January 21, 2023
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cal Yackin SR-4 Otterbein 4:09.80 4:09.80 3:12.35 3:37.33
2 Michael Tonkovich Senior Ohio University Unattache 4:16.21 3:27.53 3:14.72 4:03.40
3 Keegan Souhan   Unattached 4:20.69 4:44.16 3:20.74 5:07.62
4 Aidan McCarthy   Ohio State Running Club 4:21.18 3:18.50 3:31.56 4:44.69
5 Aiden Kammler JR-3 Shawnee State 4:23.49 3:14.99 4:47.21 4:52.48
6 Cody Booth SR-4 Shawnee State 4:24.20 4:24.20 3:57.78 3:18.15
7 Jake Sinclair SO-2 Washington & Jefferson 4:26.14 4:39.45 4:36.79 4:31.47
8 Garrett Elrod JR-3 Transylvania 4:26.75 3:49.41 3:57.41 5:25.44
9 John Nice JR-3 Otterbein 4:27.06 5:17.81 3:33.65 4:05.70
10 Thor Newsome FR-1 Transylvania 4:27.82 4:09.08 4:46.57 4:57.28
11 Colby Adams Freshman Unattached 4:29.32 5:15.11 5:44.73 3:57.01
12 Andrew Goldslager   Ohio State Running Club 4:30.30 5:29.77 5:32.47 3:20.03
13 Julian Paul SO-2 Washington & Jefferson 4:30.65 5:22.08 5:19.37 4:49.60
14 Jake Ethridge   Unattached 4:30.68 4:46.92 3:44.67 3:09.48
15 Connor Wertman Sophomore Unattached - Ohio 4:30.72 4:41.55 5:16.75 4:22.60
16 Brock Price Freshman Unattached 4:31.64 5:15.11 4:50.66 4:28.93
17 Khaled Hamil   Ohio State Running Club 4:32.37 3:32.45 5:32.30 5:13.23
18 Dave Russo JR-3 Baldwin Wallace 4:32.98 5:54.88 4:43.90 3:52.04
19 Peter Hayden Senior Unattached 4:33.90 5:09.51 5:01.29 4:14.73
20 Brock Pennington SO-2 Washington & Jefferson 4:35.22 4:35.22 4:57.24 4:40.73
21 Brady Woods   Ohio State Running Club 4:35.74 3:26.81 3:26.81 4:49.53
22 Corry Mientkiewicz JR-3 Ohio Christian 4:36.18 3:46.47 5:47.99 3:24.38
23 Drew Meader JR-3 Transylvania 4:37.02 4:45.33 3:52.70 3:22.23
24 Aden Dressler JR-3 Washington & Jefferson 4:37.80 5:05.58 5:52.81 4:51.69
25 Nick Dascani JR-3 Baldwin Wallace 4:38.26 3:20.35 4:24.35 3:25.92
26 Dalton Nunn SO-2 Transylvania 4:38.35 5:08.97 4:07.74 5:03.41
27 Gavin Kelly FR-1 Otterbein 4:38.69 5:23.28 4:35.91 5:56.73
28 Logan Boggs JR-3 Shawnee State 4:41.60 4:47.24 4:44.42 3:28.39
29 Carter Almady SO-2 Baldwin Wallace 4:42.48 3:37.51 4:42.48 3:48.81
30 Michael Kersting SR-4 Transylvania 4:42.68 4:03.11 3:26.36 5:02.47
31 Michael Muccio   Ohio State Running Club 4:43.40 6:08.42 5:42.92 5:06.08
32 Danuel Persinger SO-2 Rio Grande 4:43.60 4:46.44 6:00.18 5:03.46
33 Jonny Powers FR-1 Otterbein 4:46.20 4:49.07 3:26.07 4:43.34
34 Tommy O'Neill   Unattached 4:46.45 4:52.18 5:49.47 6:03.80
35 Logan Smrek   Ohio State Running Club 4:48.15 6:00.19 6:03.07 4:36.63
36 Casey Manos Senior Unattached 4:48.86 3:51.09 5:20.64 5:58.19
37 Paul Collier JR-3 Washington & Jefferson 4:49.33 4:03.04 4:05.93 3:22.53
38 Ethan Hazlett   Unattached 4:49.78 4:00.52 4:43.99 5:07.17
39 TJ Hoggard Senior Unattached 4:50.67 5:16.83 4:04.17 5:40.09
40 Ben Stanhope JR-3 Otterbein 4:51.01 4:16.09 5:20.12 4:01.54
