January 27-28, 2023
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov SUNYAC AARTFC IC4A/ECAC PSAC

Men's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tony Woods   Game Speed Performance Academy 7.69 6.63 4.65
2 Dakari Carter   Game Speed Performance Academy 7.98 6.82 6.48
3 Jabez Reeves JR-3 Wheeling 4.92 6.83 5.13
4 Tanner Faulkiner   West Virginia Wesleyan 6.08 6.91 6.84
5 Daimere Stephens-Stewart   Point Park 5.68 6.92 7.82
6 Hunter Patterson SO-2 West Liberty 6.48 6.96 6.34
7 Dom Data Senior Unattached 6.98 6.98 7.75
8 Bruce Williams JR-3 Glenville St. 5.19 7.01 6.59
9 AJ Virata Junior Slippery Rock 6.38 7.01 6.45
10 Kristopher Lytle SR-4 California (Pa.) 6.60 7.02 7.52
11 Devon Napier Junior Alderson Broaddus 8.30 7.03 5.49
12 Jalen Ghee JR-3 Youngstown St. 5.50 7.04 5.07
13 Demari Johnson   Central State 6.21 7.05 8.75
14 Tyler McGrath   Buffalo State 8.55 7.06 5.16
15 Isaiah Jean   Alderson Broaddus 9.11 7.06 5.72
16 Antonio Pitts   Duquesne 7.70 7.06 9.04
17 Jalin Cooper   Duquesne 7.13 7.06 5.72
18 Ian Thrush   Duquesne 5.38 7.07 9.12
19 Cy Starcher SO-2 Ashland 7.37 7.08 6.66
20 Michael Ifidon   Pitt.-Johnstown 6.45 7.08 8.71
21 Teziah Howard Junior Unattached 8.65 7.09 6.39
22 Donnie Ellis SO-2 Youngstown St. 8.88 7.10 6.61
23 Tyrese Canada   California (Pa.) 7.25 7.10 5.76
24 Tyhir Royster   Carlow 5.70 7.12 8.69
25 Calvin Blunt Junior Alderson Broaddus 7.62 7.12 5.27
26 Jacoreyus Demps SO-2 Point Park 6.99 7.13 8.63
27 Juwan Rigby   Central State 6.78 7.13 8.99
28 Jeremiah Cadet   Central State 8.00 7.14 5.79
29 James Lacking   Central State 8.45 7.16 5.80
30 Noah Shannon-Hatchett   Indiana (Pa.) 5.96 7.17 8.11
31 Andrew Jeffrey   Pitt.-Johnstown 6.82 7.17 5.24
32 Kirkland Robins   Seton Hill 8.55 7.18 7.47
33 Chevaris Moore   Point Park 7.06 7.20 5.76
34 Josh Blessing SR-4 Geneva 5.12 7.21 5.56
35 Ryan Beard SR-4 Westminster (Pa.) 8.60 7.22 7.37
36 Jomel Monpas Junior Alderson Broaddus 8.16 7.22 9.25
37 Lawrence Anderson   Indiana (Pa.) 7.73 7.22 5.71
38 Tommy Hart   West Virginia Wesleyan 7.16 7.23 8.82
39 Charles Malone Junior West Virginia Wesleyan 7.63 7.26 7.05
40 Steven Graves   California (Pa.) 8.95 7.27 7.35
41 Emirh White   Charleston (W.V.) 9.34 7.29 8.97
42 Art Williams SR-4 West Liberty 5.11 7.30 7.30
43 Matt DeMatteo   Duquesne 6.57 7.30 8.18
44 Camerin Lindsey Junior Slippery Rock 6.36 7.30 8.76
45 Nolan Dunnum SO-2 Indiana (Pa.) 5.70 7.30 5.48
46 Mark Vaughns Senior Frostburg State 6.29 7.31 5.93
47 Jonah Stanberry   Wheeling 5.27 7.32 6.08
48 Dez Lewis JR-3 Geneva 5.29 7.34 5.88
48 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 7.34 7.34 8.22
50 Aaron Dufresne   Frostburg State 7.22 7.36 7.95
51 Trenton Jubin JR-3 Indiana (Pa.) 5.38 7.36 7.73
52 Jahlique Johnson   Roberts Wesleyan 7.96 7.37 9.07
53 Gabe Trexler JR-3 Geneva 9.33 7.40 8.59
54 Sam Walters Senior Unattached 8.30 7.41 7.34
55 Hunter Johnson   Pitt.-Johnstown 8.55 7.43 5.50
56 Jared Alphonso   West Liberty 6.03 7.44 8.19
57 Marcello Legister   Pitt.-Johnstown 7.44 7.44 7.30
58 Rymeer Brown SO-2 Indiana (Pa.) 9.61 7.45 9.69
59 Amari Andrews JR-3 Geneva 9.43 7.48 9.73
60 Eli Davis   Wheeling 8.34 7.51 9.09
61 Jorden Clay SO-2 St. Vincent (Pa.) 8.04 7.51 9.62
62 David Kondraciuk SO-2 Geneva 8.44 7.53 8.44
63 Jameson Kutz JR-3 Seton Hill 5.58 7.53 6.56
64 Gregory Wilson   Grove City 6.08 7.60 7.07
64 Liam Vinskovich   West Liberty 6.84 7.60 5.48
66 Andre Hardwick SO-2 Point Park 9.36 7.61 6.93
67 Aaron Jenks   Grove City 9.59 7.61 7.01
68 Mike Simpson   Buffalo State 9.76 7.62 5.72
69 Alex Folino JR-3 California (Pa.) 8.38 7.68 5.84
70 Samir Laroussi   Daemen 8.02 7.71 9.02
71 Tyrell Whitaker   Daemen 6.68 7.76 5.51
72 Landon Haggart   Grove City 5.99 7.77 8.55
73 Ben Tantalo JR-3 St. Vincent (Pa.) 8.83 7.81 6.02
74 Jaden Groome   St. Vincent (Pa.) 7.90 7.98 5.99
75 Aidan Mohamat SO-2 Charleston (W.V.) 9.89 8.04 8.04
76 Dequan Debauche SO-2 Waynesburg 6.19 8.04 7.56
77 Hayden Grover   Daemen 6.08 8.10 7.70
78 Jeb Jordan   Carlow 10.37 8.23 9.47
79 Eric Muharareni   Canisius 6.36 8.26 10.08
80 Wiley Purry SO-2 St. Vincent (Pa.) 7.46 8.47 7.88
81 Tucker Owens   Grove City 6.52 8.57 9.09
82 Philo Bassous SO-2 St. Vincent (Pa.) 7.29 8.67 6.33
83 Andrew Seniawski   Roberts Wesleyan 9.14 8.96 8.25
  Tim Gutzeit JR-3 Charleston (W.V.) FS FS FS
Men's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tony Woods   Game Speed Performance Academy 6.63 6.24 7.36 6.90 5.11 6.90
2 Dakari Carter   Game Speed Performance Academy 6.82 7.03 7.17 5.12 5.53 8.32
3 Jabez Reeves JR-3 Wheeling 6.83 7.04 7.31 5.13 7.45 5.60
4 Tanner Faulkiner   West Virginia Wesleyan 6.91 6.43 7.81 5.95 8.23 6.84
5 Daimere Stephens-Stewart   Point Park 6.92 5.19 7.82 6.09 5.54 6.51
6 Hunter Patterson SO-2 West Liberty 6.96 8.84 7.38 8.50 5.85 6.27
7 Dom Data Senior Unattached 6.98 5.87 5.73 9.01 6.08 7.61
10 Kristopher Lytle SR-4 California (Pa.) 7.02 8.15 5.20 8.01 8.01 7.80
Men's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 AJ Virata Junior Slippery Rock 7.01 8.21 7.36 7.86 5.26 5.82 9.05
13 Demari Johnson   Central State 7.05 5.29 7.12 5.15 5.57 7.69 5.57
15 Isaiah Jean   Alderson Broaddus 7.06 8.83 7.63 8.48 5.09 8.97 7.56
18 Ian Thrush   Duquesne 7.07 8.21 8.63 7.29 8.56 6.23 5.45
19 Cy Starcher SO-2 Ashland 7.08 6.23 7.23 7.30 8.29 7.44 8.15
23 Tyrese Canada   California (Pa.) 7.10 9.23 6.68 6.82 6.61 6.54 7.39
26 Jacoreyus Demps SO-2 Point Park 7.13 6.63 5.28 7.35 5.99 7.99 6.28
40 Steven Graves   California (Pa.) 7.27 6.98 7.56 8.44 8.87 5.17 5.97
Men's 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Bruce Williams JR-3 Glenville St. 7.01 7.01 8.07 7.22 5.12 6.94
11 Devon Napier Junior Alderson Broaddus 6.75 7.03 5.14 7.24 7.24 6.33
14 Tyler McGrath   Buffalo State 7.77 7.06 7.42 8.48 8.62 5.86
22 Donnie Ellis SO-2 Youngstown St. 6.11 7.10 7.25 8.24 5.54 8.24
24 Tyhir Royster   Carlow 9.12 7.12 5.63 9.19 5.77 5.56
27 Juwan Rigby   Central State 8.63 7.13 6.71 6.42 5.21 7.42
31 Andrew Jeffrey   Pitt.-Johnstown 5.74 7.17 6.46 7.89 8.89 5.88
32 Kirkland Robins   Seton Hill 6.83 7.18 5.96 6.39 8.33 7.76
Men's 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Jalen Ghee JR-3 Youngstown St. 9.09 7.04 9.16
20 Michael Ifidon   Pitt.-Johnstown 5.53 7.08 8.85
21 Teziah Howard Junior Unattached 7.45 7.09 7.09
25 Calvin Blunt Junior Alderson Broaddus 6.98 7.12 8.48
33 Chevaris Moore   Point Park 7.92 7.20 7.06
35 Ryan Beard SR-4 Westminster (Pa.) 8.45 7.22 6.07
48 Dez Lewis JR-3 Geneva 5.88 7.34 8.89
Men's 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Antonio Pitts   Duquesne 7.06
29 James Lacking   Central State 7.16
34 Josh Blessing SR-4 Geneva 7.21
46 Mark Vaughns Senior Frostburg State 7.31
54 Sam Walters Senior Unattached 7.41
Men's 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Jalin Cooper   Duquesne 9.04 7.06 8.41 6.50 5.02 9.18 7.06
28 Jeremiah Cadet   Central State 7.64 7.14 6.79 7.14 6.14 5.14 5.72
39 Charles Malone Junior West Virginia Wesleyan 6.90 7.26 8.50 8.64 8.57 9.01 5.74
44 Camerin Lindsey Junior Slippery Rock 6.79 7.30 8.47 7.74 6.14 7.23 5.92
51 Trenton Jubin JR-3 Indiana (Pa.) 8.32 7.36 8.47 8.98 7.66 7.73 5.45
  Tim Gutzeit JR-3 Charleston (W.V.) FS FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
36 Jomel Monpas Junior Alderson Broaddus 8.60 7.22
41 Emirh White   Charleston (W.V.) 8.31 7.29
42 Art Williams SR-4 West Liberty 7.23 7.30
48 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 6.68 7.34
50 Aaron Dufresne   Frostburg State 7.81 7.36
53 Gabe Trexler JR-3 Geneva 5.48 7.40
68 Mike Simpson   Buffalo State 8.61 7.62
Men's 60 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
37 Lawrence Anderson   Indiana (Pa.) 7.22 9.10
43 Matt DeMatteo   Duquesne 7.30 8.40
45 Nolan Dunnum SO-2 Indiana (Pa.) 7.30 9.42
52 Jahlique Johnson   Roberts Wesleyan 7.37 7.82
55 Hunter Johnson   Pitt.-Johnstown 7.43 7.81
64 Liam Vinskovich   West Liberty 7.60 7.30
Men's 60 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
38 Tommy Hart   West Virginia Wesleyan 8.46 8.82 7.23 5.86 7.60
56 Jared Alphonso   West Liberty 5.51 5.73 7.44 6.63 8.26
59 Amari Andrews JR-3 Geneva 6.44 8.23 7.48 5.24 8.01
60 Eli Davis   Wheeling 6.99 7.44 7.51 9.62 5.64
62 David Kondraciuk SO-2 Geneva 7.46 8.96 7.53 6.86 6.18
66 Andre Hardwick SO-2 Point Park 7.84 7.39 7.61 8.68 6.32
69 Alex Folino JR-3 California (Pa.) 5.84 7.07 7.68 9.14 8.30
70 Samir Laroussi   Daemen 6.63 7.64 7.71 5.63 8.49
Men's 60 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
61 Jorden Clay SO-2 St. Vincent (Pa.) 7.51
64 Gregory Wilson   Grove City 7.60
67 Aaron Jenks   Grove City 7.61
71 Tyrell Whitaker   Daemen 7.76
72 Landon Haggart   Grove City 7.77
Men's 60 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
57 Marcello Legister   Pitt.-Johnstown 5.66 6.25 6.48 8.19 8.26 7.82 7.44
73 Ben Tantalo JR-3 St. Vincent (Pa.) 5.94 8.60 8.60 6.33 7.97 8.60 7.81
74 Jaden Groome   St. Vincent (Pa.) 7.27 8.78 9.42 5.67 6.15 6.71 7.98
75 Aidan Mohamat SO-2 Charleston (W.V.) 8.29 7.80 5.79 6.52 5.71 7.32 8.04
77 Hayden Grover   Daemen 6.40 10.05 7.46 9.56 9.48 5.84 8.10
79 Eric Muharareni   Canisius 6.61 7.52 6.28 7.03 10.25 9.59 8.26
Men's 60 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
47 Jonah Stanberry   Wheeling 9.08 7.32
76 Dequan Debauche SO-2 Waynesburg 7.08 8.04
78 Jeb Jordan   Carlow 9.47 8.23
80 Wiley Purry SO-2 St. Vincent (Pa.) 7.03 8.47
81 Tucker Owens   Grove City 6.17 8.57
82 Philo Bassous SO-2 St. Vincent (Pa.) 6.85 8.67
83 Andrew Seniawski   Roberts Wesleyan 6.99 8.96
Men's 60 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Noah Shannon-Hatchett   Indiana (Pa.) 7.96 7.17 5.74 7.96 5.88
58 Rymeer Brown SO-2 Indiana (Pa.) 5.67 7.45 8.20 7.68 6.34
63 Jameson Kutz JR-3 Seton Hill 8.51 7.53 8.14 7.91 8.51

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tony Woods   Game Speed Performance Academy 15.40 21.38 15.61 20.10
2 Dom Data Senior Unattached 24.90 21.84 22.06 18.79
3 Jabez Reeves JR-3 Wheeling 15.33 21.90 21.03 17.74
4 Dakari Carter   Game Speed Performance Academy 17.96 21.90 17.31 27.38
5 Harry Barton SO-2 Youngstown St. 17.82 21.99 27.49 16.72
6 Ian Thrush   Duquesne 18.12 22.09 15.47 19.89
7 AJ Virata Junior Slippery Rock 26.36 22.15 25.92 28.13
8 Kristopher Lytle SR-4 California (Pa.) 20.19 22.18 26.84 21.74
9 Daimere Stephens-Stewart   Point Park 24.00 22.22 26.22 26.89
