March 4, 2023
|
Traz Powell Stadium - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600ms EMERGING ELITE

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Carson Dunham SR Taravella 4:37.14 4:39.92 5:13.17 5:29.80
2 George Santana SO Dwyer 4:44.73 3:44.94 4:56.12 3:39.25
3 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 4:47.55 6:02.32 5:07.68 5:47.94
4 Prince Valbrun FR Northeast (OP) 4:49.31 4:57.99 4:20.38 3:54.35
5 Alexander Herrera SR Western 4:50.43 4:27.20 3:46.54 5:39.81
6 Jamari Benjamin SR Flanagan 4:50.84 4:56.66 6:15.19 5:51.92
7 Jasiah Clapp SR Taravella 4:50.95 5:40.42 3:49.85 4:45.14
8 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 4:52.49 4:46.64 5:48.07 4:55.42
9 Elijah Sherman SR Fort Lauderdale 4:54.11 5:55.88 4:12.94 4:42.35
10 Stefan Lungescu FR American Heritage 4:56.24 5:14.02 6:22.15 5:11.06
11 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 4:59.43 5:02.43 3:38.59 6:20.28
12 Michael Homan SO Boca Raton 4:59.43 5:23.39 6:26.27 6:02.31
13 Nick Shaw SO Braddock 4:59.95 4:26.96 4:50.96 4:20.96
14 Chris Dorvil SO Dillard 5:00.18 4:33.17 3:42.14 5:54.22
15 Akeem Beckford SO Taravella 5:00.70 3:39.52 5:51.82 4:06.58
16 Niko Davis SO Western 5:07.23 4:58.02 4:51.87 5:34.88
17 Darion Nelson JR Flanagan 5:07.37 3:59.75 4:24.34 5:19.67
18 David Domesi SR Fort Lauderdale 5:09.96 5:06.86 6:39.85 5:16.16
19 Andres Agudelo SR Somerset Academy (PP) 5:10.10 3:55.68 5:16.31 4:17.39
20 Jean Hernandez SO Mater Lakes 5:10.94 5:01.62 4:14.97 3:46.99
21 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 5:11.13 5:48.47 5:04.91 6:32.03
22 Gavin Evans JR South Plantation 5:12.56 4:28.81 5:43.82 5:12.56
23 Josiah Azari JR Boyd Anderson 5:16.28 5:44.75 6:32.19 4:44.66
24 Humza Riaz JR McArthur 5:16.72 5:35.73 4:13.38 6:32.74
25 Cody DeMayo JR Northeast (OP) 5:18.83 4:05.50 6:35.35 5:15.65
26 Randy Vasquez SO Somerset Academy (PP) 5:19.41 6:55.24 6:48.85 5:16.22
27 Diego Maldonado SR Coconut Creek 5:25.01 6:52.77 5:54.26 6:23.52
28 Camilo Herrera 8 Palmer Trinity 5:32.97 5:06.34 5:22.98 6:02.94
29 Sean Austin-Clarke SO Boyd Anderson 5:34.15 4:07.28 4:30.67 6:04.23
30 Lorenza Tyler SR Miami Norland 5:35.37 6:08.91 4:31.65 4:21.59
31 Joshua Anderson SR Coconut Creek 5:37.39 6:28.00 4:02.92 4:46.79
32 Anthony Mancino FR Chaminade-Madonna 5:41.46 6:25.85 5:48.29 6:36.10
33 Joel Carmona FR St. Brendan 5:42.10 4:09.74 4:06.32 5:25.00
34 Justin Mitchell FR South Plantation 5:42.24 4:37.22 5:18.29 4:20.11
35 Terrance Fuller SR Coconut Creek 5:48.47 6:40.74 6:58.17 4:03.93
36 Agustin Gomez JR Chaminade-Madonna 6:32.49 5:21.85 8:18.47 7:11.74
  Diego Silva SO St. Brendan DNS DNS DNS DNS
  Ryan Maxson FR Boca Raton DNS DNS DNS DNS
  Jaider Alfonso SO Boca Raton DNS DNS DNS DNS
  Sebastian Estrada FR American Heritage DNS DNS DNS DNS
  Tony Washington SR Miami Norland DNS DNS DNS DNS
  Marlon Osman SR Miami Norland DNS DNS DNS DNS
  Tyler Hilaire SO McArthur DNS DNS DNS DNS
  Dudley Moise SO McArthur DNS DNS DNS DNS
  Schuvens Liska JR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS
  Jayden Lewis-Rowell JR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS
  Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS
  Markess Sagesse SR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS
Boys 1600ms EMERGING ELITE Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carson Dunham SR Taravella 4:37.14
