March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 400ms EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ajah Arscottt JR Taravella 1:03.05 48.91 1:10.12 58.92 55.98 57.16
2 Briauna Morency SO Flanagan 1:14.24 59.28 1:08.85 59.87 52.09 1:02.27
3 Jakayla Milton SO Miami Carol City 1:00.33 42.23 45.85 1:00.33 1:03.95 1:14.21
4 Kimora Kinsey SO Miami Northwestern 1:02.42 1:07.88 58.79 1:00.60 1:01.82 55.15
5 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 1:09.11 1:00.02 1:02.44 1:00.62 1:05.47 47.89
6 I'Yana Barnes FR Cocoa 1:09.73 1:11.55 1:11.55 1:00.63 52.15 1:04.27
7 Brianna Reynolds 8 American Heritage 59.51 55.87 1:01.33 1:00.72 1:14.69 44.94
8 Raynisha Narcisse SR Fort Lauderdale 46.19 1:14.14 50.44 1:00.77 1:11.10 1:11.10
9 Keturah Walker SR Palm Beach Gardens 1:04.42 1:17.92 49.08 1:01.35 58.29 1:14.85
10 Emma Schubert SO McArthur 1:21.31 1:13.80 1:15.05 1:02.54 1:06.30 1:18.80
11 Zion Lockette Junior Westlake 1:18.69 1:21.21 1:09.25 1:02.95 1:16.80 1:06.73
12 Ornella Francis JR Boyd Anderson 1:14.04 1:05.18 1:03.28 1:03.28 44.30 1:05.82
13 Yamila Elliott FR Taravella 56.99 1:05.86 1:00.79 1:03.32 1:07.76 1:02.69
14 Darianne Christian SO Dillard 1:16.28 48.31 59.11 1:03.56 50.85 1:22.63
15 Ariyana Lopez FR McArthur 47.05 1:02.31 1:04.86 1:03.58 56.59 47.05
16 Alani Williams SO Fort Lauderdale 52.76 51.48 1:23.00 1:04.34 45.69 1:00.48
17 Krysten Thompson JR Flanagan 1:19.44 1:02.65 1:20.73 1:04.58 1:15.56 1:09.75
18 Jeanissa Jean FR Palm Beach Gardens 1:21.74 1:03.58 54.49 1:04.87 1:13.31 49.31
19 Ayisat Jimoh SO Somerset Academy (PP) 50.03 1:08.22 1:10.17 1:04.97 50.03 1:01.08
20 Talya Cochran FR Miami Norland 59.82 1:12.18 1:14.13 1:05.02 1:19.98 50.72
21 Scarlett Baur FR Palmer Trinity 1:00.73 48.33 1:15.10 1:05.30 52.24 1:22.94
22 Emily Montes SR Palmer Trinity 1:06.07 1:03.45 45.79 1:05.41 1:04.76 1:15.23
23 Cai Prince SO Western 1:18.15 55.82 1:03.70 1:05.67 1:00.42 47.94
24 Ariel Tribble FR Palm Beach Gardens 47.33 1:06.39 1:04.42 1:05.73 1:04.42 52.59
25 Brianna Carter SO Taravella 1:08.07 55.39 53.39 1:06.73 50.05 1:12.07
26 Caro Rodriguez SR Lourdes 1:05.56 50.84 1:22.95 1:06.89 1:14.92 1:10.91
27 Ruth-ann Powell FR Coconut Creek 1:15.40 1:16.75 1:22.81 1:07.32 58.57 47.80
28 Daniela Gomez SO Lourdes 1:09.68 1:26.60 1:06.30 1:07.65 1:00.89 59.54
29 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 1:26.26 50.94 59.77 1:07.92 57.74 1:20.83
30 Sage Walsh SO Dwyer 49.75 1:12.92 1:26.55 1:08.15 1:11.56 1:26.55
31 Asia Gilbert JR Coconut Creek 1:19.82 47.76 56.63 1:08.22 51.85 1:10.27
32 Makaliah Moo Yin SO Plantation 58.12 1:24.10 1:01.54 1:08.37 1:16.58 1:14.53
33 Ky'ene Wimberly FR Miami Carol City 1:06.00 1:02.57 57.75 1:08.75 52.94 1:23.19
34 Ashanti Jones-Rampel JR Boca Raton 58.06 1:02.89 53.22 1:09.11 1:29.85 1:14.64
35 Teriyah McFadden FR American Heritage 50.51 1:01.58 1:18.88 1:09.19 1:00.89 48.44
36 Isabella Torres SR Lourdes 1:23.18 1:18.32 56.15 1:09.31 1:10.70 1:21.10
37 Jada Jones SO McArthur 1:30.44 1:06.79 56.36 1:09.57 1:22.79 1:05.40
38 Venice Bijker SO Boca Raton 57.16 1:02.10 1:11.27 1:10.56 1:20.44 58.57
39 Syndey Jackson Junior Westlake 1:12.71 1:10.59 1:21.18 1:10.59 1:24.71 1:24.01
40 Cammie Noviot JR Braddock 1:20.27 1:00.92 1:27.44 1:11.67 1:10.24 1:21.71
41 Dana Mora Brazoban SO Plantation 1:33.40 1:01.79 1:00.35 1:11.84 1:01.79 1:11.84
42 Jasmine Castro SR Braddock 59.34 59.34 1:33.04 1:13.26 1:20.59 1:07.40
43 Emily Shuman SO Western 1:33.99 59.48 1:06.09 1:13.43 1:20.78 1:33.26
44 Na'Ciyah Nicolas FR Plantation 1:21.31 55.44 56.91 1:13.91 1:17.61 1:18.35
45 Severity Toote JR Coconut Creek 1:36.29 1:30.81 1:04.98 1:18.28 1:25.33 1:04.98
