February 25, 2023
|
Park Vista High School - Lake Worth, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tamia Waters SR Atlantic (Delray) 49.63 57.04 10
2 Octavia Massena JR Oxbridge Academy 47.79 57.57 8
3 Murielle Jeanite SR Oxbridge Academy 1:03.89 59.71 6
4 Chelsea Christian SR Berean Christian 43.80 1:01.69 5
5 Kariana Harrigan SO Park Vista 43.97 1:01.93 4
6 Christiana Vickers SR Glades Central 1:09.38 1:01.94 3
7 Jonasia Bell SO Santaluces 1:09.16 1:02.30 2
8 Rachel Monestime FR Atlantic (Delray) 56.25 1:02.50 1
9 Rebecca Monlevade SO West Boca Raton 1:01.95 1:03.86 -
10 Merchelynie Albert SO Santaluces 1:24.52 1:05.52 -
11 Angelina Garcon JR West Boca Raton 45.90 1:05.57 -
12 Cameron Samuels JR Park Vista 53.18 1:05.65 -
13 Sammiah Dorelus JR Centennial 1:20.60 1:06.06 -
14 Victoria Parra SR West Boca Raton 1:09.68 1:08.31 -
15 Zana Maddox SO Atlantic (Delray) 56.21 1:08.54 -
16 Meadow Harwood 8 Lake Worth Christian 1:18.53 1:08.88 -
17 Karma Mcleod JR Inlet Grove 1:14.49 1:09.61 -
18 Nyomi Weir SO Wellington 56.23 1:10.28 -
19 Kyleigh Gardner JR Wellington 1:01.97 1:10.42 -
20 Breyana Brown SO Inlet Grove 1:18.47 1:11.33 -
21 Alexandra Garcia-Romero FR Centennial 1:31.56 1:11.53 -
22 Jalerriah Sharpe SO Inlet Grove 1:09.57 1:11.72 -
23 Valeria Schiavo SR Olympic Heights 1:18.24 1:12.44 -
24 Danika Lund FR Olympic Heights 1:09.91 1:14.37 -
25 Mariam Andrews 7 Berean Christian 1:28.71 1:14.54 -
26 Marissa Lowe FR Wellington 1:28.15 1:15.99 -
27 Isabella Rosenberg FR Park Vista 1:27.43 1:16.02 -
28 Daniella Salazar SO Olympic Heights 1:09.58 1:18.18 -
29 Ariel Slatter JR Morningside 1:07.85 1:31.68 -
  Ja'Maya Thompson SR Glades Central DNS DNS   
  Jordan Smetak SO Morningside DNS DNS   
  Julissa Atkins JR Glades Central DNS DNS   
  Kimberly De Jesus FR Trinity Christian (LW) DNS DNS   
  Myrella Guerra-Oliveira JR Santaluces DNS DNS   
  Brianna Alexander JR Lake Worth Christian DNS DNS   
  Sophia Cohen FR Lake Worth Christian DNS DNS   
  Camille Brown 8 Morningside DNS DNS   
  Indica James JR Seminole Ridge DNS DNS   
  Sativa James JR Seminole Ridge DNS DNS   
  Jasmine Shakes JR Seminole Ridge DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Christiana Vickers SR Glades Central 1:16.81 1:03.80 1:01.94 1:12.47 3
23 Valeria Schiavo SR Olympic Heights 1:32.00 1:09.55 1:12.44 1:07.37 -
24 Danika Lund FR Olympic Heights 1:26.27 1:18.84 1:14.37 1:07.68 -
27 Isabella Rosenberg FR Park Vista 1:33.51 1:06.90 1:16.02 1:28.19 -
28 Daniella Salazar SO Olympic Heights 1:22.87 1:36.95 1:18.18 1:11.93 -
29 Ariel Slatter JR Morningside 1:56.44 1:19.77 1:31.68 1:50.02 -
  Kimberly De Jesus FR Trinity Christian (LW) DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Alexander JR Lake Worth Christian DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Karma Mcleod JR Inlet Grove 48.73 1:09.61 52.21 -
18 Nyomi Weir SO Wellington 1:27.15 1:10.28 54.82 -
25 Mariam Andrews 7 Berean Christian 58.15 1:14.54 1:33.92 -
26 Marissa Lowe FR Wellington 1:31.95 1:15.99 1:05.36 -
  Jordan Smetak SO Morningside DNS DNS DNS   
  Camille Brown 8 Morningside DNS DNS DNS   
  Indica James JR Seminole Ridge DNS DNS DNS   
  Sophia Cohen FR Lake Worth Christian DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Angelina Garcon JR West Boca Raton 54.43 1:05.57 -
15 Zana Maddox SO Atlantic (Delray) 1:23.62 1:08.54 -
16 Meadow Harwood 8 Lake Worth Christian 1:15.77 1:08.88 -
20 Breyana Brown SO Inlet Grove 54.21 1:11.33 -
21 Alexandra Garcia-Romero FR Centennial 1:27.27 1:11.53 -
22 Jalerriah Sharpe SO Inlet Grove 1:13.16 1:11.72 -
  Myrella Guerra-Oliveira JR Santaluces DNS DNS   
  Ja'Maya Thompson SR Glades Central DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Rachel Monestime FR Atlantic (Delray) 1:02.50 1:08.75 1
10 Merchelynie Albert SO Santaluces 1:05.52 50.45 -
12 Cameron Samuels JR Park Vista 1:05.65 1:14.19 -
13 Sammiah Dorelus JR Centennial 1:06.06 1:17.29 -
14 Victoria Parra SR West Boca Raton 1:08.31 53.29 -
  Jasmine Shakes JR Seminole Ridge DNS DNS   
  Sativa James JR Seminole Ridge DNS DNS   
  Julissa Atkins JR Glades Central DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tamia Waters SR Atlantic (Delray) 57.04 1:09.59 41.07 59.90 54.19 10
2 Octavia Massena JR Oxbridge Academy 57.57 1:03.33 1:00.45 1:03.91 40.30 8
3 Murielle Jeanite SR Oxbridge Academy 59.71 50.76 1:14.64 47.17 1:17.03 6
4 Chelsea Christian SR Berean Christian 1:01.69 56.76 55.53 1:01.08 1:14.65 5
5 Kariana Harrigan SO Park Vista 1:01.93 47.07 1:13.08 1:00.08 1:14.32 4
7 Jonasia Bell SO Santaluces 1:02.30 1:17.88 1:20.37 56.70 1:19.75 2
9 Rebecca Monlevade SO West Boca Raton 1:03.86 1:10.89 1:08.97 49.18 1:07.06 -
19 Kyleigh Gardner JR Wellington 1:10.42 1:28.03 1:27.32 1:20.99 1:18.87 -