February 18, 2023
|
Bethel U-Bethel FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Isaiah O'Connor FR-1 Wis.-River Falls 6.89 7.17 5.56 8.93 7.03 10
2 Elijah Ebbert   Unattached 9.09 5.92 9.16 7.18 7.04 -
3 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 6.33 6.12 5.12 8.75 7.11 8
4 Izayah Boss FR-1 Minnesota-Morris 6.19 5.76 5.48 6.62 7.11 6
5 Eli Dodge JR-3 Wis.-River Falls 6.22 8.32 7.16 6.80 7.23 5
6 Levi Korum SO-2 Bethel (Minn.) 5.25 8.82 9.41 5.54 7.29 4
7 Collin Asplin FR-1 Bethel (Minn.) 8.40 6.94 5.41 6.28 7.30 -
8 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 9.07 9.14 5.34 6.88 7.31 -

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Elijah Ebbert   Unattached 8.26 7.84 9.03 4.97 5.04 7.00 8.89
2 Isaiah O'Connor FR-1 Wis.-River Falls 7.86 6.57 9.21 7.07 6.57 7.14 7.57
3 Izayah Boss FR-1 Minnesota-Morris 7.40 7.18 7.97 6.18 5.39 7.18 8.98
4 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 9.36 8.64 8.36 6.77 9.29 7.20 5.76
5 Levi Korum SO-2 Bethel (Minn.) 8.56 8.64 7.46 8.86 9.01 7.38 5.91
6 Eli Dodge JR-3 Wis.-River Falls 8.44 6.42 8.08 6.64 5.63 7.21 8.22
7 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 6.21 9.06 6.50 5.48 8.76 7.30 5.62
8 Collin Asplin FR-1 Bethel (Minn.) 6.67 8.86 8.42 7.91 8.13 7.32 5.86
9 Godsword Simon SO-2 Bethel (Minn.) 6.48 8.47 6.26 7.95 5.67 7.36 6.41
10 Ethan Bowe FR-1 Wis.-Superior 5.46 5.97 5.68 9.36 7.67 7.37 9.59
11 Ashton Brown Sophomore Unattached 6.37 6.07 6.22 8.22 7.03 7.40 6.81
12 Jackson Omeja SO-2 North Central (Minn.) 6.84 8.70 7.51 9.59 8.33 7.43 5.58
13 Ryan Swecker JR-3 Crown 5.21 7.82 8.11 5.66 9.60 7.44 7.82
14 Fredrick Emdin Sophomore Unattached 8.43 7.76 9.11 9.70 7.09 7.46 6.05
15 Caleb Royal SO-2 Wis.-River Falls 5.41 5.94 6.69 7.44 8.49 7.51 7.21
16 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 5.65 5.58 6.03 8.44 5.95 7.53 7.46
17 Nehemiah Juaire SO-2 North Central (Minn.) 9.48 7.28 9.55 5.39 6.90 7.58 6.07
18 Noah Rooney FR-1 Minnesota-Morris 8.77 8.77 6.10 7.93 8.23 7.62 5.49
19 Trey Hovde JR-3 Wis.-River Falls 5.34 9.69 8.70 7.94 9.16 7.63 7.86
20 Chris Nigh SO-2 Crown 5.86 7.94 8.09 8.94 5.62 7.70 9.09
21 Gauge Rogers FR-1 Minnesota-Morris 6.09 7.32 6.16 8.40 9.32 7.70 7.32
22 Luke Trochlil FR-1 Wis.-River Falls 8.49 7.64 9.87 5.94 6.25 7.71 8.18
23 Sean Diakite FR-1 Minnesota-Morris 7.04 8.04 7.97 5.42 7.42 7.73 9.43
24 Benjamin VanWyz FR-1 North Central (Minn.) 8.36 7.74 8.91 8.83 8.60 7.74 8.29
25 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 7.61 8.07 8.31 6.21 6.29 7.76 5.44
26 Caleb Lundt FR-1 North Central (Minn.) 8.43 7.73 7.80 6.01 8.90 7.80 9.68
27 Joshua Welch JR-3 Minnesota-Morris 5.63 8.06 6.49 7.98 9.86 7.82 7.90
28 James Longua FR-1 Minnesota-Morris 8.67 7.00 5.89 8.27 6.76 7.95 8.11
29 Luke Daenzer FR-1 Bethel (Minn.) 8.43 10.21 6.65 8.51 9.48 8.10 10.21
30 Colten Pausch SR-4 Crown 10.11 6.54 9.60 5.95 10.62 8.49 7.31
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Izayah Boss FR-1 Minnesota-Morris 5.75 9.12 6.54 7.18 8.40
6 Eli Dodge JR-3 Wis.-River Falls 7.57 5.63 8.30 7.21 5.12
15 Caleb Royal SO-2 Wis.-River Falls 8.27 9.32 6.46 7.51 5.94
20 Chris Nigh SO-2 Crown 8.09 9.17 8.40 7.70 8.32
22 Luke Trochlil FR-1 Wis.-River Falls 5.71 8.41 7.64 7.71 9.64
24 Benjamin VanWyz FR-1 North Central (Minn.) 6.12 5.73 7.59 7.74 6.74
28 James Longua FR-1 Minnesota-Morris 7.64 5.73 5.65 7.95 7.40
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Isaiah O'Connor FR-1 Wis.-River Falls 8.93 5.29 6.14 6.36 7.14 8.71
13 Ryan Swecker JR-3 Crown 6.18 9.16 7.44 6.85 7.44 7.15
16 Ethan Westimayer JR-3 Wis.-Superior 7.84 7.84 7.16 6.48 7.53 6.71
18 Noah Rooney FR-1 Minnesota-Morris 7.78 8.39 5.87 7.93 7.62 9.38
19 Trey Hovde JR-3 Wis.-River Falls 6.03 8.78 6.03 9.69 7.63 5.80
25 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 6.37 6.68 7.38 7.22 7.76 6.60
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 7.20
7 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 7.30
8 Collin Asplin FR-1 Bethel (Minn.) 7.32
17 Nehemiah Juaire SO-2 North Central (Minn.) 7.58
27 Joshua Welch JR-3 Minnesota-Morris 7.82
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Elijah Ebbert   Unattached 8.40 5.25 8.82 7.84 7.63 7.00 7.14
9 Godsword Simon SO-2 Bethel (Minn.) 8.54 9.13 7.95 6.63 6.55 7.36 5.89
10 Ethan Bowe FR-1 Wis.-Superior 5.46 5.38 5.46 5.68 8.26 7.37 9.59
14 Fredrick Emdin Sophomore Unattached 7.09 8.58 8.66 8.81 7.39 7.46 9.63
23 Sean Diakite FR-1 Minnesota-Morris 5.49 9.98 6.19 9.43 9.98 7.73 6.34
26 Caleb Lundt FR-1 North Central (Minn.) 7.80 5.62 5.62 9.99 6.71 7.80 8.12
30 Colten Pausch SR-4 Crown 6.29 10.87 7.05 9.34 6.88 8.49 8.83
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Levi Korum SO-2 Bethel (Minn.) 7.38
11 Ashton Brown Sophomore Unattached 7.40
12 Jackson Omeja SO-2 North Central (Minn.) 7.43
21 Gauge Rogers FR-1 Minnesota-Morris 7.70
29 Luke Daenzer FR-1 Bethel (Minn.) 8.10