10 Hunter Patterson SO-2 West Liberty 19.58 22.24 21.58 28.03
11 Simon Essono   Frostburg State 15.80 22.25 20.03 28.71
12 Cy Starcher SO-2 Ashland 22.95 22.28 28.97 16.94
13 Jacoreyus Demps SO-2 Point Park 19.90 22.35 22.35 22.80
14 Antonio Pitts   Duquesne 27.52 22.37 25.06 26.62
15 Nathaniel Mesy SR-4 Frostburg State 19.98 22.45 22.23 17.74
16 Tyhir Royster   Carlow 19.35 22.50 17.78 21.60
17 Tim Gutzeit JR-3 Charleston (W.V.) 19.39 22.54 21.19 21.64
18 Kadin Johnson Sophomore Slippery Rock 21.66 22.56 27.53 26.40
19 Jalen Ghee JR-3 Youngstown St. 28.88 22.56 18.95 17.60
20 Nicholas Richardson Senior Frostburg State 24.39 22.58 17.84 28.45
21 Zakharee Williams   Seton Hill 15.82 22.60 20.80 20.80
22 Shelton Bass Senior Alderson Broaddus 26.68 22.61 26.46 23.07
23 Tanner Faulkiner   West Virginia Wesleyan 28.76 22.64 19.25 29.44
24 Isaiah Jean   Alderson Broaddus 26.75 22.67 20.63 27.21
25 Donnie Ellis SO-2 Youngstown St. 16.80 22.70 16.12 27.47
26 Joseph Rohde   Franciscan (Ohio) 20.90 22.71 26.35 26.12
27 Tyler McGrath   Buffalo State 15.90 22.71 27.03 22.49
28 Isaiah Valentine   Glenville St. 19.77 22.72 29.09 29.09
29 Devon Napier Junior Alderson Broaddus 26.81 22.72 22.72 16.82
30 Matthew Crow Sophomore Slippery Rock 16.82 22.73 29.10 18.19
31 Emirh White   Charleston (W.V.) 23.65 22.74 16.38 28.66
32 Damir Lomax SR-4 Point Park 17.35 22.83 27.40 18.27
33 Cristian Thornton   Pitt.-Johnstown 22.39 22.84 28.10 22.84
34 Ryan Beard SR-4 Westminster (Pa.) 20.36 22.87 20.59 21.50
35 Teziah Howard Junior Unattached 19.44 22.87 22.42 23.79
36 Matt DeMatteo   Duquesne 24.76 22.92 28.42 26.13
37 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 18.34 22.92 22.24 18.34
38 Ryan Ozymy   Franciscan (Ohio) 22.93 22.93 20.18 18.12
39 Andrew Jeffrey   Pitt.-Johnstown 16.28 22.93 16.28 19.72
40 Jalin Cooper   Duquesne 27.63 23.02 20.95 24.18
41 Josh Blessing SR-4 Geneva 17.98 23.05 23.52 23.98
42 Dez Lewis JR-3 Geneva 19.37 23.05 20.52 26.51
43 Bruce Williams JR-3 Glenville St. 18.25 23.10 24.49 27.96
44 Calvin Blunt Junior Alderson Broaddus 29.11 23.10 17.10 17.10
45 Alexander Mitchell   Grove City 16.44 23.15 29.40 23.39
46 Avery Boea-Gisler Senior Unattached 27.55 23.15 27.55 21.07
47 Sterlin Thropp SO-2 West Virginia Wesleyan 18.55 23.18 16.23 29.67
48 Art Williams SR-4 West Liberty 25.54 23.21 23.91 25.77
49 Otis Cox   Glenville St. 18.57 23.21 23.91 23.45
50 Juan Barrera JR-3 Point Park 26.96 23.24 29.05 29.75
51 Tommy Hart   West Virginia Wesleyan 18.19 23.31 28.44 25.41
52 Jose Filion JR-3 West Virginia Wesleyan 21.46 23.32 20.06 17.73
53 Kirkland Robins   Seton Hill 23.37 23.37 25.24 28.52
54 Darnell Clemm   Point Park 30.39 23.37 27.35 24.54
55 Michael Ifidon   Pitt.-Johnstown 28.53 23.38 23.38 19.41
56 Logan Williams   Pitt.-Johnstown 22.97 23.43 22.73 25.54
57 Nolan Dunnum SO-2 Indiana (Pa.) 16.65 23.44 21.80 20.87
58 Tyrese Canada   California (Pa.) 20.01 23.54 19.07 19.54
59 Steven Graves   California (Pa.) 27.33 23.56 21.68 17.20
60 Josh Haines SR-4 Geneva 30.80 23.69 23.69 18.25
61 Liam Vinskovich   West Liberty 18.74 23.72 27.52 26.33
62 Charles Malone Junior West Virginia Wesleyan 30.38 23.73 29.90 17.80
63 Aiden Schwab   Frostburg State 30.44 23.78 24.97 24.26
64 Ethan Schuster JR-3 Ashland 26.69 23.83 21.45 20.50
65 Jahlique Johnson   Roberts Wesleyan 29.63 23.89 20.55 25.57
66 Trenton Jubin JR-3 Indiana (Pa.) 17.71 23.93 30.63 18.43
67 Amari Andrews JR-3 Geneva 20.58 23.93 23.93 28.48
68 Aaron Dufresne   Frostburg State 17.02 23.97 27.57 30.21
69 John Franklin   California (Pa.) 27.10 23.98 23.26 27.34
70 Jonathan Griffin   Davis & Elkins 27.36 24.00 24.00 24.00
71 Zack Duda Senior Slippery Rock 17.81 24.06 19.25 19.73
72 Lawrence Anderson   Indiana (Pa.) 26.72 24.07 28.41 26.96
73 Marcello Legister   Pitt.-Johnstown 16.86 24.08 21.92 31.07
74 Gregory Wilson   Grove City 20.56 24.18 30.71 18.38
75 Shajit Pokwal Sophomore Carlow 24.92 24.19 25.65 25.16
76 Ben Hartman SR-4 Seton Hill 18.65 24.21 28.57 24.94
77 Eli Davis   Wheeling 26.95 24.28 25.74 27.93
78 Jonah Stanberry   Wheeling 28.53 24.38 29.26 17.80
79 Tyler Eagan   Grove City 27.58 24.40 29.04 18.55
80 Joe Bujdos   St. Vincent (Pa.) 30.40 24.51 23.53 29.42
81 Gabe Trexler JR-3 Geneva 24.24 24.73 19.05 30.42
82 Walker Shirley   Davis & Elkins 22.05 24.77 25.52 18.83
83 John Bresnan SO-2 Thiel 23.82 24.81 29.53 17.37
84 Shy Lucas   Buffalo State 18.62 24.82 20.85 17.63
85 Dakota King JR-3 Thiel 28.05 25.04 27.80 28.30
86 Arthur Hartel   Canisius 26.87 25.11 25.37 19.84
87 Jaylin Askew   St. Vincent (Pa.) 21.12 25.14 28.41 27.91
88 Aaron Jenks   Grove City 28.96 25.18 25.18 31.23
89 Antonio Santoro   Franciscan (Ohio) 30.72 25.18 28.96 26.44
90 Cameron McDowell   Alderson Broaddus 17.90 25.20 29.99 23.69
91 Alex Folino JR-3 California (Pa.) 29.87 25.31 28.86 29.11
92 Isaac Heard   Franciscan (Ohio) 24.49 25.51 32.91 30.62
93 Dequan Debauche SO-2 Waynesburg 20.67 25.51 27.81 22.45
94 Marlon Moore SO-2 Glenville St. 28.59 25.52 30.37 32.67
95 Mikhail Sokoloff   Roberts Wesleyan 19.50 25.65 22.83 32.58
96 Francisco Tona   Franciscan (Ohio) 22.22 25.83 23.77 32.29
97 Jorden Clay SO-2 St. Vincent (Pa.) 23.01 25.85 33.61 22.75
98 Dillon Meintel Senior West Liberty 25.14 25.91 28.51 33.17
99 Jaden Groome   St. Vincent (Pa.) 28.79 25.93 19.97 18.16
100 Andrew Coffee   Grove City 19.48 25.97 23.12 32.21
101 Ben Tantalo JR-3 St. Vincent (Pa.) 31.66 26.83 19.86 19.05
102 Eric Muharareni   Canisius 30.32 27.07 35.20 23.55
103 Jeb Jordan   Carlow 31.18 27.11 31.45 34.70
104 Connor Beagle   Roberts Wesleyan 20.60 28.22 34.15 29.92
  David Ibalio   Buffalo State DQ DQ DQ DQ
  Michael Larkin   Garden State Track Club DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tony Woods   Game Speed Performance Academy 21.38 26.94 26.52 15.61 23.52 18.82 16.89
2 Dom Data Senior Unattached 21.84 27.09 17.04 20.32 16.17 17.48 26.87
4 Dakari Carter   Game Speed Performance Academy 21.90 17.52 21.90 18.18 19.06 26.06 26.94
6 Ian Thrush   Duquesne 22.09 24.08 21.65 15.91 22.31 23.42 27.84
7 AJ Virata Junior Slippery Rock 22.15 28.36 18.39 19.94 20.60 18.17 26.58
23 Tanner Faulkiner   West Virginia Wesleyan 22.64 28.98 27.40 26.49 24.00 19.93 19.25
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Kristopher Lytle SR-4 California (Pa.) 26.62 22.18 22.63 22.18
9 Daimere Stephens-Stewart   Point Park 21.34 26.89 27.33 22.22
11 Simon Essono   Frostburg State 25.59 28.26 24.03 22.25
13 Jacoreyus Demps SO-2 Point Park 21.91 22.80 29.06 22.35
16 Tyhir Royster   Carlow 26.10 24.08 28.58 22.50
29 Devon Napier Junior Alderson Broaddus 21.36 20.45 17.95 22.72
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Harry Barton SO-2 Youngstown St. 19.58 28.59 19.36 21.99 15.40 20.89 22.43
12 Cy Starcher SO-2 Ashland 21.39 22.28 22.06 22.28 18.50 23.40 23.84
20 Nicholas Richardson Senior Frostburg State 21.68 21.00 24.62 22.58 28.23 27.10 23.26
32 Damir Lomax SR-4 Point Park 16.44 18.50 16.90 22.83 17.58 29.23 24.89
39 Andrew Jeffrey   Pitt.-Johnstown 18.58 23.39 21.56 22.93 29.58 19.27 27.06
50 Juan Barrera JR-3 Point Park 26.96 17.90 21.62 23.24 17.67 17.90 24.17
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Hunter Patterson SO-2 West Liberty 17.13 22.24 18.91 21.58 24.47 16.91 17.35
15 Nathaniel Mesy SR-4 Frostburg State 19.98 22.45 18.64 25.60 26.72 19.54 20.43
26 Joseph Rohde   Franciscan (Ohio) 28.39 22.71 20.22 24.76 25.21 20.67 19.31
33 Cristian Thornton   Pitt.-Johnstown 26.27 22.84 28.33 20.10 18.28 16.68 18.05
35 Teziah Howard Junior Unattached 17.16 22.87 22.19 25.62 27.45 24.25 18.99
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Isaiah Jean   Alderson Broaddus 15.87 22.67 18.82 26.98
27 Tyler McGrath   Buffalo State 24.99 22.71 21.12 19.99
28 Isaiah Valentine   Glenville St. 27.95 22.72 24.09 28.40
45 Alexander Mitchell   Grove City 21.30 23.15 17.60 28.71
49 Otis Cox   Glenville St. 18.11 23.21 23.91 19.50
56 Logan Williams   Pitt.-Johnstown 18.51 23.43 18.98 21.33
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Kadin Johnson Sophomore Slippery Rock 23.69 22.56 25.95 23.24
21 Zakharee Williams   Seton Hill 27.80 22.60 27.35 17.63
38 Ryan Ozymy   Franciscan (Ohio) 26.37 22.93 20.41 26.60
41 Josh Blessing SR-4 Geneva 23.98 23.05 19.83 22.36
44 Calvin Blunt Junior Alderson Broaddus 18.02 23.10 16.17 26.34
  David Ibalio   Buffalo State DQ DQ DQ DQ
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Tim Gutzeit JR-3 Charleston (W.V.) 21.87 24.57 25.47 23.45 26.15 22.54
19 Jalen Ghee JR-3 Youngstown St. 17.83 21.66 18.73 29.33 18.05 22.56
30 Matthew Crow Sophomore Slippery Rock 20.01 22.51 23.64 25.01 19.10 22.73
53 Kirkland Robins   Seton Hill 21.27 28.75 16.36 23.61 29.92 23.37
55 Michael Ifidon   Pitt.-Johnstown 22.45 19.18 16.37 24.79 17.07 23.38
58 Tyrese Canada   California (Pa.) 29.66 19.54 22.13 16.95 28.49 23.54
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Jabez Reeves JR-3 Wheeling 21.90 15.33 15.77 15.55
34 Ryan Beard SR-4 Westminster (Pa.) 22.87 19.44 23.10 29.28
37 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 22.92 29.57 25.22 29.11
43 Bruce Williams JR-3 Glenville St. 23.10 19.18 23.34 24.95
46 Avery Boea-Gisler Senior Unattached 23.15 20.38 29.17 17.83
52 Jose Filion JR-3 West Virginia Wesleyan 23.32 19.83 18.66 21.46
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Antonio Pitts   Duquesne 29.09 24.83 22.37
40 Jalin Cooper   Duquesne 17.73 29.93 23.02
42 Dez Lewis JR-3 Geneva 27.89 21.90 23.05
54 Darnell Clemm   Point Park 24.78 21.74 23.37
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
25 Donnie Ellis SO-2 Youngstown St. 27.24 22.70 22.02 17.48
48 Art Williams SR-4 West Liberty 26.00 23.21 18.34 17.18
64 Ethan Schuster JR-3 Ashland 18.59 23.83 29.55 19.31
67 Amari Andrews JR-3 Geneva 18.91 23.93 22.02 28.00
81 Gabe Trexler JR-3 Geneva 23.99 24.73 21.27 29.43
84 Shy Lucas   Buffalo State 26.31 24.82 23.58 28.55
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
36 Matt DeMatteo   Duquesne 22.92 18.57 19.72 19.03 22.24 29.11 25.90
57 Nolan Dunnum SO-2 Indiana (Pa.) 23.44 23.68 24.62 18.99 17.58 18.29 19.46
63 Aiden Schwab   Frostburg State 23.78 28.54 19.50 19.50 29.02 20.22 28.06
72 Lawrence Anderson   Indiana (Pa.) 24.07 29.37 23.59 23.59 28.41 26.96 26.24
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
61 Liam Vinskovich   West Liberty 30.13 29.18 23.72 27.76 30.13
62 Charles Malone Junior West Virginia Wesleyan 23.50 29.67 23.73 19.46 19.70
66 Trenton Jubin JR-3 Indiana (Pa.) 28.96 20.34 23.93 19.63 27.04
70 Jonathan Griffin   Davis & Elkins 18.96 22.32 24.00 29.76 22.08
76 Ben Hartman SR-4 Seton Hill 27.12 18.65 24.21 27.60 30.75
  Michael Larkin   Garden State Track Club DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Shelton Bass Senior Alderson Broaddus 29.17 22.61 28.04 26.68 25.33
31 Emirh White   Charleston (W.V.) 22.97 22.74 17.29 25.47 20.92
47 Sterlin Thropp SO-2 West Virginia Wesleyan 19.71 23.18 28.05 20.17 20.17
68 Aaron Dufresne   Frostburg State 29.97 23.97 18.46 22.30 17.98
71 Zack Duda Senior Slippery Rock 31.28 24.06 25.27 25.99 17.33
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
51 Tommy Hart   West Virginia Wesleyan 17.95 18.19 25.88 23.31
59 Steven Graves   California (Pa.) 25.21 26.16 20.50 23.56
60 Josh Haines SR-4 Geneva 28.91 21.09 30.33 23.69
73 Marcello Legister   Pitt.-Johnstown 24.81 23.60 31.07 24.08
89 Antonio Santoro   Franciscan (Ohio) 31.73 30.98 32.74 25.18
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
75 Shajit Pokwal Sophomore Carlow 26.13 18.39 24.19 22.50
79 Tyler Eagan   Grove City 20.99 27.33 24.40 28.06
80 Joe Bujdos   St. Vincent (Pa.) 31.13 23.29 24.51 19.12
91 Alex Folino JR-3 California (Pa.) 21.01 17.97 25.31 29.87
92 Isaac Heard   Franciscan (Ohio) 19.90 20.16 25.51 23.73
Men's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
69 John Franklin   California (Pa.) 23.98 18.95
74 Gregory Wilson   Grove City 24.18 23.22
82 Walker Shirley   Davis & Elkins 24.77 27.99
88 Aaron Jenks   Grove City 25.18 28.46
93 Dequan Debauche SO-2 Waynesburg 25.51 22.96
96 Francisco Tona   Franciscan (Ohio) 25.83 31.77
Men's 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
85 Dakota King JR-3 Thiel 27.05 30.05 29.05 25.04 28.05 30.80
86 Arthur Hartel   Canisius 20.85 21.10 26.12 25.11 19.59 23.61
87 Jaylin Askew   St. Vincent (Pa.) 26.90 18.86 21.88 25.14 28.66 29.67
94 Marlon Moore SO-2 Glenville St. 30.12 28.84 30.37 25.52 23.48 31.65
97 Jorden Clay SO-2 St. Vincent (Pa.) 31.54 29.73 18.36 25.85 23.79 28.44
Men's 200 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
95 Mikhail Sokoloff   Roberts Wesleyan 25.65 28.73 29.24
99 Jaden Groome   St. Vincent (Pa.) 25.93 32.68 30.60
100 Andrew Coffee   Grove City 25.97 23.12 25.19
101 Ben Tantalo JR-3 St. Vincent (Pa.) 26.83 19.86 30.32
102 Eric Muharareni   Canisius 27.07 22.74 27.89
103 Jeb Jordan   Carlow 27.11 24.67 27.39
Men's 200 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
65 Jahlique Johnson   Roberts Wesleyan 23.89 19.35 21.74 22.70
77 Eli Davis   Wheeling 24.28 21.61 26.23 24.53
78 Jonah Stanberry   Wheeling 24.38 24.14 26.33 18.29
90 Cameron McDowell   Alderson Broaddus 25.20 18.40 24.45 30.75
104 Connor Beagle   Roberts Wesleyan 28.22 21.45 25.68 24.56
Men's 200 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
83 John Bresnan SO-2 Thiel 24.81 20.10
98 Dillon Meintel Senior West Liberty 25.91 30.58

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ryan Laird   Youngstown St. 45.97 49.43 1:02.29
2 Simon Essono   Frostburg State 1:03.98 49.59 55.05
3 Colin Hunkele JR-3 Charleston (W.V.) 1:04.05 49.65 57.60
4 Nathaniel Mesy SR-4 Frostburg State 57.14 49.68 45.71
5 Kadin Johnson Sophomore Slippery Rock 47.83 49.82 40.86
6 Ryan Ozymy   Franciscan (Ohio) 46.54 50.04 1:02.05
7 Brenden Jackson SR-4 Ashland 1:04.06 50.04 59.55
8 Shelton Bass Senior Alderson Broaddus 1:03.27 50.21 59.25
9 Michael Garrett JR-3 Charleston (W.V.) 42.75 50.29 1:01.36
10 Alexander Mitchell   Grove City 48.03 50.55 46.51
11 Nicholas Richardson Senior Frostburg State 44.03 50.60 55.16
12 Joseph Rohde   Franciscan (Ohio) 58.77 50.66 35.47
13 Avery Boea-Gisler Senior Unattached 1:05.42 50.71 1:01.36
14 Demari Johnson   Central State 58.57 50.93 1:05.19
15 Ethan Schuster JR-3 Ashland 54.65 51.07 57.71
16 Juwan Rigby   Central State 47.53 51.10 43.44
17 William Delbaugh JR-3 Youngstown St. 36.88 51.22 56.86
18 Joseph Grabill   Duquesne 1:03.00 51.22 37.91
19 Noah Harshbarger JR-3 Ashland 43.11 51.32 56.46
20 Sterlin Thropp SO-2 West Virginia Wesleyan 48.92 51.49 1:02.82
21 Mark Bails SR-4 Seton Hill 36.64 51.60 41.28
22 Tyler Morosky Sophomore Slippery Rock 57.80 51.60 57.80
23 Isaiah Valentine   Glenville St. 1:01.96 51.63 58.86
24 Zakharee Williams   Seton Hill 46.99 51.63 48.02
25 Logan Williams   Pitt.-Johnstown 57.32 51.64 1:04.55
26 Cristian Thornton   Pitt.-Johnstown 1:05.22 51.76 47.62
27 Jeremy Uher Sophomore Slippery Rock 37.92 51.94 42.08
28 Anthony Kamenski SR-4 Westminster (Pa.) 59.24 51.96 51.96
29 Blake Lauper   Pitt.-Johnstown 48.86 51.97 56.13
30 David Kondraciuk SO-2 Geneva 1:06.17 52.10 58.36
31 Alex Dankwa   Buffalo State 43.31 52.18 52.18
32 Darnell Clemm   Point Park 1:06.32 52.22 47.00
33 Travis Hill   Glenville St. 43.09 52.55 40.47
34 David Ibalio   Buffalo State 36.80 52.57 36.80
35 Jonathan Griffin   Davis & Elkins 47.33 52.58 41.02
36 Dylan Devine   Buffalo State 1:08.54 52.72 59.58
37 Tyler Hare SR-4 Point Park 1:02.79 52.76 42.74
38 Andrew Nephew Senior Alderson Broaddus 38.01 52.78 36.95
39 Toby Wright JR-3 Point Park 38.06 52.85 44.93
40 Aiden Schwab   Frostburg State 48.67 52.90 1:08.77
41 Jose Filion JR-3 West Virginia Wesleyan 58.98 53.13 54.73
42 Aidan McMahon SO-2 California (Pa.) 37.21 53.15 1:06.44
43 Aaron Kupfner Junior West Virginia Wesleyan 52.77 53.30 58.10
44 Tyler Eagan   Grove City 1:08.03 53.56 1:08.03
45 Walker Shirley   Davis & Elkins 55.73 53.58 38.05
46 Alec McCready SO-2 Geneva 46.76 53.74 1:07.18
47 Matthew Rauch JR-3 Shawnee State 44.61 53.74 1:03.42
48 Quintin Weaver   Thiel 43.60 53.82 47.37
49 Alex Dickson   Slippery Rock 1:04.67 53.89 57.67
50 Patrick Martin   Roberts Wesleyan 1:04.60 54.28 1:01.88
51 Hunter Jones   Grove City 1:07.50 54.43 38.11
52 Haden Coon   Glenville St. 40.83 54.44 1:00.98
53 Jonathan Nagalo   Alderson Broaddus 54.82 54.82 1:10.72
54 Kyron Odon   Central State 46.13 54.91 57.11
55 Noah Beakes   Frostburg State 52.76 54.95 1:02.65
56 Pedro Moscoso   Roberts Wesleyan 1:05.43 54.98 48.94
57 Dwayne Gethard   Franciscan (Ohio) 1:07.13 55.02 57.22
58 Charlie Levander   Pitt.-Johnstown 50.15 55.10 38.57
59 Aidan Flannery   Franciscan (Ohio) 54.09 55.19 50.23
60 Kenneth Robison   Pitt.-Johnstown 50.31 55.28 1:01.36
61 Arthur Hartel   Canisius 57.24 55.57 1:03.35
62 Mikhail Sokoloff   Roberts Wesleyan 1:03.84 56.00 48.72
63 Trevon Millings SR-4 California (Pa.) 1:07.86 56.08 53.28
64 Joseph Pivarunas   Canisius 57.81 56.12 1:10.72
65 Nathan Roemer JR-3 West Virginia Wesleyan 48.85 56.14 40.99
66 Chris Viveros   Geneva 1:08.65 56.73 1:04.68
67 Jaylin Askew   St. Vincent (Pa.) 54.13 56.98 1:03.25
68 Matthys du Toit   Geneva 47.90 57.02 1:01.59
69 Cameron Tropeck   Alderson Broaddus 57.70 57.12 49.70
70 Zach Sharrock JR-3 Shawnee State 1:11.62 57.29 1:11.04
71 John Bresnan SO-2 Thiel 1:14.52 57.32 49.87
72 Matthew Tierney   Roberts Wesleyan 1:13.54 57.45 58.03
73 Colin Maddigan   Canisius 59.98 57.67 57.67
74 Cameron McDowell   Alderson Broaddus 1:14.93 58.08 1:09.70
75 Jacob Beyer Senior Shawnee State 43.09 58.23 59.98
76 Matt Wilkinson   St. Vincent (Pa.) 51.18 58.82 1:00.59
77 Paul Sundy Junior Unattached 47.20 59.00 50.15
78 Dakota King JR-3 Thiel 46.14 59.15 44.37
79 Jeb Jordan   Carlow 45.31 1:02.93 1:02.93
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ryan Laird   Youngstown St. 1:04.26 49.43
3 Colin Hunkele JR-3 Charleston (W.V.) 1:00.58 49.65
4 Nathaniel Mesy SR-4 Frostburg State 41.74 49.68
5 Kadin Johnson Sophomore Slippery Rock 39.36 49.82
9 Michael Garrett JR-3 Charleston (W.V.) 59.35 50.29
11 Nicholas Richardson Senior Frostburg State 1:03.25 50.60
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Simon Essono   Frostburg State 34.72 49.59 1:00.50 47.61 38.68 1:00.01 51.58
7 Brenden Jackson SR-4 Ashland 40.54 50.04 1:00.55 35.03 58.05 1:04.06 46.04
10 Alexander Mitchell   Grove City 46.00 50.55 48.53 1:03.19 50.55 47.02 1:05.72
13 Avery Boea-Gisler Senior Unattached 42.60 50.71 40.06 54.77 55.79 57.81 56.29
15 Ethan Schuster JR-3 Ashland 1:04.86 51.07 56.69 58.73 42.90 44.43 1:01.29
25 Logan Williams   Pitt.-Johnstown 59.39 51.64 1:03.00 36.67 48.55 58.87 45.96
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Ryan Ozymy   Franciscan (Ohio) 36.53 38.03 50.04 53.55
8 Shelton Bass Senior Alderson Broaddus 37.16 56.74 50.21 41.68
18 Joseph Grabill   Duquesne 54.81 46.61 51.22 42.52
19 Noah Harshbarger JR-3 Ashland 51.32 51.84 51.32 1:03.13
24 Zakharee Williams   Seton Hill 51.12 59.89 51.63 50.60
26 Cristian Thornton   Pitt.-Johnstown 1:02.12 46.07 51.76 47.62
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Joseph Rohde   Franciscan (Ohio) 50.66
16 Juwan Rigby   Central State 51.10
17 William Delbaugh JR-3 Youngstown St. 51.22
23 Isaiah Valentine   Glenville St. 51.63
31 Alex Dankwa   Buffalo State 52.18
49 Alex Dickson   Slippery Rock 53.89
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Blake Lauper   Pitt.-Johnstown 56.13 51.97 46.78
32 Darnell Clemm   Point Park 54.84 52.22 59.01
39 Toby Wright JR-3 Point Park 43.87 52.85 57.61
40 Aiden Schwab   Frostburg State 49.73 52.90 1:01.90
41 Jose Filion JR-3 West Virginia Wesleyan 55.79 53.13 1:04.82
51 Hunter Jones   Grove City 1:06.95 54.43 1:06.95
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Demari Johnson   Central State 37.69 35.65 50.93
20 Sterlin Thropp SO-2 West Virginia Wesleyan 43.77 51.49 51.49
33 Travis Hill   Glenville St. 58.33 1:05.17 52.55
34 David Ibalio   Buffalo State 1:00.46 39.96 52.57
42 Aidan McMahon SO-2 California (Pa.) 48.90 1:05.91 53.15
52 Haden Coon   Glenville St. 52.27 39.75 54.44
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Tyler Morosky Sophomore Slippery Rock 51.60 57.28 1:06.05
27 Jeremy Uher Sophomore Slippery Rock 51.94 44.15 39.48
35 Jonathan Griffin   Davis & Elkins 52.58 39.44 41.54
37 Tyler Hare SR-4 Point Park 52.76 58.57 1:08.59
38 Andrew Nephew Senior Alderson Broaddus 52.78 38.53 43.28
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
21 Mark Bails SR-4 Seton Hill 50.06 51.60 47.48 1:02.44 52.12
28 Anthony Kamenski SR-4 Westminster (Pa.) 45.73 51.96 58.20 44.17 1:01.84
36 Dylan Devine   Buffalo State 58.52 52.72 44.82 42.18 50.09
44 Tyler Eagan   Grove City 55.71 53.56 59.46 44.46 42.32
