February 10, 2023
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov SUNYAC AARTFC Liberty League Empire 8 IC4A/ECAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Taylor Harris FR-1 Hamilton 6:50.82 5:28.65 6:47.53 4:06.49 5:41.80 5:54.95 4:39.36
2 McKenzie Hall SO-2 Alfred 5:14.23 5:30.76 5:17.53 4:41.15 3:51.54 4:34.53 6:10.46
3 Helena Roy FR-1 St. Bonaventure 6:37.80 5:31.50 4:21.89 4:51.72 6:54.38 5:44.76 6:11.28
4 Taylor Heschke SO-2 Canisius 6:38.54 5:32.11 5:12.19 3:52.48 7:05.10 5:28.79 3:52.48
5 Bethany Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 6:22.61 5:32.70 4:46.13 5:06.09 5:19.40 5:36.03 7:05.86
6 Clara Fu FR-1 Hamilton 6:50.02 5:36.08 5:56.25 5:32.72 5:22.64 6:46.66 6:36.58
7 Ally Zuidema JR-3 RIT 6:31.72 5:37.69 4:57.17 6:58.74 4:53.79 5:27.56 7:12.25
8 Naomi Andrew SO-2 Hamilton 7:21.15 5:39.34 6:43.82 4:21.30 6:16.67 6:33.64 4:28.08
9 Maggie Winstead FR-1 Hamilton 5:43.08 5:39.68 4:31.75 4:24.95 7:01.21 6:30.64 5:05.72
10 Betsy Overstrum JR-3 Hamilton 6:14.60 5:40.54 5:20.11 5:37.14 7:19.30 6:04.38 6:04.38
11 Claire Cuneo FR-1 St. Bonaventure 4:51.15 5:42.52 4:16.89 5:18.55 4:03.19 7:04.73 6:27.05
12 Abigail Thomas FR-1 RIT 4:01.17 5:44.53 4:35.63 5:03.19 6:18.99 4:35.63 4:32.18
13 Andrea Rice FR-1 Cortland St. 7:17.81 5:44.73 5:27.50 4:35.79 4:39.24 4:11.66 6:57.13
14 Bonnie Dong JR-3 Rochester 4:33.15 5:45.76 5:45.76 6:06.51 4:05.49 6:34.17 7:12.20
15 Georgia Ross FR-1 SUNY Geneseo 6:24.21 5:46.13 5:56.52 5:59.98 6:20.75 5:49.60 4:09.22
16 Sophia Prouty SR-4 St. John Fisher 6:45.47 5:46.55 7:16.66 6:59.33 6:31.61 6:03.88 5:15.36
17 Sabrina Antonini SO-2 St. John Fisher 6:44.29 5:48.52 5:24.13 6:12.92 6:40.80 4:42.31 6:54.74
18 Olivia Ippolito SO-2 St. Bonaventure 4:07.69 5:48.86 6:06.31 4:53.05 4:49.56 6:09.80 7:09.10
19 Paige Ackley JR-3 Nazareth 7:23.23 5:49.00 6:55.31 7:30.21 5:07.12 4:07.79 5:10.61
20 Sarah Lutkins SO-2 Alfred 4:39.02 5:53.19 4:56.68 5:56.73 5:07.28 4:39.02 4:21.36
21 abigail Mainville FR-1 St. Bonaventure 7:36.59 5:53.94 5:57.48 7:29.51 5:46.87 5:50.40 5:32.71
22 Alexis Anagnostopulos SR-4 Nazareth 7:27.58 5:55.22 6:44.95 7:34.69 6:55.61 5:16.15 5:48.12
23 Sierra Basco SO-2 Oneonta 4:53.77 5:58.25 6:44.83 6:48.41 7:13.49 6:26.91 7:34.98
24 Sabrina Terando JR-3 Rochester 7:45.83 5:58.33 5:26.08 5:51.17 4:43.08 4:46.67 4:53.83
25 Sabrinna Mena SO-2 Oneonta 4:59.20 6:00.48 6:36.53 5:10.02 4:55.60 7:41.42 6:47.35
26 Georgia Hanley FR-1 St. Bonaventure 4:24.01 6:01.65 5:32.72 5:32.72 7:39.30 6:30.59 5:21.87
27 Audrey Carragher SO-2 St. John Fisher 7:03.30 6:04.91 6:48.70 7:03.30 7:36.14 5:17.48 6:34.11
28 Jade Kimmel SO-2 RIT 6:35.85 6:06.52 6:50.51 4:56.89 5:04.22 7:52.81 7:16.16
29 Amanda Brunken SO-2 RIT 7:20.79 6:07.32 6:18.34 7:20.79 6:40.38 6:18.34 5:26.92
30 Erin Cool JR-3 Fredonia 7:07.72 6:08.72 7:55.65 5:24.48 7:11.41 5:20.79 5:35.54
31 Savannah Adami SO-2 Cortland St. 6:20.62 6:13.15 5:32.11 5:50.76 7:31.52 4:54.79 6:35.54
32 Hannah Martinez FR-1 Ithaca 6:14.13 6:14.13 6:02.91 5:32.98 4:21.89 6:29.10 6:59.03
