March 3, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eliana Black   Project DarkHorse 3:51.62 3:37.67 4:47.44 5:46.04 4:39.06
2 Kerry Reilly SR-4 Saint Leo 4:21.63 3:24.13 3:58.63 5:10.50 4:47.50
3 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 5:49.14 3:21.98 5:17.40 3:33.52 4:48.54
4 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 5:57.12 5:57.12 6:02.93 5:01.96 4:50.34
5 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 5:26.20 4:57.08 3:35.53 6:06.98 4:51.25
6 Meagan Moreno JR-3 Tampa 5:33.82 3:30.83 3:36.69 6:08.96 4:52.82
7 Emily McBride SO-2 North Georgia 3:43.95 3:41.01 3:46.90 6:08.34 4:54.67
8 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 5:47.20 4:08.43 5:38.22 5:11.29 4:59.31
9 Shelby Roth SR-4 Florida College 4:48.87 5:43.03 5:43.03 3:33.64 5:00.90
10 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 5:13.52 5:28.60 5:19.55 4:58.45 5:01.46
11 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 6:12.35 4:05.21 4:11.26 5:14.83 5:02.72
12 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 5:23.09 5:04.80 4:28.23 4:03.84 5:04.80
13 Jessica Hernandez FR-1 Tampa 6:06.68 5:39.18 4:13.62 4:04.45 5:05.56
14 Megan Winterbottom FR-1 Nova Southeastern 3:43.19 5:42.43 3:34.02 4:47.40 5:05.74
15 Emery Ryan JR-3 North Georgia 4:54.32 5:03.52 4:26.73 5:31.11 5:06.58
16 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 6:30.97 5:57.11 4:03.21 6:27.90 5:07.85
17 Manon Blackman SO-2 Tampa 4:28.21 3:45.05 6:37.69 4:40.54 5:08.28
18 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 6:20.35 5:33.59 6:23.47 4:12.53 5:11.76
19 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 5:37.67 6:47.10 3:44.07 5:15.58 5:15.58
20 Lindsay Allan SR-4 North Georgia 4:38.52 5:35.48 5:32.32 5:03.83 5:16.49
21 Devin Helms SR-4 North Georgia 5:46.84 5:46.84 4:36.84 4:43.20 5:18.20
22 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 5:26.54 4:28.91 5:16.93 6:08.15 5:20.13
23 Mackenzie Scordato FR-1 Nova Southeastern 5:34.25 6:43.06 4:35.26 4:51.65 5:27.69
24 Julianna Bassano FR-1 Nova Southeastern 5:01.09 6:40.34 3:58.22 7:10.12 5:30.86
25 Mary Abbie Harris SO-2 Palm Beach Atlantic 4:49.55 5:26.16 6:36.05 5:36.14 5:32.81
26 Julie Bruggner JR-3 Nova Southeastern 4:05.75 4:29.32 6:23.77 7:17.64 5:36.64
27 Hannah Hopkins   Unattached 7:11.55 4:01.26 6:10.39 4:14.85 5:39.80
28 Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast 6:37.57 6:58.13 3:59.92 3:59.92 5:42.73
29 Korey Dickerson JR-3 North Georgia 6:57.43 7:00.88 6:22.93 5:27.74 5:44.98
30 Maggie Davidson JR-3 North Georgia 5:01.00 6:21.49 5:04.50 6:07.49 5:49.99
31 Lillia Dillman JR-3 Florida College 4:27.16 5:46.58 4:56.04 6:40.74 6:01.02
32 Carlie Gainer FR-1 Florida College 5:09.42 6:41.09 4:54.14 7:49.85 6:21.99
33 Stacey Clark Sophomore Unattached 6:15.04 6:45.66 6:41.83 6:30.35 6:22.69
  Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Brooke Brennan JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS DNS DNS DNS DNS
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS
  Claire Mills JR-3 North Georgia DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Jessica Hernandez FR-1 Tampa 5:05.56 5:02.51 5:05.56
14 Megan Winterbottom FR-1 Nova Southeastern 5:05.74 4:10.71 5:45.49
17 Manon Blackman SO-2 Tampa 5:08.28 6:25.35 3:35.80
18 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 5:11.76 4:53.06 6:39.06
19 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 5:15.58 3:56.69 3:47.22
20 Lindsay Allan SR-4 North Georgia 5:16.49 5:29.15 4:19.53
22 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 5:20.13 5:16.93 5:04.13
23 Mackenzie Scordato FR-1 Nova Southeastern 5:27.69 5:21.14 6:20.12
24 Julianna Bassano FR-1 Nova Southeastern 5:30.86 5:01.09 6:00.64
25 Mary Abbie Harris SO-2 Palm Beach Atlantic 5:32.81 6:09.42 6:06.10
26 Julie Bruggner JR-3 Nova Southeastern 5:36.64 3:55.65 7:00.80
27 Hannah Hopkins   Unattached 5:39.80 4:14.85 7:21.74
28 Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast 5:42.73 6:47.85 4:20.48
30 Maggie Davidson JR-3 North Georgia 5:49.99 6:00.49 6:28.49
31 Lillia Dillman JR-3 Florida College 6:01.02 4:30.77 6:11.85
32 Carlie Gainer FR-1 Florida College 6:21.99 6:41.09 5:05.60
33 Stacey Clark Sophomore Unattached 6:22.69 4:54.68 7:35.41
  Brooke Brennan JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eliana Black   Project DarkHorse 3:20.93 4:39.06 5:40.46 5:46.04 5:23.71
2 Kerry Reilly SR-4 Saint Leo 5:22.00 4:47.50 3:44.25 5:56.50 3:55.75
3 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 5:52.02 4:48.54 4:34.12 6:15.11 6:09.34
4 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 5:04.86 4:50.34 5:19.38 4:44.54 5:42.61
5 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 5:05.82 4:51.25 5:26.20 4:54.17 6:04.07
6 Meagan Moreno JR-3 Tampa 5:25.03 4:52.82 6:08.96 5:36.75 4:58.68
7 Emily McBride SO-2 North Georgia 6:02.45 4:54.67 4:45.83 3:26.27 3:38.06
8 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 4:35.37 4:59.31 5:32.24 4:38.36 5:41.22
9 Shelby Roth SR-4 Florida College 3:48.69 5:00.90 6:28.17 6:31.17 6:19.14
10 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 4:25.29 5:01.46 3:40.07 4:58.45 6:10.80
11 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 5:42.08 5:02.72 5:57.21 3:47.04 5:48.13
12 Giovana Meade Freshman UNAT-Daytona State College 4:31.28 5:04.80 5:29.19 5:56.62 5:59.67
15 Emery Ryan JR-3 North Georgia 6:32.43 5:06.58 4:11.40 4:08.33 5:24.98
16 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 4:00.13 5:07.85 4:46.30 6:06.35 3:53.97
21 Devin Helms SR-4 North Georgia 5:53.21 5:18.20 3:42.74 4:24.11 5:37.30
29 Korey Dickerson JR-3 North Georgia 4:04.94 5:44.98 5:03.59 6:57.43 6:40.18
  Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Cheyenne Durda SO-2 Stetson DNS DNS DNS DNS DNS
  Claire Mills JR-3 North Georgia DNS DNS DNS DNS DNS