41 Alex Morris SO-2 Shawnee State 4:52.88 4:23.60 5:48.53 5:01.67
42 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 4:56.51 4:59.48 4:50.58 3:42.39
43 Evan Caldwell JR-3 Ohio Christian 4:57.95 3:55.38 3:43.47 5:18.81
44 Dylan Burns SO-2 Otterbein 4:59.52 5:11.50 4:41.55 3:41.65
45 Garrett Carver FR-1 Ohio Christian 4:59.77 3:53.82 3:53.82 6:29.70
46 Luke Good   Ohio State Running Club 5:01.30 5:01.30 4:34.19 3:58.03
47 Connor Bacome   Ohio State Running Club 5:01.52 4:16.30 4:28.36 5:01.52
48 Joseph Kelly SO-2 Baldwin Wallace 5:01.63 5:07.67 4:28.45 5:55.93
49 Matthew Perry SO-2 Baldwin Wallace 5:01.94 4:43.83 3:55.52 4:07.59
50 Lucas Simonetti JR-3 Baldwin Wallace 5:03.12 5:30.40 6:09.81 5:33.44
51 Jon-Michael Falbo FR-1 Baldwin Wallace 5:11.56 5:30.26 6:04.53 4:49.75
52 Adam Kossen   Ohio State Running Club 5:17.00 4:57.98 4:45.30 5:58.21
53 Jack Monroe FR-1 Shawnee State 5:26.15 6:44.43 5:26.15 5:26.15
54 John Ridilla FR-1 Washington & Jefferson 5:26.38 6:25.13 5:32.91 5:52.49
55 Jacob Davis SO-2 Washington & Jefferson 5:41.69 4:47.02 5:04.11 4:36.77
56 Patrick Duggan FR-1 Washington & Jefferson 5:49.83 6:45.81 4:46.86 4:32.87
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
38 Ethan Hazlett   Unattached 6:08.02 6:08.02 6:13.82 6:08.02 4:49.78 3:40.24 4:32.40
41 Alex Morris SO-2 Shawnee State 3:42.59 4:52.88 5:19.24 5:36.82 4:52.88 5:10.46 3:25.02
42 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 4:15.00 3:45.35 4:44.65 3:57.21 4:56.51 5:14.30 4:26.86
44 Dylan Burns SO-2 Otterbein 3:50.63 5:02.52 4:14.60 3:47.64 4:59.52 4:38.56 4:17.59
45 Garrett Carver FR-1 Ohio Christian 6:20.71 5:50.73 5:35.75 5:32.75 4:59.77 4:50.78 5:08.77
47 Connor Bacome   Ohio State Running Club 3:55.19 6:07.86 4:49.46 5:37.71 5:01.52 4:49.46 6:01.83
49 Matthew Perry SO-2 Baldwin Wallace 6:32.53 5:20.06 5:14.02 3:58.54 5:01.94 4:37.79 3:43.44
50 Lucas Simonetti JR-3 Baldwin Wallace 6:18.90 4:29.78 5:57.69 4:38.87 5:03.12 4:14.62 4:32.81
51 Jon-Michael Falbo FR-1 Baldwin Wallace 5:55.18 4:12.37 3:41.21 4:15.48 5:11.56 3:56.79 4:37.29
52 Adam Kossen   Ohio State Running Club 4:57.98 6:26.74 5:39.19 4:38.96 5:17.00 5:51.87 4:13.60
53 Jack Monroe FR-1 Shawnee State 6:31.38 5:45.72 4:11.14 4:14.40 5:26.15 5:22.89 4:07.88
54 John Ridilla FR-1 Washington & Jefferson 5:26.38 4:24.37 5:06.80 5:59.02 5:26.38 6:12.08 6:18.60
55 Jacob Davis SO-2 Washington & Jefferson 6:02.20 4:33.36 5:17.78 5:28.03 5:41.69 7:10.53 4:02.60
56 Patrick Duggan FR-1 Washington & Jefferson 5:35.84 5:32.34 5:28.84 7:03.30 5:49.83 6:03.83 4:08.38
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Drew Meader JR-3 Transylvania 4:37.02
25 Nick Dascani JR-3 Baldwin Wallace 4:38.26
26 Dalton Nunn SO-2 Transylvania 4:38.35
27 Gavin Kelly FR-1 Otterbein 4:38.69