33 Maggie Dolloff SO-2 St. John Fisher 7:34.02 6:24.76 7:34.02 7:03.24 7:03.24 6:59.39 6:17.07
34 Olivia Snell JR-3 Le Moyne 7:23.44 6:58.34 7:02.53 7:19.26 6:08.14 7:02.53 6:45.79
35 Kaitlynn McNamera SO-2 Oneonta 9:19.06 7:34.52 9:00.88 8:15.43 7:02.71 8:24.52 9:41.79
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Taylor Harris FR-1 Hamilton 4:06.49 3:56.63 5:28.65 6:37.67 5:25.37
2 McKenzie Hall SO-2 Alfred 6:46.84 6:30.30 5:30.76 4:54.38 5:37.38
3 Helena Roy FR-1 St. Bonaventure 5:58.02 5:58.02 5:31.50 6:44.43 5:54.71
4 Taylor Heschke SO-2 Canisius 6:48.50 4:19.05 5:32.11 5:18.83 4:45.62
5 Bethany Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 6:39.24 7:02.53 5:32.70 5:32.70 5:49.34
6 Clara Fu FR-1 Hamilton 5:36.08 5:15.92 5:36.08 7:03.46 4:45.67
8 Naomi Andrew SO-2 Hamilton 5:42.74 6:40.43 5:39.34 6:26.85 5:46.13
9 Maggie Winstead FR-1 Hamilton 7:01.21 4:38.54 5:39.68 5:22.70 6:44.22
10 Betsy Overstrum JR-3 Hamilton 4:32.44 4:56.27 5:40.54 6:58.87 7:02.27
11 Claire Cuneo FR-1 St. Bonaventure 5:56.22 5:21.97 5:42.52 4:34.02 7:04.73
21 abigail Mainville FR-1 St. Bonaventure 7:36.59 4:43.16 5:53.94 4:57.31 5:22.09
32 Hannah Martinez FR-1 Ithaca 7:25.22 6:02.91 6:14.13 4:40.60 7:06.51
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ally Zuidema JR-3 RIT 5:00.55 4:09.89 4:36.91 4:06.52 4:26.78 5:37.69 4:57.17
12 Abigail Thomas FR-1 RIT 4:56.30 7:07.22 7:00.33 6:22.43 6:53.44 5:44.53 6:46.55
13 Andrea Rice FR-1 Cortland St. 7:04.02 4:49.58 6:43.34 6:50.23 4:08.21 5:44.73 5:44.73
14 Bonnie Dong JR-3 Rochester 4:53.90 6:09.97 6:51.46 6:06.51 7:29.49 5:45.76 7:01.83
15 Georgia Ross FR-1 SUNY Geneseo 6:31.13 4:40.37 5:08.06 7:09.21 5:28.83 5:46.13 6:13.82
19 Paige Ackley JR-3 Nazareth 4:28.73 4:18.26 5:14.10 7:05.78 4:35.71 5:49.00 4:32.22
22 Alexis Anagnostopulos SR-4 Nazareth 6:02.33 5:30.36 7:16.92 4:22.87 5:48.12 5:55.22 5:05.49
24 Sabrina Terando JR-3 Rochester 7:20.75 6:01.92 5:29.67 6:34.17 4:43.08 5:58.33 4:21.58
26 Georgia Hanley FR-1 St. Bonaventure 7:28.45 6:41.44 5:39.95 5:21.87 5:36.34 6:01.65 7:03.13
28 Jade Kimmel SO-2 RIT 6:35.85 7:16.16 7:38.15 5:04.22 4:49.55 6:06.52 4:16.57
31 Savannah Adami SO-2 Cortland St. 7:53.90 5:28.38 4:58.52 6:05.69 4:24.94 6:13.15 6:05.69
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
16 Sophia Prouty SR-4 St. John Fisher 5:46.55 6:48.93 6:55.86 4:06.05
17 Sabrina Antonini SO-2 St. John Fisher 5:48.52 7:19.14 7:05.20 5:38.07
18 Olivia Ippolito SO-2 St. Bonaventure 5:48.86 5:10.49 5:00.02 4:32.11
20 Sarah Lutkins SO-2 Alfred 5:53.19 6:17.92 5:00.22 6:39.11
23 Sierra Basco SO-2 Oneonta 5:58.25 4:57.35 4:17.94 5:04.52
25 Sabrinna Mena SO-2 Oneonta 6:00.48 7:34.21 6:43.74 6:43.74
27 Audrey Carragher SO-2 St. John Fisher 6:04.91 4:19.09 5:13.83 4:37.34
29 Amanda Brunken SO-2 RIT 6:07.32 5:45.28 5:26.92 7:17.11
30 Erin Cool JR-3 Fredonia 6:08.72 4:40.23 7:48.28 5:57.66
33 Maggie Dolloff SO-2 St. John Fisher 6:24.76 4:48.57 4:37.03 7:14.78
34 Olivia Snell JR-3 Le Moyne 6:58.34 8:30.38 8:22.01 5:59.78
35 Kaitlynn McNamera SO-2 Oneonta 7:34.52 9:41.79 6:17.26 9:05.43