February 10, 2023
|
Aquinas-Alksnis Indoor Track - Grand Rapids, MI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ericka Bigham SR-4 Alma 50.04 1:10.65 1:14.18 58.87 1:08.88 10
2 Avery Campbell JR-3 Albion 1:06.30 1:17.65 47.79 59.73 54.36 8
3 Sarah Genzink SO-2 Cornerstone 1:00.78 1:00.17 58.37 1:00.17 1:15.22 6
4 Linnearia Richards FR-1 Siena Heights 1:05.41 1:14.66 1:18.36 1:01.70 45.66 5
5 Halle Schnyders JR-3 Cornerstone 44.29 1:20.47 58.02 1:02.38 1:08.00 4
6 Julie Timperman SR-4 Hope 1:01.25 1:01.25 56.88 1:02.50 1:16.88 3
7 Samantha Schermerhorn SR-4 Hope 54.01 1:18.79 1:14.98 1:03.54 1:06.72 2
8 Erin Moran JR-3 Hope 1:20.59 46.06 1:17.40 1:03.96 1:18.04 1
9 Elisabeth Bonanni FR-1 Hope 1:16.08 1:02.42 1:24.53 1:05.02 50.07 -
10 Trinity Kolka FR-1 Calvin 1:08.11 58.29 50.43 1:05.49 1:18.59 -
11 Janiyah Hopkins FR-1 Aquinas 1:10.77 57.01 1:04.21 1:05.52 1:04.87 -
12 Victoria Gotaas SO-2 Alma 1:20.45 1:03.31 46.82 1:05.94 1:05.94 -
13 Frances Cozzens FR-1 Hope 1:00.32 1:15.56 1:06.28 1:06.28 1:18.21 -
14 Emma Koster FR-1 Cornerstone 1:16.94 52.40 1:10.30 1:06.32 1:06.32 -
15 Colette Askins JR-3 Albion 50.28 1:26.47 1:21.78 1:07.03 1:21.78 -
16 Kendra Montague SO-2 Cornerstone 49.15 1:20.55 1:13.04 1:08.26 1:27.38 -
17 Addison Cota FR-1 Aquinas 1:07.27 55.60 1:01.78 1:08.64 1:23.06 -
18 Jordan Fox FR-1 Alma 53.61 1:10.11 1:05.30 1:08.73 58.42 -
19 Rachel Collins FR-1 Cornerstone 1:18.04 53.18 1:06.99 1:09.06 51.80 -
20 Allison Moore SO-2 Aquinas 1:10.36 55.28 52.41 1:11.79 1:17.54 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Jordan Fox FR-1 Alma 1:25.23 1:08.73 50.18 1:08.05 -
19 Rachel Collins FR-1 Cornerstone 1:27.71 1:09.06 1:28.40 53.87 -
20 Allison Moore SO-2 Aquinas 1:18.97 1:11.79 1:07.49 1:23.28 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Elisabeth Bonanni FR-1 Hope 1:05.02 -
14 Emma Koster FR-1 Cornerstone 1:06.32 -
15 Colette Askins JR-3 Albion 1:07.03 -
17 Addison Cota FR-1 Aquinas 1:08.64 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Halle Schnyders JR-3 Cornerstone 57.39 1:11.74 1:02.38 1:16.73 4
10 Trinity Kolka FR-1 Calvin 1:15.32 1:24.49 1:05.49 1:12.04 -
11 Janiyah Hopkins FR-1 Aquinas 1:25.18 53.73 1:05.52 1:08.80 -
13 Frances Cozzens FR-1 Hope 1:11.59 57.00 1:06.28 1:17.55 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Samantha Schermerhorn SR-4 Hope 1:03.54 1:14.98 1:05.45 52.74 45.75 1:21.97 49.57 2
8 Erin Moran JR-3 Hope 1:03.96 50.53 44.78 1:08.44 1:19.95 46.06 56.93 1
12 Victoria Gotaas SO-2 Alma 1:05.94 1:02.65 1:00.67 47.48 1:07.92 48.80 1:09.24 -
16 Kendra Montague SO-2 Cornerstone 1:08.26 1:20.55 1:21.23 1:15.77 1:28.06 1:25.33 52.56 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Linnearia Richards FR-1 Siena Heights 1:15.28 1:01.70 56.15 57.39 5
6 Julie Timperman SR-4 Hope 59.38 1:02.50 1:12.50 1:16.88 3
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ericka Bigham SR-4 Alma 58.87 1:14.18 1:14.77 10
2 Avery Campbell JR-3 Albion 59.73 1:10.49 58.54 8
3 Sarah Genzink SO-2 Cornerstone 1:00.17 1:06.79 50.55 6