  Marcella Cezar JR Boca Raton DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Christin Facey JR Dillard DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Rickaiya Lewis SR Miami Northwestern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sasha Markieh SR South Plantation DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Trinty Troutman JR South Plantation DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sophia Padron SO Western DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kayla Hill JR Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Carolina Egea FR Palmer Trinity DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ajah Arscottt JR Taravella 57.16 1:00.69 41.25 47.73 58.92
2 Briauna Morency SO Flanagan 1:01.07 1:17.84 1:11.25 1:17.24 59.87
3 Jakayla Milton SO Miami Carol City 52.49 48.87 1:16.02 1:14.21 1:00.33
6 I'Yana Barnes FR Cocoa 54.57 1:07.91 1:08.52 1:08.52 1:00.63
7 Brianna Reynolds 8 American Heritage 58.30 43.12 1:02.55 1:08.62 1:00.72
8 Raynisha Narcisse SR Fort Lauderdale 1:00.17 59.56 52.87 1:03.20 1:00.77
13 Yamila Elliott FR Taravella 1:13.46 1:05.22 1:03.32 46.23 1:03.32
  Kayla Hill JR Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Kimora Kinsey SO Miami Northwestern 1:00.60 1:09.09
9 Keturah Walker SR Palm Beach Gardens 1:01.35 1:15.46
10 Emma Schubert SO McArthur 1:02.54 1:21.31
12 Ornella Francis JR Boyd Anderson 1:03.28 1:07.71
21 Scarlett Baur FR Palmer Trinity 1:05.30 1:24.24
22 Emily Montes SR Palmer Trinity 1:05.41 1:23.07
34 Ashanti Jones-Rampel JR Boca Raton 1:09.11 1:15.33
  Rickaiya Lewis SR Miami Northwestern DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Darianne Christian SO Dillard 1:03.56 1:13.73 1:00.39 1:08.65
16 Alani Williams SO Fort Lauderdale 1:04.34 1:14.00 58.55 1:12.06
17 Krysten Thompson JR Flanagan 1:04.58 1:03.94 1:23.96 56.19
20 Talya Cochran FR Miami Norland 1:05.02 57.22 50.72 1:18.03
26 Caro Rodriguez SR Lourdes 1:06.89 56.86 1:19.60 1:01.54
36 Isabella Torres SR Lourdes 1:09.31 56.15 1:05.85 1:25.26
39 Syndey Jackson Junior Westlake 1:10.59 1:26.83 1:00.01 1:17.65
  Marcella Cezar JR Boca Raton DNS DNS DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Jeanissa Jean FR Palm Beach Gardens 1:04.87 1:02.28
19 Ayisat Jimoh SO Somerset Academy (PP) 1:04.97 59.78
25 Brianna Carter SO Taravella 1:06.73 1:09.40
27 Ruth-ann Powell FR Coconut Creek 1:07.32 1:02.61
28 Daniela Gomez SO Lourdes 1:07.65 1:02.24
29 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 1:07.92 51.62
30 Sage Walsh SO Dwyer 1:08.15 1:21.10
41 Dana Mora Brazoban SO Plantation 1:11.84 1:21.18
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Zion Lockette Junior Westlake 1:19.95 1:02.95 1:01.70
31 Asia Gilbert JR Coconut Creek 1:00.72 1:08.22 1:02.08
37 Jada Jones SO McArthur 1:07.49 1:09.57 1:03.31
38 Venice Bijker SO Boca Raton 55.75 1:10.56 1:11.27
40 Cammie Noviot JR Braddock 1:18.12 1:11.67 1:00.21
42 Jasmine Castro SR Braddock 1:09.60 1:13.26 1:08.14
  Carolina Egea FR Palmer Trinity DNS DNS DNS
  Christin Facey JR Dillard DNS DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Ariyana Lopez FR McArthur 1:13.12 45.78 1:03.58
23 Cai Prince SO Western 1:03.05 1:24.06 1:05.67
32 Makaliah Moo Yin SO Plantation 1:13.16 1:17.95 1:08.37
35 Teriyah McFadden FR American Heritage 1:05.73 1:16.11 1:09.19
43 Emily Shuman SO Western 54.34 1:09.03 1:13.43
44 Na'Ciyah Nicolas FR Plantation 1:26.48 1:14.65 1:13.91
  Sophia Padron SO Western DNS DNS DNS
  Sasha Markieh SR South Plantation DNS DNS DNS
Girls 400ms EMERGING ELITE Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Lauren Vassello SR Fort Lauderdale 1:00.62 1:12.14
24 Ariel Tribble FR Palm Beach Gardens 1:05.73 47.33
33 Ky'ene Wimberly FR Miami Carol City 1:08.75 57.75
45 Severity Toote JR Coconut Creek 1:18.28 1:33.94
  Trinty Troutman JR South Plantation DNS DNS