March 24-25, 2023
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 1600m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Brooke Hooper JR Pine Crest 4:56.44 6:03.67 5:05.60 10
2 Olivia Niewald SR Spruce Creek 3:57.98 5:18.34 5:09.06 8
3 Ava Wyant JR Master's Academy (Oviedo) 5:49.76 5:31.19 5:09.52 6
4 Kate Drummond SR Buchholz 5:43.66 4:44.84 5:09.60 5
5 Emma O'Day SR Boca Raton 6:13.66 5:26.95 5:11.38 4
6 Palmer Walstad Senior Westminster 4:53.12 5:02.48 5:11.83 3
7 Avery Fronrath JR King's Academy 6:21.32 5:09.43 5:12.55 2
8 Lauren Mahan SR Calvary Christian (Clr) 4:06.97 5:56.39 5:12.62 1
9 Elizabeth Csikai SR Bolles 4:17.09 4:10.82 5:13.52 -
10 Caroline Couch FR Maclay 5:04.26 6:32.09 5:13.67 -
11 Lily Moore SR Leon 3:48.98 6:16.41 5:13.67 -
12 Alexandra Raquet SR Sickles 4:23.50 5:51.34 5:13.69 -
13 Megan Dolan SR Boone 5:23.53 4:42.69 5:14.10 -
14 Ava Povich SR Evangelical Christian 6:17.55 3:49.68 5:14.62 -
15 Katelyn OBrien FR Boca Raton 4:37.28 4:37.28 5:15.09 -
16 Sierra Barrera SR Oakleaf 6:37.12 6:27.66 5:15.17 -
17 Jillian Candelino SR Bolles 5:56.46 5:18.61 5:15.45 -
18 Emma Hencock SR St. Brendan 3:53.59 3:53.59 5:15.65 -
19 Riley Zeanah Freshman Vestavia Hills 5:16.39 3:50.97 5:16.39 -
20 Olivia Fraga SR Lourdes 6:32.35 5:25.91 5:16.41 -
21 Trinity Holland SR Niceville 5:14.11 6:23.91 5:17.28 -
22 Abigail Williams JR Sunlake 5:49.47 6:37.13 5:17.70 -
23 Tessa Massa SO Fletcher 3:58.59 5:21.31 5:18.12 -
24 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 4:36.88 5:27.80 5:18.25 -
25 Lillian Koeppel FR Maclay 5:19.41 5:48.16 5:19.41 -
26 Charlotte Joseph FR Bolles 4:09.24 6:10.66 5:19.53 -
27 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 6:33.25 4:50.94 5:19.71 -
28 Daisy Ross SO Ponte Vedra 6:52.53 5:13.40 5:19.79 -
29 Ella Menke SR Sarasota 4:03.05 4:09.45 5:19.80 -
30 Ella Beckett SR Keswick Christian 3:59.85 6:10.97 5:19.80 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 5:04.01 6:43.22 5:20.01 -
32 Davis Johnson JR Bishop Kenny 4:48.49 5:10.93 5:20.54 -
33 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 4:04.25 6:38.52 5:21.38 -
34 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 6:48.56 6:55.00 5:21.70 -
35 Noelle Vu JR Mount Dora 5:50.74 4:39.95 5:21.78 -
36 Hannah Latif JR Berkeley Prep 6:55.40 5:54.22 5:22.01 -
37 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 4:47.30 4:53.76 5:22.81 -
38 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 4:08.66 6:30.75 5:22.93 -
39 Hannah Kowkabany JR Episcopal 5:27.73 5:24.48 5:24.48 -
40 Kylie Thomas SR Bishop Verot 6:57.67 5:39.36 5:26.30 -
41 Emerson Brinn FR South Fork 5:04.92 5:57.38 5:27.87 -
42 Reagan Smith FR Pensacola Christian 4:32.61 4:16.19 5:28.44 -
