March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 100ms EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Skyler Franklin FR Western 12.52 11.81 -1.0
2 Aryssa Sinclair SR Oxbridge Academy 9.16 12.54 -1.5
3 Carly Stermer SR McArthur 8.94 12.58 -1.3
4 Serenity Aragon JR American Heritage 13.11 12.60 -1.5
5 Aleah Marriott SO Taravella 16.07 12.65 -1.5
6 Raniya Tyson JR Oxbridge Academy 13.94 12.67 -1.5
7 Jakayla Mckennie 8 Dillard 11.93 12.69 -1.0
8 Soleil Guirand SO Fort Lauderdale 9.56 12.74 -1.0
9 Jakayla Milton SO Miami Carol City 9.24 12.83 0.3
10 Aaysia Williams FR Western 16.07 12.85 -1.3
11 Leanna Rose SO Chaminade-Madonna 13.64 12.86 -1.5
12 Dominique Wilson SR Fort Lauderdale 14.44 12.89 -1.5
13 Joy Givens SR Fort Lauderdale 11.36 12.90 0.3
14 Sanaa Foster FR Miami Northwestern 15.75 12.91 0.3
15 Ivory Edgecomb SO North Broward Prep 14.38 12.95 0.3
16 Alana Amsterdam SO North Broward Prep 9.50 13.01 -1.3
17 Gabbie Carter Wilcher Sophomore Westlake 16.93 13.02 0.3
18 Kennidra Spigner JR Miami Carol City 14.34 13.03 -1.3
19 Jailah Swift JR Miami Norland 11.09 13.04 -1.3
20 Keira Morgan SO Flanagan 14.75 13.05 -1.0
21 Janelle Bennett JR Coconut Creek 12.16 13.07 -1.0
22 Lavaria Poole SR Palm Beach Gardens 11.66 13.10 -1.5
22 Tocorah Moten SR Miami Norland 11.01 13.10 -1.0
24 Princess Webb SO Dillard 13.00 13.13 0.3
25 Ty'yunna Williams SO Miami Northwestern 9.60 13.14 -1.3
26 Jakyra Evans JR Plantation 16.31 13.15 -1.3
27 Isys Crockett SO St. Thomas Aquinas 13.17 13.17 -1.0
28 Jasmine Hough SR Chaminade-Madonna 11.22 13.20 0.3
29 Angelica Fevoy FR Plantation 12.55 13.21 -1.0
30 Genesis Taylor SO Boyd Anderson 11.08 13.34 -0.4
31 Ianna McClean FR Dwyer 13.66 13.39 -1.0
32 Ashanti Jones-Rampel JR Boca Raton 10.88 13.43 -1.0
33 Tatiana Spardley JR Flanagan 10.11 13.48 -1.0
34 Ornella Francis JR Boyd Anderson 14.17 13.49 -1.0
35 Ambyr Cage FR Palm Beach Gardens 9.87 13.52 -0.3
36 Azaria Jackson FR South Plantation 16.12 13.54 -1.0
37 Leah Forudi SR North Broward Prep 13.27 13.54 0.3
38 Amaurri Rhett SR Western 16.70 13.57 -0.3
39 Natalie Reyes SO Palmer Trinity 12.73 13.68 -1.0
40 Trenayah Miles SO Somerset Academy (PP) 15.62 13.82 -0.3
41 Telissa Robinson FR Boyd Anderson 15.49 13.83 -0.3
42 Raquel Arne SO Taravella 16.29 14.29 -0.3
43 Paige Weatherspoon Senior Westlake 12.82 14.56 -0.3
44 Marcella Cezar JR Boca Raton 10.23 14.61 -0.4
45 Lucia Infante FR Palmer Trinity 11.73 14.84 -0.4
46 Ashley Orena SO Braddock 12.13 16.84 -0.4
  Rhaina Jean-Baptiste FR American Heritage FS FS -
  Patlande Brutus SO Boca Raton DNS DNS -
  Sophia Rodriguez SO Lourdes DNS DNS -
  Jalen Bennet SO Coconut Creek DNS DNS -
  Breanna Major SR McArthur DNS DNS -
  Laila Young SO McArthur DNS DNS -
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS -
  Pia Zarraluqui JR Lourdes DNS DNS -
  Janiyah Rochez FR Plantation DNS DNS -
  Brianna Perez FR South Plantation DNS DNS -
  Sasha Markieh SR South Plantation DNS DNS -
  Daniella Valdez SR Braddock DNS DNS -
  Amaia Vadillo SO Palmer Trinity DNS DNS -
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Aryssa Sinclair SR Oxbridge Academy 12.54
4 Serenity Aragon JR American Heritage 12.60
5 Aleah Marriott SO Taravella 12.65
6 Raniya Tyson JR Oxbridge Academy 12.67
11 Leanna Rose SO Chaminade-Madonna 12.86
12 Dominique Wilson SR Fort Lauderdale 12.89
22 Lavaria Poole SR Palm Beach Gardens 13.10
  Rhaina Jean-Baptiste FR American Heritage FS