2 George Santana SO Dwyer 4:44.73
3 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 4:47.55
4 Prince Valbrun FR Northeast (OP) 4:49.31
5 Alexander Herrera SR Western 4:50.43
6 Jamari Benjamin SR Flanagan 4:50.84
7 Jasiah Clapp SR Taravella 4:50.95
8 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 4:52.49
10 Stefan Lungescu FR American Heritage 4:56.24
12 Michael Homan SO Boca Raton 4:59.43
13 Nick Shaw SO Braddock 4:59.95
17 Darion Nelson JR Flanagan 5:07.37
20 Jean Hernandez SO Mater Lakes 5:10.94
28 Camilo Herrera 8 Palmer Trinity 5:32.97
  Markess Sagesse SR Northeast (OP) DNS
  Dudley Moise SO McArthur DNS
Boys 1600ms EMERGING ELITE Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Elijah Sherman SR Fort Lauderdale 6:07.64 3:34.70 4:36.47 4:39.41 4:01.17 4:54.11 6:04.70
11 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 5:47.34 4:05.54 4:44.46 6:20.28 5:32.37 4:59.43 5:44.35
14 Chris Dorvil SO Dillard 5:18.19 3:33.13 5:12.19 3:57.15 4:18.16 5:00.18 3:42.14
15 Akeem Beckford SO Taravella 6:00.84 5:27.77 4:27.63 4:54.69 4:51.68 5:00.70 5:51.82
16 Niko Davis SO Western 4:51.87 5:59.46 5:53.32 6:33.26 5:04.16 5:07.23 3:38.14
18 David Domesi SR Fort Lauderdale 3:58.67 6:11.96 3:46.27 6:02.66 5:25.46 5:09.96 3:52.47
19 Andres Agudelo SR Somerset Academy (PP) 4:32.89 5:34.91 5:47.32 4:29.79 5:03.90 5:10.10 5:10.10
21 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 4:58.69 4:33.80 5:01.80 6:35.14 4:30.69 5:11.13 4:58.69
22 Gavin Evans JR South Plantation 6:15.08 5:09.44 5:03.19 3:45.05 4:25.68 5:12.56 5:09.44
23 Josiah Azari JR Boyd Anderson 5:16.28 5:44.75 6:25.87 6:41.68 4:22.52 5:16.28 5:19.45
24 Humza Riaz JR McArthur 3:41.71 6:48.57 5:10.39 5:57.90 5:48.40 5:16.72 6:51.74
25 Cody DeMayo JR Northeast (OP) 4:08.69 6:22.60 6:09.85 6:22.60 3:59.13 5:18.83 5:06.08
26 Randy Vasquez SO Somerset Academy (PP) 6:29.68 4:15.53 6:42.46 6:10.52 3:56.37 5:19.41 6:26.49
27 Diego Maldonado SR Coconut Creek 6:10.52 6:43.02 6:36.52 5:38.01 6:26.77 5:25.01 3:54.01
29 Sean Austin-Clarke SO Boyd Anderson 6:07.57 6:17.59 4:44.03 5:40.84 4:13.96 5:34.15 4:03.93
30 Lorenza Tyler SR Miami Norland 7:12.63 5:42.08 5:01.84 6:29.03 6:22.33 5:35.37 6:05.56
31 Joshua Anderson SR Coconut Creek 4:02.92 5:50.89 6:48.25 5:23.90 7:11.86 5:37.39 4:06.30
32 Anthony Mancino FR Chaminade-Madonna 4:53.66 6:39.51 4:05.86 4:57.07 4:46.83 5:41.46 5:31.22
33 Joel Carmona FR St. Brendan 4:13.16 7:17.89 6:06.05 5:21.58 6:57.37 5:42.10 6:26.58
34 Justin Mitchell FR South Plantation 6:37.00 4:16.68 5:59.36 5:35.40 4:20.11 5:42.24 3:59.57
35 Terrance Fuller SR Coconut Creek 7:08.62 6:44.23 5:27.57 4:03.93 6:37.26 5:48.47 4:21.36
36 Agustin Gomez JR Chaminade-Madonna 5:25.77 6:56.04 8:06.69 7:19.59 6:36.42 6:32.49 8:22.39
  Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jayden Lewis-Rowell JR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Schuvens Liska JR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys 1600ms EMERGING ELITE Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
  Diego Silva SO St. Brendan DNS DNS
  Sebastian Estrada FR American Heritage DNS DNS
  Tony Washington SR Miami Norland DNS DNS
  Marlon Osman SR Miami Norland DNS DNS
  Tyler Hilaire SO McArthur DNS DNS
  Ryan Maxson FR Boca Raton DNS DNS
  Jaider Alfonso SO Boca Raton DNS DNS