43 Jada Garcia JR Braddock 5:41.63 5:35.06 5:28.49 -
44 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 4:47.33 4:27.51 5:30.26 -
45 Reece Knowlton JR Fort Walton Beach 6:38.56 4:42.31 5:32.13 -
46 Delaney Stephens SR Spruce Creek 6:45.68 6:39.03 5:32.52 -
47 Susan Koeppel JR Maclay 4:29.47 4:52.75 5:32.67 -
48 Olivia Denney JR Winter Park 6:02.20 6:52.51 5:35.37 -
49 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 4:14.95 4:28.37 5:35.46 -
50 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 6:49.95 3:55.22 5:36.02 -
51 Addison Boyer JR South Fork 7:21.03 5:31.63 5:41.88 -
52 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 6:53.96 7:24.75 5:42.11 -
53 Braelyn Wahy JR Satellite 4:35.16 5:30.19 5:43.94 -
54 Alisha Boyer SR Evans 7:37.19 5:44.65 5:51.68 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Caroline Couch FR Maclay 5:10.54 6:25.82 5:19.95 6:25.82 6:25.82 5:13.67 5:13.67 -
13 Megan Dolan SR Boone 6:48.33 5:48.66 6:38.91 6:04.36 5:45.51 5:14.10 6:45.19 -
22 Abigail Williams JR Sunlake 6:05.36 4:04.63 6:11.71 6:46.66 6:30.77 5:17.70 4:33.23 -
23 Tessa Massa SO Fletcher 5:24.49 4:55.86 3:55.41 3:42.69 3:58.59 5:18.12 4:27.22 -
24 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 5:05.52 6:25.09 6:09.17 4:24.15 4:59.16 5:18.25 5:50.08 -
25 Lillian Koeppel FR Maclay 4:44.28 5:19.41 4:41.08 6:13.71 6:04.13 5:19.41 4:15.53 -
26 Charlotte Joseph FR Bolles 6:42.61 3:46.87 5:51.49 5:16.34 5:19.53 5:19.53 5:16.34 -
27 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 5:13.32 5:54.88 5:45.29 4:31.76 4:47.74 5:19.71 5:22.91 -
29 Ella Menke SR Sarasota 4:25.44 5:19.80 6:20.57 6:55.74 5:58.18 5:19.80 5:03.81 -
30 Ella Beckett SR Keswick Christian 5:10.21 6:10.97 4:38.23 3:53.46 6:17.37 5:19.80 6:07.77 -
32 Davis Johnson JR Bishop Kenny 4:22.85 5:14.13 4:26.05 5:01.31 6:21.45 5:20.54 6:18.24 -
36 Hannah Latif JR Berkeley Prep 5:28.45 4:01.51 6:00.66 6:07.10 4:33.71 5:22.01 4:36.93 -
39 Hannah Kowkabany JR Episcopal 5:53.69 5:05.02 6:06.67 4:09.85 6:00.18 5:24.48 4:22.83 -
40 Kylie Thomas SR Bishop Verot 4:01.47 4:50.41 5:16.52 4:14.52 6:57.67 5:26.30 5:49.15 -
43 Jada Garcia JR Braddock 6:17.77 4:49.08 5:31.78 6:44.05 4:52.36 5:28.49 4:39.22 -
46 Delaney Stephens SR Spruce Creek 4:45.97 5:19.22 4:06.07 7:02.30 3:59.42 5:32.52 6:42.35 -
54 Alisha Boyer SR Evans 5:02.45 7:09.05 4:58.93 5:02.45 4:30.80 5:51.68 4:37.83 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Avery Fronrath JR King's Academy 6:40.07 5:46.93 6:24.44 5:25.06 5:12.55 2
8 Lauren Mahan SR Calvary Christian (Clr) 4:19.48 5:00.12 4:03.85 6:40.16 5:12.62 1
9 Elizabeth Csikai SR Bolles 4:07.68 6:41.31 4:39.04 4:10.82 5:13.52 -
15 Katelyn OBrien FR Boca Raton 5:02.49 5:21.40 6:49.62 6:30.72 5:15.09 -
