March 3, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ukeyvia Beckwith SR-4 Embry-Riddle 1:39.30 1:50.03 2:14.18
2 Laura McBride SO-2 Embry-Riddle 2:35.90 1:38.46 2:16.75
3 Morgan Dudley JR-3 Embry-Riddle 1:53.57 2:36.50 2:18.49
4 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 2:59.70 2:55.52 2:19.30
5 Claire Mills JR-3 North Georgia 2:30.71 2:33.53 2:20.85
6 Carolyn Brown JR-3 South Florida 2:51.01 2:52.43 2:21.33
7 Victoria Valdez SO-2 South Florida 1:54.64 2:55.50 2:21.53
8 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 1:55.02 2:35.28 2:23.77
9 Aleecia Collins SO-2 South Florida 2:15.60 2:43.01 2:24.25
10 Zahra Wilson SR-4 Tampa 1:41.15 2:17.27 2:24.49
11 Emily Kriney FR-1 Tampa 2:50.66 3:05.12 2:24.62
12 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 2:33.50 1:56.96 2:26.19
13 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 2:03.17 2:13.44 2:26.63
14 Shelby Roth SR-4 Florida College 2:34.77 1:43.18 2:27.40
15 Ashley Silva FR-1 South Florida 3:00.44 2:20.51 2:27.90
16 Elizabeth York JR-3 Tampa 2:25.33 2:32.74 2:28.29
17 Riley O'Regan FR-1 Tampa 2:05.66 3:12.98 2:29.59
18 Megan Winterbottom FR-1 Nova Southeastern 2:13.21 2:31.17 2:29.67
19 Kayla Groppe FR-1 Saint Leo 2:55.61 3:07.62 2:30.09
20 Gina Fuca FR-1 South Florida 2:56.29 3:14.37 2:30.67
21 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 2:26.89 2:23.86 2:31.43
22 Sophie Barth SR-4 Florida Southern 2:08.92 1:49.20 2:31.66
23 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 1:51.75 3:12.87 2:33.07
24 Skyelar Aguilar SR-4 Saint Leo 3:13.97 2:43.18 2:33.94
25 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 1:57.92 1:59.47 2:35.15
26 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 2:56.54 2:14.36 2:36.23
27 Julianna Bassano FR-1 Nova Southeastern 3:13.59 2:26.38 2:37.39
28 Mackenzie Scordato FR-1 Nova Southeastern 3:09.74 1:57.99 2:39.44
29 Kayla Wommack FR-1 Nova Southeastern 2:04.98 2:16.19 2:40.22
30 Ella Malone FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.39 2:53.76 2:43.92
31 Lauren Breski SR-4 Nova Southeastern 3:16.73 2:45.58 2:43.94
32 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 2:16.91 2:08.25 2:53.30
33 Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic 3:28.58 2:56.76 2:56.76
34 Carlie Gainer FR-1 Florida College 3:35.65 3:05.35 2:58.22
35 Morgan Misenar SR-4 Florida Southern 3:30.02 3:01.05 3:01.05
36 Grace Moriarty SR-4 Nova Southeastern 3:21.20 4:00.32 3:06.29
37 jiangduo Chen FR-1 Florida Tech 3:26.52 2:35.83 3:07.74
38 Susan Nelson FR-1 Florida Tech 2:50.67 3:24.38 3:30.70
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS DNS DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS DNS DNS
  Arden La-Rose SO-2 South Florida DNS DNS DNS
  Eve Frousiakis FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS
  Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Nithya Chummar SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Lindsay Allan SR-4 North Georgia DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Aleecia Collins SO-2 South Florida 1:52.52 3:07.53 2:04.06 2:40.12 2:31.47 2:24.25 2:53.10
17 Riley O'Regan FR-1 Tampa 1:52.20 2:35.58 2:17.63 2:17.63 1:59.68 2:29.59 2:32.59
27 Julianna Bassano FR-1 Nova Southeastern 2:34.25 2:21.65 2:09.06 1:50.18 1:51.75 2:37.39 1:58.05
28 Mackenzie Scordato FR-1 Nova Southeastern 2:55.39 2:50.60 2:47.42 3:14.52 2:13.93 2:39.44 3:09.74
