March 24-25, 2023
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 3200m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alejandro Vinas JR Bishop Kenny 9:46.51
2 Juan Pablo Castillo-Zima SO Bishop Kenny 9:48.36
3 Alex Valdez SR Calvary Christian (Clr) 9:54.76
4 Logan Chapman SR Rockledge 9:56.41
5 Preston Sangely FR Spanish River 9:58.77
6 Kai Meffe SO Lake Highland Prep 9:59.25
7 Jack Girard SO Viera 9:59.71
8 Maccabee Harad SO Spanish River 10:00.26
9 Liam Ballard SR Sunlake 10:01.36
10 Logan Carr SO Satellite 10:01.52
11 Thomas Sheek Sophomore Hoover 10:02.56
12 Caden Baker SO George Jenkins 10:03.65
13 Sam Stone SO St. Francis 10:04.21
14 Pete Douglas Sophomore Camden Central 10:04.22
15 Augustin Muyl Pineda JR Doral Academy 10:04.26
16 Matthew Hauser FR Lincoln 10:05.22
17 Tim Rutten FR Gulliver Prep 10:05.24
18 Quinn Foster SO Satellite 10:07.17
19 Owen Franklin SR Chiles 10:07.91
20 Julian Barre SO Bolles 10:09.55
21 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 10:10.37
22 Luccas Torres FR Braddock 10:11.36
23 Andrew Lind JR Plant 10:11.60
24 Gavin Voils SO Nease 10:12.66
25 Jacob Schroeder JR Nease 10:12.72
26 Michael DiFranco JR Plant 10:12.99
27 Will Winsor JR Leon 10:13.81
28 Aiden Davis FR Seffner Christian 10:13.83
29 Ryan Winslow SR Alonso 10:16.32
30 Casey Claassen FR Seffner Christian 10:16.46
31 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 10:16.92
32 Nicolas Waddell JR Mosley 10:17.62
33 Dominic Geraci JR Mandarin 10:17.74
34 Jake Officer SO Episcopal 10:19.67
35 Oscar Brown FR Sunlake 10:19.78
36 Madison Carty FR Satellite 10:20.37
37 Alex Butler SO Satellite 10:21.44
38 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 10:23.25
39 Kian Wilson FR Satellite 10:23.95
40 Emory Dilts SO Bishop Kenny 10:25.18
41 Ryan Wilson JR Spanish River 10:25.47
42 Matthew Presley SO Bartram Trail 10:27.33
43 William Johnson SO Bishop Kenny 10:28.61
44 Reynaldo Trejo-Cerroblanco SO Countryside 10:29.01
45 Preston Cooper SO Alonso 10:34.54
46 Sean Orgaz SR Boca Raton 10:34.98
47 Cristian Calderon SR Rockledge 10:36.02
48 Jacob Parks JR Bartram Trail 10:36.17
49 Chase Hunsicker Senior Westminster 10:37.56
50 Moses Jaffa SR Mandarin 10:37.80
51 Daniel Dewey SO Jesuit (Tampa) 10:38.10
52 Jack Fuller SO Chiles 10:38.13
53 Jacob Garrett JR Spanish River 10:38.14
54 Aiden McDonald JR Bartram Trail 10:38.46
55 Bryson Lewis FR Raines 10:38.56
56 MacLean Pearson SO Seffner Christian 10:38.78
57 Jacob Potantus SR Plant 10:38.91
58 John Carney SR Bishop Kenny 10:39.26
59 Josh Hicks FR Chiles 10:39.87
60 William Windham FR Lake Wales 10:40.09
61 Wyatt Dugan SR Nease 10:42.08
62 Remi Kepran FR Arnold 10:42.74
63 Nathan Holmes SR North Bay Haven 10:43.08
64 Nick Shaw SO Braddock 10:48.00
65 Rick Schultz FR Episcopal 10:48.06
66 Ryan Vladimir JR Boca Raton 10:51.47
67 Jordan Dougherty SR Lincoln 10:52.03
68 Connor Aarons SO Lincoln 10:53.45
69 Davis Witt Sophomore Vestavia Hills 10:57.74
70 Roman Montero JR Robinson 10:58.66
71 Grey Murphy FR Mandarin 11:04.39
72 Rodrigo Rodriguez JR Doral Academy 11:06.28
73 Abner Neumann FR St. Petersburg 11:08.40
74 Andrew Nix JR Wakulla 11:11.52
75 Josh Becker JR Nease 11:12.44
76 Charles Rust JR Maclay 11:13.04
77 William Hall JR Bartram Trail 11:14.86
78 Trammell Kotchen JR Episcopal 11:15.51
79 Logan Price SO Maclay 11:24.88
80 Yoshi Hutt 8 Florida High 11:29.31
81 Ethan Walsh SO St. Francis 11:29.74
82 Charles Eggimann SO St. Petersburg 11:33.90
83 Michael Granados SR Lake Wales 11:38.59
84 Nathan Kern 7 Seffner Christian 11:39.09
85 Isaac Peck SR Wakulla 11:41.64
86 Cooper Geib FR Alonso 11:42.01
87 Andrew Bevill Senior Vestavia Hills 11:50.15
88 Stijn Rutten JR Gulliver Prep 11:52.65
89 Michael Martinez JR Alonso 12:14.88
90 Christian Nixon JR St. John Paul Catholic 12:39.36
91 Jack Zeller FR Lake Wales 13:07.31
Boys 3200m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alejandro Vinas JR Bishop Kenny 9:46.51 7:37.48 11:20.36
2 Juan Pablo Castillo-Zima SO Bishop Kenny 9:48.36 7:27.16 12:21.34
3 Alex Valdez SR Calvary Christian (Clr) 9:54.76 10:36.40 9:19.08
4 Logan Chapman SR Rockledge 9:56.41 11:07.98 8:03.10
5 Preston Sangely FR Spanish River 9:58.77 7:41.06 8:05.01
6 Kai Meffe SO Lake Highland Prep 9:59.25 8:11.39 12:53.04
7 Jack Girard SO Viera 9:59.71 8:23.76 7:59.77
8 Maccabee Harad SO Spanish River 10:00.26 12:12.32 12:06.32
9 Liam Ballard SR Sunlake 10:01.36 12:25.69 10:19.40
10 Logan Carr SO Satellite 10:01.52 11:43.78 11:31.75
11 Thomas Sheek Sophomore Hoover 10:02.56 10:26.67 12:27.18
12 Caden Baker SO George Jenkins 10:03.65 10:33.84 8:27.07
13 Sam Stone SO St. Francis 10:04.21 7:27.12 12:41.31
14 Pete Douglas Sophomore Camden Central 10:04.22 12:53.41 11:04.65
15 Augustin Muyl Pineda JR Doral Academy 10:04.26 7:57.37 10:28.43
18 Quinn Foster SO Satellite 10:07.17 7:47.52 7:47.52
23 Andrew Lind JR Plant 10:11.60 11:43.34 9:47.14
27 Will Winsor JR Leon 10:13.81 10:44.50 8:41.74
28 Aiden Davis FR Seffner Christian 10:13.83 9:12.45 8:29.48
31 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 10:16.92 12:38.82 7:48.86
32 Nicolas Waddell JR Mosley 10:17.62 13:22.91 12:45.85
33 Dominic Geraci JR Mandarin 10:17.74 10:48.63 10:42.45
34 Jake Officer SO Episcopal 10:19.67 10:56.85 7:38.56
35 Oscar Brown FR Sunlake 10:19.78 9:42.60 9:11.61
38 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 10:23.25 9:45.86 10:54.42
45 Preston Cooper SO Alonso 10:34.54 7:30.53 11:31.65
70 Roman Montero JR Robinson 10:58.66 13:43.33 10:52.08
Boys 3200m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Matthew Hauser FR Lincoln 10:05.22 7:27.87
17 Tim Rutten FR Gulliver Prep 10:05.24 10:41.56
19 Owen Franklin SR Chiles 10:07.91 8:18.49
20 Julian Barre SO Bolles 10:09.55 8:01.55
21 Joseph Lupinski SO Bartram Trail 10:10.37 12:12.45
24 Gavin Voils SO Nease 10:12.66 13:10.34
25 Jacob Schroeder JR Nease 10:12.72 7:39.54
26 Michael DiFranco JR Plant 10:12.99 11:20.42
30 Casey Claassen FR Seffner Christian 10:16.46 11:05.78