45 Walker Shirley   Davis & Elkins 44.48 53.58 42.87 55.73 56.26
60 Kenneth Robison   Pitt.-Johnstown 1:11.32 55.28 38.70 1:08.55 1:11.87
Men's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 David Kondraciuk SO-2 Geneva 52.10 39.60
46 Alec McCready SO-2 Geneva 53.74 1:02.34
50 Patrick Martin   Roberts Wesleyan 54.28 1:10.03
55 Noah Beakes   Frostburg State 54.95 1:08.69
Men's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
43 Aaron Kupfner Junior West Virginia Wesleyan 46.37 40.51 53.30
47 Matthew Rauch JR-3 Shawnee State 58.58 1:05.57 53.74
58 Charlie Levander   Pitt.-Johnstown 1:02.27 1:11.08 55.10
66 Chris Viveros   Geneva 1:00.14 47.66 56.73
68 Matthys du Toit   Geneva 1:01.59 1:12.42 57.02
Men's 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
57 Dwayne Gethard   Franciscan (Ohio) 38.52 55.02 58.88
61 Arthur Hartel   Canisius 47.24 55.57 48.91
63 Trevon Millings SR-4 California (Pa.) 48.23 56.08 40.94
64 Joseph Pivarunas   Canisius 58.93 56.12 1:06.23
Men's 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
54 Kyron Odon   Central State 1:05.35 54.91
56 Pedro Moscoso   Roberts Wesleyan 42.34 54.98
59 Aidan Flannery   Franciscan (Ohio) 41.40 55.19
62 Mikhail Sokoloff   Roberts Wesleyan 47.60 56.00
72 Matthew Tierney   Roberts Wesleyan 1:02.62 57.45
74 Cameron McDowell   Alderson Broaddus 1:14.93 58.08
Men's 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
48 Quintin Weaver   Thiel 41.45 1:05.13 53.82 1:02.97
69 Cameron Tropeck   Alderson Broaddus 50.27 59.98 57.12 45.13
70 Zach Sharrock JR-3 Shawnee State 42.97 1:00.16 57.29 59.59
75 Jacob Beyer Senior Shawnee State 54.74 57.65 58.23 55.90
76 Matt Wilkinson   St. Vincent (Pa.) 1:08.24 41.18 58.82 1:15.29
77 Paul Sundy Junior Unattached 59.00 55.46 59.00 49.56
Men's 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
53 Jonathan Nagalo   Alderson Broaddus 44.41 58.11 54.82 41.67 46.60 40.02
65 Nathan Roemer JR-3 West Virginia Wesleyan 48.85 54.46 56.14 1:02.88 55.02 43.79
67 Jaylin Askew   St. Vincent (Pa.) 51.29 45.02 56.98 59.83 1:09.52 45.02
79 Jeb Jordan   Carlow 1:04.82 1:21.81 1:02.93 54.12 56.64 1:01.68
Men's 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
71 John Bresnan SO-2 Thiel 57.32 1:00.19 58.47
73 Colin Maddigan   Canisius 57.67 1:11.51 46.72
78 Dakota King JR-3 Thiel 59.15 47.92 44.37

Men's 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexander Mitchell   Grove City 58.01 1:05.18 1:06.49 1:03.88 1:10.40 1:19.52 48.89
2 Ryan Karker   Roberts Wesleyan 52.27 1:05.33 1:03.37 1:21.67 1:07.95 1:00.11 1:02.72
3 Josh Bates   Case Western 52.50 1:05.62 1:11.53 54.47 1:22.03 46.59 46.59
4 Steve Bradley JR-3 Point Park 1:19.65 1:07.50 1:21.00 1:13.58 1:17.63 1:21.00 58.73
5 Juan Barrera JR-3 Point Park 1:24.93 1:07.94 1:07.94 58.43 48.92 1:00.47 53.00
6 Aiden Schwab   Frostburg State 1:09.09 1:08.40 1:17.98 58.83 1:04.30 49.94 1:26.87
7 Dominic Clementi   Daemen 1:14.92 1:08.73 54.99 1:03.24 53.61 1:03.24 54.99
8 Toby Wright JR-3 Point Park 1:04.81 1:08.94 1:04.81 1:22.73 1:02.05 1:20.66 1:12.39
9 Aaron Drumwright   Central State 1:30.07 1:09.28 1:07.21 51.96 51.96 1:07.90 50.58
10 Paul James JR-3 Frostburg State 1:19.96 1:09.53 57.02 1:03.97 1:08.84 1:14.40 1:29.70
11 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 1:30.85 1:09.88 50.32 1:00.80 55.21 1:08.49 1:18.97
12 Matthew Rauch JR-3 Shawnee State 58.43 1:10.39 1:30.81 1:10.39 55.61 57.72 56.32
13 Zachary Warrick   Grove City 1:05.01 1:10.66 54.41 1:31.86 1:03.60 1:11.37 1:21.26
14 Phillip Ceccarelli   Daemen 1:04.44 1:10.81 1:15.06 1:05.86 59.48 54.53 1:28.52
15 Justin Dowell SO-2 Frostburg State 1:03.08 1:10.87 1:13.71 1:01.66 50.32 1:07.33 55.28
16 Damir Lomax SR-4 Point Park 1:16.84 1:11.14 1:22.53 1:13.28 50.51 1:11.14 1:30.35
17 Patrick Martin   Roberts Wesleyan 1:00.52 1:11.20 1:20.46 1:15.48 1:15.48 54.83 52.69
18 John Bruggman   Daemen 52.05 1:11.30 54.19 1:29.13 1:12.02 54.19 1:06.31
19 Kenneth Robison   Pitt.-Johnstown 1:07.03 1:12.07 1:01.26 1:21.44 1:25.77 1:24.33 1:00.54
20 Kyron Odon   Central State 1:14.25 1:12.08 1:05.60 1:32.27 1:19.29 1:10.64 1:30.10
21 Joseph Whipkey   Grove City 58.79 1:13.48 1:12.75 1:31.12 1:31.85 1:31.85 1:23.77
22 Matthew Tierney   Roberts Wesleyan 54.05 1:14.03 1:02.19 1:31.80 1:20.70 1:17.00 1:08.11
23 Luke Mich   St. Vincent (Pa.) 1:12.35 1:14.58 1:13.09 53.70 1:18.31 1:32.48 1:07.87
24 David Coul   Grove City 1:00.57 1:14.77 1:37.21 55.33 1:28.98 1:24.49 1:13.28
25 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 1:01.91 1:15.50 1:06.44 1:13.99 1:33.62 1:10.22 1:13.24
26 Nolan Robillard   Daemen 57.50 1:15.65 57.50 1:38.35 1:14.14 1:36.08 1:11.12
27 Wesley Dorst   Grove City 1:15.10 1:15.85 1:01.44 1:04.48 54.62 1:19.65 56.89
28 Samir Laroussi   Daemen 1:26.09 1:16.18 1:10.09 1:11.61 1:35.23 57.90 1:11.61
29 Nick Rukavina   Pitt.-Johnstown 1:41.20 1:17.84 56.05 1:09.28 1:06.17 1:27.96 1:07.72
30 Hemron Henry   Pitt.-Johnstown 1:02.50 1:21.17 1:34.97 1:31.73 1:42.28 1:26.86 1:05.75
31 Dontay Moore   Point Park 1:26.40 1:22.28 1:30.51 1:33.80 1:32.16 1:14.06 1:24.75
  Nathan Jacobs SO-2 Alderson Broaddus DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexander Mitchell   Grove City 47.59 1:05.18 46.28 1:22.13 1:03.88 1:14.96
2 Ryan Karker   Roberts Wesleyan 1:09.25 1:05.33 58.80 1:17.75 54.88 1:04.68
3 Josh Bates   Case Western 1:25.31 1:05.62 1:17.44 1:08.25 45.94 1:06.94
6 Aiden Schwab   Frostburg State 1:09.77 1:08.40 1:18.66 1:20.72 1:09.77 1:00.20
10 Paul James JR-3 Frostburg State 1:26.22 1:09.53 54.24 1:13.71 1:15.79 1:03.97
15 Justin Dowell SO-2 Frostburg State 1:00.95 1:10.87 1:13.71 1:13.00 1:24.34 1:12.29
Men's 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Steve Bradley JR-3 Point Park 1:07.50 1:23.03 1:12.90 1:20.33
5 Juan Barrera JR-3 Point Park 1:07.94 54.36 48.24 1:21.53
7 Dominic Clementi   Daemen 1:08.73 49.49 1:28.67 1:07.36
8 Toby Wright JR-3 Point Park 1:08.94 1:16.53 56.53 1:04.81
14 Phillip Ceccarelli   Daemen 1:10.81 57.36 1:16.48 1:10.81
16 Damir Lomax SR-4 Point Park 1:11.14 1:13.99 1:15.41 54.78
Men's 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 52.41 1:15.47 1:09.88 1:02.90 1:00.80
17 Patrick Martin   Roberts Wesleyan 1:19.04 54.83 1:11.20 1:29.72 1:04.80
18 John Bruggman   Daemen 1:17.01 1:28.42 1:11.30 59.18 1:07.03
26 Nolan Robillard   Daemen 1:00.52 1:05.82 1:15.65 58.25 1:26.25
28 Samir Laroussi   Daemen 1:17.71 1:02.47 1:16.18 1:16.95 1:35.23
31 Dontay Moore   Point Park 1:14.88 1:20.64 1:22.28 1:46.97 1:36.27
Men's 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Aaron Drumwright   Central State 56.81 1:09.28
20 Kyron Odon   Central State 1:30.82 1:12.08
22 Matthew Tierney   Roberts Wesleyan 1:10.33 1:14.03
25 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 57.38 1:15.50
27 Wesley Dorst   Grove City 1:30.27 1:15.85
  Nathan Jacobs SO-2 Alderson Broaddus DQ DQ
Men's 500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Matthew Rauch JR-3 Shawnee State 1:24.47 1:06.87 1:18.84 1:21.66 54.91 1:10.39 53.50
13 Zachary Warrick   Grove City 1:14.90 1:10.66 55.83 1:30.45 56.53 1:10.66 1:06.42
21 Joseph Whipkey   Grove City 1:12.01 1:26.71 1:09.81 1:02.46 1:13.48 1:13.48 1:21.57
23 Luke Mich   St. Vincent (Pa.) 1:28.01 1:28.01 57.43 55.19 1:01.16 1:14.58 1:12.35
29 Nick Rukavina   Pitt.-Johnstown 58.38 1:40.42 1:35.75 1:05.39 1:32.63 1:17.84 1:23.29
Men's 500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Kenneth Robison   Pitt.-Johnstown 1:30.81 56.94 1:09.91 1:12.07 1:32.97 1:17.84
24 David Coul   Grove City 1:28.23 1:18.51 1:30.48 1:14.77 53.84 54.59
30 Hemron Henry   Pitt.-Johnstown 1:00.07 1:16.30 1:05.75 1:21.17 1:29.29 1:24.42

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kendall Branan JR-3 Indiana (Pa.) 1:37.06 1:51.56
2 Ryan Karker   Roberts Wesleyan 2:21.04 1:51.93
3 Michael Harriman Senior West Liberty 2:09.54 1:53.63
4 Martin Lucas   Davis & Elkins 2:25.49 1:53.66
5 Noah Bernarding JR-3 California (Pa.) 2:27.84 1:53.72
6 Shannon Dooley   Slippery Rock 1:55.03 1:55.03
7 William Hanchosky SO-2 Youngstown St. 1:28.73 1:55.23
8 Tavian Richardson SR-4 West Liberty 1:42.67 1:55.36
9 Trenton Shutters SO-2 Youngstown St. 1:33.75 1:55.74
10 Daylen Madison SO-2 Ashland 1:31.55 1:55.88
11 Connor Shingleton   Unattached 2:13.32 1:55.93
12 David Capello   Franciscan (Ohio) 2:12.89 1:56.57
13 Elijah James JR-3 Point Park 2:04.86 1:56.69
14 Jack Wilcoxson   Youngstown St. 1:25.50 1:57.12
15 Alex Lagaras   Youngstown St. 2:19.71 1:57.40
16 Bryden Moxley   Case Western 2:15.08 1:57.46
17 Samuel de la Riva SO-2 Duquesne 1:28.14 1:57.51
18 Trevor Carson SR-4 Duquesne 1:25.97 1:57.76
19 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 2:30.81 1:57.82
20 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 2:28.65 1:57.97
21 Gabriel McConville Senior Seton Hill 2:07.56 1:58.11
22 Andrew Perreault   Canisius 1:32.15 1:58.13
23 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 1:55.97 1:58.33
24 Devon Navaroli Senior Slippery Rock 2:10.75 1:58.86
25 Luke Cimakasky   Pitt.-Johnstown 1:53.19 1:59.14
26 Liam Blake   Unattached 1:52.06 1:59.21
27 Kaleb Berhanu   Frostburg State 1:59.59 1:59.59
28 Dhiren Brickman SO-2 Ashland 2:28.38 1:59.66
29 Aaron Drumwright   Central State 2:17.73 1:59.76
30 Kevin Board   Canisius 1:50.22 1:59.80
31 Cody Booth   Shawnee State 2:16.66 1:59.87
32 Joel Pospisil SR-4 Ashland 1:24.19 2:00.26
33 Francis Toohey SO-2 West Liberty 1:24.20 2:00.28
34 Jack Barnhisel SO-2 Duquesne 2:29.56 2:00.61
35 Justus LePrevost SR-4 Frostburg State 2:00.62 2:00.62
36 Nathan Jacobs SO-2 Alderson Broaddus 1:32.95 2:00.71
37 Ryan Corbitt Senior Slippery Rock 1:40.33 2:00.87
38 Blake Jarrell   Glenville St. 1:27.17 2:01.07
39 Cooper Gibson   Davis & Elkins 1:41.88 2:01.28
40 Bryce Jarrell   Glenville St. 2:33.06 2:01.47
41 Andrew Smith JR-3 Seton Hill 2:38.27 2:01.74
42 Nick Fetzer   Duquesne 1:42.84 2:02.42
43 Cole Bracken JR-3 West Virginia Wesleyan 1:36.94 2:02.71
44 Braden Tent   Canisius 2:13.88 2:02.82
45 Damian Smith JR-3 Charleston (W.V.) 2:05.60 2:03.13
46 Max Chew Senior Canisius 2:29.60 2:03.63
47 Isaac Busler   Grove City 2:28.46 2:03.71
48 Micah Williamson   Indiana (Pa.) 2:22.41 2:03.83
49 Joseph McAuliffe   Allegheny 1:59.10 2:04.06
50 Deven Carter   Point Park 2:15.28 2:04.11
51 John Bruggman   Daemen 1:49.33 2:04.23
52 QiAden Marks   Central State 2:18.22 2:04.52
53 Andrew Drumwright   Central State 1:44.68 2:04.62
