May 11-12, 2023
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA AARTFC NCAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Catherine Coffey Senior Unattached 2:16.53 1:57.42 1:46.50 2:12.44 2:06.98
0 Madi Mandelke   Unattached 2:13.17 2:09.18 2:19.83 2:21.16 1:53.20
1 Hope Murphy SO-2 Baldwin Wallace 2:09.03 1:54.84 2:02.58 2:09.03 2:29.68
2 Reese Dragovich SO-2 Hillsdale 2:11.34 2:12.66 2:32.36 2:07.40 1:59.52
3 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 2:12.32 1:49.83 1:55.12 1:47.18 2:13.65
4 Mary Mason SO-2 Mount Union 2:12.45 1:59.21 1:45.96 2:33.65 2:49.54
5 Malena Cybak FR-1 Youngstown St. 2:13.41 1:45.40 2:21.42 1:54.74 1:33.39
6 Ellie Kitsmiller SO-2 John Carroll 2:14.23 2:10.21 2:00.81 2:46.45 2:37.05
7 Aiamyia Dudley JR-3 Youngstown St. 2:17.82 1:54.39 2:39.88 2:27.47 2:57.79
8 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 2:17.83 2:09.56 1:42.00 1:46.13 1:51.65
9 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 2:18.22 1:47.82 2:41.72 2:54.16 2:44.49
10 Sage Reddish SO-2 Oberlin 2:18.53 2:03.30 2:51.78 2:18.53 1:49.44
11 Annie Higgins SO-2 John Carroll 2:19.19 2:21.98 2:26.15 2:26.15 2:35.90
12 Michaela Davis SO-2 Mount Union 2:20.18 2:30.00 1:57.76 1:50.75 2:10.37
13 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:20.29 2:53.96 2:41.34 1:48.03 1:57.85
14 Lauren Iagnemma FR-1 Case Western 2:21.27 2:56.59 1:40.31 2:36.81 2:38.23
15 Angela Defabio SO-2 Mount Union 2:21.28 1:40.31 2:12.81 2:24.11 2:18.46
16 Alyssa Campbell SR-4 Point Park 2:21.38 1:44.63 2:59.56 2:25.63 2:42.59
17 Kaylynn Johnson SO-2 Grove City 2:23.28 2:59.10 2:31.88 1:40.30 1:54.63
18 Megan Hughes FR-1 Baldwin Wallace 2:28.44 1:52.82 2:58.13 2:44.77 1:52.82
19 Kaitlin Prusnek FR-1 Ohio Northern 2:28.65 1:48.52 3:02.84 1:48.52 2:12.30
20 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 2:28.86 1:57.60 2:52.68 3:06.08 2:15.47
21 Abby Biddle SR-4 Grove City 2:36.77 2:57.15 2:41.48 3:00.29 2:49.32
22 Nina Zibbel FR-1 Ohio Northern 2:38.64 2:46.58 2:32.30 2:05.33 2:00.57
23 Julianna Lewis JR-3 Roberts Wesleyan 2:41.50 3:00.88 2:20.51 2:18.89 3:17.03
  Emily Richards   Wind Turbine Elite DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Madi Mandelke   Unattached 1:58.53 2:42.47 2:19.83 2:13.17 2:33.15 1:35.89 2:09.18
0 Catherine Coffey Senior Unattached 2:37.01 1:57.42 1:36.94 2:16.53 2:28.82 2:32.92 2:38.38
1 Hope Murphy SO-2 Baldwin Wallace 2:29.68 2:06.45 2:20.65 2:09.03 1:30.33 2:47.74 2:24.52
2 Reese Dragovich SO-2 Hillsdale 1:42.45 2:40.24 1:50.33 2:11.34 1:33.26 1:39.82 2:21.85
3 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 2:36.14 1:33.95 2:44.08 2:12.32 1:40.57 1:44.54 1:35.27
4 Mary Mason SO-2 Mount Union 2:24.37 1:55.24 1:40.67 2:12.45 1:52.59 2:01.86 1:32.72
5 Malena Cybak FR-1 Youngstown St. 2:21.42 2:02.74 1:44.06 2:13.41 2:29.42 2:53.44 2:16.08
6 Ellie Kitsmiller SO-2 John Carroll 2:24.97 2:10.21 2:24.97 2:14.23 1:48.73 2:15.58 1:37.99
  Emily Richards   Wind Turbine Elite DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Aiamyia Dudley JR-3 Youngstown St. 2:50.90 2:17.82 1:46.13
8 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 2:41.27 2:17.83 2:23.35
9 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 2:54.16 2:18.22 2:20.99
10 Sage Reddish SO-2 Oberlin 1:57.75 2:18.53 2:33.77
13 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:02.06 2:20.29 1:55.04
16 Alyssa Campbell SR-4 Point Park 2:32.69 2:21.38 1:54.52
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Annie Higgins SO-2 John Carroll 2:19.19
12 Michaela Davis SO-2 Mount Union 2:20.18
14 Lauren Iagnemma FR-1 Case Western 2:21.27
15 Angela Defabio SO-2 Mount Union 2:21.28
17 Kaylynn Johnson SO-2 Grove City 2:23.28
18 Megan Hughes FR-1 Baldwin Wallace 2:28.44
19 Kaitlin Prusnek FR-1 Ohio Northern 2:28.65
20 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 2:28.86
21 Abby Biddle SR-4 Grove City 2:36.77
22 Nina Zibbel FR-1 Ohio Northern 2:38.64
23 Julianna Lewis JR-3 Roberts Wesleyan 2:41.50