February 25, 2023
|
Spanish River - Boca Raton, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Falkins JR Spanish River 5:50.60 4:58.45 6:16.68 6:16.68 4:49.75 6:02.19 5:56.40 10
2 Scott Frederick JR Boca Raton 4:32.77 6:03.70 6:00.76 6:12.50 4:53.30 5:05.04 4:23.97 8
3 Brett Kopittke SO Spanish River 4:59.19 5:51.99 5:31.46 5:54.92 4:53.32 6:18.39 3:54.66 6
4 Daniel Coley JR Palm Beach Central 4:44.74 5:02.35 4:59.41 4:56.48 4:53.54 3:40.16 4:56.48 5
5 Michael Homan SO Boca Raton 4:33.74 5:14.95 5:59.10 5:09.06 4:54.34 5:53.21 5:14.95 4
6 Prince Valbrun FR Northeast (OP) 4:21.25 5:22.72 3:53.59 4:05.88 5:07.35 4:39.69 4:30.47 3
7 Owen Maritt JR Martin County 5:05.46 4:00.01 5:11.69 4:15.59 5:11.69 6:38.97 3:50.65 2
8 Cody DeMayo JR Northeast (OP) 5:46.65 6:18.45 4:08.06 4:52.58 5:18.02 6:05.73 6:08.91 1
9 ryan wilhelm JR Fort Pierce Westwood 5:51.37 4:15.54 4:18.73 6:13.73 5:19.42 6:04.14 3:59.57 -
10 Jayden Wade FR Spanish River 6:47.87 4:15.73 5:04.28 5:07.52 5:23.70 4:51.33 4:12.49 -
11 Michael Gomez 8 FAU High 5:28.70 5:31.95 4:59.41 6:33.79 5:25.44 4:30.12 6:04.50 -
12 Matthew Gross FR Palm Beach Central 5:33.75 6:14.21 7:08.15 5:40.50 5:37.12 4:02.73 6:24.32 -
13 Jayden Howard FR Fort Pierce Westwood 4:34.85 4:11.09 5:59.67 6:40.39 5:39.31 5:32.53 4:11.09 -
14 Ricardo Rivera SO Martin County 5:53.05 6:40.58 6:40.58 7:14.53 5:39.47 5:22.50 6:27.00 -
15 Hadden Kenney JR Martin County 4:17.95 6:30.41 4:52.81 5:10.24 5:48.58 4:52.81 6:54.81 -
16 Daniel Viveros JR Archbishop McCarthy 6:29.77 5:47.63 7:11.91 6:47.33 5:51.14 4:33.89 5:09.01 -
17 Jaider Alfonso SO Boca Raton 6:51.60 6:12.90 5:13.10 4:44.95 5:51.79 6:19.94 7:33.81 -
18 Alexande Lew FR Archbishop McCarthy 7:24.11 5:04.64 6:29.06 7:13.10 6:07.03 5:15.65 5:26.66 -
19 Kyle Villalobos SO FAU High 7:55.79 7:02.93 6:51.60 7:52.02 6:17.61 7:59.57 7:29.36 -
20 Mason Lay JR Palm Beach Central 5:38.06 5:10.22 6:53.62 6:33.74 6:37.71 7:17.49 6:21.81 -
21 Richard Veller FR St. John Paul II 7:17.66 5:46.15 6:25.94 7:33.58 6:37.87 6:49.81 5:10.34 -
22 Max Duarte FR St. John Paul II 8:19.25 4:49.89 8:31.33 8:03.15 6:42.62 7:30.94 6:58.73 -
  Andre Chavez SR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Terry Surin FR Village Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marcos McCloskey SO Archbishop McCarthy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Connor Brooks SR Boca Raton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Edward Quinto FR Archbishop McCarthy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alex Rosenthal SR Spanish River DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Markess Sagesse SR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Prince Pierre FR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wesley Pochette SO Village Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 David Falkins JR Spanish River 4:49.75 5:41.91 10
2 Scott Frederick JR Boca Raton 4:53.30 6:06.63 8
3 Brett Kopittke SO Spanish River 4:53.32 5:49.05 6
4 Daniel Coley JR Palm Beach Central 4:53.54 3:46.03 5
5 Michael Homan SO Boca Raton 4:54.34 6:13.82 4
7 Owen Maritt JR Martin County 5:11.69 4:21.82 2
8 Cody DeMayo JR Northeast (OP) 5:18.02 3:45.80 1
11 Michael Gomez 8 FAU High 5:25.44 6:37.04 -
13 Jayden Howard FR Fort Pierce Westwood 5:39.31 5:22.35 -
14 Ricardo Rivera SO Martin County 5:39.47 4:11.21 -
17 Jaider Alfonso SO Boca Raton 5:51.79 4:20.33 -
19 Kyle Villalobos SO FAU High 6:17.61 7:02.93 -
20 Mason Lay JR Palm Beach Central 6:37.71 8:17.14 -
  Marcos McCloskey SO Archbishop McCarthy DNS DNS   
  Markess Sagesse SR Northeast (OP) DNS DNS   
  Connor Brooks SR Boca Raton DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Prince Valbrun FR Northeast (OP) 5:07.35 4:36.62 6:39.56 6:36.49 3:53.59 4:42.77 3
9 ryan wilhelm JR Fort Pierce Westwood 5:19.42 4:34.71 4:09.15 6:32.89 6:26.50 5:13.04 -
10 Jayden Wade FR Spanish River 5:23.70 5:17.23 4:48.10 5:01.05 6:09.02 4:25.44 -
12 Matthew Gross FR Palm Beach Central 5:37.12 5:40.50 4:29.70 4:19.59 6:34.43 6:17.58 -
15 Hadden Kenney JR Martin County 5:48.58 6:09.50 5:27.67 7:01.79 5:03.27 5:10.24 -
16 Daniel Viveros JR Archbishop McCarthy 5:51.14 4:26.87 7:11.91 5:47.63 7:36.49 6:26.26 -
18 Alexande Lew FR Archbishop McCarthy 6:07.03 7:53.47 6:14.37 6:07.03 7:16.77 4:42.62 -
21 Richard Veller FR St. John Paul II 6:37.87 6:17.98 6:21.96 7:37.55 6:53.79 7:53.47 -
22 Max Duarte FR St. John Paul II 6:42.62 6:58.73 6:14.44 6:02.36 6:02.36 7:22.89 -
  Edward Quinto FR Archbishop McCarthy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Terry Surin FR Village Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wesley Pochette SO Village Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Prince Pierre FR Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alex Rosenthal SR Spanish River DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andre Chavez SR St. John Paul II DNS DNS DNS DNS DNS DNS