February 24-25, 2023
|
Baldwin-Wallace-Lou Higgins Center - Brea, OH
|
200m (Flat)

Women's 55 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kenadee Wayt JR-3 Mount Union 8.96 4.98 6.12 6.90 7.11 5.19 5.48 10
2 Taylor Anthony JR-3 John Carroll 7.53 8.47 8.47 6.52 7.24 8.33 8.26 8
3 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 6.28 8.84 7.67 8.33 7.30 9.27 6.79 6
4 Cece Samuels SO-2 Capital 6.01 6.67 6.53 6.16 7.33 6.53 5.50 5
5 Lauren Roncone JR-3 Mount Union 5.79 8.87 5.57 7.26 7.33 7.11 5.79 4
6 Larissa Agbor-Nkongho SO-2 Capital 9.42 7.44 7.14 6.41 7.36 8.84 9.28 3
7 Kendra Krichbaum SO-2 Ohio Northern 8.04 8.94 7.81 6.01 7.51 7.44 9.09 2
8 Genevieve Arnold SO-2 John Carroll 8.84 9.29 8.54 6.50 7.55 7.86 8.01 1

Women's 55 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kenadee Wayt JR-3 Mount Union 7.09 5.89 7.09 8.44 5.18
2 Taylor Anthony JR-3 John Carroll 5.43 5.21 7.23 7.16 6.73
3 Lauren Roncone JR-3 Mount Union 6.02 8.00 7.34 8.22 9.47
4 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 9.41 8.39 7.29 7.73 8.46
5 Cece Samuels SO-2 Capital 8.26 7.74 7.37 5.90 5.38
6 Genevieve Arnold SO-2 John Carroll 8.16 9.04 7.41 7.04 8.53
7 Kendra Krichbaum SO-2 Ohio Northern 5.21 5.65 7.43 6.84 6.17
8 Larissa Agbor-Nkongho SO-2 Capital 7.06 5.43 7.43 9.29 8.10
9 Carlie Pratt SR-4 Mount Union 6.10 5.73 7.44 6.33 8.04
10 Madison Dietz SR-4 Wilmington (Ohio) 6.87 9.11 7.46 7.02 6.87
11 Kylee Schafer SO-2 Wilmington (Ohio) 6.25 8.44 7.53 6.78 5.58
12 Hannah Neiger FR-1 Mount Union 6.23 8.66 7.59 8.58 8.05
13 Stacey Legg FR-1 Ohio Northern 6.74 6.05 7.65 9.26 7.27
14 Olivia Bradley FR-1 Baldwin Wallace 5.94 10.03 7.71 8.49 6.33
15 Jessica Klonowski FR-1 Baldwin Wallace 7.57 8.65 7.72 8.57 9.73
16 Mia Scott SO-2 John Carroll 6.26 7.03 7.72 5.41 6.26
17 Ella Zambruno FR-1 John Carroll 5.84 5.61 7.78 8.02 9.50
18 Emily Thompson FR-1 Marietta 8.71 9.18 7.91 9.65 10.13
19 Lydia Baumgartner SR-4 Otterbein 7.42 8.63 8.06 7.98 10.40
20 Elizabeth Schnegg SO-2 Marietta 10.47 6.01 8.11 6.09 6.33
Women's 55 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lauren Roncone JR-3 Mount Union 5.51 7.05 5.88 7.34 6.10
6 Genevieve Arnold SO-2 John Carroll 8.60 7.64 8.16 7.41 6.75
9 Carlie Pratt SR-4 Mount Union 6.70 7.44 8.71 7.44 7.15
11 Kylee Schafer SO-2 Wilmington (Ohio) 7.61 7.16 9.72 7.53 6.48
14 Olivia Bradley FR-1 Baldwin Wallace 7.48 7.33 7.33 7.71 9.18
16 Mia Scott SO-2 John Carroll 6.57 9.50 5.49 7.72 8.73
Women's 55 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Taylor Anthony JR-3 John Carroll 7.23 5.14
4 Kennady Gibbins SR-4 Mount Union 7.29 8.82
5 Cece Samuels SO-2 Capital 7.37 7.01
7 Kendra Krichbaum SO-2 Ohio Northern 7.43 7.66
13 Stacey Legg FR-1 Ohio Northern 7.65 6.66
17 Ella Zambruno FR-1 John Carroll 7.78 9.11
20 Elizabeth Schnegg SO-2 Marietta 8.11 9.41
Women's 55 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kenadee Wayt JR-3 Mount Union 7.09
8 Larissa Agbor-Nkongho SO-2 Capital 7.43
10 Madison Dietz SR-4 Wilmington (Ohio) 7.46
12 Hannah Neiger FR-1 Mount Union 7.59
15 Jessica Klonowski FR-1 Baldwin Wallace 7.72
18 Emily Thompson FR-1 Marietta 7.91
19 Lydia Baumgartner SR-4 Otterbein 8.06