January 27-28, 2023
|
George Mason-Rec. Sports Complex - Fairfax, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: CAGS Timing
ICON KEY: AARTFC IC4A/ECAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Michael Bohlke   UNAT-George Washington 1:55.07 1:37.81
2 Alex Lombardo SO-2 George Mason 1:55.11 1:29.79
3 Colin Funk   UNAT-George Washington 1:55.90 1:39.68
4 Andrew McCabe   UNAT-George Washington 1:57.37 1:30.38
5 Makai Lewis FR-1 George Mason 1:57.77 2:22.51
6 Samson Dessalines FR-1 Johns Hopkins 1:58.06 1:29.73
7 Jeremy Anderson FR-1 George Mason 2:00.01 2:18.02
8 Kendrick DuPree FR-1 Catholic 2:00.11 1:40.90
9 Dalton Oylear JR-3 George Mason 2:00.76 2:12.84
10 Nathan Polizzi SO-2 George Mason 2:01.89 2:09.21
11 Dylan Stefans SO-2 Catholic 2:04.95 1:42.46
12 Ethan Horton FR-1 American 2:05.18 2:26.46
13 Grant West SR-4 Mount St. Mary's 2:05.25 1:31.44
14 Ryder Rose FR-1 Bridgewater (Va.) 2:08.39 2:22.52
15 Jack Donovan JR-3 Bridgewater (Va.) 2:09.52 1:57.87
16 Adam Stetser JR-3 Mount St. Mary's 2:10.24 1:50.71
17 Luke Fahy SR-4 Catholic 2:10.58 1:49.69
18 Zafit Olea SO-2 Marymount (Va.) 2:19.15 1:52.72
19 Matthew Zirkle SR-4 Marymount (Va.) 2:19.45 2:33.40
20 Louis Jacks SO-2 Mount St. Mary's 2:20.16 2:27.17
  Bryan Ly FR-1 VCU DNS DNS
  Arthur Beyer SR-4 Johns Hopkins DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michael Bohlke   UNAT-George Washington 1:55.07 1:38.96 1:33.21 1:37.81 1:27.46
2 Alex Lombardo SO-2 George Mason 1:55.11 1:27.49 2:29.65 2:22.74 1:25.19
3 Colin Funk   UNAT-George Washington 1:55.90 1:48.95 2:14.45 2:06.34 2:04.02
4 Andrew McCabe   UNAT-George Washington 1:57.37 1:28.03 1:38.59 2:02.07 2:00.90
5 Makai Lewis FR-1 George Mason 1:57.77 1:57.77 1:48.35 1:57.77 1:34.22
6 Samson Dessalines FR-1 Johns Hopkins 1:58.06 1:46.26 2:15.77 1:41.54 2:27.58
  Arthur Beyer SR-4 Johns Hopkins DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Jeremy Anderson FR-1 George Mason 2:31.22 2:03.61 2:00.01
8 Kendrick DuPree FR-1 Catholic 2:13.33 2:24.14 2:00.11
9 Dalton Oylear JR-3 George Mason 2:14.05 2:17.67 2:00.76
10 Nathan Polizzi SO-2 George Mason 2:32.37 2:32.37 2:01.89
11 Dylan Stefans SO-2 Catholic 2:18.70 1:34.97 2:04.95
12 Ethan Horton FR-1 American 2:35.23 1:40.15 2:05.18
13 Grant West SR-4 Mount St. Mary's 1:55.23 1:31.44 2:05.25
  Bryan Ly FR-1 VCU DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Ryder Rose FR-1 Bridgewater (Va.) 1:40.15 2:28.94 2:08.39 2:31.50
15 Jack Donovan JR-3 Bridgewater (Va.) 1:31.96 1:34.55 2:09.52 2:43.20
16 Adam Stetser JR-3 Mount St. Mary's 1:41.59 1:54.62 2:10.24 2:31.08
17 Luke Fahy SR-4 Catholic 2:27.56 2:47.15 2:10.58 2:17.11
18 Zafit Olea SO-2 Marymount (Va.) 2:40.03 3:00.90 2:19.15 2:55.33
19 Matthew Zirkle SR-4 Marymount (Va.) 2:06.90 2:08.30 2:19.45 2:30.61
20 Louis Jacks SO-2 Mount St. Mary's 2:53.80 2:14.56 2:20.16 2:07.55