February 24, 2023
|
Miami Southridge - Miami, FL
|
Timing: MOGO Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jada Garcia JR Braddock 4:44.20 5:22.95 5:13.27 6:59.84 10
2 Annabella Cardona JR Braddock 4:37.75 5:22.96 5:32.65 5:26.19 8
3 Giulianna Rivero SR Doral Academy 6:24.66 5:25.98 4:56.65 5:45.54 6
4 Sabrina Martinez FR Riviera Prep 6:59.19 5:38.05 4:06.78 4:50.73 5
5 lorena Enamorado JR Mater Academy 5:25.61 5:39.17 4:27.95 4:38.12 4
6 Elicia Bryant SR Homestead 6:25.05 5:46.89 5:36.49 7:03.21 3
7 MICHAELA THOMPSON SO Miami Palmetto 7:30.05 5:54.37 4:54.13 5:26.02 2
8 Daliany Negron FR Miami Sunset 7:45.05 6:03.32 5:30.63 5:45.16 1
9 Desiree Ruiz JR Coral Reef 7:26.72 6:06.16 6:06.16 5:22.22 -
10 Frankie Cullen SO Coral Reef 4:28.40 6:07.67 7:32.24 6:26.06 -
11 Aleah Sawyer FR Gulliver Prep 5:06.39 6:09.14 5:50.69 6:05.45 -
12 Camila Sandoval FR Westminster Christian 7:09.26 6:10.05 6:35.96 6:35.96 -
13 Lashay Braynen JR South Dade 6:21.89 6:10.76 5:48.52 4:19.54 -
14 Judeny Thomas FR South Dade 6:31.46 6:20.05 6:23.85 5:38.25 -
15 Jianelly Solano JR Miami Northwestern 5:35.14 6:20.84 5:04.68 5:04.68 -
16 Claudia Usabal SR Coral Reef 7:34.20 6:21.68 5:20.62 6:48.40 -
17 Shalyah Tresvant JR Miami Northwestern 7:38.90 6:22.41 7:35.07 5:44.17 -
18 Diamond Carroll JR South Dade 7:20.30 6:22.87 4:35.67 5:59.90 -
19 Donoya Distant SR Miami Norland 8:22.12 6:26.24 4:45.82 5:59.21 -
20 Isabella Mejia Hernandez FR Ferguson 7:20.53 6:26.43 8:18.50 5:43.93 -
21 Dakota Cohen FR Gulliver Prep 5:56.13 6:27.09 6:42.58 4:46.45 -
22 Rebecca Vela SO Doral Academy 5:37.56 6:37.12 7:40.66 6:05.35 -
23 Lexi Sanchez FR Doral Academy 5:00.57 6:40.76 5:36.64 5:44.66 -
24 Mariam Sotolongo SO Varela 6:23.37 6:52.22 6:35.74 8:02.30 -
25 Hailey Zarza JR Braddock 8:07.64 6:53.25 7:22.18 5:01.68 -
26 Ava Perez FR Doral Academy 8:06.71 6:55.99 6:26.87 8:31.67 -
27 Amareese Melendez JR Braddock 5:46.77 6:57.79 6:57.79 7:47.93 -
28 Natasha Guelmez FR Coral Reef 5:56.37 6:59.25 9:00.84 6:21.52 -
29 Grisselda Maravilla FR South Dade 6:36.30 7:10.76 5:10.15 8:28.30 -
30 Gi'anna Liggines SO Homestead 8:51.28 7:19.07 9:30.80 7:58.59 -
31 Andr'nae Tarver FR Homestead 6:18.64 7:20.27 7:20.27 5:47.82 -
32 Brooklynn Lodde SO Gulliver Prep 5:21.82 7:20.85 7:07.63 5:26.23 -
33 Quizaria Miller FR Homestead 5:21.87 7:20.91 6:01.55 9:28.78 -
34 EMILY GONZALEZ SO AIE Charter 8:32.38 7:21.70 8:05.87 7:04.04 -
35 Samantha Ayerdis SO AIE Charter 5:35.45 7:27.26 9:19.08 7:40.68 -
36 Giana Pallomino JR Varela 9:02.43 7:28.29 8:08.64 9:02.43 -
37 Sophia Szymanski SO Ferguson 5:54.82 7:29.13 7:29.13 8:58.96 -
38 Shadai Miller JR Miami Southridge 10:37.07 8:17.71 9:57.26 5:48.40 -