54 Ben Brassart   Pitt.-Johnstown 2:42.53 2:05.02
55 Andy Schach SR-4 Point Park 1:56.66 2:05.44
56 Brock Newsome Senior Thiel 2:14.41 2:05.61
57 Justin Dowell SO-2 Frostburg State 2:25.73 2:05.63
58 Jasper Brown SO-2 West Liberty 1:45.69 2:05.82
59 Max Dailey SO-2 Westminster (Pa.) 1:56.20 2:06.30
60 Steven Blatto   Daemen 2:19.06 2:06.41
61 Phillip Ceccarelli   Daemen 2:02.12 2:07.20
62 Noah Lee   Pitt.-Johnstown 2:13.89 2:07.51
63 Benjamin Perka SO-2 Geneva 1:42.32 2:07.89
64 Amin Contreras SO-2 California (Pa.) 2:02.92 2:08.04
65 Brandt Patterson   Pitt.-Johnstown 1:34.76 2:08.05
66 Aiden Jackson JR-3 St. Vincent (Pa.) 2:13.39 2:08.26
67 Matt Beuermann SR-4 Thiel 1:49.23 2:08.50
68 Will Herman   Grove City 1:54.46 2:08.60
69 Paul James JR-3 Frostburg State 2:36.14 2:09.04
70 Chase Pepper SO-2 West Liberty 2:03.91 2:09.07
71 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 2:22.45 2:09.50
72 David Ledet   Unattached 2:12.88 2:10.27
73 Ryan Cawley SO-2 St. Vincent (Pa.) 1:50.79 2:10.34
74 Tyler Weiford   Davis & Elkins 2:49.67 2:10.51
75 Josh Trometer   Daemen 1:55.02 2:10.70
76 Vernon Smith   Alderson Broaddus 1:44.58 2:10.72
77 Peter Lantz   Allegheny 1:45.94 2:10.79
78 Brandon Stein SO-2 Frostburg State 2:41.06 2:10.94
79 Jacob Angelo SO-2 West Virginia Wesleyan 2:31.11 2:11.40
80 George Boutiller SO-2 California (Pa.) 2:21.94 2:11.42
81 TJ Hoggard Senior Unattached 2:50.01 2:11.79
82 Max Shugerman   Unattached 1:41.73 2:13.85
83 Luke Mich   St. Vincent (Pa.) 2:02.34 2:14.44
84 Damon Martin   West Virginia Wesleyan 1:34.17 2:14.53
85 Michael Hanik   Pitt.-Johnstown 2:55.10 2:14.69
86 Makaio Sutton Junior Roberts Wesleyan 2:46.02 2:14.97
87 Nate Thomas   Carlow 2:06.70 2:16.23
88 Caleb Freeman   Allegheny 1:49.58 2:18.70
89 Zach Sharrock JR-3 Shawnee State 2:18.91 2:20.31
90 Matthew York   Franciscan (Ohio) 2:46.53 2:21.12
91 Nolan Robillard   Daemen 2:51.35 2:21.61
92 Eliel Cortez   Allegheny 2:10.95 2:30.51
93 Tristan Mlynarek SO-2 Thiel 3:24.07 2:38.19
  Owen Putt SO-2 Indiana (Pa.) DQ DQ
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kendall Branan JR-3 Indiana (Pa.) 1:51.56
2 Ryan Karker   Roberts Wesleyan 1:51.93
3 Michael Harriman Senior West Liberty 1:53.63
4 Martin Lucas   Davis & Elkins 1:53.66
5 Noah Bernarding JR-3 California (Pa.) 1:53.72
6 Shannon Dooley   Slippery Rock 1:55.03
7 William Hanchosky SO-2 Youngstown St. 1:55.23
8 Tavian Richardson SR-4 West Liberty 1:55.36
9 Trenton Shutters SO-2 Youngstown St. 1:55.74
11 Connor Shingleton   Unattached 1:55.93
14 Jack Wilcoxson   Youngstown St. 1:57.12
15 Alex Lagaras   Youngstown St. 1:57.40
21 Gabriel McConville Senior Seton Hill 1:58.11
22 Andrew Perreault   Canisius 1:58.13
24 Devon Navaroli Senior Slippery Rock 1:58.86
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Daylen Madison SO-2 Ashland 1:55.88
12 David Capello   Franciscan (Ohio) 1:56.57
16 Bryden Moxley   Case Western 1:57.46
17 Samuel de la Riva SO-2 Duquesne 1:57.51
18 Trevor Carson SR-4 Duquesne 1:57.76
19 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 1:57.82
20 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 1:57.97
23 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 1:58.33
26 Liam Blake   Unattached 1:59.21
27 Kaleb Berhanu   Frostburg State 1:59.59
30 Kevin Board   Canisius 1:59.80
32 Joel Pospisil SR-4 Ashland 2:00.26
33 Francis Toohey SO-2 West Liberty 2:00.28
35 Justus LePrevost SR-4 Frostburg State 2:00.62
37 Ryan Corbitt Senior Slippery Rock 2:00.87
39 Cooper Gibson   Davis & Elkins 2:01.28
41 Andrew Smith JR-3 Seton Hill 2:01.74
44 Braden Tent   Canisius 2:02.82
  Owen Putt SO-2 Indiana (Pa.) DQ
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Elijah James JR-3 Point Park 2:13.03 1:24.02 1:56.69 2:15.36 1:34.52 2:15.36
25 Luke Cimakasky   Pitt.-Johnstown 2:08.68 1:28.17 1:59.14 1:38.89 1:49.61 1:26.98
28 Dhiren Brickman SO-2 Ashland 1:46.50 2:09.24 1:59.66 1:27.36 1:46.50 2:29.58
29 Aaron Drumwright   Central State 2:10.54 2:16.53 1:59.76 1:33.42 1:23.84 2:33.30
31 Cody Booth   Shawnee State 2:25.05 1:46.69 1:59.87 2:14.26 1:25.11 1:46.69
38 Blake Jarrell   Glenville St. 2:31.34 2:10.76 2:01.07 2:34.97 1:42.91 2:07.13
42 Nick Fetzer   Duquesne 2:06.10 2:10.99 2:02.42 1:57.53 2:22.01 1:35.49
43 Cole Bracken JR-3 West Virginia Wesleyan 2:33.39 2:00.26 2:02.71 2:38.30 1:49.22 2:03.94
45 Damian Smith JR-3 Charleston (W.V.) 2:00.67 1:54.51 2:03.13 1:34.81 1:42.20 2:16.68
46 Max Chew Senior Canisius 1:48.80 2:19.71 2:03.63 2:35.78 2:20.94 2:08.58
49 Joseph McAuliffe   Allegheny 1:54.14 1:59.10 2:04.06 2:06.55 2:37.56 2:13.99
51 John Bruggman   Daemen 1:26.97 1:55.54 2:04.23 1:44.36 1:49.33 2:30.32
52 QiAden Marks   Central State 1:39.62 2:31.92 2:04.52 2:09.50 2:04.52 1:57.05
62 Noah Lee   Pitt.-Johnstown 2:36.84 2:20.27 2:07.51 2:01.14 1:42.01 1:40.74
66 Aiden Jackson JR-3 St. Vincent (Pa.) 2:05.70 1:55.44 2:08.26 1:46.46 2:37.76 1:45.18
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
34 Jack Barnhisel SO-2 Duquesne 1:30.46 1:58.20 2:00.61 1:52.17 2:00.61 2:36.80 2:00.61
36 Nathan Jacobs SO-2 Alderson Broaddus 1:54.68 1:54.68 2:13.99 2:23.65 2:00.71 2:12.79 1:31.74
40 Bryce Jarrell   Glenville St. 1:38.39 1:55.40 2:31.84 2:00.26 2:01.47 2:35.49 2:01.47
48 Micah Williamson   Indiana (Pa.) 2:06.31 2:06.31 1:55.17 2:26.12 2:03.83 2:39.74 2:07.55
50 Deven Carter   Point Park 2:20.25 2:17.77 1:57.91 2:31.42 2:04.11 2:10.32 1:31.85
53 Andrew Drumwright   Central State 1:29.73 2:05.87 2:20.82 1:33.47 2:04.62 2:27.06 1:33.47
54 Ben Brassart   Pitt.-Johnstown 1:37.52 2:35.03 1:32.52 2:27.53 2:05.02 2:27.53 2:06.27
55 Andy Schach SR-4 Point Park 1:30.32 1:32.83 2:04.19 2:12.97 2:05.44 2:35.55 1:51.65
57 Justin Dowell SO-2 Frostburg State 2:14.43 2:00.61 1:48.05 2:09.40 2:05.63 1:27.94 1:35.48
58 Jasper Brown SO-2 West Liberty 2:10.86 2:17.15 2:08.34 1:54.50 2:05.82 2:38.54 2:19.66
61 Phillip Ceccarelli   Daemen 2:25.01 2:31.37 2:35.19 2:08.48 2:07.20 1:37.95 2:26.28
69 Paul James JR-3 Frostburg State 2:42.59 1:45.82 2:06.46 2:14.21 2:09.04 1:44.53 1:54.85
73 Ryan Cawley SO-2 St. Vincent (Pa.) 2:07.74 2:05.13 1:58.61 1:45.58 2:10.34 1:45.58 2:36.41
78 Brandon Stein SO-2 Frostburg State 2:08.33 2:03.09 1:49.99 1:39.52 2:10.94 1:39.52 1:49.99
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Isaac Busler   Grove City 2:03.71
56 Brock Newsome Senior Thiel 2:05.61
59 Max Dailey SO-2 Westminster (Pa.) 2:06.30
60 Steven Blatto   Daemen 2:06.41
63 Benjamin Perka SO-2 Geneva 2:07.89
64 Amin Contreras SO-2 California (Pa.) 2:08.04
67 Matt Beuermann SR-4 Thiel 2:08.50
68 Will Herman   Grove City 2:08.60
70 Chase Pepper SO-2 West Liberty 2:09.07
77 Peter Lantz   Allegheny 2:10.79
80 George Boutiller SO-2 California (Pa.) 2:11.42
81 TJ Hoggard Senior Unattached 2:11.79
83 Luke Mich   St. Vincent (Pa.) 2:14.44
91 Nolan Robillard   Daemen 2:21.61
92 Eliel Cortez   Allegheny 2:30.51
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
65 Brandt Patterson   Pitt.-Johnstown 1:36.04 2:08.05 2:46.47
71 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 2:34.11 2:09.50 1:44.90
72 David Ledet   Unattached 2:46.75 2:10.27 2:38.93
74 Tyler Weiford   Davis & Elkins 1:45.72 2:10.51 2:18.34
75 Josh Trometer   Daemen 1:51.10 2:10.70 2:39.46
76 Vernon Smith   Alderson Broaddus 2:09.42 2:10.72 2:49.94
79 Jacob Angelo SO-2 West Virginia Wesleyan 1:38.55 2:11.40 1:37.24
82 Max Shugerman   Unattached 1:47.08 2:13.85 2:19.21
84 Damon Martin   West Virginia Wesleyan 1:43.59 2:14.53 1:50.32
85 Michael Hanik   Pitt.-Johnstown 2:07.96 2:14.69 2:25.47
86 Makaio Sutton Junior Roberts Wesleyan 1:50.68 2:14.97 2:39.27
87 Nate Thomas   Carlow 2:27.13 2:16.23 2:48.93
88 Caleb Freeman   Allegheny 2:07.61 2:18.70 2:39.51
89 Zach Sharrock JR-3 Shawnee State 2:56.79 2:20.31 2:42.76
90 Matthew York   Franciscan (Ohio) 2:19.71 2:21.12 2:11.25
93 Tristan Mlynarek SO-2 Thiel 3:01.92 2:38.19 3:25.65

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Martin Lucas   Davis & Elkins 1:55.73 2:39.89 2:32.27
2 Elijah James JR-3 Point Park 3:06.22 2:35.70 2:32.64
3 Jannik Windelband JR-3 Point Park 2:22.04 2:43.43 2:32.73
4 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 2:46.64 2:57.34 2:32.88
5 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 3:17.07 2:43.20 2:33.96
6 Cody Booth   Shawnee State 2:54.09 2:06.33 2:34.06
7 Ian Paul SO-2 John Carroll 2:28.39 3:02.40 2:34.57
8 Cooper Gibson   Davis & Elkins 2:26.94 2:22.30 2:34.67
9 Jaxon Bunting   Roberts Wesleyan 3:14.29 2:42.95 2:36.68
10 John Ziegler   Point Park 2:48.06 2:10.36 2:37.06
11 Jacob Gerhardt SO-2 John Carroll 3:19.56 2:24.56 2:37.13
12 Quintin Weaver   Thiel 2:59.91 3:09.38 2:37.81
13 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 2:17.78 2:05.11 2:38.36
14 Patrick Garland   Canisius 2:41.54 2:08.28 2:38.37
15 Logan Gonzales   Point Park 3:09.34 3:02.98 2:39.11
16 Joe Scherer JR-3 John Carroll 2:48.67 2:32.76 2:39.12
17 Landon Schreib   Roberts Wesleyan 2:49.50 1:58.33 2:39.90
18 Jonathan Moote   Daemen 2:02.07 2:34.63 2:42.76
19 Brock Newsome Senior Thiel 2:42.85 3:30.08 2:42.85
20 Andrew Smith JR-3 Seton Hill 2:02.48 2:38.41 2:43.30
21 Connor O'Brien   Daemen 2:01.05 2:25.59 2:43.58
22 Nick Dauphinee   Canisius 2:31.79 2:43.33 2:44.98
23 Brandt Patterson   Pitt.-Johnstown 3:28.67 2:45.26 2:46.93
24 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 2:08.68 2:23.72 2:47.11
25 Owen Roberts   John Carroll 3:20.67 2:07.09 2:47.22
26 Matt Beuermann SR-4 Thiel 3:21.77 2:01.06 2:48.14
27 Juan Amann   Davis & Elkins 2:38.85 2:01.68 2:48.99
28 Aidan Kincaid   Daemen 2:03.90 3:18.58 2:49.72
29 TJ Hoggard Senior Unattached 2:02.28 2:56.63 2:49.83
30 Josh Trometer   Daemen 3:21.18 2:26.63 2:50.49
31 Karter Reath SO-2 Geneva 3:03.13 2:20.35 2:51.15
32 Makaio Sutton Junior Roberts Wesleyan 3:18.76 3:32.58 2:52.83
33 Nicholas Northrup Senior Unattached 3:16.59 2:22.66 2:53.97
34 Laertes Cushing   Daemen 2:25.47 2:46.50 2:55.26
35 Austin Krieger   Thiel 3:14.15 3:17.68 2:56.50
36 Jacob Beyer Senior Shawnee State 3:30.67 3:19.96 2:58.53
37 Jack Monroe SO-2 Shawnee State 3:21.17 2:54.23 2:59.61
38 Bryce Myers Junior Roberts Wesleyan 2:23.89 3:53.33 3:14.44
39 Jason Wood   Geneva 2:44.09 2:49.95 3:15.34
  Gabe Hagen   Pitt.-Johnstown DQ DQ DQ
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Martin Lucas   Davis & Elkins 1:54.21 2:32.27
