February 24-25, 2023
|
Baldwin-Wallace-Lou Higgins Center - Brea, OH
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vincent Giumenti JR-3 Mount Union 1:55.46 3:05.35 2:57.75 2:48.64 2:13.69 2:31.92 2:13.69 10
2 Max Grillo FR-1 John Carroll 2:41.10 2:35.02 1:57.03 2:51.74 2:35.02 2:31.98 2:57.82 8
3 Bill Daily SR-4 Otterbein 1:46.72 2:18.73 3:10.57 1:57.39 1:48.24 2:32.45 2:35.50 6
4 Hunter Probert SR-4 Mount Union 1:59.29 2:11.52 2:58.93 2:52.81 3:15.75 2:32.93 2:26.82 5
5 Alex Reese SO-2 Mount Union 3:01.39 1:58.37 2:21.43 2:29.11 3:07.54 2:33.72 1:59.91 4
6 Christopher Pinnick JR-3 Otterbein 2:16.54 2:21.20 2:22.75 3:18.61 1:48.62 2:35.16 1:57.93 3
7 Ian Paul FR-1 John Carroll 2:38.38 2:18.19 1:59.56 2:30.62 2:35.27 2:35.27 2:44.59 2
8 Chris Tooms FR-1 Mount Union 2:11.50 2:27.15 3:14.11 2:08.37 2:08.37 2:36.54 2:55.33 1
9 John Shoemaker JR-3 John Carroll 1:54.45 2:49.32 2:41.48 2:43.04 3:17.53 2:36.77 2:47.75 -
10 Mike Hvizdos FR-1 John Carroll 2:11.83 2:19.68 2:19.68 2:25.96 2:16.54 2:36.94 2:43.22 -
11 Brooks Blakeley SR-4 Ohio Northern 1:53.92 2:33.48 2:20.82 2:58.79 2:36.64 2:38.22 3:22.53 -
12 Connor Foody SO-2 Baldwin Wallace 2:18.73 2:50.63 1:54.82 2:01.19 2:12.36 2:39.46 2:07.57 -
13 Jackson Tucker SO-2 Baldwin Wallace 2:02.93 2:42.85 1:56.55 2:07.72 2:22.09 2:39.65 1:59.74 -
14 Alan Dravenstott SR-4 Ohio Northern 2:13.29 2:51.82 2:27.74 3:07.88 3:07.88 2:40.58 3:25.55 -
15 Donovan Slattery JR-3 Capital 3:00.27 3:22.80 3:14.75 2:03.94 3:16.36 2:40.95 2:32.91 -
16 Mason Kutz JR-3 Mount Union 3:21.43 2:45.69 3:10.06 2:08.33 2:45.69 2:42.44 2:31.07 -
17 Eric Reynolds JR-3 Wilmington (Ohio) 2:25.83 2:11.08 2:45.49 2:50.41 3:05.15 2:43.85 2:56.96 -
18 Gehrig Stanley SO-2 Baldwin Wallace 2:38.65 2:35.27 2:18.40 2:25.15 2:53.84 2:48.77 2:03.21 -
19 Korey Kakascik FR-1 Muskingum 3:22.82 2:54.10 3:01.28 2:50.51 2:23.59 2:59.48 3:51.53 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Bill Daily SR-4 Otterbein 2:58.37 1:51.29 2:32.45 6
6 Christopher Pinnick JR-3 Otterbein 2:11.89 1:56.37 2:35.16 3
7 Ian Paul FR-1 John Carroll 2:49.25 2:19.75 2:35.27 2
12 Connor Foody SO-2 Baldwin Wallace 3:24.11 1:54.82 2:39.46 -
13 Jackson Tucker SO-2 Baldwin Wallace 2:02.93 2:17.30 2:39.65 -
14 Alan Dravenstott SR-4 Ohio Northern 3:04.67 2:24.53 2:40.58 -
15 Donovan Slattery JR-3 Capital 3:16.36 3:16.36 2:40.95 -
17 Eric Reynolds JR-3 Wilmington (Ohio) 2:37.30 3:03.52 2:43.85 -
18 Gehrig Stanley SO-2 Baldwin Wallace 2:40.34 2:08.27 2:48.77 -
19 Korey Kakascik FR-1 Muskingum 3:40.76 3:38.97 2:59.48 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Vincent Giumenti JR-3 Mount Union 2:31.92 10
2 Max Grillo FR-1 John Carroll 2:31.98 8
4 Hunter Probert SR-4 Mount Union 2:32.93 5
5 Alex Reese SO-2 Mount Union 2:33.72 4
8 Chris Tooms FR-1 Mount Union 2:36.54 1
9 John Shoemaker JR-3 John Carroll 2:36.77 -
10 Mike Hvizdos FR-1 John Carroll 2:36.94 -
11 Brooks Blakeley SR-4 Ohio Northern 2:38.22 -
16 Mason Kutz JR-3 Mount Union 2:42.44 -