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jakayla Milton SO Miami Carol City 8.99 11.55 11.68 14.37 12.83
13 Joy Givens SR Fort Lauderdale 11.61 10.45 11.23 15.48 12.90
14 Sanaa Foster FR Miami Northwestern 11.11 15.24 12.78 9.82 12.91
15 Ivory Edgecomb SO North Broward Prep 12.57 12.69 16.06 14.64 12.95
17 Gabbie Carter Wilcher Sophomore Westlake 10.68 11.20 12.89 13.41 13.02
24 Princess Webb SO Dillard 15.89 17.07 14.05 10.25 13.13
28 Jasmine Hough SR Chaminade-Madonna 12.28 15.18 10.70 15.05 13.20
37 Leah Forudi SR North Broward Prep 9.89 17.47 13.54 17.20 13.54
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Carly Stermer SR McArthur 10.32 9.44 12.58 11.45 15.73 13.72 11.07
10 Aaysia Williams FR Western 12.98 12.47 12.85 14.27 14.65 12.98 12.08
16 Alana Amsterdam SO North Broward Prep 11.19 14.32 13.01 11.58 14.84 16.40 10.41
18 Kennidra Spigner JR Miami Carol City 16.03 11.08 13.03 16.68 9.26 16.42 11.73
19 Jailah Swift JR Miami Norland 16.56 14.48 13.04 16.56 11.48 14.87 14.22
25 Ty'yunna Williams SO Miami Northwestern 11.70 10.25 13.14 14.98 12.62 13.41 12.09
26 Jakyra Evans JR Plantation 14.47 16.97 13.15 16.44 12.23 16.18 10.26
  Amaia Vadillo SO Palmer Trinity DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 4
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Soleil Guirand SO Fort Lauderdale 12.74 12.62
21 Janelle Bennett JR Coconut Creek 13.07 12.68
22 Tocorah Moten SR Miami Norland 13.10 9.57
27 Isys Crockett SO St. Thomas Aquinas 13.17 14.49
31 Ianna McClean FR Dwyer 13.39 11.79
32 Ashanti Jones-Rampel JR Boca Raton 13.43 11.42
33 Tatiana Spardley JR Flanagan 13.48 16.72
39 Natalie Reyes SO Palmer Trinity 13.68 9.58
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
35 Ambyr Cage FR Palm Beach Gardens 13.52 15.69 9.60 9.87 9.87 10.96
38 Amaurri Rhett SR Western 13.57 17.24 9.50 17.51 12.08 13.98
40 Trenayah Miles SO Somerset Academy (PP) 13.82 15.07 14.93 10.37 13.41 13.82
41 Telissa Robinson FR Boyd Anderson 13.83 12.45 12.31 14.53 11.90 15.77
42 Raquel Arne SO Taravella 14.29 14.29 16.87 16.15 14.87 10.72
43 Paige Weatherspoon Senior Westlake 14.56 17.33 14.56 12.38 10.92 16.89
  Daniella Valdez SR Braddock DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Breanna Major SR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 6
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Genesis Taylor SO Boyd Anderson 9.48 11.61 13.34 9.34 12.54
44 Marcella Cezar JR Boca Raton 15.34 16.81 14.61 11.25 10.23
45 Lucia Infante FR Palmer Trinity 12.62 13.36 14.84 11.13 14.99
46 Ashley Orena SO Braddock 13.81 15.16 16.84 17.69 12.30
  Sophia Rodriguez SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS
  Pia Zarraluqui JR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS
  Jalen Bennet SO Coconut Creek DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 7
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Skyler Franklin FR Western 11.81 14.18 8.39
7 Jakayla Mckennie 8 Dillard 12.69 14.47 10.28
20 Keira Morgan SO Flanagan 13.05 14.62 14.75
29 Angelica Fevoy FR Plantation 13.21 13.21 16.78
34 Ornella Francis JR Boyd Anderson 13.49 17.00 15.92
36 Azaria Jackson FR South Plantation 13.54 11.78 16.12
  Sasha Markieh SR South Plantation DNS DNS DNS
  Brianna Perez FR South Plantation DNS DNS DNS
Girls 100ms EMERGING ELITE Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Janiyah Rochez FR Plantation DNS
  Laila Young SO McArthur DNS
  Patlande Brutus SO Boca Raton DNS