2 Elijah James JR-3 Point Park 1:52.96 2:32.64
3 Jannik Windelband JR-3 Point Park 1:54.55 2:32.73
4 Ramiro Ulunque JR-3 Point Park 3:04.99 2:32.88
5 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 1:55.47 2:33.96
6 Cody Booth   Shawnee State 2:03.25 2:34.06
7 Ian Paul SO-2 John Carroll 2:11.39 2:34.57
8 Cooper Gibson   Davis & Elkins 1:52.91 2:34.67
9 Jaxon Bunting   Roberts Wesleyan 2:31.98 2:36.68
10 John Ziegler   Point Park 2:27.64 2:37.06
11 Jacob Gerhardt SO-2 John Carroll 2:51.28 2:37.13
14 Patrick Garland   Canisius 3:10.05 2:38.37
15 Logan Gonzales   Point Park 1:51.38 2:39.11
31 Karter Reath SO-2 Geneva 2:59.71 2:51.15
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Quintin Weaver   Thiel 2:37.81
13 Mason Blizzard JR-3 Shawnee State 2:38.36
16 Joe Scherer JR-3 John Carroll 2:39.12
17 Landon Schreib   Roberts Wesleyan 2:39.90
18 Jonathan Moote   Daemen 2:42.76
19 Brock Newsome Senior Thiel 2:42.85
21 Connor O'Brien   Daemen 2:43.58
22 Nick Dauphinee   Canisius 2:44.98
25 Owen Roberts   John Carroll 2:47.22
27 Juan Amann   Davis & Elkins 2:48.99
28 Aidan Kincaid   Daemen 2:49.72
29 TJ Hoggard Senior Unattached 2:49.83
39 Jason Wood   Geneva 3:15.34
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Andrew Smith JR-3 Seton Hill 2:43.30
23 Brandt Patterson   Pitt.-Johnstown 2:46.93
24 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 2:47.11
26 Matt Beuermann SR-4 Thiel 2:48.14
30 Josh Trometer   Daemen 2:50.49
32 Makaio Sutton Junior Roberts Wesleyan 2:52.83
33 Nicholas Northrup Senior Unattached 2:53.97
34 Laertes Cushing   Daemen 2:55.26
35 Austin Krieger   Thiel 2:56.50
36 Jacob Beyer Senior Shawnee State 2:58.53
37 Jack Monroe SO-2 Shawnee State 2:59.61
38 Bryce Myers Junior Roberts Wesleyan 3:14.44
  Gabe Hagen   Pitt.-Johnstown DQ

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colin Kelly   Pittsburgh Track Club 4:46.91 4:26.60 4:13.90 3:40.90 3:23.12 3:40.90
2 Logan Singer Senior Case Western 5:10.12 3:30.98 4:14.19 4:49.78 5:17.74 5:02.49
3 Gabriel McConville Senior Seton Hill 3:44.07 4:52.82 4:14.62 3:05.88 3:26.25 4:19.72
4 William Hilbert Senior Bad Hombres TC 2:59.04 4:51.58 4:15.77 4:13.22 2:59.04 5:19.72
5 Riley Jackson JR-3 Youngstown St. 3:09.54 5:27.85 4:16.13 3:19.79 3:32.59 3:32.59
6 Nate Gilbert   Case Western 4:23.05 4:28.21 4:17.89 3:36.63 3:00.53 3:26.32
7 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 3:57.83 3:44.91 4:18.51 3:06.13 5:33.48 3:47.49
8 Justus LePrevost SR-4 Frostburg State 3:34.76 5:07.90 4:18.74 4:18.74 4:49.79 5:36.37
9 Nick Fetzer   Duquesne 5:15.85 5:13.26 4:18.89 4:11.13 4:44.78 4:31.84
10 Michael Peppy   Canisius 3:16.97 3:16.97 4:19.17 4:21.77 3:14.38 4:52.87
11 Joe Bujdos   St. Vincent (Pa.) 5:33.73 3:48.62 4:22.78 3:59.13 5:36.36 5:33.73
12 Kaleb Berhanu   Frostburg State 3:09.98 3:54.84 4:23.86 3:04.71 5:03.44 5:08.72
13 Jannik Windelband JR-3 Point Park 3:41.97 5:22.39 4:24.25 3:31.40 4:40.11 4:40.11
14 Tom Appenheimer   Canisius 4:03.21 4:21.71 4:24.35 3:20.91 3:49.99 5:25.15
15 Ben Bumgarner   West Liberty 5:41.45 5:41.45 4:24.69 3:26.46 4:03.52 4:51.16
16 Colton Pinkerton JR-3 Ashland 4:14.39 4:01.14 4:24.99 4:43.54 5:12.69 5:23.29
17 Collin Rice   Canisius 5:11.11 4:44.52 4:25.90 4:47.18 5:19.08 4:09.95
18 Devon Navaroli Senior Slippery Rock 3:54.04 5:35.10 4:25.95 4:17.98 5:45.74 3:11.49
19 Brody Jones   Canisius 3:49.28 4:05.28 4:26.60 5:19.92 4:07.94 4:39.93
20 Jack Barnhisel SO-2 Duquesne 5:30.75 5:14.75 4:26.73 3:17.38 5:22.75 3:09.38
21 Izaiha Browning   Wheeling 4:00.09 3:38.75 4:26.76 5:36.12 3:41.41 4:05.42
22 Joel Pospisil SR-4 Ashland 3:46.97 5:09.75 4:27.02 4:32.36 3:49.64 3:28.28
23 Bryce Jarrell   Glenville St. 4:08.47 5:39.31 4:27.17 3:23.05 4:00.46 4:24.50
24 Evan Weaver SR-4 Indiana (Pa.) 3:41.98 4:11.40 4:27.44 5:04.89 3:33.96 4:51.51
25 Will Lamb   Duquesne 3:07.87 3:56.18 4:28.38 4:25.70 5:03.27 3:18.61
26 Marco Cardone JR-3 Indiana (Pa.) 5:17.35 4:39.70 4:28.94 4:39.70 4:45.08 4:12.81
27 Mason Jobe SR-4 California (Pa.) 4:51.01 3:35.56 4:29.45 4:34.84 4:48.32 4:02.51
28 Adam Lechleitner SO-2 Indiana (Pa.) 3:36.64 4:03.72 4:30.79 4:22.67 5:49.32 3:14.97
29 Konnor Ray JR-3 Ashland 4:25.83 4:28.54 4:31.25 4:47.53 5:49.92 4:04.13
30 Ryan Paris   Robert Morris 3:42.46 5:22.84 4:31.29 3:23.47 5:11.99 3:45.17
31 Sage Varvo   Unattached 4:12.32 4:53.02 4:31.31 5:52.71 4:58.45 5:39.14
32 Ronan McDonald   Canisius 5:04.37 5:37.27 4:34.20 5:15.33 3:17.43 3:47.59
33 Blake Jarrell   Glenville St. 4:04.33 4:12.56 4:34.52 5:01.98 4:18.05 4:15.31
34 Cole Jooste   Allegheny 5:24.69 5:57.71 4:35.16 5:54.96 3:59.39 5:13.69
35 Mitch Wilburn Senior Akron Running Club 5:19.22 4:59.96 4:35.19 5:41.24 4:54.46 3:53.92
36 Landon Schreib   Roberts Wesleyan 3:43.28 3:18.47 4:35.65 5:14.24 5:25.27 3:54.31
37 Dominic Clementi   Daemen 4:19.15 4:19.15 4:35.69 5:28.08 4:52.24 5:39.10
38 Nate Slater SO-2 Ashland 5:17.96 3:55.01 4:36.48 4:03.31 3:38.42 4:53.07
39 Jaxon Bunting   Roberts Wesleyan 3:47.01 5:57.13 4:36.84 5:21.14 3:38.71 4:39.61
40 Joey Stafford SR-4 Youngstown St. 6:00.79 3:58.68 4:37.53 4:59.74 3:28.15 4:29.21
41 Ben Colli SO-2 Duquesne 4:18.16 4:18.16 4:37.59 4:34.82 3:42.08 5:49.77
42 Andrew Drumwright   Central State 6:01.56 3:56.41 4:38.12 4:49.25 4:04.75 5:25.40
43 Braeden Geist SO-2 Ashland 6:01.83 4:35.55 4:38.33 3:56.58 4:32.77 3:42.67
44 Treven Carter   Point Park 3:15.02 5:48.24 4:38.59 5:53.81 4:44.17 5:20.38
45 Jacob Rzempoluch JR-3 St. Vincent (Pa.) 4:10.94 5:29.01 4:38.82 5:40.16 5:20.65 5:51.32
46 Mitch Chunta   Indiana (Pa.) 3:43.16 4:58.48 4:38.95 4:16.64 4:41.74 3:18.06
47 Brock Newsome Senior Thiel 3:41.11 4:06.30 4:39.88 3:32.71 5:33.06 3:27.12
48 Connor O'Brien   Daemen 6:04.03 4:06.42 4:40.02 4:14.82 3:41.22 5:36.03
49 Bastian Luthmann   Davis & Elkins 5:02.85 3:41.53 4:40.41 5:58.93 4:09.57 5:56.12
50 Brayden Boyd   Robert Morris 5:00.77 4:41.09 4:41.09 5:28.88 3:28.01 3:56.12
51 John Ziegler   Point Park 3:33.67 6:02.67 4:41.14 5:54.24 3:42.10 4:21.46
52 Peter Lantz   Allegheny 5:37.46 4:52.46 4:41.21 5:00.90 3:44.97 3:56.22
53 Aiden Jackson JR-3 St. Vincent (Pa.) 3:31.31 3:20.04 4:41.74 5:35.27 4:10.75 5:09.92
54 Brody Cermak SR-4 West Liberty 6:04.13 3:34.53 4:42.27 6:01.31 5:33.08 4:11.22
55 Christian Jenkins Senior Akron Running Club 3:46.13 5:22.24 4:42.66 4:53.97 4:56.80 4:22.88
56 Zach Wyse JR-3 Allegheny 5:11.30 4:31.68 4:43.00 5:59.41 5:50.92 5:39.60
57 Karter Reath SO-2 Geneva 3:21.13 5:08.78 4:43.28 3:43.80 5:25.78 5:22.94
58 Michael Hanik   Pitt.-Johnstown 6:00.21 5:17.67 4:43.63 4:32.29 5:54.54 5:17.67
59 Archie McKissick SO-2 Geneva 4:15.29 5:14.86 4:43.65 5:46.06 3:49.76 5:00.67
60 Benjamin Perka SO-2 Geneva 5:07.83 5:42.03 4:45.02 4:22.22 3:53.72 3:42.32
61 TJ Hoggard Senior Unattached 4:08.11 5:08.00 4:45.18 5:27.96 5:13.70 4:48.04
62 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 5:11.22 5:56.90 4:45.52 4:05.55 4:16.97 6:02.61
63 Adam Klenovich   Robert Morris 5:34.61 5:06.01 4:45.99 4:43.13 5:26.03 5:43.19
64 Matt Beuermann SR-4 Thiel 4:05.96 3:40.22 4:45.99 4:43.13 4:23.11 3:28.78
65 Justin Zapotoczny Senior Akron Running Club 5:18.36 3:37.98 4:46.81 4:06.66 5:41.31 4:23.87
66 Tom Brady SO-2 Indiana (Pa.) 3:49.78 5:59.03 4:47.22 6:04.77 3:35.42 4:50.10
67 Logan Maust   Seton Hill 6:02.90 3:30.25 4:48.01 4:30.73 3:59.05 5:08.17
68 Brandon Stein SO-2 Frostburg State 3:36.78 5:15.06 4:49.04 6:09.98 5:52.63 4:46.15
69 Braden Rankin JR-3 St. Vincent (Pa.) 5:41.19 3:39.75 4:49.14 5:26.73 4:17.34 5:38.30
70 Elijah Hannig JR-3 West Virginia Wesleyan 5:03.62 5:09.41 4:49.16 5:41.21 3:42.66 6:13.02
71 Aidan Kincaid   Daemen 4:00.06 3:39.81 4:49.22 5:12.36 5:00.79 4:57.90
72 Aaron Dickens   Unattached 3:46.24 6:14.17 4:50.05 5:24.86 4:58.76 3:34.64
73 Damon Martin   West Virginia Wesleyan 4:30.91 5:20.43 4:51.30 5:49.56 5:35.00 6:09.96
74 QiAden Marks   Central State 6:12.98 5:26.36 4:51.39 4:42.65 4:19.34 5:11.79
75 Paul Baldauff SR-4 Geneva 3:45.21 4:14.45 4:52.47 3:53.98 4:49.55 3:24.73
76 Caden Jones JR-3 Frostburg State 5:07.60 6:00.33 4:52.95 5:51.54 5:48.61 4:14.87
77 Caleb Freeman   Allegheny 4:17.97 5:01.94 4:53.14 3:54.52 3:28.13 5:13.66
78 Nicolas Mady   Grove City 4:21.24 3:46.01 4:53.52 5:28.75 4:59.39 4:12.43
79 Nate Tokarsky   Franciscan (Ohio) 4:20.58 4:38.35 4:56.11 4:08.74 4:50.19 5:58.30
80 Jacob Angelo SO-2 West Virginia Wesleyan 3:57.08 4:47.46 4:56.35 5:23.03 4:32.65 5:25.99
81 Ryan Cawley SO-2 St. Vincent (Pa.) 6:12.15 4:51.77 4:57.72 4:24.97 6:03.22 3:37.34
82 Peyton Slider SO-2 West Virginia Wesleyan 5:37.54 3:58.09 5:01.37 4:28.22 4:10.14 4:31.24
83 Laertes Cushing   Daemen 5:54.57 6:24.88 5:03.05 4:08.51 3:47.29 4:50.93
84 Ryan Armstrong SR-4 Westminster (Pa.) 4:36.64 6:01.76 5:04.00 4:03.20 6:23.04 6:16.96
85 Kole Morgan   Frostburg State 6:20.29 5:49.87 5:04.23 4:18.60 6:35.50 4:39.90
86 Justin Redilla SO-2 Westminster (Pa.) 4:10.22 6:09.22 5:05.14 4:46.84 3:39.70 5:32.61
87 Bryce Childers Senior West Liberty 5:33.14 5:23.97 5:05.63 5:48.42 4:16.73 6:00.65
88 Samuel Kantner   Unattached 5:01.84 4:58.76 5:08.00 4:03.32 5:44.96 4:27.96
89 Will Zeisler   Grove City 5:40.38 4:23.02 5:09.43 4:10.64 5:24.91 5:34.19
90 Ethan Robinson   Robert Morris 4:37.50 5:12.19 5:15.34 5:59.49 3:53.36 4:50.12
91 Alexander Cockerham Sophomore Alderson Broaddus 5:29.11 4:38.48 5:16.45 5:51.26 4:54.30 6:16.58
92 Joel Weber   Pitt.-Johnstown 4:04.68 6:53.09 5:17.76 3:45.61 5:33.65 5:59.07
93 Jack Monroe SO-2 Shawnee State 4:56.52 4:31.01 5:18.83 4:53.33 5:06.08 6:00.28
94 Avery Keenan   Westminster (Pa.) 4:50.45 3:51.04 5:30.05 6:36.06 3:57.64 4:14.14
95 Bryce Myers Junior Roberts Wesleyan 7:16.52 6:49.66 5:35.78 6:09.36 5:22.35 6:06.00
96 Jared Flowers SO-2 Shawnee State 7:00.05 5:18.43 5:38.75 5:25.20 6:12.63 5:11.65
97 Tristan Mlynarek SO-2 Thiel 6:35.47 5:30.70 5:40.92 7:23.20 6:52.52 6:38.88
98 Tony Cicchino   Westminster (Pa.) 4:49.34 4:14.90 5:44.45 6:29.23 7:27.79 6:12.01
99 Francis Langley   Franciscan (Ohio) 6:49.59 7:24.04 6:22.79 5:52.17 7:16.38 4:27.96
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Colin Kelly   Pittsburgh Track Club 5:25.00 4:49.45 4:13.90
2 Logan Singer Senior Case Western 3:13.19 4:19.28 4:14.19
3 Gabriel McConville Senior Seton Hill 5:18.28 4:50.27 4:14.62
4 William Hilbert Senior Bad Hombres TC 3:11.83 5:22.27 4:15.77
5 Riley Jackson JR-3 Youngstown St. 5:25.29 3:14.66 4:16.13
6 Nate Gilbert   Case Western 3:59.84 4:54.00 4:17.89
