March 14, 2023
|
Royal Palm Beach - West Palm Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Johnson 8 Pahokee 57.08 10
2 Jamaria Richardson 8 Pahokee 57.40 8
3 Octavia Massena JR Oxbridge Academy 57.65 6
4 Murielle Jeanite SR Oxbridge Academy 58.28 5
5 Bay'Andria Hodges SR Glades Central 59.59 4
6 Julia De Gruttola Aere SO American Heritage (DB) 1:00.87 3
7 Kyra Christie-Thomas JR West Boca Raton 1:01.65 2
8 payton hinz SR Royal Palm Beach 1:02.44 1
9 Nikayah White 7 Pahokee 1:03.32 -
10 Rebecca Monlevade SO West Boca Raton 1:03.82 -
11 Sanai Johnson FR Goleman 1:04.11 -
12 Amaya Bell SO West Boca Raton 1:04.41 -
13 Andronika Christian SR West Boca Raton 1:04.57 -
13 Kamaya Watts SO American Heritage (DB) 1:04.57 -
15 Reehanna Hyppolite 8 Atlantic Christian 1:05.53 -
16 De'Aysia Johnson 7 Pahokee 1:05.87 -
17 Dontaysia Nelms FR Goleman 1:05.89 -
18 Franchesca Verdecia FR SLAM (West Palm Beach) 1:06.39 -
19 Rachelle Alcin JR Palm Beach Central 1:06.87 -
20 germithe sainvil SO Royal Palm Beach 1:06.99 -
21 Regine Alcin JR Palm Beach Central 1:07.89 -
22 Stephanie Kaplan SR West Boca Raton 1:08.06 -
23 Fayana Garcia JR Lake Worth 1:09.57 -
24 Alexia Goldhammer SO West Boca Raton 1:09.86 -
25 Casey Campbell FR Goleman 1:09.89 -
26 Meadow Harwood 8 Lake Worth Christian 1:10.08 -
27 Priscilla Cuevas SR Atlantic Christian 1:10.97 -
28 Imani Taylor 7 Atlantic Christian 1:11.18 -
29 Kimora Sears 6 Atlantic Christian 1:11.72 -
30 gay-marlov joseph JR Royal Palm Beach 1:12.12 -
31 Nicola Nosek FR Palm Beach Central 1:12.49 -
32 Kyleigh Gardner JR Wellington 1:13.01 -
33 Ja'Maya Thompson SR Glades Central 1:13.91 -
34 Zariah Tribble SO Lake Worth 1:14.05 -
35 Christey Augustin FR Lake Worth Christian 1:14.08 -
36 Marnique Greenwich SO Lake Worth 1:15.90 -
37 Samenshieh Pierre SO Lake Worth 1:17.45 -
38 Monifah Blake JR Lake Worth 1:17.71 -
39 Rebecca Rodrigues SO American Heritage (DB) 1:18.04 -
40 Janiyah Kyles FR Glades Central 1:21.00 -
41 Rose Hanlon 8 Lake Worth Christian 1:21.29 -
42 Siyuan Chen SR American Heritage (DB) 1:23.21 -
43 Kimberly De Jesus FR Trinity Christian (LW) 1:24.29 -
44 Anteona Davis FR Lake Worth 1:25.23 -
45 Venajah Veasey FR Lake Worth 1:26.37 -
46 Alyssa Crawley SO Lake Worth 1:48.32 -
  Alessia Rojas FR American Heritage (DB) DNS   
  Olivia Balkan FR American Heritage (DB) DNS   
  Sophia Cohen FR Lake Worth Christian DNS   
  Nala Shelley 8 Lake Worth Christian DNS   
  Christiana Vickers SR Glades Central DNS   
  Lily Gilmore 8 Odyssey Charter DNS   
  miracle livingston JR Royal Palm Beach DNS   
  Paley Somero FR Atlantic Christian DNS   
  Briana Knight JR Palm Beach Central DNS   
  Jaylin Jackson FR Goleman DNS   
  Jendaya Weston SO Odyssey Charter DNS   
  Talyssa Hilaire FR Odyssey Charter DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Franchesca Verdecia FR SLAM (West Palm Beach) 1:06.39 1:06.39 1:16.35 49.13 -
24 Alexia Goldhammer SO West Boca Raton 55.19 1:09.86 1:29.42 1:10.56 -
43 Kimberly De Jesus FR Trinity Christian (LW) 1:31.04 1:24.29 1:28.51 1:28.51 -
45 Venajah Veasey FR Lake Worth 1:45.38 1:26.37 1:20.33 1:06.51 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 De'Aysia Johnson 7 Pahokee 52.70 1:05.87 -
36 Marnique Greenwich SO Lake Worth 1:16.66 1:15.90 -
39 Rebecca Rodrigues SO American Heritage (DB) 1:00.88 1:18.04 -
42 Siyuan Chen SR American Heritage (DB) 1:23.21 1:23.21 -
  Jaylin Jackson FR Goleman DNS DNS   
  Nala Shelley 8 Lake Worth Christian DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
