March 3, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darrien Smith FR-1 Webber 19.02 22.48 25.94 23.34 22.91 26.37 21.61
2 Bradon Black SO-2 Embry-Riddle 20.85 28.62 15.53 28.84 19.74 27.06 22.18
3 Ezeugo Anozie Senior Unattached 18.46 18.24 29.04 21.39 20.71 18.69 22.51
4 John Trombley SO-2 Tampa 18.36 22.89 22.21 24.25 16.55 19.04 22.66
5 Riley Pelletier FR-1 Tampa 24.80 22.53 27.53 21.16 21.62 28.90 22.75
6 Kevin Gordon SR-4 Webber 23.06 18.72 16.44 26.03 22.61 19.41 22.83
7 Jacob Swad JR-3 Tampa 20.65 22.94 24.55 18.13 23.17 22.71 22.94
8 Nathan Gatchell FR-1 Webber 21.45 23.06 26.75 17.53 27.91 19.61 23.06
9 La'Trevious Williams FR-1 Webber 20.10 21.95 20.33 21.72 30.03 17.79 23.10
10 Marcus Higgins FR-1 Webber 23.20 21.81 21.58 22.74 16.71 28.08 23.20
11 Kobe Diggs FR-1 Embry-Riddle 22.51 17.64 24.60 21.12 19.03 20.42 23.20
12 Revendy Paul SR-4 Embry-Riddle 19.52 23.23 22.07 16.73 21.38 29.74 23.23
13 Khalil Snell SO-2 Tampa 16.80 24.73 20.77 17.97 23.10 18.20 23.33
14 Jaxson Tober Senior Unattached 17.80 28.33 27.16 25.05 26.22 20.37 23.41
15 Kaleb Roth Freshman Unattached 20.20 27.95 20.90 20.67 27.24 29.12 23.48
16 Ethan Mason FR-1 Webber 16.97 18.86 18.39 26.87 29.94 19.33 23.57
17 Jayden Berry FR-1 Tampa 26.18 26.89 21.46 21.93 23.58 16.75 23.58
18 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 18.44 24.34 26.23 19.38 27.18 27.18 23.63
19 Maurice Gentry JR-3 Tampa 18.96 27.72 29.14 30.56 25.12 29.14 23.69
20 Huy Ho FR-1 Embry-Riddle 18.30 19.96 29.94 25.19 18.30 16.87 23.76
21 Jackson Brown SO-2 Tampa 19.77 27.64 27.16 28.11 20.73 30.26 23.82
22 Colin McHugh SO-2 Embry-Riddle 27.66 29.80 30.28 27.90 21.94 27.18 23.84
23 Jeffery Mack Senior Unattached 22.95 28.92 27.73 20.80 21.04 24.38 23.90
24 Ian Jordan FR-1 Tampa 26.86 21.59 20.15 27.82 23.74 22.55 23.98
25 Josiah Williams FR-1 Webber 30.24 29.04 27.60 24.00 25.44 30.00 24.00
26 Joshua Bartley JR-3 Palm Beach Atlantic 17.14 20.27 28.96 21.48 31.13 24.13 24.13
27 AJ Russo FR-1 Tampa 29.23 28.26 31.16 19.32 18.84 29.95 24.15
28 Garvens Jerome FR-1 Webber 21.99 19.57 18.37 16.92 21.75 25.37 24.16
29 Samuel Sneed SO-2 Florida College 20.80 25.63 27.57 27.09 16.93 28.54 24.18
30 Patrick Horne Senior Athletics East Track Club 21.96 30.25 30.74 28.78 28.54 19.52 24.39
31 Antonio Caito FR-1 Embry-Riddle 32.03 27.57 29.80 17.63 27.81 29.55 24.83
32 Erik Laari FR-1 Florida Tech 31.43 23.64 20.37 29.67 21.37 27.91 25.14
33 Sam Kingsley FR-1 Florida College 21.50 27.32 19.98 20.99 29.59 32.38 25.29
34 Jankarlos Colon FR-1 Webber 19.00 27.87 29.39 29.13 24.83 20.77 25.33
35 Bryce Boyd FR-1 Florida College 25.63 24.56 20.56 21.36 32.03 21.62 26.69
36 Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club 29.63 27.49 18.95 26.16 23.76 27.76 26.69
37 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 33.22 23.31 34.30 28.67 22.51 25.45 26.79
  Daniel Perez SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cecil Thompson   Smarten Sports Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jamari Newberry   Smarten Sports Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Weaver   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Carlos Quarles Freshman Team B.L.U.E. Track Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sebastian Roldan FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Derrick Williams Jr Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joey Johnson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Wade Martin SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Andre Fry FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Leonardo Kelly SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Vineet Shinde SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jhovan Martin SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Style   Fast Lane Track Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Craig Dedrick SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Aidan Barnes SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Darrell Thomas SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ralph Odom III SR-4 Webber DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Micah Grooms FR-1 Webber DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Qamari Govan FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Monterio Hood FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Rheign Bradley FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bakari Brown FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
