March 3, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Michael Style   Fast Lane Track Club 47.50 43.54 49.47 34.63
2 John Trombley SO-2 Tampa 37.62 1:03.86 49.50 37.62
3 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 1:00.06 49.97 50.47 56.53
4 Micah Grooms FR-1 Webber 39.30 58.19 51.04 1:03.80
5 Nathan Gatchell FR-1 Webber 50.37 1:08.20 52.46 1:06.10
6 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 59.62 58.00 54.20 42.28
7 Josiah Williams FR-1 Webber 54.65 44.27 54.65 55.20
8 Ian Jordan FR-1 Tampa 1:05.08 51.73 55.62 53.96
9 Christopher Mickel FR-1 Florida Tech 47.18 1:07.08 56.84 44.34
10 Erik Laari FR-1 Florida Tech 42.72 48.49 57.72 1:02.92
11 Jankarlos Colon FR-1 Webber 58.09 1:00.43 58.67 1:15.10
12 Jadon Rountree FR-1 Denmark Tech 1:03.22 45.33 59.64 1:00.24
13 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 50.96 1:12.54 59.95 42.57
14 Rick Jones   Unattached 1:23.78 2:08.74 1:42.17 1:28.89
  Eugene Reilly   Unattached DNF DNF DNF DNF
  Bradon Black SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Ajani McPherson SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Darrell Thomas SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Qamari Govan FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS
  Vineet Shinde SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS
  Reuel Belizaire SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS
  Monterio Hood FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS
  Rheign Bradley FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS
  Joey Coulter FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS
  Austin Weaver   Unattached DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club DNS DNS DNS DNS
  Ian Ludlam Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
  Rheign Bradley FR-1 Denmark Tech DNS DNS
  Monterio Hood FR-1 Denmark Tech DNS DNS
  Qamari Govan FR-1 Denmark Tech DNS DNS
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Christopher Mickel FR-1 Florida Tech 56.84 58.55 48.32
10 Erik Laari FR-1 Florida Tech 57.72 1:14.46 49.64
11 Jankarlos Colon FR-1 Webber 58.67 42.25 1:04.54
13 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 59.95 42.57 1:11.34
14 Rick Jones   Unattached 1:42.17 1:47.28 2:10.78
  Eugene Reilly   Unattached DNF DNF DNF
  Vineet Shinde SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS
  Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Nathan Gatchell FR-1 Webber 52.46 1:01.38 41.97 1:08.20 49.32 50.89 50.37
6 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 54.20 52.04 1:06.13 39.03 41.20 1:06.13 45.53
7 Josiah Williams FR-1 Webber 54.65 55.20 1:05.58 54.11 1:01.21 59.03 50.28
8 Ian Jordan FR-1 Tampa 55.62 1:07.30 1:03.41 1:11.75 58.40 50.06 55.62
12 Jadon Rountree FR-1 Denmark Tech 59.64 1:04.42 1:03.22 59.64 1:14.55 1:16.94 1:11.57
  Ajani McPherson SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Reuel Belizaire SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Weaver   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Style   Fast Lane Track Club 49.47
2 John Trombley SO-2 Tampa 49.50
3 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 50.47
4 Micah Grooms FR-1 Webber 51.04
  Darrell Thomas SO-2 Embry-Riddle DNS
  Bradon Black SO-2 Embry-Riddle DNS
  Joey Coulter FR-1 Tampa DNS
  Ian Ludlam Senior Unattached DNS