37 Samenshieh Pierre SO Lake Worth 1:17.45 1:21.33 -
41 Rose Hanlon 8 Lake Worth Christian 1:21.29 1:33.49 -
44 Anteona Davis FR Lake Worth 1:25.23 1:41.43 -
46 Alyssa Crawley SO Lake Worth 1:48.32 1:25.58 -
  Paley Somero FR Atlantic Christian DNS DNS   
  Sophia Cohen FR Lake Worth Christian DNS DNS   
  Olivia Balkan FR American Heritage (DB) DNS DNS   
  Alessia Rojas FR American Heritage (DB) DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
25 Casey Campbell FR Goleman 1:25.97 1:25.97 1:09.89 -
28 Imani Taylor 7 Atlantic Christian 56.95 1:10.47 1:11.18 -
29 Kimora Sears 6 Atlantic Christian 1:08.14 1:00.25 1:11.72 -
31 Nicola Nosek FR Palm Beach Central 1:23.37 1:12.49 1:12.49 -
33 Ja'Maya Thompson SR Glades Central 56.18 53.22 1:13.91 -
34 Zariah Tribble SO Lake Worth 1:19.98 58.50 1:14.05 -
35 Christey Augustin FR Lake Worth Christian 1:05.94 1:10.38 1:14.08 -
38 Monifah Blake JR Lake Worth 1:21.60 1:34.03 1:17.71 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Dontaysia Nelms FR Goleman 1:23.68 1:21.05 56.67 1:03.26 1:05.89 -
23 Fayana Garcia JR Lake Worth 48.70 1:13.05 1:10.27 1:05.40 1:09.57 -
26 Meadow Harwood 8 Lake Worth Christian 1:29.71 1:00.97 49.76 1:12.89 1:10.08 -
27 Priscilla Cuevas SR Atlantic Christian 1:25.17 1:18.07 1:14.52 1:25.88 1:10.97 -
30 gay-marlov joseph JR Royal Palm Beach 1:31.60 1:33.04 1:00.58 1:02.75 1:12.12 -
40 Janiyah Kyles FR Glades Central 1:35.58 1:03.18 1:24.24 1:00.75 1:21.00 -
  Lily Gilmore 8 Odyssey Charter DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jendaya Weston SO Odyssey Charter DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Sanai Johnson FR Goleman 1:04.11 1:00.27 1:13.73 53.22 1:02.19 1:09.24 -
12 Amaya Bell SO West Boca Raton 1:04.41 1:01.84 1:16.01 1:07.63 1:08.28 1:23.09 -
13 Kamaya Watts SO American Heritage (DB) 1:04.57 1:18.78 49.08 1:03.28 1:18.78 46.49 -
19 Rachelle Alcin JR Palm Beach Central 1:06.87 48.82 1:26.27 56.84 57.51 1:00.19 -
21 Regine Alcin JR Palm Beach Central 1:07.89 48.88 1:09.93 1:12.65 54.32 1:18.76 -
22 Stephanie Kaplan SR West Boca Raton 1:08.06 48.33 51.05 1:08.74 1:21.00 57.86 -
  Talyssa Hilaire FR Odyssey Charter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Briana Knight JR Palm Beach Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Bay'Andria Hodges SR Glades Central 55.42 1:13.30 59.59 4
8 payton hinz SR Royal Palm Beach 1:07.44 44.34 1:02.44 1
9 Nikayah White 7 Pahokee 1:05.22 1:09.66 1:03.32 -
13 Andronika Christian SR West Boca Raton 1:20.07 47.14 1:04.57 -
15 Reehanna Hyppolite 8 Atlantic Christian 49.81 50.46 1:05.53 -
20 germithe sainvil SO Royal Palm Beach 46.90 1:03.64 1:06.99 -
32 Kyleigh Gardner JR Wellington 1:29.08 1:07.90 1:13.01 -
  miracle livingston JR Royal Palm Beach DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Johnson 8 Pahokee 57.08 57.65 1:01.65 41.10 42.81 1:02.22 1:06.79 10
2 Jamaria Richardson 8 Pahokee 57.40 43.63 56.26 42.48 1:04.87 1:03.72 52.81 8
3 Octavia Massena JR Oxbridge Academy 57.65 57.65 40.94 1:01.69 42.09 1:01.69 1:00.54 6
4 Murielle Jeanite SR Oxbridge Academy 58.28 51.87 45.46 1:08.19 52.46 41.38 51.29 5
6 Julia De Gruttola Aere SO American Heritage (DB) 1:00.87 57.83 56.61 52.96 1:16.09 48.70 45.05 3
7 Kyra Christie-Thomas JR West Boca Raton 1:01.65 58.57 1:04.12 51.79 58.57 1:03.50 1:07.82 2
10 Rebecca Monlevade SO West Boca Raton 1:03.82 52.97 1:22.33 49.15 54.25 59.99 1:21.06 -
  Christiana Vickers SR Glades Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS