March 3, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brendon Shea SO-2 Embry-Riddle 10:24.03 14:38.91 10:15.24 13:19.81
2 Owen Allen JR-3 Florida Southern 11:11.81 14:43.96 18:24.95 14:26.28
3 Antoine Laigle JR-3 Palm Beach Atlantic 15:51.64 14:49.38 16:00.53 16:18.32
4 Aaron Engelhardt SO-2 Tampa 12:20.35 14:51.98 16:39.02 14:25.22
5 Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle 17:18.95 14:55.64 16:25.21 16:25.21
6 George Alexander SO-2 Tampa 15:33.63 14:57.72 14:12.84 19:09.09
7 Anthony Matthew FR-1 Florida Southern 19:24.01 15:02.33 15:02.33 12:56.01
8 Mason Jones   Savage Running 18:50.97 15:04.77 15:50.01 13:07.15
9 Benjamin Kailes Senior FloGang 10:53.78 15:08.02 19:04.11 11:48.26
10 Joshua Estrada   Unattached 19:14.61 15:09.14 14:50.96 13:56.41
11 Bramwell Havi   Florida Gulf Coast 11:13.23 15:09.76 15:00.67 17:17.13
12 Bryson Yamnitz JR-3 Florida Southern 17:35.35 15:09.78 16:04.37 10:55.05
13 Christian Giller FR-1 Florida Southern 15:46.62 15:10.21 10:55.36 13:39.19
14 David Mahnke SO-2 Nova Southeastern 19:38.03 15:13.20 15:58.86 18:06.71
15 Devon Sullivan SR-4 Tampa 12:30.80 15:15.60 11:35.86 14:57.29
16 Caleb Belmont JR-3 Tampa 16:47.33 15:15.75 14:57.44 16:47.33
17 Andrew Stowe FR-1 Embry-Riddle 19:24.61 15:17.01 17:07.06 14:49.50
18 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 15:24.65 15:24.65 15:24.65 18:11.09
19 Dominic Brink JR-3 Tampa 17:26.61 15:26.20 12:48.75 16:03.25
20 Nathan Yates FR-1 Palm Beach Atlantic 14:41.42 15:27.81 17:37.71 16:14.20
21 Tanner Rosolino SO-2 Embry-Riddle 12:32.28 15:28.73 14:23.72 15:47.31
22 Fynn Mengele FR-1 Stetson 16:26.04 15:30.22 18:26.97 17:59.06
23 Micah Blair FR-1 Embry-Riddle 17:31.27 15:30.32 19:22.90 15:30.32
24 Christopher Colavita FR-1 Florida Southern 18:59.90 15:34.34 16:11.72 14:28.94
25 Gio Cerisier JR-3 Tampa 12:18.79 15:35.17 19:47.67 18:04.80
26 Alex Guy JR-3 Florida Southern 17:38.10 15:36.37 15:45.74 15:08.28
27 Brandon Santangelo FR-1 Embry-Riddle 15:37.07 15:37.07 19:21.97 13:16.51
28 Jared Hammill FR-1 Tampa 12:29.84 15:37.29 19:03.50 19:50.36
29 Simon Cole FR-1 Embry-Riddle 15:56.54 15:37.78 14:04.01 13:54.63
30 Joseph Basara FR-1 Palm Beach Atlantic 17:58.78 15:38.07 15:38.07 18:45.69
31 Joseph Salerno SR-4 Nova Southeastern 16:06.55 15:38.39 17:49.77 11:15.64
32 Bus Baker   Florida Gulf Coast 11:28.19 15:42.72 16:01.58 17:45.28
33 Nathan Reffitt SO-2 Tampa 16:02.93 15:44.05 17:56.22 15:25.17
34 Patrick Pitts FR-1 Stetson 17:47.83 15:44.98 16:13.33 14:38.84
35 Sean Popik SR-4 Tampa 20:30.97 15:46.90 19:05.75 15:09.03
36 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 13:15.58 15:47.12 15:37.65 12:37.70
37 Karl Van Gelder FR-1 Florida Southern 16:07.11 15:48.14 18:19.85 15:29.18
38 Abel Ramos   Florida Gulf Coast 12:38.72 15:48.39 12:19.75 18:29.62
39 Franklin Caceres Junior Florida Gulf Coast 17:04.72 15:48.81 20:33.46 13:45.47
40 Eduardo Diaz FR-1 Stetson 18:40.70 15:49.74 12:11.30 19:56.68
41 Nekhi Perry Freshman Unattached 14:43.82 15:50.34 14:53.32 14:05.81
42 Dylan Bailey Senior Unattached 14:55.81 15:52.98 19:41.70 17:47.34
43 Jonathan Werble Senior Unattached 12:43.80 15:54.74 14:47.91 13:21.99
44 Ethan Stout FR-1 Embry-Riddle 14:57.60 15:54.89 15:07.15 13:31.66
45 Ayden Estevez FR-1 Tampa 19:15.72 15:55.14 15:26.49 14:29.18
46 Caden Kwiatkowski SO-2 Florida Southern 18:43.06 15:59.88 16:19.08 20:47.85
47 Jayven Garcia Freshman UNAT-Daytona State College 15:21.59 15:59.99 11:40.80 15:31.19
48 Israel Gamez   Florida Gulf Coast 11:23.22 16:02.27 18:26.61 11:52.08
49 Zachariah Rohrbough SR-4 Palm Beach Atlantic 17:31.83 16:04.98 19:27.63 14:09.19
50 Zachariah Shealy FR-1 Palm Beach Atlantic 17:33.21 16:06.24 19:29.15 11:45.36
51 Haile Buck FR-1 Palm Beach Atlantic 16:55.05 16:06.71 19:00.72 20:27.73
52 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 12:53.94 16:07.42 11:36.55 18:42.21
53 Albert LaRed SO-2 Saint Leo 18:36.50 16:10.87 18:55.92 12:08.16
54 Tyler Engleman FR-1 South Florida 15:32.12 16:10.95 11:48.80 15:22.41
55 Skylar Manatt   WCNT Mustangs 16:23.61 16:13.87 16:43.09 13:18.58
56 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 12:39.85 16:14.16 15:35.20 18:59.77
57 Ethan Lehr SO-2 Tampa 13:58.48 16:14.97 13:09.73 19:49.47
58 David Pautienus JR-3 Florida Southern 13:51.28 16:17.97 16:47.31 12:13.48
59 Justin Tedeschi FR-1 Tampa 20:13.98 16:19.01 14:50.90 20:53.14
60 Craig Sinbine   Unattached 13:26.52 16:23.56 17:12.74 11:48.17
61 Ryan Musil SO-2 Embry-Riddle 17:23.36 16:24.30 20:00.85 20:20.54
62 Gabriel Garcia   Unattached 15:36.05 16:25.31 11:39.57 15:06.49
63 Julian Yescas SR-4 South Florida 15:07.30 16:26.19 19:53.29 20:42.60
64 Matthew Speruta   Florida Gulf Coast 13:20.25 16:27.96 13:49.89 13:59.77
65 Brendan Hamilton Freshman UNAT-Daytona State College 15:20.16 16:29.42 17:48.58 13:11.54
66 Adrien Zambaux JR-3 Nova Southeastern 14:22.78 16:31.70 12:13.86 16:01.95
67 Nathan Goetz FR-1 Florida Southern 18:11.71 16:32.46 15:13.07 16:32.46
68 Michael Kirwan FR-1 Palm Beach Atlantic 19:23.36 16:34.32 13:45.29 12:45.63
69 Justin Haber SR-4 Nova Southeastern 19:33.56 16:43.04 15:02.74 16:12.95
70 Michael Cowles SO-2 Florida Tech 15:37.20 16:47.74 12:15.65 16:07.43
71 William Armbruster FR-1 South Florida 17:41.53 16:50.98 18:21.97 18:42.19
72 Sawyer Raveling Freshman Unattached 18:43.56 16:52.21 19:34.17 14:50.75
73 David Adler SO-2 Florida Tech 12:39.19 16:52.25 19:13.97 17:32.74
74 Lucas Mardis SO-2 Nova Southeastern 21:06.33 16:53.06 14:41.37 18:34.37
75 Jackson Overholt FR-1 Palm Beach Atlantic 13:21.50 16:54.55 14:52.81 17:24.99
76 Jacob Bormet Freshman UNAT-Daytona State College 15:14.36 16:55.95 17:56.91 13:42.92
77 Leonardi Lamour Senior Unattached 20:40.33 16:56.66 17:57.66 20:40.33
78 Miles Kennedy FR-1 Palm Beach Atlantic 19:44.03 17:00.71 19:13.41 20:35.06
79 Samuel Lenes SO-2 Palm Beach Atlantic 19:59.87 17:05.53 20:30.64 18:37.83
80 Josh McKay FR-1 Palm Beach Atlantic 16:07.70 17:09.46 18:42.12 17:30.05
81 Billy Adams JR-3 Florida Southern 20:58.36 17:11.44 17:21.76 13:34.84
82 Grant Kaminer Freshman Unattached 18:18.77 17:16.57 13:38.89 21:56.45
83 Joel Hardin SR-4 Florida College 20:24.85 17:26.88 12:23.29 17:37.35
84 William Nuneville Freshman Unattached 15:47.53 17:32.81 18:57.04 21:34.96
85 Cason Meyer FR-1 South Florida 14:55.65 17:33.70 12:38.67 18:05.32
86 Andrew Rodriguez FR-1 Webber 12:31.43 17:38.35 20:59.44 21:41.77
87 Luke Stegall FR-1 Florida College 13:37.22 17:41.32 20:09.91 21:34.81
88 Pete Hopfe FR-1 Embry-Riddle 16:08.23 17:43.99 19:09.11 20:02.31
89 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 12:25.99 17:45.69 13:08.61 13:19.27
90 Zachary Pizzo SR-4 Nova Southeastern 19:55.34 17:47.26 12:27.09 13:20.45
91 Rory Carmody JR-3 Florida Atlantic 16:33.68 17:48.47 17:16.42 19:35.32
92 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 21:57.65 17:51.26 15:21.29 14:17.01
93 Brycen Haner FR-1 Florida Tech 16:59.25 17:52.89 22:21.12 22:10.39
94 Connor O'Flynn FR-1 Embry-Riddle 17:47.16 17:57.94 12:45.34 17:14.83
95 Cody Brown SO-2 Nova Southeastern 18:52.34 18:08.78 15:14.58 14:52.80
96 Steven Ritchie FR-1 Florida College 17:00.10 18:16.88 20:50.45 21:23.35
97 Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs 18:34.36 18:34.36 22:06.09 13:55.77
98 Grant Holder Senior Unattached 21:23.25 18:35.87 22:07.89 17:17.76
99 Jack Schule SO-2 Florida Tech 15:47.61 19:01.69 20:21.61 20:44.45
  Gavin Weinheimer FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF
  Scott Richards FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS
  Birhanu van der Riet SR-4 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS
  Luke Kaelin FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS
  Reese Van Putten JR-3 Florida Tech DNS DNS DNS DNS
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS
  Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS
  Connor Chapman SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS
  Collin Brooks FR-1 Stetson DNS DNS DNS DNS
  Jakob McConnell JR-3 Stetson DNS DNS DNS DNS
  Paul Wales SR-4 Tampa DNS DNS DNS DNS
  Tyler Wadsworth FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS
  Jesse Benavides FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS
  Troy Llanos FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS
  Ezekiel Shore SR-4 South Florida DNS DNS DNS DNS
  Nickolas Kamen JR-3 South Florida DNS DNS DNS DNS
  Ryan Kinney   Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS
  Thomas Tyler Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS
  Daniel Manzella Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS
  Jake Baldauf   Team FTC DNS DNS DNS DNS
  Aaron Roy Freshman Team FTC DNS DNS DNS DNS
  Ivan Marin-Padilla Freshman UNAT-Daytona State College DNS DNS DNS DNS
  Julian Pomales Freshman UNAT-Daytona State College DNS DNS DNS DNS
  Zack Poekert Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Reyes Sophomore UNAT-Daytona State College DNS DNS DNS DNS
  Simon DeVoss Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
70 Michael Cowles SO-2 Florida Tech 18:28.52 13:26.20 20:29.45 16:47.74 17:58.29
72 Sawyer Raveling Freshman Unattached 16:11.73 12:18.92 20:04.53 16:52.21 19:34.17
73 David Adler SO-2 Florida Tech 19:13.97 21:05.32 19:44.34 16:52.25 21:35.68
76 Jacob Bormet Freshman UNAT-Daytona State College 12:52.13 16:05.16 12:21.65 16:55.95 16:55.95
77 Leonardi Lamour Senior Unattached 20:40.33 17:47.50 18:58.66 16:56.66 14:44.50
79 Samuel Lenes SO-2 Palm Beach Atlantic 18:17.32 21:21.92 18:07.07 17:05.53 15:22.98
82 Grant Kaminer Freshman Unattached 21:04.62 20:12.79 12:05.60 17:16.57 21:04.62
83 Joel Hardin SR-4 Florida College 14:49.85 20:45.79 15:52.66 17:26.88 19:53.45
84 William Nuneville Freshman Unattached 22:48.66 21:45.49 19:49.68 17:32.81 15:15.95
86 Andrew Rodriguez FR-1 Webber 17:59.52 16:56.02 20:59.44 17:38.35 15:20.77
87 Luke Stegall FR-1 Florida College 16:16.42 21:34.81 21:02.97 17:41.32 17:41.32
88 Pete Hopfe FR-1 Embry-Riddle 16:18.87 16:29.51 17:01.43 17:43.99 15:25.68
89 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 13:19.27 17:45.69 14:33.87 17:45.69 17:03.07
90 Zachary Pizzo SR-4 Nova Southeastern 15:28.52 14:03.14 13:09.78 17:47.26 18:51.30
91 Rory Carmody JR-3 Florida Atlantic 20:28.74 15:29.57 21:54.22 17:48.47 16:55.05
92 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 14:49.15 18:23.40 19:38.39 17:51.26 15:10.57
93 Brycen Haner FR-1 Florida Tech 18:35.81 20:33.83 13:24.67 17:52.89 13:46.13
95 Cody Brown SO-2 Nova Southeastern 19:46.77 18:19.67 18:19.67 18:08.78 13:25.70
96 Steven Ritchie FR-1 Florida College 22:29.17 18:05.92 14:26.54 18:16.88 17:00.10
97 Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs 16:09.50 20:25.80 18:56.65 18:34.36 14:40.35
98 Grant Holder Senior Unattached 16:44.29 21:23.25 17:51.24 18:35.87 18:58.19
99 Jack Schule SO-2 Florida Tech 23:58.53 19:13.11 21:07.28 19:01.69 21:41.53
  Reese Van Putten JR-3 Florida Tech DNS DNS DNS DNS DNS
  Ivan Marin-Padilla Freshman UNAT-Daytona State College DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Manzella Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Birhanu van der Riet SR-4 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
  Scott Richards FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Karl Van Gelder FR-1 Florida Southern 15:48.14
44 Ethan Stout FR-1 Embry-Riddle 15:54.89
49 Zachariah Rohrbough SR-4 Palm Beach Atlantic 16:04.98
51 Haile Buck FR-1 Palm Beach Atlantic 16:06.71
55 Skylar Manatt   WCNT Mustangs 16:13.87
63 Julian Yescas SR-4 South Florida 16:26.19
65 Brendan Hamilton Freshman UNAT-Daytona State College 16:29.42
67 Nathan Goetz FR-1 Florida Southern 16:32.46
68 Michael Kirwan FR-1 Palm Beach Atlantic 16:34.32
69 Justin Haber SR-4 Nova Southeastern 16:43.04
74 Lucas Mardis SO-2 Nova Southeastern 16:53.06
75 Jackson Overholt FR-1 Palm Beach Atlantic 16:54.55
78 Miles Kennedy FR-1 Palm Beach Atlantic 17:00.71
80 Josh McKay FR-1 Palm Beach Atlantic 17:09.46
94 Connor O'Flynn FR-1 Embry-Riddle 17:57.94
  Luke Kaelin FR-1 Florida Southern DNS
  Jesse Benavides FR-1 South Florida DNS
  Troy Llanos FR-1 South Florida DNS
  Ezekiel Shore SR-4 South Florida DNS
  Thomas Tyler Freshman Unattached DNS
  Aaron Roy Freshman Team FTC DNS
  Julian Pomales Freshman UNAT-Daytona State College DNS
  Jonathan Reyes Sophomore UNAT-Daytona State College DNS
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
27 Brandon Santangelo FR-1 Embry-Riddle 18:35.12 15:37.07 15:55.82
29 Simon Cole FR-1 Embry-Riddle 19:13.47 15:37.78 12:30.23
38 Abel Ramos   Florida Gulf Coast 17:42.20 15:48.39 17:32.72
42 Dylan Bailey Senior Unattached 18:54.05 15:52.98 12:42.39
45 Ayden Estevez FR-1 Tampa 16:04.70 15:55.14 11:56.36
46 Caden Kwiatkowski SO-2 Florida Southern 18:52.66 15:59.88 11:11.92
48 Israel Gamez   Florida Gulf Coast 15:52.65 16:02.27 17:48.12
50 Zachariah Shealy FR-1 Palm Beach Atlantic 18:31.18 16:06.24 16:25.57
52 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 18:51.89 16:07.42 11:46.22
53 Albert LaRed SO-2 Saint Leo 19:44.47 16:10.87 12:08.16
56 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 11:51.14 16:14.16 14:56.23
57 Ethan Lehr SO-2 Tampa 16:53.97 16:14.97 12:20.98
58 David Pautienus JR-3 Florida Southern 21:11.37 16:17.97 14:10.84
59 Justin Tedeschi FR-1 Tampa 14:11.74 16:19.01 18:55.66
60 Craig Sinbine   Unattached 16:53.07 16:23.56 18:01.92
61 Ryan Musil SO-2 Embry-Riddle 15:35.09 16:24.30 12:18.23
62 Gabriel Garcia   Unattached 14:36.93 16:25.31 19:42.38
64 Matthew Speruta   Florida Gulf Coast 13:59.77 16:27.96 16:47.72
71 William Armbruster FR-1 South Florida 16:20.65 16:50.98 15:09.89
81 Billy Adams JR-3 Florida Southern 12:02.01 17:11.44 17:01.13
85 Cason Meyer FR-1 South Florida 14:24.04 17:33.70 20:32.83
  Gavin Weinheimer FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF
  Connor Chapman SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS
  Ryan Kinney   Florida Gulf Coast DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Bramwell Havi   Florida Gulf Coast 15:09.76 14:15.18 17:35.33 14:15.18 11:58.71 19:24.50 17:08.03
14 David Mahnke SO-2 Nova Southeastern 15:13.20 12:37.96 15:13.20 19:10.64 17:30.18 17:11.92 10:57.51
16 Caleb Belmont JR-3 Tampa 15:15.75 18:55.53 16:56.49 16:29.01 10:59.34 13:35.02 17:14.80
18 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 15:24.65 10:47.26 12:10.48 18:01.84 20:02.05 18:38.83 14:47.67
19 Dominic Brink JR-3 Tampa 15:26.20 18:59.23 15:35.47 11:06.87 12:20.96 13:07.27 16:12.51
20 Nathan Yates FR-1 Palm Beach Atlantic 15:27.81 16:04.93 14:04.31 13:45.75 18:24.10 12:59.36 12:12.97
22 Fynn Mengele FR-1 Stetson 15:30.22 15:58.13 14:06.50 15:39.53 17:59.06 17:12.55 18:08.36
24 Christopher Colavita FR-1 Florida Southern 15:34.34 16:49.09 11:03.39 13:14.19 12:55.51 14:19.60 13:51.57
30 Joseph Basara FR-1 Palm Beach Atlantic 15:38.07 17:21.26 20:19.50 16:06.22 12:02.32 13:45.51 12:49.22
33 Nathan Reffitt SO-2 Tampa 15:44.05 19:30.63 14:28.53 11:00.84 19:58.95 14:00.21 19:02.30
34 Patrick Pitts FR-1 Stetson 15:44.98 17:19.48 11:58.19 19:22.33 17:19.48 19:50.68 17:10.03
36 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 15:47.12 12:47.17 17:40.78 11:50.34 19:06.02 18:18.66 11:59.82
39 Franklin Caceres Junior Florida Gulf Coast 15:48.81 14:04.44 15:01.37 18:01.65 18:20.62 16:55.23 17:33.18
40 Eduardo Diaz FR-1 Stetson 15:49.74 15:59.24 16:56.23 15:02.26 11:33.31 13:36.78 16:46.73
41 Nekhi Perry Freshman Unattached 15:50.34 12:11.77 12:21.27 15:12.33 15:02.83 16:47.36 12:40.28
43 Jonathan Werble Senior Unattached 15:54.74 19:43.88 12:15.15 15:26.10 14:19.27 20:22.07 17:49.31
47 Jayven Garcia Freshman UNAT-Daytona State College 15:59.99 12:00.00 19:11.99 15:50.39 12:19.20 14:43.19 18:43.19
54 Tyler Engleman FR-1 South Florida 16:10.95 13:35.60 20:13.69 13:06.47 11:19.67 15:41.83 17:28.63
66 Adrien Zambaux JR-3 Nova Southeastern 16:31.70 20:49.55 18:40.62 13:53.03 17:11.37 20:09.88 17:41.12
  Simon DeVoss Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zack Poekert Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Wadsworth FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brendon Shea SO-2 Embry-Riddle 14:38.91 16:59.54
2 Owen Allen JR-3 Florida Southern 14:43.96 15:54.68
3 Antoine Laigle JR-3 Palm Beach Atlantic 14:49.38 11:51.51
4 Aaron Engelhardt SO-2 Tampa 14:51.98 15:18.74
5 Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle 14:55.64 12:14.43
6 George Alexander SO-2 Tampa 14:57.72 10:55.34
7 Anthony Matthew FR-1 Florida Southern 15:02.33 18:29.87
8 Mason Jones   Savage Running 15:04.77 14:46.68
9 Benjamin Kailes Senior FloGang 15:08.02 12:06.42
10 Joshua Estrada   Unattached 15:09.14 18:20.06
12 Bryson Yamnitz JR-3 Florida Southern 15:09.78 17:44.45
13 Christian Giller FR-1 Florida Southern 15:10.21 13:11.89
15 Devon Sullivan SR-4 Tampa 15:15.60 16:01.38
17 Andrew Stowe FR-1 Embry-Riddle 15:17.01 11:27.76
21 Tanner Rosolino SO-2 Embry-Riddle 15:28.73 19:58.07
23 Micah Blair FR-1 Embry-Riddle 15:30.32 17:40.57
25 Gio Cerisier JR-3 Tampa 15:35.17 11:13.33
26 Alex Guy JR-3 Florida Southern 15:36.37 19:39.83
28 Jared Hammill FR-1 Tampa 15:37.29 14:03.57
31 Joseph Salerno SR-4 Nova Southeastern 15:38.39 14:13.94
32 Bus Baker   Florida Gulf Coast 15:42.72 17:07.57
35 Sean Popik SR-4 Tampa 15:46.90 17:31.06
  Nickolas Kamen JR-3 South Florida DNS DNS
  Jake Baldauf   Team FTC DNS DNS
  Paul Wales SR-4 Tampa DNS DNS
  Jakob McConnell JR-3 Stetson DNS DNS
  Collin Brooks FR-1 Stetson DNS DNS