29 Kayla Wommack FR-1 Nova Southeastern 2:53.04 2:21.00 3:05.86 2:24.20 2:56.25 2:40.22 2:12.99
30 Ella Malone FR-1 Palm Beach Atlantic 2:30.81 3:26.54 2:20.98 2:47.20 2:14.42 2:43.92 2:32.45
31 Lauren Breski SR-4 Nova Southeastern 2:19.35 2:16.07 3:26.57 2:58.70 3:24.93 2:43.94 2:22.63
33 Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic 3:49.79 3:12.67 2:42.62 3:19.74 3:42.72 2:56.76 2:46.16
34 Carlie Gainer FR-1 Florida College 2:36.84 3:30.30 2:17.23 3:32.09 3:23.17 2:58.22 2:24.36
35 Morgan Misenar SR-4 Florida Southern 3:20.97 2:21.22 3:33.64 2:42.95 2:44.76 3:01.05 3:24.59
36 Grace Moriarty SR-4 Nova Southeastern 4:00.32 3:32.37 2:12.27 2:23.45 2:40.21 3:06.29 3:13.75
37 jiangduo Chen FR-1 Florida Tech 3:26.52 2:37.71 3:11.50 3:47.17 3:07.74 3:07.74 2:26.44
38 Susan Nelson FR-1 Florida Tech 3:37.03 3:55.99 2:52.78 2:50.67 3:55.99 3:30.70 3:26.49
  Eve Frousiakis FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Lindsay Allan SR-4 North Georgia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Zahra Wilson SR-4 Tampa 2:12.93 2:37.50 2:24.49 1:54.15 2:56.28
11 Emily Kriney FR-1 Tampa 2:02.93 2:17.39 2:24.62 2:07.27 2:14.50
13 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 1:58.77 1:47.04 2:26.63 2:33.97 2:04.64
14 Shelby Roth SR-4 Florida College 2:59.83 2:37.72 2:27.40 2:31.83 1:52.03
16 Elizabeth York JR-3 Tampa 3:02.40 2:44.61 2:28.29 2:41.64 2:14.95
18 Megan Winterbottom FR-1 Nova Southeastern 1:52.26 2:49.13 2:29.67 2:31.17 2:34.16
19 Kayla Groppe FR-1 Saint Leo 2:57.11 1:57.07 2:30.09 3:06.12 2:04.58
20 Gina Fuca FR-1 South Florida 1:51.50 2:21.63 2:30.67 1:48.49 1:59.03
22 Sophie Barth SR-4 Florida Southern 2:27.11 2:22.56 2:31.66 2:14.98 2:21.05
23 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 2:19.30 3:12.87 2:33.07 2:39.20 2:52.97
24 Skyelar Aguilar SR-4 Saint Leo 2:38.56 2:38.56 2:33.94 2:53.96 2:44.72
26 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 2:03.43 2:20.61 2:36.23 3:10.60 3:15.29
32 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 2:48.11 3:26.23 2:53.30 3:26.23 3:27.96
  Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ukeyvia Beckwith SR-4 Embry-Riddle 2:20.89 2:34.31 2:38.34 2:18.21 1:39.30 2:14.18
2 Laura McBride SO-2 Embry-Riddle 2:44.10 2:16.75 2:50.94 1:43.93 2:04.45 2:16.75
3 Morgan Dudley JR-3 Embry-Riddle 2:19.88 2:47.58 1:54.95 2:25.42 2:29.57 2:18.49
4 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 1:50.05 1:45.87 2:59.70 2:41.59 2:23.48 2:19.30
5 Claire Mills JR-3 North Georgia 1:58.32 1:42.82 2:22.26 2:29.31 2:39.16 2:20.85
6 Carolyn Brown JR-3 South Florida 2:05.79 2:19.92 2:36.88 1:54.48 3:02.32 2:21.33
7 Victoria Valdez SO-2 South Florida 2:30.03 1:39.08 2:04.55 1:41.91 2:56.92 2:21.53
8 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 2:35.28 2:05.08 2:45.34 2:26.65 2:15.15 2:23.77
12 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 2:39.35 2:14.50 2:34.97 2:59.82 2:52.51 2:26.19
15 Ashley Silva FR-1 South Florida 2:08.68 2:21.99 2:48.61 2:32.34 2:36.78 2:27.90
21 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 2:20.83 2:46.58 3:01.72 3:03.23 2:51.12 2:31.43
25 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 2:11.88 2:04.12 2:56.87 2:58.43 2:01.02 2:35.15
  Nithya Chummar SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Arden La-Rose SO-2 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS DNS