  Bakari Brown FR-1 Denmark Tech DNS DNS
  Monterio Hood FR-1 Denmark Tech DNS DNS
  Cecil Thompson   Smarten Sports Academy DNS DNS
  Jamari Newberry   Smarten Sports Academy DNS DNS
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
32 Erik Laari FR-1 Florida Tech 22.88 25.14 27.91
33 Sam Kingsley FR-1 Florida College 26.05 25.29 18.97
35 Bryce Boyd FR-1 Florida College 32.30 26.69 29.63
37 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 34.83 26.79 22.51
  Vineet Shinde SR-4 Saint Leo DNS DNS DNS
  Leonardo Kelly SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS
  Andre Fry FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS
  Austin Weaver   Unattached DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Ian Jordan FR-1 Tampa 20.63 17.03 26.14 23.98
29 Samuel Sneed SO-2 Florida College 21.04 17.66 24.91 24.18
34 Jankarlos Colon FR-1 Webber 23.31 27.61 28.88 25.33
36 Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club 29.10 30.70 28.03 26.69
  Qamari Govan FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS
  Ralph Odom III SR-4 Webber DNS DNS DNS DNS
  Aidan Barnes SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS
  Sebastian Roldan FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Jayden Berry FR-1 Tampa 23.58 24.29 19.34 16.98 29.01 23.11
21 Jackson Brown SO-2 Tampa 23.82 18.11 24.30 24.30 24.30 28.59
23 Jeffery Mack Senior Unattached 23.90 30.36 27.73 20.80 23.19 29.40
27 AJ Russo FR-1 Tampa 24.15 24.40 23.43 23.67 17.88 27.53
28 Garvens Jerome FR-1 Webber 24.16 19.82 30.69 22.47 24.65 27.79
  Rheign Bradley FR-1 Denmark Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Micah Grooms FR-1 Webber DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Perez SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 5
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Riley Pelletier FR-1 Tampa 22.75
6 Kevin Gordon SR-4 Webber 22.83
11 Kobe Diggs FR-1 Embry-Riddle 23.20
14 Jaxson Tober Senior Unattached 23.41
16 Ethan Mason FR-1 Webber 23.57
19 Maurice Gentry JR-3 Tampa 23.69
26 Joshua Bartley JR-3 Palm Beach Atlantic 24.13
30 Patrick Horne Senior Athletics East Track Club 24.39
Men's 200 Meters Section 6
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Nathan Gatchell FR-1 Webber 23.06
9 La'Trevious Williams FR-1 Webber 23.10
10 Marcus Higgins FR-1 Webber 23.20
13 Khalil Snell SO-2 Tampa 23.33
18 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 23.63
25 Josiah Williams FR-1 Webber 24.00
31 Antonio Caito FR-1 Embry-Riddle 24.83
  Wade Martin SO-2 Tampa DNS
Men's 200 Meters Section 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ezeugo Anozie Senior Unattached 22.51
4 John Trombley SO-2 Tampa 22.66
7 Jacob Swad JR-3 Tampa 22.94
12 Revendy Paul SR-4 Embry-Riddle 23.23
20 Huy Ho FR-1 Embry-Riddle 23.76
  Joey Johnson SO-2 Embry-Riddle DNS
  Jhovan Martin SO-2 Saint Leo DNS
  Carlos Quarles Freshman Team B.L.U.E. Track Club DNS
Men's 200 Meters Section 8
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darrien Smith FR-1 Webber 25.50 26.58 17.72 21.61 26.15 18.37 18.59
2 Bradon Black SO-2 Embry-Riddle 23.29 23.29 18.41 22.18 15.97 27.06 21.74
15 Kaleb Roth Freshman Unattached 21.61 25.60 30.53 23.48 22.31 20.90 26.54
22 Colin McHugh SO-2 Embry-Riddle 21.22 21.22 25.04 23.84 29.80 29.57 30.52
  Michael Style   Fast Lane Track Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Darrell Thomas SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Craig Dedrick SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Derrick Williams Jr Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS