett, Robert Hrabosky, Teagan Weaver 2:37.06 2:41.25 2:30.78 2:49.63 3:29.41 3:25.23 3:00.10
6 Lock Haven A Matt Reinard, Kylie Scott-Harper, Ryan Miller, Aydan Summers 3:03.49 3:09.81 3:28.80 3:03.49 3:30.90 3:41.45 4:34.17
7 Dickinson A Cole Boback, Ian Gormley, Teddy Mercer, Trevor Richwine 2:46.08 3:37.18 2:41.82 4:09.12 3:32.92 3:18.02 4:13.38
8 Eastern Mennonite A Alijah Johnson, Bellamy Immanuel, Chris Kibler, Damon Morgan 2:50.88 3:37.88 2:31.66 4:01.37 3:33.60 4:33.41 3:33.60
9 Bloomsburg A Robert Wilson, Parker Jarratt, Brayden Graham, Andrew Kane 3:21.49 3:15.06 4:30.09 3:30.07 3:34.35 4:19.37 2:34.34
10 Mansfield A Jackson Doughty, Seth Neal, Aaron Thomas, Terrance Quaker 3:18.55 3:03.44 3:37.97 3:44.45 3:35.81 2:31.07 2:46.18
11 Messiah A Nathan Kopp, Zach French, John Condon, Josh Bauman 4:22.67 3:39.25 3:28.40 3:41.43 3:37.08 3:41.43 3:39.25
12 Stevenson A Nsereko Kiwalabye, Amar Mack, Alexander Reimert, Kadin Egbert 3:18.71 2:36.76 4:22.74 3:36.38 3:40.79 3:27.55 4:00.67
13 East Stroudsburg
(B>)
B Jaylen Morrison, Evan Clark, Benjamin Terry, Landon Boyle 4:04.81 3:04.72 3:35.88 3:55.91 3:42.55 3:00.27 4:47.09
14 Messiah
(B>)
B Adam Hostetler, Nathan Kimmel, Nathaniel Coggins, Jack Daudt 4:00.07 3:26.42 3:42.12 3:06.22 3:44.36 3:24.17 4:51.67
15 Mansfield
(B>)
B Brenden Sofo, Ibrahim Sheriff, Derrick Johnson, Connor Bridwell 4:31.56 4:20.34 3:24.24 3:46.68 3:44.43 3:17.50 2:48.33
16 Lock Haven
(B>)
B Matthew Shimmel, Lucca Capparelli, Ryan Mangels, Jacob Watson 3:55.29 4:50.65 3:48.37 4:36.81 3:50.67 3:39.14 4:18.35
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shippensburg Kirk, Bigham, Jaisingh, Townsend 2:54.51 4:23.79 2:30.16 2:32.19 3:22.91
2 East Stroudsburg Bowe, Ditty, Esteves, Thompson 2:46.80 2:40.55 4:22.71 4:10.20 3:28.50
3 Bucknell Young, Morrison, Silvestri, Philogene 2:42.75 2:40.66 3:05.70 3:28.65 3:28.65
4 West Chester Farrell, Chapman, Althoff, Burnshaw 3:27.22 4:09.08 2:28.61 3:20.94 3:29.31
10 Mansfield Doughty, Neal, Thomas, Quaker 2:48.34 2:48.34 2:50.49 2:52.65 3:35.81
12 Stevenson Kiwalabye, Mack, Reimert, Egbert 4:20.54 4:44.82 2:58.84 3:16.51 3:40.79
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Shippensburg
(B>)
Hensinger, Brett, Hrabosky, Weaver 4:05.01 4:09.20 3:44.07 3:29.41 2:53.81 2:45.44
6 Lock Haven Reinard, Scott-Harper, Miller, Summers 3:09.81 3:03.49 3:35.12 3:30.90 2:59.27 2:55.05
8 Eastern Mennonite Johnson, Immanuel, Kibler, Morgan 2:35.93 3:27.20 3:16.52 3:33.60 4:33.41 4:01.37
9 Bloomsburg Wilson, Jarratt, Graham, Kane 3:40.78 4:25.80 3:53.65 3:34.35 3:38.64 4:19.37
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
7 Dickinson Boback, Gormley, Mercer, Richwine 3:52.09 3:32.92 3:52.09
11 Messiah Kopp, French, Condon, Bauman 3:21.89 3:37.08 3:45.77
13 East Stroudsburg
(B>)
Morrison, Clark, Terry, Boyle 2:49.14 3:42.55 3:58.13
14 Messiah
(B>)
Hostetler, Kimmel, Coggins, Daudt 2:48.27 3:44.36 3:48.85
15 Mansfield
(B>)
Sofo, Sheriff, Johnson, Bridwell 3:01.79 3:44.43 4:00.14
16 Lock Haven
(B>)
Shimmel, Capparelli, Mangels, Watson 2:57.62 3:50.67 4:04.51