January 27-28, 2023
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Edwin Van Wyk SO-2 Lindsey Wilson 22.47
2 Elijah Moore JR-3 Campbellsville 22.99
3 Kelvion Wilson FR-1 Lindsey Wilson 23.10
4 Maikyah Stowe SO-2 Campbellsville 23.23
5 Luke Birdsong FR-1 Lindsey Wilson 23.27
6 Josiah Adams SO-2 Indianapolis 23.33
7 Miah Chatmond FR-1 Campbellsville 23.39
8 Michael Hunter FR-1 Marian (Ind.) 23.42
9 Christian Ortiz Sophomore Unattached 23.42
10 Elijah Palmer FR-1 Lindsey Wilson 23.45
11 Cambell Rawlings FR-1 Campbellsville 23.51
12 Darionta Bell JR-3 Campbellsville 23.57
13 Noah Howard SR-4 Thomas More 23.60
14 Darius Willis SO-2 Lindsey Wilson 23.60
15 Jaron Hamby JR-3 Campbellsville 23.66
16 Jaylon Cooper FR-1 IUPUI 23.69
17 Aaron Moody JR-3 Indianapolis 23.72
18 Ishan Cooper FR-1 Campbellsville 23.73
19 Chance Lucas SO-2 Campbellsville 23.76
20 Gideon Brimmage FR-1 Marian (Ind.) 23.88
21 Zachary Phelps FR-1 Campbellsville 23.91
22 Kalil Durden Freshman Unattached 23.97
23 Kadon Wilson FR-1 Lindsey Wilson 23.98
24 Jackson Harrell JR-3 Campbellsville 23.98
25 Landon Binion FR-1 Kentucky Wesleyan 24.08
26 Arthur Powell IV FR-1 Kentucky Wesleyan 24.09
27 Joshua Morris FR-1 Campbellsville 24.12
28 Awwal Adedokum SO-2 IUPUI 24.22
29 Jordan Moore SR-4 Thomas More 24.24
30 Nic Novotny JR-3 Marian (Ind.) 24.35
31 David Johns SO-2 Lindsey Wilson 24.38
32 Matthew Stewart FR-1 Indianapolis 24.40
33 Luke Moody Senior Unattached 24.41
34 Noah Rogers FR-1 Campbellsville 24.42
35 Greg Carr JR-3 Campbellsville 24.44
36 Jacob Moore SR-4 Thomas More 24.63
37 Ryland Bowman-Ellen SR-4 Thomas More 24.66
38 Eric Richardson   Lindsey Wilson JV 24.69
39 Alex Bertsch FR-1 Indiana East 24.72
40 Mason Piatt FR-1 Marian (Ind.) 24.77
41 William Riley SO-2 Campbellsville 24.81
42 Kobie Neal JR-3 Campbellsville 24.82
43 Zachary Arnold FR-1 Indiana East 24.83
44 Elijah Moss SO-2 Kentucky Wesleyan 24.89
45 Marcus Abel SO-2 Lindsey Wilson 24.91
46 Mykel Hodges   Eagle Creek Endurance Project 24.96
47 Tristan Thomas SO-2 Indiana East 25.02
48 Xavier Cooper   Eagle Creek Endurance Project 25.20
49 John Rowe SO-2 Lindsey Wilson 25.27
50 Bryce Tucker SO-2 Georgetown (Ky.) 25.30
51 D'Marques Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 25.35
52 Patten Caleb   Lindsey Wilson JV 25.46
53 Ashton Weaver SO-2 Kentucky Wesleyan 25.71
54 Summy Manirakiza FR-1 Lindsey Wilson 25.96
55 Danial Sunil   Eagle Creek Endurance Project 26.32
56 Christian Meriweather FR-1 Indianapolis 26.45
57 Ameer Lee FR-1 Georgetown (Ky.) 27.33
58 Maurice Lyles   Soca Speed Track Club 27.58
  Alexander Brown-Baez SR-4 Indianapolis NT
  Blake Bonta   Lindsey Wilson JV NT
  Murry Ross-Harman FR-1 Marian (Ind.) NT
  James Silver   Lindsey Wilson JV NT
  Alex Beam   Lindsey Wilson JV NT
  Eli Givens FR-1 Marian (Ind.) NT
  Justin Borden SO-2 Lindsey Wilson NT
  Ben Sonnenschein FR-1 Lindsey Wilson NT
  K'ron Sherald SO-2 Lindsey Wilson NT
  Rayne Jones-Foster JR-3 Lindsey Wilson NT
  Jybari Springs SO-2 Lindsey Wilson NT
  Robert Dyer JR-3 Lindsey Wilson NT
  David Requejo FR-1 Lindsey Wilson NT
  Jelle Golbach SO-2 Lindsey Wilson NT
  Caleb Benton FR-1 Thomas More NT
  Trevor Edgerton SR-4 Indianapolis NT
  Reed Miller FR-1 Lindsey Wilson NT
  Evan Stonitsch SO-2 Indianapolis NT
  Deandre Stroud JR-3 Indianapolis NT
  Simba Murjam FR-1 Georgetown (Ky.) NT
  Jaden Sanders FR-1 Georgetown (Ky.) NT
  Antwan Howell JR-3 Georgetown (Ky.) NT
  Jaylen Garnett SO-2 Georgetown (Ky.) NT
  Javius Taylor FR-1 Georgetown (Ky.) NT
  Walker McDonald JR-3 Georgetown (Ky.) NT
  Kanye Wright FR-1 Marian (Ind.) DQ
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Edwin Van Wyk SO-2 Lindsey Wilson 22.47 26.52 24.50 25.84 28.99
3 Kelvion Wilson FR-1 Lindsey Wilson 23.10 21.03 23.10 29.34 22.64
5 Luke Birdsong FR-1 Lindsey Wilson 23.27 19.09 26.76 28.86 25.60
11 Cambell Rawlings FR-1 Campbellsville 23.51 20.69 18.11 30.57 21.16
  K'ron Sherald SO-2 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Elijah Moore JR-3 Campbellsville 22.99 19.78 24.14 29.43 24.60 27.82 26.21
4 Maikyah Stowe SO-2 Campbellsville 23.23 19.28 22.77 27.65 24.63 19.28 23.47
12 Darionta Bell JR-3 Campbellsville 23.57 28.76 18.86 28.29 26.17 27.11 19.33
19 Chance Lucas SO-2 Campbellsville 23.76 30.65 26.14 29.23 17.59 21.86 23.53
24 Jackson Harrell JR-3 Campbellsville 23.98 23.26 17.03 25.42 23.98 20.39 21.83
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Christian Ortiz Sophomore Unattached 25.53 29.51 23.42 29.51 24.83
14 Darius Willis SO-2 Lindsey Wilson 20.77 24.78 23.60 18.41 27.62
15 Jaron Hamby JR-3 Campbellsville 20.59 19.88 23.66 22.24 24.61
27 Joshua Morris FR-1 Campbellsville 23.64 27.50 24.12 27.26 16.89
  Eli Givens FR-1 Marian (Ind.) NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Josiah Adams SO-2 Indianapolis 23.33
7 Miah Chatmond FR-1 Campbellsville 23.39
16 Jaylon Cooper FR-1 IUPUI 23.69
35 Greg Carr JR-3 Campbellsville 24.44
  Alexander Brown-Baez SR-4 Indianapolis NT
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Michael Hunter FR-1 Marian (Ind.) 24.60 19.91 17.33 17.10 17.57 23.42 23.19
13 Noah Howard SR-4 Thomas More 29.98 22.66 19.12 19.36 25.49 23.60 26.67
18 Ishan Cooper FR-1 Campbellsville 24.45 20.89 23.50 17.09 22.31 23.73 28.01
23 Kadon Wilson FR-1 Lindsey Wilson 18.47 27.10 21.59 18.47 28.54 23.98 24.22
  David Requejo FR-1 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Elijah Palmer FR-1 Lindsey Wilson 25.10 25.56 23.45 23.45
21 Zachary Phelps FR-1 Campbellsville 21.28 16.98 23.91 21.76
30 Nic Novotny JR-3 Marian (Ind.) 18.75 29.71 24.35 29.71
31 David Johns SO-2 Lindsey Wilson 28.04 22.43 24.38 22.68
  Ben Sonnenschein FR-1 Lindsey Wilson NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Aaron Moody JR-3 Indianapolis 25.38 25.15 29.65 26.33 23.72
25 Landon Binion FR-1 Kentucky Wesleyan 31.07 30.83 26.97 31.07 24.08
26 Arthur Powell IV FR-1 Kentucky Wesleyan 17.11 24.33 21.20 30.60 24.09
34 Noah Rogers FR-1 Campbellsville 18.56 21.74 24.91 25.89 24.42
44 Elijah Moss SO-2 Kentucky Wesleyan 20.66 30.37 20.16 17.43 24.89
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Gideon Brimmage FR-1 Marian (Ind.) 30.57 19.35 29.62 21.02 23.88 18.63
