March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 100ms EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Larry Tarver JR Miami Carol City 13.19 9.09 12.86 11.97 8.54 8.09 11.08 -1.4
2 Brian Lane JR Plantation 13.73 9.45 11.70 14.29 12.60 10.69 11.25 -1.1
3 Lentz Lucien SR Somerset Academy (PP) 13.17 11.03 12.60 12.60 14.63 13.95 11.25 0.3
4 Jermarri Watson SR Fort Lauderdale 8.22 13.74 9.91 13.63 8.56 8.56 11.26 0.3
5 Peter Baldie JR Flanagan 12.84 10.59 10.81 10.93 9.80 12.84 11.26 -1.1
6 Jordan Lyle JR St. Thomas Aquinas 11.97 12.99 12.08 12.87 11.41 8.58 11.29 -0.3
7 Cayden Smith SO South Plantation 8.03 14.36 13.56 10.63 9.72 13.00 11.30 0.3
8 Jai'den Thomas Senior Westlake 11.10 10.42 10.76 10.31 14.38 8.15 11.32 -1.4
9 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 9.29 9.86 13.15 10.31 12.92 13.71 11.33 -1.4
10 Rennie Gittens Jr. SR Miami Carol City 14.39 12.81 8.73 12.47 14.73 13.03 11.33 -1.4
11 Larry West SO McArthur 10.13 12.98 12.18 14.12 12.86 10.36 11.38 -1.1
12 Patrick Boyd SR Fort Lauderdale 11.40 10.04 11.75 9.35 10.38 11.63 11.40 0.3
13 Zamarion Johnson JR Flanagan 13.71 9.60 9.71 13.37 13.82 13.82 11.42 0.3
14 Jason Williams SR Northeast (OP) 14.44 12.72 10.55 10.43 12.61 9.40 11.46 0.3
15 Cameron Mack SR Plantation 12.62 12.51 12.97 8.03 13.42 11.36 11.47 -1.4
16 Damisi Faluyi SR North Broward Prep 14.11 10.33 9.29 11.59 9.07 14.00 11.47 -1.4
17 Tre'Mone Drisdom SR Dillard 9.07 9.30 12.29 9.30 8.27 13.09 11.48 -1.9
18 Jaden Edgecombe SR Cocoa 9.56 12.67 9.21 11.86 13.59 8.87 11.51 -1.1
19 Nikai McNee SR Taravella 12.72 10.87 9.60 10.99 10.52 14.69 11.56 -1.4
20 Kevin Peeples FR Fort Lauderdale 13.32 10.19 13.55 14.83 14.83 11.24 11.58 -0.3
21 Jabari Whyte SO McArthur 12.52 14.96 8.58 13.33 8.70 12.17 11.59 -0.3
22 Kyle Langley JR Boyd Anderson 13.79 10.28 12.50 14.14 8.18 10.17 11.68 0.3
23 Renel Francois SR McArthur 11.34 9.36 8.77 13.45 11.34 10.52 11.69 0.3
24 Dean Daley SR Palm Beach Gardens 8.90 9.25 9.36 10.53 12.41 14.51 11.70 -1.1
25 Joshua Yearby SR Coconut Creek 13.94 12.77 13.94 14.52 12.89 13.24 11.71 -0.1
26 Jahar Brown SO Coconut Creek 14.36 11.07 14.60 9.89 14.95 14.60 11.77 -1.1
27 Omar Suarez-Davis JR Western 9.77 12.60 8.60 9.30 9.89 8.24 11.77 -1.9
28 Nathaniel McCalla FR Northeast (OP) 8.26 11.80 10.98 9.44 12.51 12.16 11.80 -0.3
29 Jajuan Lettingham SR Dwyer 10.62 14.64 11.21 12.16 14.75 14.64 11.80 -0.3
30 Rashard Carter JR Miami Norland 8.74 10.74 10.39 11.69 13.69 10.86 11.80 -0.3
31 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 13.70 9.92 8.86 10.28 12.76 13.11 11.81 -0.1
32 Marcus Striggles JR Dillard 14.66 10.64 12.30 12.30 13.60 10.88 11.82 -0.3
33 Santana Fleming SR Western 13.80 13.20 14.03 14.27 8.80 14.87 11.89 -0.1
34 Ja'Michael Barnes JR Taravella 9.53 11.79 14.89 12.27 10.13 8.58 11.91 -1.1
35 Diego Tkachenko SO Western 9.78 11.57 10.37 13.59 12.40 15.50 11.92 -0.1
36 Amor Coachman FR Chaminade-Madonna 9.44 12.31 12.43 11.95 13.03 10.64 11.95 0.5
37 Joel Moore SR Miami Carol City 12.44 11.49 12.56 9.45 14.83 10.41 11.96 -1.1
38 Scott Brennan SO Boca Raton 11.39 10.43 11.86 9.23 10.07 8.99 11.98 0.5
39 Tyler Seraphin SO South Plantation 9.04 13.14 9.28 11.09 14.95 13.50 12.05 -1.9
40 Jaden Blackburn SR North Broward Prep 13.05 13.90 11.96 12.69 10.27 10.15 12.08 -0.1
41 Tabari Mason JR Dwyer 14.06 10.06 13.58 12.12 12.85 13.58 12.12 -0.1
42 Amir Holstick SO Boca Raton 10.56 15.65 9.34 15.29 11.89 13.71 12.13 -1.9
43 David Lubin SO Palm Beach Gardens 11.59 13.30 9.15 10.25 12.94 15.62 12.20 -0.1
44 Justin Garcia SO Braddock 14.42 10.39 14.55 13.08 15.28 11.12 12.22 0.5
45 Eden Hall JR Boca Raton 12.10 14.07 10.12 8.89 9.26 12.96 12.34 -0.1
46 Liam Rene JR Palmer Trinity 11.05 15.64 14.77 9.56 11.92 14.65 12.41 0.5
47 Albert Orena SO Braddock 14.53 12.40 11.02 13.53 15.15 11.90 12.52 0.5
48 Brian Delrio SO Braddock 11.51 16.75 14.52 10.34 17.01 14.92 13.08 0.5