16 Sierra Barrera SR Oakleaf 5:18.33 4:12.14 4:05.84 4:37.35 5:15.17 -
19 Riley Zeanah Freshman Vestavia Hills 4:38.43 3:54.13 4:25.77 4:28.94 5:16.39 -
21 Trinity Holland SR Niceville 5:55.36 5:29.98 5:07.77 4:13.83 5:17.28 -
28 Daisy Ross SO Ponte Vedra 6:46.14 3:59.85 6:26.95 6:33.35 5:19.79 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 6:49.62 4:00.01 5:26.41 4:38.41 5:20.01 -
33 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 4:26.75 6:06.38 6:35.30 4:13.89 5:21.38 -
34 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 5:37.79 5:44.22 5:21.70 5:15.27 5:21.70 -
35 Noelle Vu JR Mount Dora 6:29.36 6:55.10 6:26.14 5:44.31 5:21.78 -
38 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 6:30.75 5:42.31 4:21.58 4:05.43 5:22.93 -
42 Reagan Smith FR Pensacola Christian 3:56.48 6:01.29 4:58.88 4:29.32 5:28.44 -
47 Susan Koeppel JR Maclay 5:52.63 4:16.16 4:32.79 6:39.21 5:32.67 -
48 Olivia Denney JR Winter Park 5:05.19 5:35.37 4:35.01 5:15.25 5:35.37 -
49 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 3:54.83 5:15.34 4:28.37 6:22.43 5:35.46 -
51 Addison Boyer JR South Fork 7:07.35 6:57.10 5:41.88 5:48.72 5:41.88 -
52 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 5:42.11 5:14.75 4:54.22 6:06.06 5:42.11 -
53 Braelyn Wahy JR Satellite 5:09.55 4:17.96 5:09.55 5:12.99 5:43.94 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brooke Hooper JR Pine Crest 5:05.60 4:10.60 3:46.15 4:56.44 4:13.65 10
2 Olivia Niewald SR Spruce Creek 5:09.06 4:04.16 6:35.60 6:41.78 3:57.98 8
3 Ava Wyant JR Master's Academy (Oviedo) 5:09.52 4:41.67 3:36.67 4:10.72 5:09.52 6
4 Kate Drummond SR Buchholz 5:09.60 4:26.26 6:14.62 6:36.29 4:44.84 5
5 Emma O'Day SR Boca Raton 5:11.38 4:43.36 4:49.59 3:56.65 3:37.97 4
6 Palmer Walstad Senior Westminster 5:11.83 5:30.54 5:52.37 4:12.59 3:47.64 3
11 Lily Moore SR Leon 5:13.67 3:42.71 5:26.22 3:52.12 6:32.09 -
12 Alexandra Raquet SR Sickles 5:13.69 5:32.52 4:54.87 3:58.41 3:58.41 -
14 Ava Povich SR Evangelical Christian 5:14.62 6:23.84 5:24.06 6:39.57 6:49.01 -
17 Jillian Candelino SR Bolles 5:15.45 5:53.31 6:28.01 6:37.47 6:02.77 -
18 Emma Hencock SR St. Brendan 5:15.65 3:53.59 3:50.43 4:21.99 6:15.63 -
20 Olivia Fraga SR Lourdes 5:16.41 6:51.34 4:51.10 6:29.19 4:28.95 -
37 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 5:22.81 6:14.46 4:18.25 4:47.30 4:56.99 -
41 Emerson Brinn FR South Fork 5:27.87 3:56.07 5:54.10 5:14.76 4:25.58 -
44 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 5:30.26 6:19.80 6:49.53 4:01.09 5:50.08 -
45 Reece Knowlton JR Fort Walton Beach 5:32.13 6:28.60 5:25.49 4:48.96 5:25.49 -
50 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 5:36.02 4:01.94 6:49.95 7:06.75 4:25.46 -