37 Alex Butler SO Satellite 10:21.44 7:39.87
39 Kian Wilson FR Satellite 10:23.95 11:07.63
40 Emory Dilts SO Bishop Kenny 10:25.18 7:23.88
41 Ryan Wilson JR Spanish River 10:25.47 9:35.44
42 Matthew Presley SO Bartram Trail 10:27.33 10:14.79
43 William Johnson SO Bishop Kenny 10:28.61 9:32.04
46 Sean Orgaz SR Boca Raton 10:34.98 8:02.59
47 Cristian Calderon SR Rockledge 10:36.02 12:17.79
48 Jacob Parks JR Bartram Trail 10:36.17 8:16.22
51 Daniel Dewey SO Jesuit (Tampa) 10:38.10 11:10.01
53 Jacob Garrett JR Spanish River 10:38.14 12:13.86
56 MacLean Pearson SO Seffner Christian 10:38.78 7:52.70
57 Jacob Potantus SR Plant 10:38.91 11:17.25
58 John Carney SR Bishop Kenny 10:39.26 7:33.88
61 Wyatt Dugan SR Nease 10:42.08 8:27.25
66 Ryan Vladimir JR Boca Raton 10:51.47 10:18.90
Boys 3200m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Luccas Torres FR Braddock 8:39.66 10:11.36
29 Ryan Winslow SR Alonso 11:11.79 10:16.32
36 Madison Carty FR Satellite 11:53.43 10:20.37
44 Reynaldo Trejo-Cerroblanco SO Countryside 8:42.08 10:29.01
50 Moses Jaffa SR Mandarin 9:40.40 10:37.80
52 Jack Fuller SO Chiles 13:11.29 10:38.13
55 Bryson Lewis FR Raines 11:42.42 10:38.56
59 Josh Hicks FR Chiles 12:41.45 10:39.87
60 William Windham FR Lake Wales 11:05.70 10:40.09
62 Remi Kepran FR Arnold 9:57.75 10:42.74
63 Nathan Holmes SR North Bay Haven 12:51.70 10:43.08
64 Nick Shaw SO Braddock 12:18.72 10:48.00
67 Jordan Dougherty SR Lincoln 10:12.91 10:52.03
68 Connor Aarons SO Lincoln 10:59.99 10:53.45
69 Davis Witt Sophomore Vestavia Hills 9:58.55 10:57.74
72 Rodrigo Rodriguez JR Doral Academy 8:59.69 11:06.28
73 Abner Neumann FR St. Petersburg 10:41.67 11:08.40
75 Josh Becker JR Nease 14:07.28 11:12.44
77 William Hall JR Bartram Trail 9:47.13 11:14.86
78 Trammell Kotchen JR Episcopal 9:34.19 11:15.51
81 Ethan Walsh SO St. Francis 10:41.46 11:29.74
87 Andrew Bevill Senior Vestavia Hills 9:06.82 11:50.15
Boys 3200m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
49 Chase Hunsicker Senior Westminster 10:18.44 10:37.56 7:32.67
54 Aiden McDonald JR Bartram Trail 13:18.08 10:38.46 8:43.54
65 Rick Schultz FR Episcopal 11:46.39 10:48.06 10:54.54
71 Grey Murphy FR Mandarin 7:45.08 11:04.39 14:03.78
74 Andrew Nix JR Wakulla 10:31.23 11:11.52 10:58.09
76 Charles Rust JR Maclay 11:53.43 11:13.04 13:41.11
79 Logan Price SO Maclay 9:07.91 11:24.88 13:35.01
80 Yoshi Hutt 8 Florida High 8:23.20 11:29.31 8:57.67
82 Charles Eggimann SO St. Petersburg 10:10.64 11:33.90 10:24.51
83 Michael Granados SR Lake Wales 14:12.28 11:38.59 13:02.42
84 Nathan Kern 7 Seffner Christian 11:04.14 11:39.09 9:26.27
85 Isaac Peck SR Wakulla 13:12.86 11:41.64 11:06.56
86 Cooper Geib FR Alonso 8:39.49 11:42.01 13:13.28
88 Stijn Rutten JR Gulliver Prep 9:58.63 11:52.65 11:52.65
89 Michael Martinez JR Alonso 12:36.93 12:14.88 10:54.05
90 Christian Nixon JR St. John Paul Catholic 12:31.77 12:39.36 12:46.96
91 Jack Zeller FR Lake Wales 12:51.57 13:07.31 16:24.14