March 24-25, 2023
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 3200m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elli Black FR Cambridge Christian 10:30.18 10
2 Brooke Hooper JR Pine Crest 10:35.78 8
3 Jillian Candelino SR Bolles 10:41.58 6
4 Madeleine Gear JR Cambridge Christian 10:45.10 5
5 Malinda Underwood JR Rockledge 10:45.89 4
6 Kate Drummond SR Buchholz 10:46.18 3
7 Emma O'Day SR Boca Raton 10:50.84 2
8 Ava Povich SR Evangelical Christian 10:51.11 1
9 Mackenzie De Lisle SO Bishop Verot 10:51.86 -
10 Alexandra Raquet SR Sickles 10:54.75 -
11 Elizabeth Csikai SR Bolles 10:56.82 -
12 Caroline Couch FR Maclay 10:57.08 -
13 Avery Fronrath JR King's Academy 11:01.18 -
14 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 11:05.34 -
15 Mary Pace-Balzan SR Nease 11:06.43 -
16 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 11:07.71 -
17 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 11:07.72 -
18 Reagan Smith FR Pensacola Christian 11:09.36 -
19 Hannah Latif JR Berkeley Prep 11:11.37 -
20 Kylie Stephens SR Berkeley Prep 11:15.05 -
21 Emma Hencock SR St. Brendan 11:15.53 -
22 Katelyn OBrien FR Boca Raton 11:15.70 -
23 Mia Taylor SR South Florida HEAT 11:18.54 -
24 Davis Johnson JR Bishop Kenny 11:19.66 -
25 Palmer Walstad Senior Westminster 11:20.22 -
26 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 11:20.44 -
27 Ella Mickler SR Bolles 11:21.43 -
28 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 11:22.30 -
29 Addison Boyer JR South Fork 11:22.58 -
30 Sophia Linfield FR Ransom Everglades 11:22.82 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 11:23.16 -
32 Mackenzie Klein JR Oak Hall 11:23.55 -
33 Daisy Ross SO Ponte Vedra 11:24.85 -
34 Ella Beckett SR Keswick Christian 11:25.86 -
35 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 11:27.54 -
36 Estella Bruneau SO Bolles 11:28.78 -
37 Charleen Elizando SR North Bay Haven 11:29.14 -
38 Emma Flowers SR Berkeley Prep 11:29.37 -
39 Noelle Vu JR Mount Dora 11:29.72 -
40 Mary Biagini SR Bishop Kenny 11:31.56 -
41 Ella Menke SR Sarasota 11:34.84 -
42 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 11:35.32 -
43 Ava Quattrocchi JR Rockledge 11:35.57 -
44 Skyler Gillett SR Alonso 11:36.13 -
45 Abigail Williams JR Sunlake 11:37.98 -
46 Reagan Chambless SO Seffner Christian 11:40.17 -
47 Hannah Douglas SO Mount Dora 11:42.00 -
48 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 11:42.62 -
49 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 11:42.87 -
50 Elizabeth McClure SO Bolles 11:43.35 -
51 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 11:46.51 -
52 Morgan Cox SR Trinity Prep 11:46.88 -
53 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 11:49.68 -
54 Susan Koeppel JR Maclay 11:50.97 -
55 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 11:51.80 -
56 Rylan Holmquist JR St. Augustine 11:58.08 -
57 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 12:27.92 -
  Lillee Tang SR Leon DNF -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 11:07.71 8:27.46 12:01.13 9:14.20 -
20 Kylie Stephens SR Berkeley Prep 11:15.05 10:00.80 12:42.81 14:30.82 -
26 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 11:20.44 12:55.71 14:37.77 9:31.57 -
27 Ella Mickler SR Bolles 11:21.43 11:21.43 10:26.92 9:52.85 -
30 Sophia Linfield FR Ransom Everglades 11:22.82 13:05.25 10:14.54 10:48.68 -
32 Mackenzie Klein JR Oak Hall 11:23.55 9:00.01 9:06.84 14:48.62 -
36 Estella Bruneau SO Bolles 11:28.78 9:31.69 14:48.53 14:20.98 -
37 Charleen Elizando SR North Bay Haven 11:29.14 10:40.90 9:38.88 14:00.75 -
38 Emma Flowers SR Berkeley Prep 11:29.37 13:47.25 8:02.56 13:33.46 -
39 Noelle Vu JR Mount Dora 11:29.72 10:48.34 13:13.18 11:29.72 -
40 Mary Biagini SR Bishop Kenny 11:31.56 12:13.06 14:38.29 11:38.48 -