  Penelope Heller SO Miami Beach DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Hoffman FR Miami Beach DNS DNS DNS DNS   
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS   
  Eriesia Coney JR Mater Academy DNS DNS DNS DNS   
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS   
  Isabella Padron SO Ferguson DNS DNS DNS DNS   
  Antanyah Lee SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Sabrina Martinez FR Riviera Prep 4:47.35 5:38.05 5
5 lorena Enamorado JR Mater Academy 7:17.53 5:39.17 4
15 Jianelly Solano JR Miami Northwestern 4:34.21 6:20.84 -
23 Lexi Sanchez FR Doral Academy 7:08.82 6:40.76 -
26 Ava Perez FR Doral Academy 6:26.87 6:55.99 -
31 Andr'nae Tarver FR Homestead 7:20.27 7:20.27 -
32 Brooklynn Lodde SO Gulliver Prep 9:15.48 7:20.85 -
33 Quizaria Miller FR Homestead 7:16.50 7:20.91 -
37 Sophia Szymanski SO Ferguson 8:49.98 7:29.13 -
38 Shadai Miller JR Miami Southridge 7:08.03 8:17.71 -
  Antanyah Lee SR Miami Southridge DNS DNS   
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS   
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS   
  Abigail Hoffman FR Miami Beach DNS DNS   
  Isabella Padron SO Ferguson DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Diamond Carroll JR South Dade 6:22.87 4:39.50 -
19 Donoya Distant SR Miami Norland 6:26.24 7:39.63 -
20 Isabella Mejia Hernandez FR Ferguson 6:26.43 5:59.38 -
21 Dakota Cohen FR Gulliver Prep 6:27.09 7:29.03 -
22 Rebecca Vela SO Doral Academy 6:37.12 7:44.63 -
24 Mariam Sotolongo SO Varela 6:52.22 5:38.02 -
25 Hailey Zarza JR Braddock 6:53.25 6:07.80 -
27 Amareese Melendez JR Braddock 6:57.79 5:25.88 -
28 Natasha Guelmez FR Coral Reef 6:59.25 5:22.83 -
29 Grisselda Maravilla FR South Dade 7:10.76 5:05.84 -
30 Gi'anna Liggines SO Homestead 7:19.07 5:20.53 -
34 EMILY GONZALEZ SO AIE Charter 7:21.70 9:29.80 -
35 Samantha Ayerdis SO AIE Charter 7:27.26 6:20.18 -
36 Giana Pallomino JR Varela 7:28.29 5:22.77 -
  Eriesia Coney JR Mater Academy DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jada Garcia JR Braddock 5:22.95 10
2 Annabella Cardona JR Braddock 5:22.96 8
3 Giulianna Rivero SR Doral Academy 5:25.98 6
6 Elicia Bryant SR Homestead 5:46.89 3
7 MICHAELA THOMPSON SO Miami Palmetto 5:54.37 2
8 Daliany Negron FR Miami Sunset 6:03.32 1
9 Desiree Ruiz JR Coral Reef 6:06.16 -
10 Frankie Cullen SO Coral Reef 6:07.67 -
11 Aleah Sawyer FR Gulliver Prep 6:09.14 -
12 Camila Sandoval FR Westminster Christian 6:10.05 -
13 Lashay Braynen JR South Dade 6:10.76 -
14 Judeny Thomas FR South Dade 6:20.05 -
16 Claudia Usabal SR Coral Reef 6:21.68 -
17 Shalyah Tresvant JR Miami Northwestern 6:22.41 -
  Penelope Heller SO Miami Beach DNS