March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 400m Hurdles EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Malachi Fleming SR Palm Beach Gardens 1:17.17 59.82 54.44 1:10.59 1:15.38
2 Wilthin Alcime JR Dwyer 1:00.44 59.84 47.28 1:08.82 50.27
3 Gabriel Ramirez JR McArthur 1:08.02 1:00.19 52.37 52.97 1:11.63
4 Malachi Mills Sophomore Westlake 1:14.49 1:00.56 1:18.73 1:18.73 44.82
5 David Brown JR Fort Lauderdale 44.53 1:01.00 1:07.10 44.53 1:09.54
6 Austin Foster SR Palmer Trinity 1:06.67 1:01.16 1:03.00 1:03.00 58.11
7 Jabril Mitchell SR Miami Carol City 1:00.05 1:01.90 47.05 46.43 56.33
8 Josiah Carter SR Plantation 56.37 1:01.94 48.94 58.23 1:10.00
9 Ambriele Shaw JR Flanagan 53.43 1:02.85 1:00.34 1:21.71 1:19.82
10 Heaton Sykes JR Boyd Anderson 44.08 1:02.97 56.05 1:00.46 1:01.08
11 Richard Raphael SR McArthur 48.57 1:03.07 1:15.69 56.14 1:10.64
12 Andrey Kuzmenko SO Plantation 1:19.64 1:03.20 1:13.32 1:06.36 55.62
13 Elijah Cannon JR Coconut Creek 58.86 1:03.29 1:13.42 55.07 1:21.65
14 Hudson Harris FR Chaminade-Madonna 48.29 1:03.53 45.11 52.10 1:17.51
15 Tyson Lopez SR Chaminade-Madonna 57.38 1:03.75 57.38 1:03.75 1:11.40
16 Joshua Freeman JR Plantation 1:07.88 1:04.03 1:10.44 1:11.08 1:12.36
17 Jaylen Huggin FR Flanagan 1:01.90 1:04.48 45.14 1:03.84 48.36
18 Yousoffa Sow Senior Westlake 1:00.01 1:04.52 1:03.23 1:14.85 47.75
19 Zach Hayes SR Boca Raton 56.87 1:04.62 58.81 1:02.04 57.52
20 Sahani Henry SR Northeast (OP) 47.96 1:04.80 1:16.47 58.97 1:02.21
21 Aridius Pough SR St. Thomas Aquinas 48.78 1:05.03 50.73 1:21.29 1:10.24
22 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 1:08.05 1:05.43 1:13.94 1:16.56 50.39
23 Tate Rowland SR North Broward Prep 54.51 1:06.47 53.18 1:16.44 1:21.76
24 Alvardo Mondestin SO Coconut Creek 1:13.92 1:09.08 1:27.04 59.41 1:18.06
25 Paul Inonme FR Coconut Creek 1:04.06 1:11.17 1:01.21 55.52 1:01.21
26 Juan Bracamontes 8 Palmer Trinity 58.13 1:15.49 1:37.39 55.87 1:38.14
  Quincy Esta SR Fort Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS
  Bernard Joachim JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS
Boys 400m Hurdles EMERGING ELITE Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Malachi Fleming SR Palm Beach Gardens 1:11.19 1:09.99 1:13.58 59.82 1:15.38
3 Gabriel Ramirez JR McArthur 50.56 42.74 46.95 1:00.19 1:14.64
5 David Brown JR Fort Lauderdale 1:03.44 46.36 55.51 1:01.00 1:01.61
6 Austin Foster SR Palmer Trinity 1:06.67 1:03.61 58.72 1:01.16 55.66
10 Heaton Sykes JR Boyd Anderson 56.68 56.05 1:04.86 1:02.97 1:01.71
15 Tyson Lopez SR Chaminade-Madonna 52.28 1:03.12 47.82 1:03.75 1:18.42
21 Aridius Pough SR St. Thomas Aquinas 1:18.69 1:14.79 58.53 1:05.03 55.93
Boys 400m Hurdles EMERGING ELITE Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Malachi Mills Sophomore Westlake 1:00.56 53.90 1:12.07 1:15.70 1:14.49 47.85
7 Jabril Mitchell SR Miami Carol City 1:01.90 1:00.05 1:11.81 50.14 1:19.24 1:05.62
8 Josiah Carter SR Plantation 1:01.94 1:10.62 1:03.80 58.85 58.85 53.89
12 Andrey Kuzmenko SO Plantation 1:03.20 1:15.84 49.93 1:08.26 47.40 49.93
19 Zach Hayes SR Boca Raton 1:04.62 1:05.92 1:07.21 47.82 1:10.44 1:07.21
20 Sahani Henry SR Northeast (OP) 1:04.80 1:02.86 58.32 1:19.06 1:07.40 1:04.16
  Bernard Joachim JR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Quincy Esta SR Fort Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys 400m Hurdles EMERGING ELITE Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Wilthin Alcime JR Dwyer 59.84
11 Richard Raphael SR McArthur 1:03.07
14 Hudson Harris FR Chaminade-Madonna 1:03.53
16 Joshua Freeman JR Plantation 1:04.03
18 Yousoffa Sow Senior Westlake 1:04.52
22 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 1:05.43
25 Paul Inonme FR Coconut Creek 1:11.17
26 Juan Bracamontes 8 Palmer Trinity 1:15.49
Boys 400m Hurdles EMERGING ELITE Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Ambriele Shaw JR Flanagan 1:02.85
13 Elijah Cannon JR Coconut Creek 1:03.29
17 Jaylen Huggin FR Flanagan 1:04.48
23 Tate Rowland SR North Broward Prep 1:06.47
24 Alvardo Mondestin SO Coconut Creek 1:09.08