28 Logan Boggs JR-3 Shawnee State 4:41.60
29 Carter Almady SO-2 Baldwin Wallace 4:42.48
30 Michael Kersting SR-4 Transylvania 4:42.68
31 Michael Muccio   Ohio State Running Club 4:43.40
35 Logan Smrek   Ohio State Running Club 4:48.15
37 Paul Collier JR-3 Washington & Jefferson 4:49.33
39 TJ Hoggard Senior Unattached 4:50.67
40 Ben Stanhope JR-3 Otterbein 4:51.01
43 Evan Caldwell JR-3 Ohio Christian 4:57.95
46 Luke Good   Ohio State Running Club 5:01.30
48 Joseph Kelly SO-2 Baldwin Wallace 5:01.63
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Jake Sinclair SO-2 Washington & Jefferson 4:26.14 4:20.82 4:58.08 5:03.40 3:16.95 3:46.22
9 John Nice JR-3 Otterbein 4:27.06 3:14.96 5:07.12 4:11.04 3:57.69 4:00.36
12 Andrew Goldslager   Ohio State Running Club 4:30.30 4:19.49 4:43.82 5:00.04 5:45.99 3:49.76
13 Julian Paul SO-2 Washington & Jefferson 4:30.65 5:38.32 3:12.17 4:06.30 4:57.72 4:44.19
16 Brock Price Freshman Unattached 4:31.64 3:48.18 3:40.03 5:12.39 3:59.05 5:15.11
17 Khaled Hamil   Ohio State Running Club 4:32.37 5:40.47 5:07.78 4:37.82 4:13.31 5:37.74
18 Dave Russo JR-3 Baldwin Wallace 4:32.98 4:35.71 4:02.96 3:11.09 5:11.20 5:16.66
19 Peter Hayden Senior Unattached 4:33.90 4:17.47 5:34.16 4:50.34 5:14.99 4:47.60
20 Brock Pennington SO-2 Washington & Jefferson 4:35.22 5:46.78 3:59.45 3:51.19 5:57.79 3:53.94
21 Brady Woods   Ohio State Running Club 4:35.74 4:41.26 5:00.56 5:00.56 5:19.86 5:22.62
22 Corry Mientkiewicz JR-3 Ohio Christian 4:36.18 3:21.62 5:34.18 3:32.66 3:43.71 5:47.99
24 Aden Dressler JR-3 Washington & Jefferson 4:37.80 3:28.35 3:58.91 5:44.48 4:12.80 5:41.70
32 Danuel Persinger SO-2 Rio Grande 4:43.60 3:52.56 3:18.52 3:41.21 3:24.20 4:20.92
33 Jonny Powers FR-1 Otterbein 4:46.20 6:09.20 4:00.41 4:03.27 5:43.44 5:54.89
34 Tommy O'Neill   Unattached 4:46.45 4:55.05 6:00.93 4:26.40 3:52.03 5:35.15
36 Casey Manos Senior Unattached 4:48.86 4:48.86 6:15.52 3:48.20 5:43.75 5:52.41
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cal Yackin SR-4 Otterbein 4:09.80 4:24.79 4:34.78 3:24.84 3:24.84
2 Michael Tonkovich Senior Ohio University Unattache 4:16.21 4:59.77 3:09.60 3:01.91 4:44.40
3 Keegan Souhan   Unattached 4:20.69 5:28.47 4:46.76 3:59.84 5:20.65
4 Aidan McCarthy   Ohio State Running Club 4:21.18 3:21.11 4:00.29 4:39.47 5:31.70
5 Aiden Kammler JR-3 Shawnee State 4:23.49 3:04.45 5:03.02 3:17.62 3:04.45
6 Cody Booth SR-4 Shawnee State 4:24.20 3:12.87 3:41.93 5:11.76 4:58.55
8 Garrett Elrod JR-3 Transylvania 4:26.75 3:22.73 3:17.40 5:17.44 5:12.10
10 Thor Newsome FR-1 Transylvania 4:27.82 4:33.18 5:42.81 3:26.23 4:06.40
11 Colby Adams Freshman Unattached 4:29.32 5:17.80 3:24.69 3:13.91 4:21.24
14 Jake Ethridge   Unattached 4:30.68 5:03.17 3:33.84 4:06.32 5:41.06
15 Connor Wertman Sophomore Unattached - Ohio 4:30.72 3:47.41 4:28.02 3:44.70 5:51.94