January 21, 2023
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ethan Frisone Senior Unattached - Ohio 10:19.86 10:04.49 8:32.28 10:50.60 8:27.16
2 Hunter Hoover SR-4 Shawnee State 6:50.13 6:08.06 8:45.80 11:02.51 8:19.51
3 Rocco DeVincent Freshman Unattached 6:22.86 11:25.95 8:51.74 6:28.17 7:10.71
4 Ian Clevinger FR-1 Otterbein 10:56.10 7:31.74 8:57.78 11:39.12 6:59.47
5 Drake Dickerson SR-4 Ohio Christian 8:07.98 9:02.19 9:02.19 7:57.13 7:02.91
6 Andrew Ye   Ohio State Running Club 7:52.87 8:25.48 9:03.52 7:03.95 10:57.66
7 Christopher Pinnick JR-3 Otterbein 7:32.29 10:59.36 9:04.92 7:32.29 8:37.68
8 Dylan French SO-2 Shawnee State 7:54.31 7:59.76 9:05.18 9:43.35 9:10.64
9 Chase Jackson FR-1 Otterbein 9:16.47 6:43.71 9:05.55 8:05.54 10:27.39
10 Jaden Watkins SR-4 Otterbein 9:17.47 9:39.34 9:06.54 11:45.04 10:55.85
11 Johan Rosgaard   Ohio State Running Club 10:43.17 11:27.52 9:14.45 9:25.54 11:49.70
12 Michael Lane Sophomore Unattached - Ohio 10:17.24 8:59.39 9:16.07 6:40.37 10:45.05
13 Samuel Beeler Freshman Unattached 10:34.55 11:02.38 9:16.62 11:13.51 11:30.21
14 Brady Woods   Ohio State Running Club 9:04.53 12:09.79 9:21.37 11:52.94 7:51.55
15 Bryan Ransburgh FR-1 Otterbein 6:34.50 6:57.05 9:23.57 11:55.74 7:30.86
16 Garrett Miller JR-3 Otterbein 7:20.99 10:21.91 9:25.37 7:26.65 7:26.65
17 Brandon Wiedl   Ohio State Running Club 8:06.76 8:40.72 9:26.00 9:20.34 11:19.20
18 Phillip Cochran Senior Columbus Track Club 7:05.50 7:16.85 9:27.33 11:49.17 8:58.97
19 Payton Herron SO-2 Ohio Christian 10:42.18 10:19.45 9:28.30 11:33.33 10:13.77
20 Drew Osler FR-1 Otterbein 9:29.16 11:17.30 9:29.16 10:31.77 8:43.63
21 Makachi Shugert SO-2 Shawnee State 10:45.27 7:08.28 9:31.03 11:13.82 12:22.34
22 Cody Moore JR-3 Otterbein 10:13.33 6:41.24 9:33.20 9:16.01 8:18.69
23 Jacob Bockenstette FR-1 Otterbein 10:22.39 9:06.77 9:41.67 12:36.17 11:38.01
24 Jacob Littler SO-2 Otterbein 10:24.51 7:39.55 9:49.16 7:15.98 12:28.24
25 David Hartman FR-1 Otterbein 11:35.58 10:30.74 9:49.47 7:22.11 12:40.42
26 Garett Lucius SO-2 Otterbein 11:42.89 10:01.63 9:55.67 8:56.11 7:26.76
27 William Fiorentino   Ohio State Running Club 13:16.78 12:51.88 10:22.48 8:49.11 12:26.98
28 George Thacker FR-1 Transylvania 13:56.47 14:33.15 12:13.74 10:09.01 10:23.68
  Alex Morris SO-2 Shawnee State DNF DNF DNF DNF DNF
  John Nice JR-3 Otterbein DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Johan Rosgaard   Ohio State Running Club 9:14.45 10:26.53
12 Michael Lane Sophomore Unattached - Ohio 9:16.07 6:51.50
14 Brady Woods   Ohio State Running Club 9:21.37 9:21.37
15 Bryan Ransburgh FR-1 Otterbein 9:23.57 10:03.02
17 Brandon Wiedl   Ohio State Running Club 9:26.00 9:59.96
18 Phillip Cochran Senior Columbus Track Club 9:27.33 12:11.86
20 Drew Osler FR-1 Otterbein 9:29.16 10:14.70
21 Makachi Shugert SO-2 Shawnee State 9:31.03 6:39.72
22 Cody Moore JR-3 Otterbein 9:33.20 9:04.54
23 Jacob Bockenstette FR-1 Otterbein 9:41.67 7:16.26
24 Jacob Littler SO-2 Otterbein 9:49.16 7:04.20
25 David Hartman FR-1 Otterbein 9:49.47 11:23.79
26 Garett Lucius SO-2 Otterbein 9:55.67 12:18.63
27 William Fiorentino   Ohio State Running Club 10:22.48 13:04.33
28 George Thacker FR-1 Transylvania 12:13.74 13:41.79
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ethan Frisone Senior Unattached - Ohio 7:20.56 8:32.28 10:40.35 9:08.14 8:22.04
2 Hunter Hoover SR-4 Shawnee State 6:18.58 8:45.80 8:30.03 8:19.51 7:05.90
3 Rocco DeVincent Freshman Unattached 6:33.49 8:51.74 6:44.13 9:13.01 6:28.17
4 Ian Clevinger FR-1 Otterbein 6:59.47 8:57.78 7:42.49 9:19.30 6:27.21
5 Drake Dickerson SR-4 Ohio Christian 10:28.94 9:02.19 11:23.16 9:29.30 6:24.96
6 Andrew Ye   Ohio State Running Club 10:35.92 9:03.52 7:36.56 9:36.14 7:58.30
7 Christopher Pinnick JR-3 Otterbein 8:26.78 9:04.92 11:32.05 9:37.62 8:15.88
8 Dylan French SO-2 Shawnee State 8:54.28 9:05.18 10:54.22 8:21.57 9:16.09
9 Chase Jackson FR-1 Otterbein 9:00.10 9:05.55 8:16.45 11:05.57 6:38.26
10 Jaden Watkins SR-4 Otterbein 10:44.92 9:06.54 8:11.89 6:55.37 8:22.82
13 Samuel Beeler Freshman Unattached 9:55.59 9:16.62 8:15.40 8:15.40 9:16.62
16 Garrett Miller JR-3 Otterbein 9:42.34 9:25.37 8:34.49 10:21.91 11:58.02
19 Payton Herron SO-2 Ohio Christian 7:46.01 9:28.30 11:50.38 11:04.92 7:34.64
  John Nice JR-3 Otterbein DNF DNF DNF DNF DNF
  Alex Morris SO-2 Shawnee State DNF DNF DNF DNF DNF