49 Emil Infante SO Palmer Trinity 14.40 9.65 14.01 14.93 12.55 14.27 13.21 0.5
50 Robinson Pierre SR Boyd Anderson 14.01 17.77 16.42 16.12 16.42 19.58 15.06 -1.4
  Dylan Denson FR Chaminade-Madonna FS FS FS FS FS FS FS -
  Cameron Golding SR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Larry Tarver JR Miami Carol City 12.30 11.64 11.08 12.41
8 Jai'den Thomas Senior Westlake 9.29 11.44 11.32 14.49
9 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 10.54 10.20 11.33 11.45
10 Rennie Gittens Jr. SR Miami Carol City 7.93 14.28 11.33 8.27
15 Cameron Mack SR Plantation 9.64 9.75 11.47 12.05
16 Damisi Faluyi SR North Broward Prep 9.98 13.42 11.47 10.21
19 Nikai McNee SR Taravella 8.91 8.56 11.56 10.52
50 Robinson Pierre SR Boyd Anderson 17.47 13.71 15.06 13.71
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lentz Lucien SR Somerset Academy (PP) 13.50 9.79 8.67 7.88 11.59 10.24 11.25
4 Jermarri Watson SR Fort Lauderdale 9.80 14.53 8.90 9.80 8.00 13.85 11.26
7 Cayden Smith SO South Plantation 11.19 14.58 11.08 9.84 12.32 10.74 11.30
12 Patrick Boyd SR Fort Lauderdale 11.75 9.24 8.10 13.00 8.90 10.04 11.40
13 Zamarion Johnson JR Flanagan 8.11 12.11 11.08 10.97 12.91 13.94 11.42
14 Jason Williams SR Northeast (OP) 10.09 10.20 14.33 8.60 13.64 9.97 11.46
22 Kyle Langley JR Boyd Anderson 8.41 13.44 11.57 14.14 13.20 8.65 11.68
23 Renel Francois SR McArthur 8.54 14.38 9.36 13.92 13.92 14.38 11.69
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Brian Lane JR Plantation 7.88 9.79 12.94 9.23 8.22 11.25 13.95
5 Peter Baldie JR Flanagan 13.40 10.81 10.48 9.91 9.58 11.26 10.93
11 Larry West SO McArthur 10.02 11.61 12.98 8.54 11.38 11.38 12.41
18 Jaden Edgecombe SR Cocoa 13.13 13.93 11.17 10.13 13.59 11.51 11.05
24 Dean Daley SR Palm Beach Gardens 11.12 11.24 13.46 8.90 13.81 11.70 9.36
26 Jahar Brown SO Coconut Creek 8.36 11.77 8.95 11.07 8.36 11.77 14.01
34 Ja'Michael Barnes JR Taravella 12.75 11.56 11.20 13.82 13.82 11.91 13.34
37 Joel Moore SR Miami Carol City 12.20 11.84 9.57 14.24 10.29 11.96 13.88
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Jordan Lyle JR St. Thomas Aquinas 9.94 11.29 11.63
20 Kevin Peeples FR Fort Lauderdale 13.32 11.58 11.35
21 Jabari Whyte SO McArthur 12.64 11.59 11.01
28 Nathaniel McCalla FR Northeast (OP) 14.87 11.80 13.69
29 Jajuan Lettingham SR Dwyer 8.74 11.80 10.86
30 Rashard Carter JR Miami Norland 15.23 11.80 10.98
32 Marcus Striggles JR Dillard 11.71 11.82 15.37
  Cameron Golding SR Northeast (OP) DNS DNS DNS
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Joshua Yearby SR Coconut Creek 9.72 11.71 11.13
31 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 9.81 11.81 11.58
33 Santana Fleming SR Western 14.75 11.89 8.33
35 Diego Tkachenko SO Western 9.30 11.92 13.35
40 Jaden Blackburn SR North Broward Prep 13.29 12.08 15.71
41 Tabari Mason JR Dwyer 12.37 12.12 13.46
43 David Lubin SO Palm Beach Gardens 15.50 12.20 14.77
45 Eden Hall JR Boca Raton 14.07 12.34 11.97
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 6
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
36 Amor Coachman FR Chaminade-Madonna 12.31 8.85 11.95 14.10 14.58 9.56 15.54
38 Scott Brennan SO Boca Raton 14.14 12.58 11.98 11.03 13.18 11.74 10.31
44 Justin Garcia SO Braddock 15.89 11.61 12.22 15.52 13.57 9.17 13.08
46 Liam Rene JR Palmer Trinity 13.28 15.02 12.41 10.92 11.17 10.06 15.02
47 Albert Orena SO Braddock 15.78 8.77 12.52 9.27 9.27 11.02 14.53
48 Brian Delrio SO Braddock 16.75 14.78 13.08 9.94 16.88 14.13 15.44
49 Emil Infante SO Palmer Trinity 16.78 15.72 13.21 15.59 10.18 14.54 15.99
Boys 100ms EMERGING ELITE Section 7
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Tre'Mone Drisdom SR Dillard 10.45 11.48 8.61
27 Omar Suarez-Davis JR Western 12.95 11.77 9.66
39 Tyler Seraphin SO South Plantation 13.14 12.05 15.31
42 Amir Holstick SO Boca Raton 8.98 12.13 14.32
  Dylan Denson FR Chaminade-Madonna FS FS FS