29 Jordan Moore SR-4 Thomas More 24.24 19.88 27.64 19.40 24.24 28.12
33 Luke Moody Senior Unattached 25.39 27.83 23.19 23.44 24.41 21.00
  Deandre Stroud JR-3 Indianapolis NT NT NT NT NT NT
  Murry Ross-Harman FR-1 Marian (Ind.) NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
39 Alex Bertsch FR-1 Indiana East 23.74 24.72
42 Kobie Neal JR-3 Campbellsville 19.61 24.82
53 Ashton Weaver SO-2 Kentucky Wesleyan 29.57 25.71
  Evan Stonitsch SO-2 Indianapolis NT NT
  Kanye Wright FR-1 Marian (Ind.) DQ DQ
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
28 Awwal Adedokum SO-2 IUPUI 26.40 28.10 31.25 24.22 25.44
32 Matthew Stewart FR-1 Indianapolis 18.30 21.23 24.89 24.40 20.01
36 Jacob Moore SR-4 Thomas More 31.78 25.37 31.04 24.63 29.31
41 William Riley SO-2 Campbellsville 25.31 17.87 19.36 24.81 26.30
47 Tristan Thomas SO-2 Indiana East 32.03 23.02 17.77 25.02 30.28
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Kalil Durden Freshman Unattached 18.22 21.82 23.97 18.94 22.30
40 Mason Piatt FR-1 Marian (Ind.) 17.34 28.74 24.77 24.77 31.46
43 Zachary Arnold FR-1 Indiana East 21.61 26.08 24.83 22.85 31.29
45 Marcus Abel SO-2 Lindsey Wilson 17.44 19.93 24.91 20.68 19.68
51 D'Marques Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 28.14 20.03 25.35 22.57 24.59
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
56 Christian Meriweather FR-1 Indianapolis 26.45
  Alex Beam   Lindsey Wilson JV NT
  Blake Bonta   Lindsey Wilson JV NT
  Caleb Benton FR-1 Thomas More NT
  Justin Borden SO-2 Lindsey Wilson NT
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
37 Ryland Bowman-Ellen SR-4 Thomas More 24.66 25.65 27.62
48 Xavier Cooper   Eagle Creek Endurance Project 25.20 21.93 28.73
52 Patten Caleb   Lindsey Wilson JV 25.46 21.14 29.79
  Trevor Edgerton SR-4 Indianapolis NT NT NT
  Robert Dyer JR-3 Lindsey Wilson NT NT NT
  Jaylen Garnett SO-2 Georgetown (Ky.) NT NT NT
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
46 Mykel Hodges   Eagle Creek Endurance Project 27.71 18.22 24.96 18.72 27.71 17.98 24.71
55 Danial Sunil   Eagle Creek Endurance Project 30.01 28.69 26.32 34.22 31.59 23.96 31.32
57 Ameer Lee FR-1 Georgetown (Ky.) 22.96 21.32 27.33 24.87 31.43 25.42 19.13
  Rayne Jones-Foster JR-3 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT NT NT
  Jelle Golbach SO-2 Lindsey Wilson NT NT NT NT NT NT NT
  Antwan Howell JR-3 Georgetown (Ky.) NT NT NT NT NT NT NT
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
38 Eric Richardson   Lindsey Wilson JV 24.69 19.02
49 John Rowe SO-2 Lindsey Wilson 25.27 25.02
50 Bryce Tucker SO-2 Georgetown (Ky.) 25.30 18.47
54 Summy Manirakiza FR-1 Lindsey Wilson 25.96 18.44
58 Maurice Lyles   Soca Speed Track Club 27.58 23.45
  Simba Murjam FR-1 Georgetown (Ky.) NT NT
Men's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
  James Silver   Lindsey Wilson JV NT NT NT NT
  Jybari Springs SO-2 Lindsey Wilson NT NT NT NT
  Reed Miller FR-1 Lindsey Wilson NT NT NT NT
  Jaden Sanders FR-1 Georgetown (Ky.) NT NT NT NT
  Javius Taylor FR-1 Georgetown (Ky.) NT NT NT NT
  Walker McDonald JR-3 Georgetown (Ky.) NT NT NT NT