7 Cade Robinson JR-3 West Virginia Wesleyan 3:34.57 3:11.30 4:18.51
8 Justus LePrevost SR-4 Frostburg State 4:29.09 4:29.09 4:18.74
9 Nick Fetzer   Duquesne 5:31.38 4:08.54 4:18.89
10 Michael Peppy   Canisius 3:19.56 5:23.97 4:19.17
12 Kaleb Berhanu   Frostburg State 4:26.50 5:19.27 4:23.86
13 Jannik Windelband JR-3 Point Park 5:43.53 3:10.26 4:24.25
15 Ben Bumgarner   West Liberty 4:29.99 4:22.05 4:24.69
18 Devon Navaroli Senior Slippery Rock 3:19.47 4:25.95 4:25.95
19 Brody Jones   Canisius 4:21.27 3:49.28 4:26.60
22 Joel Pospisil SR-4 Ashland 5:33.78 5:33.78 4:27.02
31 Sage Varvo   Unattached 3:58.76 4:34.03 4:31.31
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Joe Bujdos   St. Vincent (Pa.) 4:04.39 5:38.99 4:22.78
14 Tom Appenheimer   Canisius 4:21.71 5:33.09 4:24.35
16 Colton Pinkerton JR-3 Ashland 4:32.94 5:23.29 4:24.99
17 Collin Rice   Canisius 4:07.29 3:30.06 4:25.90
21 Izaiha Browning   Wheeling 4:29.43 4:18.76 4:26.76
23 Bryce Jarrell   Glenville St. 5:12.59 3:41.76 4:27.17
24 Evan Weaver SR-4 Indiana (Pa.) 4:16.75 4:11.40 4:27.44
26 Marco Cardone JR-3 Indiana (Pa.) 5:28.11 5:01.22 4:28.94
27 Mason Jobe SR-4 California (Pa.) 5:26.04 3:16.70 4:29.45
28 Adam Lechleitner SO-2 Indiana (Pa.) 5:35.78 3:55.59 4:30.79
30 Ryan Paris   Robert Morris 4:17.73 4:53.00 4:31.29
32 Ronan McDonald   Canisius 3:28.40 5:50.98 4:34.20
37 Dominic Clementi   Daemen 4:52.24 5:14.29 4:35.69
40 Joey Stafford SR-4 Youngstown St. 3:33.70 5:30.26 4:37.53
46 Mitch Chunta   Indiana (Pa.) 4:36.16 3:57.11 4:38.95
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Jack Barnhisel SO-2 Duquesne 4:26.73 5:20.08 5:28.08
25 Will Lamb   Duquesne 4:28.38 5:24.74 5:22.06
33 Blake Jarrell   Glenville St. 4:34.52 4:42.76 3:53.35
41 Ben Colli SO-2 Duquesne 4:37.59 3:42.08 5:58.10
43 Braeden Geist SO-2 Ashland 4:38.33 5:20.08 3:14.84
44 Treven Carter   Point Park 4:38.59 4:44.17 5:59.39
49 Bastian Luthmann   Davis & Elkins 4:40.41 4:23.59 6:01.73
51 John Ziegler   Point Park 4:41.14 4:46.77 4:41.14
52 Peter Lantz   Allegheny 4:41.21 5:14.96 4:13.09
53 Aiden Jackson JR-3 St. Vincent (Pa.) 4:41.74 4:10.75 5:49.36
54 Brody Cermak SR-4 West Liberty 4:42.27 5:50.02 3:37.35
66 Tom Brady SO-2 Indiana (Pa.) 4:47.22 5:50.41 5:44.67
68 Brandon Stein SO-2 Frostburg State 4:49.04 5:29.51 5:15.06
76 Caden Jones JR-3 Frostburg State 4:52.95 5:04.67 6:06.19
85 Kole Morgan   Frostburg State 5:04.23 3:45.13 4:39.90
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Konnor Ray JR-3 Ashland 4:42.10 4:31.25 5:09.23
34 Cole Jooste   Allegheny 4:18.65 4:35.16 3:29.13
35 Mitch Wilburn Senior Akron Running Club 4:02.17 4:35.19 3:37.40
36 Landon Schreib   Roberts Wesleyan 4:13.60 4:35.65 3:12.96
47 Brock Newsome Senior Thiel 5:27.46 4:39.88 4:23.09
48 Connor O'Brien   Daemen 3:16.02 4:40.02 5:16.43
50 Brayden Boyd   Robert Morris 4:29.85 4:41.09 4:29.85
55 Christian Jenkins Senior Akron Running Club 4:37.01 4:42.66 4:20.05
56 Zach Wyse JR-3 Allegheny 4:43.00 4:43.00 5:16.96
57 Karter Reath SO-2 Geneva 4:26.29 4:43.28 5:54.10
59 Archie McKissick SO-2 Geneva 3:44.09 4:43.65 5:48.89
60 Benjamin Perka SO-2 Geneva 5:30.63 4:45.02 4:10.82
61 TJ Hoggard Senior Unattached 6:05.03 4:45.18 5:16.55
62 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 3:54.13 4:45.52 4:02.70
65 Justin Zapotoczny Senior Akron Running Club 5:09.76 4:46.81 3:40.85
70 Elijah Hannig JR-3 West Virginia Wesleyan 5:52.78 4:49.16 5:23.86
77 Caleb Freeman   Allegheny 6:21.09 4:53.14 4:47.28
78 Nicolas Mady   Grove City 4:30.04 4:53.52 5:34.62
Men's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
38 Nate Slater SO-2 Ashland 3:32.89 4:36.48 5:15.19 3:55.01 3:41.19
39 Jaxon Bunting   Roberts Wesleyan 5:51.59 4:36.84 5:18.37 3:52.55 5:26.68
42 Andrew Drumwright   Central State 3:31.38 4:38.12 5:39.31 5:33.75 4:32.56
45 Jacob Rzempoluch JR-3 St. Vincent (Pa.) 3:29.12 4:38.82 3:20.75 5:17.86 5:26.22
58 Michael Hanik   Pitt.-Johnstown 5:57.38 4:43.63 4:06.76 4:15.27 4:12.43
63 Adam Klenovich   Robert Morris 5:14.59 4:45.99 4:54.57 5:48.91 4:57.43
64 Matt Beuermann SR-4 Thiel 5:26.03 4:45.99 4:23.11 4:48.85 6:08.93
67 Logan Maust   Seton Hill 4:16.33 4:48.01 3:36.01 3:27.37 5:05.29
69 Braden Rankin JR-3 St. Vincent (Pa.) 5:44.08 4:49.14 5:09.38 3:33.97 4:08.66
71 Aidan Kincaid   Daemen 5:18.15 4:49.22 3:39.81 3:22.46 6:15.99
72 Aaron Dickens   Unattached 3:28.84 4:50.05 4:58.76 6:05.47 4:03.65
73 Damon Martin   West Virginia Wesleyan 5:37.91 4:51.30 6:01.22 3:47.22 5:11.70
75 Paul Baldauff SR-4 Geneva 3:51.06 4:52.47 5:33.42 3:53.98 6:08.52
79 Nate Tokarsky   Franciscan (Ohio) 4:20.58 4:56.11 5:43.49 5:58.30 4:26.50
80 Jacob Angelo SO-2 West Virginia Wesleyan 3:45.23 4:56.35 5:40.81 4:11.90 5:25.99
81 Ryan Cawley SO-2 St. Vincent (Pa.) 4:54.75 4:57.72 4:39.86 4:04.13 4:10.09
87 Bryce Childers Senior West Liberty 5:51.48 5:05.63 6:37.32 6:06.76 4:32.01
90 Ethan Robinson   Robert Morris 5:34.26 5:15.34 4:18.58 3:59.66 6:46.79
Men's Mile Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
74 QiAden Marks   Central State 4:36.82 6:12.98 5:08.88 4:51.39 4:04.77 3:41.46
82 Peyton Slider SO-2 West Virginia Wesleyan 5:13.43 6:07.68 4:16.17 5:01.37 6:04.66 6:22.74
83 Laertes Cushing   Daemen 3:41.23 6:12.76 4:38.81 5:03.05 3:47.29 5:06.08
84 Ryan Armstrong SR-4 Westminster (Pa.) 3:48.00 6:23.04 4:57.92 5:04.00 3:44.96 5:10.08
86 Justin Redilla SO-2 Westminster (Pa.) 3:33.60 5:02.09 5:57.02 5:05.14 5:05.14 5:47.86
88 Samuel Kantner   Unattached 3:44.84 4:00.24 5:32.64 5:08.00 4:27.96 6:12.68
89 Will Zeisler   Grove City 6:36.07 4:44.68 4:57.06 5:09.43 4:38.49 6:05.13
91 Alexander Cockerham Sophomore Alderson Broaddus 4:28.99 6:32.40 6:19.74 5:16.45 5:35.44 3:54.18
92 Joel Weber   Pitt.-Johnstown 5:08.23 4:45.99 4:55.52 5:17.76 5:43.18 6:46.74
93 Jack Monroe SO-2 Shawnee State 6:48.11 4:53.33 6:35.35 5:18.83 6:22.60 5:31.59
94 Avery Keenan   Westminster (Pa.) 5:53.16 4:40.55 6:55.87 5:30.05 6:32.76 6:12.96
95 Bryce Myers Junior Roberts Wesleyan 6:49.66 6:06.00 4:08.48 5:35.78 5:35.78 4:05.12
96 Jared Flowers SO-2 Shawnee State 6:32.95 6:02.47 5:48.92 5:38.75 5:38.75 4:14.07
97 Tristan Mlynarek SO-2 Thiel 4:39.56 4:53.20 4:05.47 5:40.92 6:01.38 6:21.83
98 Tony Cicchino   Westminster (Pa.) 7:24.34 4:59.68 5:41.01 5:44.45 4:49.34 7:17.46
99 Francis Langley   Franciscan (Ohio) 4:58.58 7:39.35 4:31.78 6:22.79 5:40.69 7:27.87

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Danah Phillips Senior West Liberty 8:27.27 8:47.56
2 Carter Mckenna   Davis & Elkins 8:27.58 9:38.65
3 Philip White SR-4 West Liberty 8:33.21 10:46.65
4 Konnor Allison   Davis & Elkins 8:37.62 11:12.91
5 Jackson Gibson   Davis & Elkins 8:38.13 10:32.12
6 Brenden Sands Senior West Liberty 8:38.69 9:40.94
7 Lee Sortore   Roberts Wesleyan 8:38.73 10:01.73
8 Michael Peppy   Canisius 8:39.57 6:19.29
9 Blaze Fichter   Unattached 8:40.49 7:06.81
10 Luke Baun   Youngstown St. 8:44.94 8:29.20
11 Ian Zimmerman   California (Pa.) 8:47.18 7:43.92
12 Colton Pinkerton JR-3 Ashland 8:48.73 9:52.18
13 Braeden Geist SO-2 Ashland 8:49.15 6:47.45
14 Miguel Daez   Franciscan (Ohio) 8:49.19 9:52.70
15 Troy Hart Senior Slippery Rock 8:49.41 9:15.88
16 Anthony Sanders JR-3 West Virginia Wesleyan 8:50.45 11:29.59
17 Michael Snopik SO-2 Ashland 8:51.66 8:14.45
18 Ethan Brentham Senior Slippery Rock 8:53.02 6:34.44
19 Evan Pyles JR-3 West Virginia Wesleyan 8:53.17 11:11.80
20 Richard Moore   Canisius 8:58.94 9:20.50
21 Conal Delaney   Franciscan (Ohio) 8:58.97 9:31.31
22 Konnor Ray JR-3 Ashland 8:59.63 7:00.92
23 Robert Allen SO-2 West Liberty 8:59.85 10:58.62
24 Gabe Conder   Davis & Elkins 9:00.35 8:44.14
25 Patrick Garland   Canisius 9:06.23 10:11.78
26 Luke Cimakasky   Pitt.-Johnstown 9:06.92 10:45.37
27 Dylan French JR-3 Shawnee State 9:07.33 7:56.18
28 Jonathan Moote   Daemen 9:07.62 7:56.43
29 David DiNardo   Franciscan (Ohio) 9:10.18 7:14.65
30 Eli Eisenberger SO-2 Geneva 9:10.40 9:32.42
31 Michael Novak Sophomore Unattached 9:11.97 9:11.97
32 Kolby Kent SO-2 California (Pa.) 9:14.24 8:29.90
33 Ethan Wymer JR-3 St. Vincent (Pa.) 9:16.17 10:39.60
34 Dominick Ditoro SO-2 Indiana (Pa.) 9:16.79 6:46.46
35 Alex Morris JR-3 Shawnee State 9:18.89 9:24.48
36 Royce Breslawski   Canisius 9:21.05 11:46.93
37 John Syms JR-3 St. Vincent (Pa.) 9:22.98 6:50.98
38 Nate Kuntz JR-3 Indiana (Pa.) 9:23.91 11:22.34
39 Josh Lamey SO-2 Geneva 9:24.07 6:51.78
40 Tommy Corbin SO-2 Geneva 9:24.47 12:02.53
41 Michael Sanders   Roberts Wesleyan 9:24.49 11:28.68
42 Nick Dauphinee   Canisius 9:25.14 6:41.25
43 Jeffrey Raynor JR-3 St. Vincent (Pa.) 9:27.64 9:10.61
44 Erik Moyer JR-3 Indiana (Pa.) 9:28.71 8:43.22
45 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 9:30.00 8:21.60
46 Giovanni Ventura   Buffalo State 9:30.16 10:15.78
47 Caleb Willis   Grove City 9:30.29 10:38.73
48 Jacob Colbert   Grove City 9:30.32 11:18.68
49 Andrew Moyer JR-3 Indiana (Pa.) 9:32.57 7:38.06
50 Alex Hemmerlin   Grove City 9:34.30 8:31.13
51 Elijah Hannig JR-3 West Virginia Wesleyan 9:36.20 7:52.49
52 Caleb Hawke   Grove City 9:37.05 12:24.40
53 Matthew Thomas SO-2 St. Vincent (Pa.) 9:38.77 10:54.01
54 Nathan Eberly SO-2 Indiana (Pa.) 9:41.86 9:24.41
55 Xavier Grove   Allegheny 9:48.28 11:34.17
56 David Schwinger   Daemen 9:50.80 12:48.04
57 Michael Sobus   Unattached 9:52.89 11:45.54
58 John Juszynski Sophomore Unattached 9:56.30 9:44.38
59 Michael Drazga JR-3 St. Vincent (Pa.) 9:57.60 11:27.24
60 Logan Maust   Seton Hill 10:00.29 7:18.22
61 Bergen Weiner   Grove City 10:04.08 9:15.76
62 Anthony Scott   Pitt.-Johnstown 10:16.63 9:51.97
63 John Balch   Daemen 10:22.97 8:05.92
64 Aidan Kay   Franciscan (Ohio) 10:28.83 9:25.95
65 Patrick Veazey   Franciscan (Ohio) 10:38.95 10:26.18
66 Austin Krieger   Thiel 10:42.41 10:48.84
67 Elijah Ennis JR-3 Frostburg State 10:48.47 10:22.54
68 Alexander Reynolds   Daemen 10:50.80 10:50.80
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danah Phillips Senior West Liberty 7:41.62 7:21.33 8:27.27 6:10.31 9:12.93
2 Carter Mckenna   Davis & Elkins 8:47.89 6:40.99 8:27.58 10:29.40 9:53.87
3 Philip White SR-4 West Liberty 9:04.01 11:07.18 8:33.21 6:35.18 8:48.61
4 Konnor Allison   Davis & Elkins 8:06.57 11:12.91 8:37.62 7:45.86 8:01.39
5 Jackson Gibson   Davis & Elkins 6:44.15 10:26.94 8:38.13 11:08.39 6:28.60
6 Brenden Sands Senior West Liberty 7:10.52 8:54.25 8:38.69 10:32.81 9:56.50