41 Ella Menke SR Sarasota 11:34.84 8:41.13 12:58.22 10:04.51 -
44 Skyler Gillett SR Alonso 11:36.13 14:23.21 12:45.75 13:41.44 -
46 Reagan Chambless SO Seffner Christian 11:40.17 9:27.14 9:34.14 11:26.17 -
47 Hannah Douglas SO Mount Dora 11:42.00 14:51.54 14:09.42 14:58.56 -
49 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 11:42.87 12:46.13 9:36.36 9:50.41 -
51 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 11:46.51 13:39.56 8:28.69 10:49.99 -
57 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 12:27.92 12:05.49 14:12.63 13:05.32 -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Alexandra Raquet SR Sickles 10:28.56 12:06.78 13:38.44 8:24.16 11:01.30 10:54.75 10:22.02 -
11 Elizabeth Csikai SR Bolles 11:36.23 8:25.76 14:07.30 10:04.28 9:57.71 10:56.82 13:14.76 -
12 Caroline Couch FR Maclay 9:25.09 11:29.94 8:39.10 9:25.09 13:21.64 10:57.08 14:14.21 -
14 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 9:12.24 9:45.50 12:38.49 14:11.64 9:45.50 11:05.34 12:51.80 -
15 Mary Pace-Balzan SR Nease 8:19.83 12:06.41 7:53.17 8:33.16 12:06.41 11:06.43 10:46.44 -
18 Reagan Smith FR Pensacola Christian 11:02.67 8:22.02 14:16.78 11:16.06 10:55.98 11:09.36 8:15.33 -
19 Hannah Latif JR Berkeley Prep 8:43.67 10:31.09 14:12.64 13:18.93 13:25.65 11:11.37 9:57.52 -
22 Katelyn OBrien FR Boca Raton 12:09.76 13:10.57 8:47.05 7:52.99 10:41.92 11:15.70 12:43.54 -
23 Mia Taylor SR South Florida HEAT 9:09.62 7:54.98 12:46.75 10:10.69 13:13.90 11:18.54 14:28.54 -
24 Davis Johnson JR Bishop Kenny 12:41.22 11:46.85 10:25.29 11:46.85 10:25.29 11:19.66 12:07.24 -
33 Daisy Ross SO Ponte Vedra 11:38.55 12:05.95 9:48.98 9:35.28 9:14.73 11:24.85 12:33.34 -
34 Ella Beckett SR Keswick Christian 13:49.89 14:31.05 13:29.32 14:31.05 10:58.43 11:25.86 10:10.42 -
35 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 13:03.80 10:53.17 14:12.55 12:29.42 12:50.05 11:27.54 9:44.41 -
43 Ava Quattrocchi JR Rockledge 14:36.42 14:01.64 8:13.86 13:19.91 9:58.19 11:35.57 12:03.40 -
45 Abigail Williams JR Sunlake 14:53.42 13:57.58 10:56.11 9:25.37 8:36.51 11:37.98 8:36.51 -
48 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 12:38.83 12:52.89 8:11.84 9:01.02 14:38.28 11:42.62 12:10.73 -
53 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 10:10.33 11:00.01 13:36.14 13:07.75 14:32.91 11:49.68 12:25.17 -
56 Rylan Holmquist JR St. Augustine 8:51.38 9:05.74 14:57.60 13:02.71 9:05.74 11:58.08 8:51.38 -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elli Black FR Cambridge Christian 10:30.18 12:55.13 10
2 Brooke Hooper JR Pine Crest 10:35.78 7:50.48 8
3 Jillian Candelino SR Bolles 10:41.58 13:15.56 6
4 Madeleine Gear JR Cambridge Christian 10:45.10 10:12.85 5
5 Malinda Underwood JR Rockledge 10:45.89 10:20.06 4
6 Kate Drummond SR Buchholz 10:46.18 7:45.25 3
7 Emma O'Day SR Boca Raton 10:50.84 9:39.25 2
8 Ava Povich SR Evangelical Christian 10:51.11 9:59.03 1
9 Mackenzie De Lisle SO Bishop Verot 10:51.86 13:08.75 -
13 Avery Fronrath JR King's Academy 11:01.18 9:35.23 -
17 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 11:07.72 14:14.69 -
21 Emma Hencock SR St. Brendan 11:15.53 12:50.11 -
25 Palmer Walstad Senior Westminster 11:20.22 10:39.41 -
28 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 11:22.30 9:46.78 -
29 Addison Boyer JR South Fork 11:22.58 12:03.54 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 11:23.16 11:02.67 -
42 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 11:35.32 14:36.11 -
50 Elizabeth McClure SO Bolles 11:43.35 14:39.19 -
52 Morgan Cox SR Trinity Prep 11:46.88 9:39.65 -
54 Susan Koeppel JR Maclay 11:50.97 8:53.23 -
55 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 11:51.80 14:49.75 -
  Lillee Tang SR Leon DNF DNF -