7 Lee Sortore   Roberts Wesleyan 6:44.61 11:09.17 8:38.73 7:05.36 7:26.11
8 Michael Peppy   Canisius 10:49.47 7:37.23 8:39.57 8:18.79 9:57.51
9 Blaze Fichter   Unattached 10:24.59 10:55.82 8:40.49 6:25.17 11:01.03
10 Luke Baun   Youngstown St. 8:18.70 10:08.93 8:44.94 6:44.21 11:22.43
11 Ian Zimmerman   California (Pa.) 9:39.90 11:25.34 8:47.18 7:28.11 7:43.92
12 Colton Pinkerton JR-3 Ashland 8:38.16 6:47.13 8:48.73 10:02.76 10:02.76
15 Troy Hart Senior Slippery Rock 10:40.59 8:22.94 8:49.41 9:21.18 7:03.53
16 Anthony Sanders JR-3 West Virginia Wesleyan 8:34.54 9:38.19 8:50.45 11:18.98 9:11.67
18 Ethan Brentham Senior Slippery Rock 6:39.77 6:55.76 8:53.02 11:32.93 9:19.68
20 Richard Moore   Canisius 8:21.22 8:32.00 8:58.94 11:29.85 6:28.04
24 Gabe Conder   Davis & Elkins 7:33.90 11:20.85 9:00.35 9:43.58 7:55.51
26 Luke Cimakasky   Pitt.-Johnstown 10:23.49 10:23.49 9:06.92 10:12.55 6:55.66
35 Alex Morris JR-3 Shawnee State 10:25.96 12:00.97 9:18.89 6:59.17 10:37.14
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Braeden Geist SO-2 Ashland 9:20.90 8:49.15 9:57.94
14 Miguel Daez   Franciscan (Ohio) 10:45.62 8:49.19 10:45.62
17 Michael Snopik SO-2 Ashland 8:35.71 8:51.66 9:50.15
19 Evan Pyles JR-3 West Virginia Wesleyan 11:33.13 8:53.17 10:18.48
21 Conal Delaney   Franciscan (Ohio) 9:20.53 8:58.97 6:22.67
22 Konnor Ray JR-3 Ashland 9:21.22 8:59.63 10:52.96
23 Robert Allen SO-2 West Liberty 11:14.82 8:59.85 10:58.62
25 Patrick Garland   Canisius 11:06.40 9:06.23 6:44.21
27 Dylan French JR-3 Shawnee State 8:12.60 9:07.33 11:24.17
28 Jonathan Moote   Daemen 8:45.72 9:07.62 7:07.15
29 David DiNardo   Franciscan (Ohio) 6:25.13 9:10.18 7:31.15
30 Eli Eisenberger SO-2 Geneva 11:17.00 9:10.40 9:32.42
31 Michael Novak Sophomore Unattached 9:23.01 9:11.97 11:29.97
32 Kolby Kent SO-2 California (Pa.) 9:36.41 9:14.24 10:09.67
33 Ethan Wymer JR-3 St. Vincent (Pa.) 8:03.87 9:16.17 11:01.85
34 Dominick Ditoro SO-2 Indiana (Pa.) 7:31.00 9:16.79 10:51.45
36 Royce Breslawski   Canisius 11:46.93 9:21.05 6:43.96
38 Nate Kuntz JR-3 Indiana (Pa.) 7:36.77 9:23.91 8:50.08
39 Josh Lamey SO-2 Geneva 9:12.79 9:24.07 9:57.92
40 Tommy Corbin SO-2 Geneva 11:34.30 9:24.47 11:34.30
42 Nick Dauphinee   Canisius 8:00.37 9:25.14 10:04.70
51 Elijah Hannig JR-3 West Virginia Wesleyan 10:28.06 9:36.20 11:02.63
54 Nathan Eberly SO-2 Indiana (Pa.) 12:30.60 9:41.86 7:28.04
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
37 John Syms JR-3 St. Vincent (Pa.) 8:43.58 11:43.73 9:22.98 10:30.54 9:39.87 6:39.72
41 Michael Sanders   Roberts Wesleyan 7:20.31 9:58.36 9:24.49 9:47.07 8:33.69 6:52.08
43 Jeffrey Raynor JR-3 St. Vincent (Pa.) 11:26.85 8:08.17 9:27.64 9:44.67 7:34.12 11:15.50
44 Erik Moyer JR-3 Indiana (Pa.) 6:43.79 11:33.83 9:28.71 11:39.52 11:22.46 12:07.95
45 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 7:13.20 6:56.10 9:30.00 9:07.20 7:01.80 11:41.10
46 Giovanni Ventura   Buffalo State 8:21.74 9:58.67 9:30.16 8:16.04 6:56.22 10:49.99
47 Caleb Willis   Grove City 9:30.29 9:13.19 9:30.29 10:50.13 7:41.94 8:04.75
48 Jacob Colbert   Grove City 11:47.20 7:07.74 9:30.32 10:38.76 6:39.23 11:30.09
49 Andrew Moyer JR-3 Indiana (Pa.) 8:23.87 9:49.75 9:32.57 7:20.88 9:32.57 7:32.33
50 Alex Hemmerlin   Grove City 10:03.02 11:06.19 9:34.30 9:40.05 8:48.36 10:31.73
52 Caleb Hawke   Grove City 6:43.94 9:13.97 9:37.05 9:37.05 11:03.61 11:49.78
53 Matthew Thomas SO-2 St. Vincent (Pa.) 11:05.59 8:06.17 9:38.77 8:35.11 11:28.74 8:00.38
55 Xavier Grove   Allegheny 12:03.59 11:45.94 9:48.28 10:23.58 10:17.70 10:05.93
56 David Schwinger   Daemen 9:21.26 8:57.63 9:50.80 7:34.92 10:49.88 11:13.52
57 Michael Sobus   Unattached 9:05.46 12:32.97 9:52.89 8:18.03 9:35.11 8:12.10
58 John Juszynski Sophomore Unattached 11:25.75 12:13.45 9:56.30 10:20.16 8:20.90 12:25.38
59 Michael Drazga JR-3 St. Vincent (Pa.) 12:50.91 12:32.98 9:57.60 12:38.96 9:51.63 11:27.24
60 Logan Maust   Seton Hill 11:00.32 12:00.35 10:00.29 13:00.38 7:42.23 8:42.26
61 Bergen Weiner   Grove City 7:33.06 12:59.27 10:04.08 10:52.41 12:16.98 10:10.12
62 Anthony Scott   Pitt.-Johnstown 7:30.14 7:11.64 10:16.63 11:55.29 10:28.97 10:22.80
63 John Balch   Daemen 7:34.77 7:53.46 10:22.97 11:37.73 7:34.77 8:18.38
64 Aidan Kay   Franciscan (Ohio) 8:41.93 13:18.62 10:28.83 12:34.60 7:26.47 8:16.78
65 Patrick Veazey   Franciscan (Ohio) 7:27.27 13:44.25 10:38.95 9:03.11 8:05.61 13:12.30
66 Austin Krieger   Thiel 11:01.69 9:51.02 10:42.41 11:14.53 13:16.59 9:38.17
67 Elijah Ennis JR-3 Frostburg State 11:33.87 10:41.99 10:48.47 11:14.41 9:43.63 10:22.54
68 Alexander Reynolds   Daemen 9:39.22 10:57.31 10:50.80 10:31.28 11:55.88 10:31.28

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Joseph Jaster SR-4 Case Western 14:51.26 19:18.64
2 Thomas Caputo SO-2 Youngstown St. 14:53.15 10:25.21
3 Jonathan Thrush SO-2 California (Pa.) 14:54.74 15:30.53
4 Lee Sortore   Roberts Wesleyan 14:56.05 17:10.46
5 Aidan Nathan   Case Western 14:57.56 12:42.93
6 Tom Appenheimer   Canisius 14:58.44 19:01.02
7 Blake Kasper   Roberts Wesleyan 15:01.21 14:43.19
8 Henry Schmidt   Davis & Elkins 15:09.32 15:18.42
9 Dan Gibney JR-3 Indiana (Pa.) 15:12.26 17:10.86
10 Tim Patterson JR-3 St. Vincent (Pa.) 15:13.21 17:30.20
11 Skyler Vavro   Robert Morris 15:16.27 16:57.06
12 Tyler Paszkowski   Robert Morris 15:21.85 13:58.89
13 Luke Byrne   Robert Morris 15:22.16 16:35.94
14 Joel Beckwith SO-2 Indiana (Pa.) 15:24.17 18:56.73
15 Max Chew Senior Canisius 15:28.54 14:23.55
16 Ryan Champa JR-3 John Carroll 15:28.55 14:51.41
17 Chris McGlynn   Robert Morris 15:29.19 19:30.78
18 Colten Morris   Robert Morris 15:29.65 19:59.25
19 Dominic Delmoro JR-3 John Carroll 15:30.13 15:02.23
20 Chase Stewart SR-4 Youngstown St. 15:30.69 18:18.22
21 Thomas Hunyadi   Unattached 15:32.93 20:12.81
22 Stephen Henry   Case Western 15:36.51 15:55.24
23 Andrew Ye   Yeaster Bunny Track Club 15:42.45 14:45.91
24 Liam O'Reilly   Case Western 15:43.28 11:19.17
25 Brady Woods Senior Unattached 15:52.78 20:00.51
26 Steven Blatto   Daemen 15:54.24 18:36.46
27 Tucker Davis Junior Slippery Rock 15:55.90 20:33.12
28 Sam Moffat SO-2 Indiana (Pa.) 15:58.90 17:15.62
29 Robert St. Clair   Case Western 16:09.78 13:54.01
30 Brady Sundin SO-2 St. Vincent (Pa.) 16:10.51 16:59.04
31 Josiah Helmer   Geneva 16:15.94 11:42.68
32 Caden Jones JR-3 Frostburg State 16:17.21 19:13.11
33 Alex Morris JR-3 Shawnee State 16:19.87 19:35.85
34 Lucas Pajak JR-3 Indiana (Pa.) 16:29.39 19:27.48
35 Ethan Ribelin JR-3 Indiana (Pa.) 16:31.34 12:13.60
36 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 16:31.53 14:52.38
37 Joey Jafarace JR-3 St. Vincent (Pa.) 16:35.38 17:55.01
38 Jeremy Capella   St. Vincent (Pa.) 16:39.19 15:59.23
39 John Dyar JR-3 Point Park 16:45.31 15:24.89
40 Joshua Gosselin SO-2 Point Park 16:48.83 17:59.45
41 Hunter Tomich   Wheeling 16:50.24 14:38.91
42 David Schwinger   Daemen 16:50.74 19:22.35
43 Kole Morgan   Frostburg State 16:50.80 16:00.26
44 Luke Roberts   Grove City 16:51.83 21:25.03
45 Tristan Landsberg   Pitt.-Johnstown 16:59.03 15:06.94
46 Ben Raduns   Grove City 17:08.09 20:13.15
47 Evan Freil SO-2 Geneva 17:09.23 12:51.93
48 Archie McKissick SO-2 Geneva 17:25.39 18:17.66
49 Dallas Smithmyer SO-2 Geneva 17:51.51 22:19.39
50 Michael Hernandez JR-3 Geneva 17:55.21 15:46.19
51 Nathan Steiger   Grove City 17:57.66 21:00.87
52 Alexander Reynolds   Daemen 18:15.30 13:41.48
53 James Sams JR-3 West Virginia Wesleyan 18:17.24 15:54.60
54 Owen Gensemer   Grove City 18:28.60 19:46.21
55 Ian Jackson   Westminster (Pa.) 19:28.47 22:12.06
56 Marcus Hartlage   Seton Hill 20:55.06 25:56.28
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Joseph Jaster SR-4 Case Western 14:51.26 14:24.53 11:17.36 16:11.48 19:18.64 12:01.92 19:18.64
2 Thomas Caputo SO-2 Youngstown St. 14:53.15 17:24.99 11:54.52 12:48.11 14:53.15 18:18.58 18:00.72
3 Jonathan Thrush SO-2 California (Pa.) 14:54.74 15:30.53 12:49.48 17:53.69 10:26.32 12:40.53 14:18.95
4 Lee Sortore   Roberts Wesleyan 14:56.05 14:02.29 16:16.70 13:08.53 16:16.70 19:24.87 15:22.94
5 Aidan Nathan   Case Western 14:57.56 13:45.76 11:04.20 17:48.10 18:41.95 13:45.76 16:09.37
6 Tom Appenheimer   Canisius 14:58.44 11:22.82 11:04.85 16:10.32 10:37.90 19:10.01 12:07.74
7 Blake Kasper   Roberts Wesleyan 15:01.21 18:10.47 12:46.03 10:39.86 12:28.01 15:19.24 12:46.03
8 Henry Schmidt   Davis & Elkins 15:09.32 12:07.46 13:29.30 14:51.14 13:20.21 15:27.51 12:16.55
10 Tim Patterson JR-3 St. Vincent (Pa.) 15:13.21 13:23.63 14:36.69 14:00.16 12:01.44 16:35.40 12:01.44
11 Skyler Vavro   Robert Morris 15:16.27 17:15.39 17:33.71 17:52.04 10:59.72 13:35.48 18:19.53
13 Luke Byrne   Robert Morris 15:22.16 19:58.81 19:58.81 15:03.72 10:54.74 18:26.60 13:22.28
15 Max Chew Senior Canisius 15:28.54 15:47.11 13:37.12 16:52.11 15:09.97 15:28.54 11:08.55
18 Colten Morris   Robert Morris 15:29.65 19:40.66 16:25.43 12:51.61 15:29.65 18:07.69 16:06.84
22 Stephen Henry   Case Western 15:36.51 12:10.48 17:47.63 14:49.69 18:15.72 12:19.85 14:30.96
24 Liam O'Reilly   Case Western 15:43.28 16:02.15 11:00.30 17:08.18 20:16.84 16:49.31 15:24.42
33 Alex Morris JR-3 Shawnee State 16:19.87 20:54.24 17:08.87 15:01.48 12:05.11 13:43.09 15:21.08
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Dan Gibney JR-3 Indiana (Pa.) 17:56.47 15:12.26
12 Tyler Paszkowski   Robert Morris 17:12.48 15:21.85
14 Joel Beckwith SO-2 Indiana (Pa.) 15:14.93 15:24.17
16 Ryan Champa JR-3 John Carroll 18:34.26 15:28.55
17 Chris McGlynn   Robert Morris 17:39.28 15:29.19
19 Dominic Delmoro JR-3 John Carroll 13:29.22 15:30.13
20 Chase Stewart SR-4 Youngstown St. 17:50.30 15:30.69
21 Thomas Hunyadi   Unattached 17:52.87 15:32.93
23 Andrew Ye   Yeaster Bunny Track Club 15:14.18 15:42.45
25 Brady Woods Senior Unattached 12:23.17 15:52.78
26 Steven Blatto   Daemen 19:43.26 15:54.24
27 Tucker Davis Junior Slippery Rock 13:03.84 15:55.90
28 Sam Moffat SO-2 Indiana (Pa.) 17:34.79 15:58.90
29 Robert St. Clair   Case Western 19:33.44 16:09.78
30 Brady Sundin SO-2 St. Vincent (Pa.) 12:37.00 16:10.51
31 Josiah Helmer   Geneva 13:20.27 16:15.94
32 Caden Jones JR-3 Frostburg State 18:24.25 16:17.21
34 Lucas Pajak JR-3 Indiana (Pa.) 18:38.01 16:29.39
35 Ethan Ribelin JR-3 Indiana (Pa.) 13:13.08 16:31.34
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
36 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 13:03.31 14:22.64 17:01.28 15:51.87 16:31.53
37 Joey Jafarace JR-3